Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

100 let nazaj, sedaj pa vsak opankar iz EU lahko lazi na maloobmejne :(

Če tebe spustijo, ...  :) 

Hvala za informacijo, bom poskusil pri Osilnici (Gornje Jelenje - Mrzla Vodica - Crni Lug - Gerovo - Osilnica - Štalcerji)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

Če tebe spustijo, ...  :) 

Hvala za informacijo, bom poskusil pri Osilnici (Gornje Jelenje - Mrzla Vodica - Crni Lug - Gerovo - Osilnica - Štalcerji)

ne sam mene, saj v tem je problem. :P

100% informacija, državljani eu lahko hodijo na maloobmejne prehode, že par let.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Samo, ali niso to maloobmejni prehodi. Jaz sem pred leti šel čez Planino v Podbočju (Cerklje pri Krki), pa me je prijazna teta policajka spustila, sem pa moral plačati listek za maloobmejno prepustnico. Mi je pa rekla, da bi me lahko tudi gladko zavrnila, saj je prehod le za obmejne naseljence.

Jaz zadnje čase uporabljam Rigonce (Dobova) in je tudi v glavnem prazen, pred dvema letoma sem na Leskovcu (Cvetlin - Trakoščan) čakal dve uri za v Slovenijo, Slovenska vas zna biti tudi precej zasedena, moram pa še preizkusiti Prezid, ki je zame sicer malo ovinka, a so menda ceste vredna tega. 

EU

sem pa vesel, da veliko ljudi še s tem ni seznanjenih :) čeharija je Cvetlin in Novokračine že osvojila...

V top sezoni grem na Rajnkovec... 

edino pazit, maloobmejni ne obratujejo 24h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova G. -Prezid (mejni nobene guzve)-Crni Lug-Lokve-Novi Vinodolski -po jadranki povratek v N.G.Na poti imaš nacionalni park Risjak.Tam okrog tistih 3 jezer so lepepi kraji se splača naredid ogled.Ravno prav za enodnevno turo.

 

2 minutes ago, Spasku said:

Nova G. -Prezid (mejni nobene guzve)-Crni Lug-Lokve-Novi Vinodolski -po jadranki povratek v N.G.Na poti imaš nacionalni park Risjak.Tam okrog tistih 3 jezer so lepepi kraji se splača naredid ogled.Ravno prav za enodnevno turo.

 

https://www.google.si/maps/dir/51307,+Prezid,+Hrvaška//@44.7193273,14.0653394,7z/data=!4m11!4m10!1m5!1m1!1s0x4764c151a028ed0b:0xc167bcad79a9f74b!2m2!1d14.5769506!2d45.6384516!1m0!2m1!2b1!3e0?hl=sl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em....

https://www.zurnal24.si/slovenija/avstrijce-opozarjajo-ko-pridete-iz-hrvaske-v-slovenijo-vas-lahko-doleti-kazen-do-1200-evrov-369693

Citiraj

Potem ko je več avstrijskih potnikov dobilo kazen, ko so se vračali iz Hrvaške preko Slovenije v Avstrijo, je avstrijski avtoklub ÖAMTC izdal opozorilo avstrijskim državljanom, poročajo avstrijski mediji. Opozorili so, da se vsak prehod meje izven mednarodnih mejnih prehodov razume kot ilegalni vstop v Schengen. 
 

https://www.policija.si/index.php/component/content/article/119/526

Citiraj

b) Mejni prehodi za obmejni promet (25)

Prestop državne meje na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen za upravičence po Sporazumu o obmejnem prometu in sodelovanju (obmejne dovolilnice) in vse državljane, ki uživajo pravico Evropske unije do prostega gibanja.

 

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED6875

Citiraj

4. člen

(1) Za prehajanje zunanje kopenske meje z Republiko Hrvaško v obmejnem prometu se določijo mejni prehodi za obmejni promet, ki so navedeni v prilogi C Sporazuma med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o obmejnem prometu in sodelovanju.

(2) Na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen prehod državne meje s potnim listom ali osebno izkaznico tudi za osebe, ki imajo pravico do prostega gibanja po pravu Evropske unije.

