Skoči na vsebino

Moto Guzzi CALIFORNIA STONE


Damian

Priporočene objave

Menjam motor (po dveletnem začetnistvu prodajam XVS 250), vidim pa, da je GUZZI STONE letnik 2001 precej poceni. Ali kdo pozna ta motor podrobneje? V osnovi me odbija, da prodajalec noče slišati o probni vožnji, pa tudi o Guzzijih nekateri ne pravijo nič dobrega. Moj 65 letni sosed (kariero je zaključil pred dvemi leti) pa pravi, da je edino Guzzi pravi motor.

Sem v dilemi, zato bi bilo dobrodošlo še kakšno mnenje.

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uni k jih servisirajo pravjo da so kante za šraufat in to zajebane, ne vem kako je z novejšimi modeli, smo pa mi pr hiš imeli Guzzija Falcone 500, letnik tam pod 80 s prevoženimi pod 5000 km, dobljen v konzerviranem stanju, pa je nonstop neki sral, čeprov ga je pregledu in pošraufu en model, ki se naj bi se specijalno spoznal na zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stone je oskubljena različica Californie, kar se tiče dodatkov in zavor, pogonski del pa je nespremenjen. Menim, da je nakup takega motocikla po ponujeni ceni smiseln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

falcone.... nehal so jih delat okol 1976. California... simpl za šraufat, mašina k traktor, ne morš nič zlomt. Stone pa te variante so kar OK. Seveda so pa pol že boljši EV k majo vsaj dva diska spredi pa še par drugih malenkosti poštimanih. Ostale custom zadeve zadeva itak zadej pusti.

Probej dobit koga od guzzistov za kakšno testno vožnjo, čeprav v trenutnih razmerah mal teži. Poglej si malo še www.umgweb.com pa www.motoguzzi-si.com pa http://www.dameijer.demon.nl/ pa tako naprej. Na letnik pa kilometre se ne ozirej kej preveč, ker se motorju praktično ne poznajo. Vseeno če ima 5000 al pa 50000. Edino kar poglej je pač potrošni material... gume, pakne,...

Sicer je pa dokaj hvaležen motor z ne preveliko porabo, stegne nekje okoli 200, blablabla... sej specifikacije maš na netu.

Če ti že sede tak motor, probaj najdet kakšen par let starejši letnik EV.

Sicer pa je scena taka..sem imel 84 letnik guzzija V35. Pa sem mel par japoncev vmes. Ampak bo vsekakor prišel še kdaj kakšen guzzi v garažo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že dve leti vozim Jackala, ki je prejšnji model in sem z njim zelo zadovoljen. ima 70 konjev 1100 ccm, po avtocesti sem se z njim peljal samo 180 km/h, mislim, da bi iz njega iztisnil še kakšen km več. res, da ima spredaj samo en disk ampak je možno dokupiti in namontirati še enega. zakaj ti ga ne dajo na poskusno vožnjo? pa saj imajo vedno kakšen model za probo. je pa res da so pri uvozniku zelo nefleksibilni.

če te še kaj zanima vprašaj, o njem bom govoril v superlativih, kaj pa vem, zadovoljen sem z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto Guzzi kot tovarna je imela hude hude težave. Kolikor vem, se je na določene rezervne dele čakalo tudi po 9 mesecev. Tovarno je letos prevzela Aprillia, tako da bi načeloma moralo iti na bolje. Menda so tudi uspeli odstranit vse 40 let stare stružnice in s tem posodobiti tovarno.

So pa to moto mrhe z dušo. Z dušo pridejo tudi določene težave, na katere pa moraš biti pripravljen, tudi z uvoznikom teh mrcin za Slovenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem imel 84 letnik guzzija V35

si mel vojaškega??z dvema ogromnima sirenama spredaj, in ga pol štrihnu, al brcam v temo in mislim da si nekdo drug

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te zanima nakup rabljenega stona, ga prodaja moj kolega. Ima še nekaj dodatne opreme, je pa dodatno dokupil še sprednjo zavoro tako da bo imel motor dva diska. Za ceno čist točno ne vem, če te zanima ti lahko pustim telefonsko v pm. Mislim, da bo ugodna cena. Je pa mat črn in mat sive barve. Ti pa lahko 100% zatrdim, da so guzzi motorji odlični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker že nekaj časa vozim Guzzija in se družim z Guzzisti z različnimi Guzziji, bi se upala napisati, da je Guzzi dober motocikel. T.i. veliki Guzziji, od 1000 ccm naprej, povzročajo zelo malo težav (ali nič). Na slab glas so prišli v zadnjih letih predvsem zaradi modelov Nevada, še posebej 350ccm. Pa tudi med njimi jih poznam kar nekaj, ki z njimi nimajo težav. Res je tudi, da včasih pride do problemov z deli, ampak se mi zdi, da gre na boljše. Pa tudi, običajno se bolj sliši nekaj nezadovoljnih kot veliko zadovoljnih. Moj Guzzi Centauro dela brezhibno, bratova California EV ravno tako. Uroš Blažko z motociklom Moto Guzzi Quota trenutno kroži nekje po Maleziji, do tja se je pripeljal v petih mesecih, čez vso Azijo (Turčija, Iran, Pakistan, Indija, Vietnam, Tajska...), brez enega samega samcatega problema, niti guma ni počila. Pred nekaj leti je prevozil Afriko, J in S Ameriko. Z istim (ne enakim) motociklom.

Testni Stone - ne morem se točno spomniti, ampak se mi zdi, da je uvoznik, Avtoplus v KP, imel ravno Stone-a testnega (vsaj v času Guzzi srečanja na Blokah, letos maja).

