Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Pravkar, MiNa pravi:

Tadrugič bom cepljen v zacetku junija upam, da se do takrat v "evropi" dogovorijo, da bom lahko brez dodatnih stoškov "drgnil" Jadranko :P...

Moja mati 75 let še sedaj ni prišla na vrsto, pa še kup njih pod 80...kje sem šele jaz :D mogoče v naslednji sezoni.

 

Do takrat, se bo pa potrebno znajt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

Moja mati 75 let še sedaj ni prišla na vrsto, pa še kup njih pod 80...kje sem šele jaz :D mogoče v naslednji sezoni.

 

Do takrat, se bo pa potrebno znajt.

Jaz ti lahko svoje cepivo odstopim, če bom prej na vrsti...sam ga ne bom rabil. Po moje ga bo še ostajalo, ne manjkalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vstio na HR dolocajo Hrvati ne mi.

Ce zelis danes na HR, rabis potrdilo o prebolelosti, oziroma negativen PCR test, kjer od odvzema vzorca ni oreteklo vec kot 48 ur.

Rezultate se dobi naslednji dan, tako da imas ubistvu cca 24 ur. V teh 48 urah gres lahko z istim testom na HR in nazaj v SLO brez karantene. Ce ostanes na Hrvaskem dlje kot 48 ur od odvzema brisa, potrebujes za vstop v Slovenijo brez karantene vsaj hitri test kjer od odvzema brisa ni preteklo vec kot 24 ur.

Test se lahko naredi v Rijeki vsak dan - stane cca 20€.
 

Upam da je jasno :P  Za PCR, se pa naj vsak znajde kako priti do njega :D 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, vandrovec pravi:

Jaz ti lahko svoje cepivo odstopim, če bom prej na vrsti...sam ga ne bom rabil. Po moje ga bo še ostajalo, ne manjkalo :)

zaenkrat ga manjka, pa personala tudi, ki bi cepil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ukica pravi:

Za vstio na HR dolocajo Hrvati ne mi.

Ce zelis danes na HR, rabis potrdilo o prebolelosti, oziroma negativen PCR test, kjer od odvzema vzorca ni oreteklo vec kot 48 ur.

Rezultate se dobi naslednji dan, tako da imas ubistvu cca 24 ur. V teh 48 urah gres lahko z istim testom na HR in nazaj v SLO brez karantene. Ce ostanes na Hrvaskem dlje kot 48 ur od odvzema brisa, potrebujes za vstop v Slovenijo brez karantene vsaj hitri test kjer od odvzema brisa ni preteklo vec kot 24 ur.

Test se lahko naredi v Rijeki vsak dan - stane cca 20€.
 

Upam da je jasno :P  Za PCR, se pa naj vsak znajde kako priti do njega :D 

Tako nekak ja trenutno.

S tem da za vstop v Hrvaško, v kolikor ne gre za tranzit rabiš "tehten razlog"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jadranka v vsem svojem sijaju..joooj kok jo pogrešam :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

jadranka v vsem svojem sijaju..joooj kok jo pogrešam :(

 

 

...slaba organizacija...niso šli k Dinkotu... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, siks said:

...slaba organizacija...niso šli k Dinkotu... 

glede na to, da so bli pri Rafeelu ( Borik Zadar ), ni nbene potrebe po Dinkotu.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DAMI34 said:

jadranka v vsem svojem sijaju..joooj kok jo pogrešam :(

 

 

Mi smo vozili na jadranki 05.04. i 06.04. 
bili smo odusevljeni kao mala djeca kada dobiju novu igracku. 

5 hours ago, Snečer said:

ni mi všeč, kako so uničevali cesto

Posalji im komentar na njihov stil i nacin, brzinu kretanja za vrijeme voznje! 
zasigurno ce im pomoci da u buducnosti pripaze na ponasanje. 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

..joooj kok jo pogrešam :(

Tudi jaz. Ampal še malo potpimo. Nič ne traja večno Tudi tisoćletni rajh je trajal samo 6 let.

