Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 3 minutami, Snečer pravi:

ladjedelnica Neum? :)

enajsto čudo za bosanskimi piramidami?

to kar si lahko oni spomnejo si ne moreš niti zamislit .. piramide majo, faraone tut verjetno ... za valuto majo marke ... zakaj pa ne še ladjedelnica :P

p.s.

saj meni tud paše, da se mini treba čez tok mej peljat do Dubrovnika ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej "bosanski hercegovački" del magistrale je noro lep za videt, pa seveda nekaj km prej in po meji. Je pa zguba časa, če se gre za transfer in most bo zihr poslastica za ogled.

dol čez most, nazaj pa ob obali :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

večina gre rada skozi, da naliva cenejši bencin z vodo :)

 

Pa tobak obvezno na zalogo uzet...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Torej "bosanski hercegovački" del magistrale je noro lep za videt, pa seveda nekaj km prej in po meji. Je pa zguba časa, če se gre za transfer in most bo zihr poslastica za ogled.

dol čez most, nazaj pa ob obali :D

 

kdaj si bil nazadnje :)

jaz nič lepega nisem videl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

kdaj si bil nazadnje :)

jaz nič lepega nisem videl :)

vsake uči majo svojga malarja :P

če ne drucga je Mandarina blizu doma :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

vsake uči majo svojga malarja :P

če ne drucga je Mandarina blizu doma :D

 

slabo sem prebral, prav imaš :)

prej in potem je lepo...zato bo most prišel prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počasi nas bodo začel jebat s "covid" potnimi listi. ampak do takrat in trenutno veljavno, je tole:

https://www.policija.si/nase-naloge/nadzor-drzavne-meje/prehajanje-drzavne-meje-med-epidemijo-zaradi-koronavirusa

Zdej me pa zanima a je kdo že kaj v praksi zadeve izvedel:

recimo, bi šel za vikend do Pakle.

V petek popoldan nekje (ne vem kje) naredim hitri test in grem lahko dol?

Za nazaj pa spet hitri test nekje pred prehodom meje? (spet kje)

al je kaj drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

.....recimo, bi šel za vikend do Pakle.

V petek popoldan nekje (ne vem kje) naredim hitri test in grem lahko dol?

Za nazaj pa spet hitri test nekje pred prehodom meje? (spet kje)

al je kaj drugače?

Da bi delal 2 testa, samo za it do pakle pa nazaj? To pa je predanost, vredna vsestranske pohvale. :worship:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Da bi delal 2 testa, samo za it do pakle pa nazaj? To pa je predanost, vredna vsestranske pohvale. :worship:

jah lej..eni pa stojijo v vrsti pred IKEO. Vsako tele ma svoje vesele.

Lah tut sam enga nardiš, pcr baje velja 48 ur.

Raj delam hitre teste pa si 3-4 dni privoščim. Kaj pa sedaj ubogi folk dela pod prisilo? 1x tedensko test, če dela čez mejo, če dela v šolstvu itd..

Dnar mora krožit.

Odgovora verjetno ne veš, a ne? Ker to me bolj zanima, kot pa kakšen je moj karakter. :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

V petek popoldan nekje (ne vem kje) naredim hitri test in grem lahko dol?

...moraju predočiti negativan nalaz PCR testa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

...moraju predočiti negativan nalaz PCR testa

to vem, za dol ga nardim nekje pri nas. Za nazaj ga pa spet moram, 48 ur mam časa, kar je pa hitro mimo, saj pcr ni rezultat takoj (kar vem)

Pač iščem variante. Sj po mojem bodo kmal tut hrvati meli hitre teste za vstop.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

@DAMI34 ... PCR ni hitri test, ...cena cca. 100 €

vem ,bodo pa cene poenotili

Prehajanje državne meje s Hrvaško

Na rdečem seznamu je celotna Hrvaška (velja od 19. marca 2021).

Oseba, ki prihaja s Hrvaške, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset dni.*

* Izjema (vstop brez karantene, z negativnim testom): oseba pa v karanteno ne bo napotena, če ob prehodu meje predloži negativni izvid testa na prisotnost virusa SARS-CoV-2. Test mora biti opravljen po metodi PCR v državi članici Evropske unije ali državi članici schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH , in ne sme biti starejši od 48 ur od odvzema brisa. Test se lahko opravi tudi s hitrim antigenskim testom (HAG) v državi članici Evropske unije ali schengenskega območja in ne sme biti starejši od 24 ur od odvzema brisa. Negativen rezultat testiranja lahko potnik pri prehodu meje dokazuje na več načinov: s potrdilom zdravnika oz. laboratorija, natisnjenim potrdilom s portala zVem, izjemoma tudi v obliki SMS, vendar svetujemo predložitev pisnega dokaza .