Kot so ti že napisali drugi, lahko povprašaš v forumu na straneh Moto Guzzi kluba (motoguzzi-si.com), kjer sem tudi jaz članica. Fantje sicer običajno niso tako gostobesedni, poznajo pa tehnične zadeve veliko bolje (še dobro). Na omenjenih straneh lahko najdeš tudi nekaj testov Guzzijev, original Moto Guzzi strani (tudi) z opisi modelov pa so: www.motoguzzi.it

Ma sem mal reklame nardila, si nisem mogla pomagat.

Kup ga.

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledala: testna je bila California Aluminium. Če jo imajo še na razpolago, in če Guzzijev še nisi vozil, probaj to, toliko da vidiš, če ti odgovarja položaj, vibracije itd.

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so motorji za ljudi, ki imajo radi dober zvok in odlično lego na cesti. Dva sta šla skozi moje roke,SP 1000 IN 850 T-3 CALIFORNIJA,oba brez problemov,samo to so bili starejši letniki in vse sem popravljal sam.Prijatelj pa ima EV in je imel cel kup problemov z njo ,za katere pa mislim ,da je kriva tovarna,ker so vgrajevali slabe materijale.Kupil jo je med prvimi v Sloveniji in mislim da niso takrat še resno upoštevali našega tržišča.Mislim da se je stanje popravilo, vsaj kar se tiče rez. delov in vsaj nekaterih servisov. MG je motor ,ki ima dušo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem imel 84 letnik guzzija V35

si mel vojaškega??z dvema ogromnima sirenama spredaj, in ga pol štrihnu, al brcam v temo in mislim da si nekdo drug

Brcaš v temo... je bil mogoče vojaški al pa Imola... predelan beyond reckognition. Oba sta imela oznako mašine PC. Imel športni oklep, nizko balanco, prenose nazaj,....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da se motim ker sem na hitro pogledal ampak - kaj nimajo guzzijev tudi v Slov. Bistrici? Kaj če bi šel tja vprašat?

Kaj se ti ne zdi, da si malce (samo malce) prepotenten.(Muzej je v Bistri, ne pa v Slov.Bistrici)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da se motim ker sem na hitro pogledal ampak - kaj nimajo guzzijev tudi v Slov. Bistrici? Kaj če bi šel tja vprašat?

Sorry za prej. Si resno mislil za Slov.Bistrico, ali si mislil za muzej v Bistri.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po toči zvoniti je prepozno, zdej si pa užalil areo 51, ki je najbolj resen na tem forumu :lol: :lol: :wink:

Sem se mu še privat opravičil.Žal mi je za mojo blesavo in prehitro reakcij in upam, da ni zameril.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska Bistrica, kak se trgovini reče pa ne vem. Če prideš iz smeri Konjic po avtocesti greš v mesto na desno in takoj za prvim semaforjem na desno. Vido boš Renaultovo trgovino in pred njo se mi zdi da sem vido Guzzije (v salonu seveda). Rajši pa se prej še pozanimaj :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto center Pušnik, v Slovenski Bistrici, mislim, da Žolgarjeva 8 - ima pa dva naslova, nekje je trgovina, nekje pa muzej, kjer je na ogled nekaj prav lepih muzejskih primerkov Guzzijev (pa še tisti legendarni Tomos). Pušnik ima izpostavo tudi v Slovenskih Konjicah. Povprašaj na telefon 02/805 00 14. Glede testnih Guzzijev pa najboljše, kot sem že napisala, da vprašaš k uvozniku Avtoplus v Koper.

V Bistri se pa ne spomnim, da bi videla kakšnega Guzzija? Mogoče bi bil, če bi ga Tito vozil....

BMG

Nič bat, sta tam tud dva guzzija... nekej manjšega, mislim da še niti ne falcone, pa en vojaški V35.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čedalje bolj se mi zdi, da bo naslednji Guzzi. Samo še, da Yamaho čimprej prodam, dokler imajo še popust za Guzzi letnik 2001. Sama pojava in filozofija motorja mi je zelo všeč, le malo preveč so me strašili z okvarami in vibracijami.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razočaran sem !!!

Ko sem poklical uvoznika v Koper zaradi nakupa, mi je rekel, da je v MOTORISTU objavljena cena za GUZZI STONE letnik 2001 napačna. Objavljena cena je bila 1.330.000 sit. Cena tega letnika je namreč samo 50.000 sit manjša od letnika 2002, to je cca 1.650.000 sit. Pa še garancijo so iz treh zmanjšal na dve leti.

Bom verjetno počakal pomladi, malo dodal in kupil Bulldoga, Bandita ali TDM. Bom prej pa še XVS 250 mogu prodat.

Ne vem, če so res pri MOTORISTU nardil napako, al Avtoplus malo zavaja....

Lep pozdrav vsem,

Nesojeni Guzzist Damjan (al pa tud ne, bo čas pokazal) :x :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šla prav pogledat v Motorista. Mislim, da bo najbrž res napaka, ker taka cena je samo za Nevado. California je pa čisto druga reč. Hudo poceni bi bil Stone, če bi stal le toliko. Kaj naj rečem, upam, da bo kdaj dovolj "časa"...

BMG

PS: ampak malo več kot 50.000 SIT bi pa lahko dali popusta na starejši letnik - mogoče pa drugo leto (isti motor, novo leto...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikar ne obupaj damian. ti pa povem, da je najbolje sesti v avto se odpeljati v koper in se na lastne oči prepričat o ceni motorja, če boš prepričljiv in vstrajen ter s kešom v žepu bo popust večji

(občutno večji- moje izkušnje).

viva guzzi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tud siguren, da če prideš tja z denarjem, da se da vse zmenit. Pomoje itak nimajo interesa držat na zalogi starga modela. Samo je pa res, da dokler ni denarja ni muzike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!