A veš kva je a fajn pri vsem tem... vsaj BTC bo pršu do 1 mill ko se odprejo meje, pa si bom lohk kupu eno fazerco, za na najlepšo cesto na svetu. :D 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, kronik said:

Mi smo vozili na jadranki 05.04. i 06.04
bili smo odusevljeni kao mala djeca kada dobiju novu igracku. 

Posalji im komentar na njihov stil i nacin, brzinu kretanja za vrijeme voznje! 
zasigurno ce im pomoci da u buducnosti pripaze na ponasanje. 

 

 

 

sada vidim gresku !! Nije 05.04. i 06.04. vec 05.03. i 06.03.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, kronik pravi:

Mi smo vozili na jadranki 05.04. i 06.04. 
bili smo odusevljeni kao mala djeca kada dobiju novu igracku. 

Posalji im komentar na njihov stil i nacin, brzinu kretanja za vrijeme voznje! 
zasigurno ce im pomoci da u buducnosti pripaze na ponasanje. 

 

 

 

če bi vsak razkopaval tisti kolovoz, bi imeli tam motokros luknje kot so po vsaki tekmi, pač objestnost in uničevanje

spet vse za kamero in slaba reklama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snečer said:

če bi vsak razkopaval tisti kolovoz, bi imeli tam motokros luknje kot so po vsaki tekmi, pač objestnost in uničevanje

spet vse za kamero in slaba reklama

Snecer na meni si se u proslosti vec nekoliko puta iskaljivao. Meni ne moras vise nista odgovarati. Sve mi je kristalno jasno - moj mozak je ispran! 

Posalji KTM-u ili toj osobi koja je bila zaduzena za stvaranje tog filma i odabir lokacije tvoju kritiku. 
Zasigurno ce ih dirnuti direktno u srce i biti ce prinudjeni poslati ti sluzbenu ispriku. 
Mozda dobijes i lizalicu ili bonbon za laksi oprost. 

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni prepovedano, je najbrž dovoljeno. Po Istri, Velebitu in ob jadranki, se marsikateri kolovoz uničuje.

Še asfalt se uničuje, če mašina preveč sune :D

pa pr Dinkotu travarca zvečer.

ampak odkar je korona, je velik manj škode :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, kronik pravi:

Snecer na meni si se u proslosti vec nekoliko puta iskaljivao. Meni ne moras vise nista odgovarati. Sve mi je kristalno jasno - moj mozak je ispran! 

Posalji KTM-u ili toj osobi koja je bila zaduzena za stvaranje tog filma i odabir lokacije tvoju kritiku. 
Zasigurno ce ih dirnuti direktno u srce i biti ce prinudjeni poslati ti sluzbenu ispriku. 
Mozda dobijes i lizalicu ili bonbon za laksi oprost. 

 

 

Potem pa me ne omenjaj in me ne citiraj, če ne zmoreš sprejeti odgovora. Brez nervoze.

Meni se pač zdi neresno uničevati makadam kot da tam ne bo noben več vozil in da ne bo potrebno popravljati. Ja kako pa bi to zgledalo, da bi vsak z motorjem npr. čez majstorsko cesto vkopaval kolesnico.

Kopanje s kolesom je zaradi reklame, efekt, isto kot skakanje čez kamen, ki so ga pol dneva iskali, samo nerodno je, ker doseže tudi KTMove kupce, ki so to narobe razumeli...

Eno samo uničevanje.

In na koncu bo tabla ... potem pa bo prepoved za vse.

Nekam znano mi je to.

Iz istega razloga se sedaj zaradi nekaterih ne moremo voziti po Jadranki...

Razen če se akreditiram za novinarja na MS, potem pa sem mel izjemami in lahko grem dol.

p.s.

@DAMI34objestna vožnja je tudi pri Hrvatih prepovedana :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

Potem pa me ne omenjaj in me ne citiraj, če ne zmoreš sprejeti odgovora. Brez nervoze.

Meni se pač zdi neresno uničevati makadam kot da tam ne bo noben več vozil in da ne bo potrebno popravljati. Ja kako pa bi to zgledalo, da bi vsak z motorjem npr. čez majstorsko cesto vkopaval kolesnico.