 * Izjeme (vstop brez karantene in brez negativnega testa): za določene izjeme  pa je vstop iz rdečih administrativnih enot omogočen brez karantene in tudi brez negativnega testa (PCR ali HAG).

Pred vstopom na Hrvaško preverite njihove pogoje za vstop in ukrepe na mejah. Potniki lahko svoje podatke že vnaprej pošljete prek namenske spletne strani hrvaškega Ministrstva za notranje zadeve Enter Croatia 

Mejni prehodi: od 15. junija 2020 znova obratujejo vsi mejni prehodi za obmejni promet na meji s Hrvaško. Prek teh mejnih prehodov lahko prestopajo državno mejo državljani Slovenije in Hrvaške ter osebe, za katere velja pravica do prostega gibanja po pravu Unije.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu bomo najbolj najebali tisti, ki smo skos pazili nase in preživeli brez okužbe.

Medtem ko bodo drugi pomahal s potrdilcem, sem cepljen al pa sem prebolel koronco in lepo čez mejo.

Sicer pa do maja bodo še 4x vse skup obrnili na glavo, zdej se spet čaka 3 val, CRO ma spet slabše podatke itd..novi sevi.

Bljak vse skupaj 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Na koncu bomo najbolj najebali tisti, ki smo skos pazili nase in preživeli brez okužbe.

Medtem ko bodo drugi pomahal s potrdilcem, sem cepljen al pa sem prebolel koronco in lepo čez mejo.

Sicer pa do maja bodo še 4x vse skup obrnili na glavo, zdej se spet čaka 3 val, CRO ma spet slabše podatke itd..novi sevi.

Bljak vse skupaj 

Kaže tako, da bodo packi najlepše prišli skozi... kako znano je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snečer said:

Spremljam in čakam "nekoga", da pove vse detajle iz prve roke :) za to imamo forum

Kaj čakaš ???..... 100€ in greš, in še 100€ in prideš. Benzin je za doplačilo....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Kaj čakaš ???..... 100€ in greš, in še 100€ in prideš. Benzin je za doplačilo....

Za 12 ur lahko grem free kot lastnik nepremičnine. Zaradi packov ne bom plačeval, sicer pa se zna zgoditi, da bom "pravočasno" cepljen za jadranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

Za 12 ur lahko grem free kot lastnik nepremičnine. Zaradi packov ne bom plačeval, sicer pa se zna zgoditi, da bom "pravočasno" cepljen za jadranje.

Kje si pa to pobral? Mislim da trenutno ni te izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, ftp pravi:

Kaj čakaš ???..... 100€ in greš, in še 100€ in prideš. Benzin je za doplačilo....

a to kr polcaju na meji na roko? :P

Razprava je čisto normalna in smiselna, lahko gremo za en dan, pa je fajn vedet, kaj nardim za dol, in ali velja za nazaj. Trenutno očitno kar samo "krožit" po CRO nea gre.

In kaj nardim in kje če grem za več dni oz več kot 48 ur.

Razdelane variante, z naslovi ali pa vsaj lokacijami hitrih in pcr testov je fajn vedet. S tem da nimam pojma, koliko časa se čaka za rezultat PCR, katero uro napišejo na papir..je kar nekaj dvomov tle vmes.

Potem so tudi variante "izjem". Da grem kao poslovno dol ali kaj podobnega. Za 12 ali za več ur.

 

pred 46 minutami, Snečer pravi:

Za 12 ur lahko grem free kot lastnik nepremičnine. Zaradi packov ne bom plačeval, sicer pa se zna zgoditi, da bom "pravočasno" cepljen za jadranje.

Za domov rabiš met, ampak kot berem je hitri test dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Snečer pravi:

Za 12 ur lahko grem free kot lastnik nepremičnine. Zaradi packov ne bom plačeval, sicer pa se zna zgoditi, da bom "pravočasno" cepljen za jadranje.

ne zaupaj temu, da boš pravočasno cepljen. Še prednostnih niso naredili vseh.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadrugič bom cepljen v zacetku junija upam, da se do takrat v "evropi" dogovorijo, da bom lahko brez dodatnih stoškov "drgnil" Jadranko :P...

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!