(3) Mejni prehodi za obmejni promet obratujejo v skladu z določbami Sporazuma med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o obmejnem prometu in sodelovanju.

(4) Na mejnih prehodih iz prvega odstavka tega člena je dovoljen tovorni promet za tovorna vozila, katerih največja dovoljena masa ne presega 3,5 tone.

O čem torej piše Žurnal :) oziroma od kod so kaj narobe prepisali.

Verjetno so jodlarji kje prečkali, kjer sploh ni prehoda, na švarc, to pa je druga zgodba. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma Žurnal ima čas kislih kumaric..preko maloobmejnih preverjeno prehajajo državljani EU z vsemi nafukanimi blaziničkami, čamci, perikolami itd...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maloobmejni so samo zato, ker so mali ... Garmini delajo čudeže in te lahko pelje po poti, kjer ni uradnega prehoda ... in zato je kazen ... preko teh majhnih prehodov se gužvajo tujci, ker na velikih čakajo par ur .. zdaj pa tudi na majhnih čakajo nekaj ur ...

tujci hitr pogruntajo in si preko forumov pošiljajo in pripovedujejo, kje je najbolje

ravno tako, kot na MS o mitaskah :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

maloobmejni so samo zato, ker so mali ... Garmini delajo čudeže in te lahko pelje po poti, kjer ni uradnega prehoda ... in zato je kazen ... preko teh majhnih prehodov se gužvajo tujci, ker na velikih čakajo par ur .. zdaj pa tudi na majhnih čakajo nekaj ur ...

tujci hitr pogruntajo in si preko forumov pošiljajo in pripovedujejo, kje je najbolje

ravno tako, kot na MS o mitaskah :P

 

Mal preber kdo lahko lazi preko maloobmejnih v eu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

maloobmejni so samo zato, ker so mali ... Garmini delajo čudeže in te lahko pelje po poti, kjer ni uradnega prehoda ... in zato je kazen ... preko teh majhnih prehodov se gužvajo tujci, ker na velikih čakajo par ur .. zdaj pa tudi na majhnih čakajo nekaj ur ...

tujci hitr pogruntajo in si preko forumov pošiljajo in pripovedujejo, kje je najbolje

ravno tako, kot na MS o mitaskah :P

 

z Mitasko brez težav prehajam preko maloobmejnih... preverjeno torej

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Mal preber kdo lahko lazi preko maloobmejnih v eu

in kaj sem jaz napisal ? ... kaj naj si preberem... a ti veš, da lahko Slovenec plača kazen, če prestopi mejo izven prehoda... pa Italijan tudi ... pa Hrvat tudi ... 

pred 13 minutami, Snečer pravi:

z Mitasko brez težav prehajam preko maloobmejnih... preverjeno torej

bolj je problem, če ti motor dela :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, maus pravi:

in kaj sem jaz napisal ? ... kaj naj si preberem... a ti veš, da lahko Slovenec plača kazen, če prestopi mejo izven prehoda... pa Italijan tudi ... pa Hrvat tudi ... 

 

 

prej te morjo dobit. ps. garmin ma "online traffic info" tako da jih obvesti o gneči, pa gladko presedlajo na najbolj prazen oz najbližji prehod.

ps. pa ni bilo govora izven..ampak o maloobmejnih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostali krše propise vezane uz Schengen i tretiraju se kao ilegalni putnici. A kazne su visoke, čak do 1200 eura po osobi. Vprašanje je :

Koliko kazni so napisali inženirjem ki so popolnoma brez dokumentov in to ne samo Hrvati vsi po Europi :hmm:Oni pa lahko prečkajo kjer se jim zahoče.:headbang:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/austrijance-upozoravaju-pazite-kad-prelazite-iz-hrvatske-u-sloveniju-kazna-do-1200/2288479.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Spasku pravi:

Ostali krše propise vezane uz Schengen i tretiraju se kao ilegalni putnici. A kazne su visoke, čak do 1200 eura po osobi. Vprašanje je :