Kopanje s kolesom je zaradi reklame, efekt, isto kot skakanje čez kamen, ki so ga pol dneva iskali, samo nerodno je, ker doseže tudi KTMove kupce, ki so to narobe razumeli...

Eno samo uničevanje.

In na koncu bo tabla ... potem pa bo prepoved za vse.

Nekam znano mi je to.

Iz istega razloga se sedaj zaradi nekaterih ne moremo voziti po Jadranki...

Razen če se akreditiram za novinarja na MS, potem pa sem mel izjemami in lahko grem dol.

p.s.

@DAMI34objestna vožnja je tudi pri Hrvatih prepovedana :) 

 

 

Tako gledajuci je jedino rjesenje kupiti sto skuplje ali zato tezinom sto lakse motocikle. 
I onda ih fino gurati po cesti gore dolje. Na taj nacin necemo biti u mogucnosti voziti prebrzo niti cemo moci unistavati cestu na bilo koji nacin. 
Policija ce se vec nekako snaci i naci nacina da nas svejedno kaznjavaju tipa: "a-ha! imas mogucnosti znaci kriv si! "

Odlasci van ceste ce biti u potpunosti zabranjeni da ravnomjeno razmnozavanje divljih zivotinja ne ometamo nasim gasnim i dubokim disanjem dok guramo motore uz brdo.

Naravno sve pod FFP2 anticovid maskom i kacigom! Voznja nizbrdo nece biti dozvoljena jer cemo tu i tamo ipak imati potrebu kociti. Kocenje pak, kako je svima znano, vodi do stvaranja kocione prasine!!!! Zagadjivanje prirodnog stanista divljih zivotinja i leptira. Zato cemo se umjesto kocenja morati bacati pred prednji kotac! Ali bez jaukanja!!!! To smeta sovama za vrijeme dnevnog odmora! Die hard na balkanische way! 

Potrosnju guma cemo morati svesti na 238 673 247 624 km po setu. Sve ispod toga ce biti kaznjeno. 

Kupnja novih guma ce ici po principu parnih i neparnih dana i uz to na bonove! Parni datum = zadnji broj na  regi paran smijes u setnju sa motorom. Neparni datum = zadnji broj na regi paran cekaj bolje dane! 

?

 

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

 

@DAMI34objestna vožnja je tudi pri Hrvatih prepovedana :) 

 

 

se strinjam, vožna po neutrjeni brezpotjih, makedamu in podobno pa ne. Zato obstajajo CCP znaki.

Prepričevat me, da zadnja guma na šodru ne zdrsne je pa smešno, celo road guma bolj zdrsne kot kramparca. torej povzeroča posledično več škode.

Mislim pa, da vožnja po zadnjem kolesu pač ne vpliva na kvaliteto podlage, čeprav je okarakterizirana za "objestno".

Če mene kaj rajca, če mene kdo vpraša, kaj je na posnetku kul in sploh noro, potem je to burja. Skodrani valovi, prš in vrtinci, megla in nora Skradinska narava. Vse kar pokaže divjo naturo, tako da skoz posnetek se niti ne ubadam, a tip odslajda kak šoder makedam, al ne.

Ubadam se z lepoto narave. In ta je, pa marsikdo bo zato padu v nezavest in se križal (sploh hejterji jadranke) ena najlepših  na svetu, ali vsaj EU.

Torej vzel sem si ponovno 2.15minute časa in pozorno pogledal posnetek. Prav nikjer ne uničujejo rastja in travice. Večinoma je kolovoz makedamska podlaga. Podlaga, katero domačini za 4x4 izlete in podobno sranje redno drgnejo. Sve za pare :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja resen sum, da bo letošnja aktivnost v tej temi precej zaznamovana z naslednjim scenarijem:

Kronikove fotke v jadranski temi zabrenčijo,

žejnim forumašem pa sline se cedijo. 

:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Snečer pravi:

kaj pomenijo puščice?

angleški sev :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred dvemi leti v tem času...sem tlačil čikgumi v gumo na jadranki..in to 2x

54524807_2230325800370293_7230606927766487040_o.thumb.jpg.b21cc84f959a0babee8a3c612a95c7e1.jpg

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!