Koliko kazni so napisali inženirjem ki so popolnoma brez dokumentov in to ne samo Hrvati vsi po Europi :hmm:Oni pa lahko prečkajo kjer se jim zahoče.:headbang:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/austrijance-upozoravaju-pazite-kad-prelazite-iz-hrvatske-u-sloveniju-kazna-do-1200/2288479.aspx

en je članek narobe prevedel, zdaj pa vsi narobe povzemajo, glupi mediji

https://www.oeamtc.at/thema/reiseplanung/achtung-bei-rueckkehr-aus-kroatien-ueber-slowenien-45395210

jodlar je namesto čez Zavrč (maloobmejni, zanimivo a ne) poharal v Slovenijo preko zelenega prehoda, torej brez mejne kontrole,kar je kot na dlani ilegalen vstop....

in zdaj vsi mediji povzemajo katastrofalen članek,ker nekdo ni razumel nemško

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to nič slabega ni, za nas. Bodo vsaj ti mali prehodi manj obremenjeni in bomo lažje/hitreje prehajali .. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

Saj to nič slabega ni, za nas. Bodo vsaj ti mali prehodi manj obremenjeni in bomo lažje/hitreje prehajali .. :D

Ja, samo vseeno take članke plasirat. Jodlarji pišejo, da kljub Evropski uniji ne smejo v Slovenijo preko zelenih prehodov in lokalnih cest...

Naši napišejo članek, da je kazen če gredo čez maloobmejne.

Malo se je treba vprašat...

Za nas pa je to samo dobro, ampak tak članek bi moral plasirat češki mediji :) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem rešitev kilometrskih kamnov na hrvaški wikipedijihttps://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=28474

Očitno so šteli od Trsta pa okoli Istre. So pa tudi sodobne oznake čudne: od Senja dalje začnejo pri nuli, od križišča za Jablanac spet od nule, pa od križišča za Prizno spet od nule, in tako dalje.

Sem pa včeraj opoldne, ko je burja popustila in na HAK ni bilo več prepovedi za I. grupo šel v Senj. Tabla pod vrhom ceste iz Stinice je bila še vedno nameščena, v Senju je sicer pihal bolj kot tukaj pa ne premočno a je bila tabla na izhodu iz Senj tudi nameščena. Danes zjutraj sem šel do Karlobaga, vetra nič, table pa še vedno nameščene (tudi na izvozu iz Prizne). Očitno slabo skrbijo za ažurnost.

Srečal kar nekaj motoristov na nujni vožnji, pa tudi avtomobilisti bolj opazujejo okolico kot cesto in so često čez polno črto.

V Karlobagu sem šel levo proti Gospiču in nato levo proti Ledeniku. Tam nekje se cesta konča in se začne vzpon na Velinac (a to ni več Jadranka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kje na jadranki bi lahko uzival par noci, pa da imajo garazo/ograjo okoli da lahko pustim prikolico z motorjem pri hisi? Seveda morajo imeti wifi, in dovoliti psom vstop :) lokacija od rijeke do zadra, otoki za odpadejo:razen pag in krk k mata most)
od enega od teh dni v tedni do ponedeljka 19.7.. priporocila?

C2DC5D70-2A5E-4597-826B-7F51856A3BDA.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buking bi vedu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, so se malo unesle. Najslabše je med 26. in 28. kilometrom, tam je kar nekaj ovinkov zelo prepredenih. Vsaj malce adrenalina za mojo penzionistično vožnjo.

Po 29. kilometru pa se neha, kot bi odrezal. Pa tudi pred Ažič Lokvo jih skoraj ni, oz. so nemoteče.

Sem pa med premetavanjem razmišljal, kako bi bilo, če bi na moto stezi naredili takšne kačice, da bi se videlo, kdo obvlada.

Pa še o menjavi kun. Dvignil sem jih na Erste bankomatu v trgovini Konzum v Senju in sem za 1000 kun dal 133,61 € (brez provizije) Skoraj boljše kot plačevanje s karticami, kjer je vedno nek del procenta provizije.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!