Skoči na vsebino

Priporočene objave

Zdravo!

se je mogoče že kdo potepal tam zgoraj? Trenutno me najbolj zanima pridobitev vize oz. povabilnega pisma, ki ga potrebuješ za 30 dnevno turistično vizo.

Če ima kdo kakšno zvezo oz. navezo s kom bi bilo super. Turistične agencije sicer ponujajo asistenco pri pridobitvi povabilnega pisma in vize, ampak so pa oderuhi da dol padeš. Če bi imeli povabilno pismo potem je vključno z izletom na Dunaj ali Budimpešto zadeva rešena...

Drugače pa so tudi ostale informacije dobrodošle. Avgustovsko potovanje bo potekalo tudi po pribaltskih državah ter Poljski (o tem nekaj že piše v temah), ampak od viška ne boli glava :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Nekaj utrinkov iz potovanja po Belorusiji:

P.S.: dobre tri tedne (avgusta), skupaj z baltskimi državami in poljsko cca 7.000km, vreme služilo, dogodivščina kot se šika, dopust uspel. :yea1:

Večni ogenj padlim borcem "revolucije"

post-9880-0-76877900-1318003516_thumb.jpg

Veličastni grad Mir

post-9880-0-87530800-1318003575_thumb.jpg

Radzwill palača v Njesvižu

post-9880-0-55525700-1318003681_thumb.jpg

Moderne evropske avtoceste, me je že melo da bi do Moskve potegnu (meje itak ni)

post-9880-0-64555000-1318003830_thumb.jpg

Pravoslavni božji hram

post-9880-0-34432200-1318003947_thumb.jpg

Kosilce

post-9880-0-39350100-1318004003_thumb.jpg

Oklepnik starodobnik

post-9880-0-88525000-1318004078_thumb.jpg

Tradicionalna "pridelava" vodke

post-9880-0-84257900-1318004153_thumb.jpg

Primerek sovjetske arhitekture

post-9880-0-15775200-1318004217_thumb.jpg

Ne vem zakaj ampak tale kip mi je še posebej padel v oči B)

post-9880-0-90397200-1318004336_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo! lepe fotke :photo: tale vzhod je vsaj meni osebno veliko bolj zanimiv kot zahodni svet, tako da nekega dne.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe slikce ni kaj.:worship: In kako si pridobil vizo? Se je kaj zapletalo pri prehodu meje?

Upam da mi drugo leto uspe priti v tiste lepe konce :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa izgleda kaj stanje z vizami in dovoljenji za Ukrajino? malo me za naslednjo sezono mika ogled Cernobila.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe slikce ni kaj. :worship: In kako si pridobil vizo? Se je kaj zapletalo pri prehodu meje?

Upam da mi drugo leto uspe priti v tiste lepe konce :rolleyes:

Najprej ti mora uradna turistična agencija iz belorusije poslati povabilno pismo (plačaš cca 20€/osebo). Potem zaprosiš za vizo na veleposlaništvu v Budimpešti ali na Dunaju (izpolniš ceu zajeban formular), dobiš račun za vizo (60€/osebo), pošlješ gor svoj pasuš, potem pa čakaš, pa čakaš... Potem pa ko je gotova (če ti jo odobrijo) moraš it osebno prevzet na ambasado, al pa naročiš za prezem DHL (90€) smile.gif to je v grobem to...

Mejo sem pa prečkal pri Hrodnem in sem bil gotov v 30 min, medtem ko sta se prej omenjena kolega na glavni meji pri Brestu mislim da dve uri in pol prebijala preko... Nazaj pa sem prečkal na severu, za v latvijo in je bilo tudi 2 urici dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa izgleda kaj stanje z vizami in dovoljenji za Ukrajino? malo me za naslednjo sezono mika ogled Cernobila.. :)

Za v ukrajino se pa nisem zanimal. Vem da z Rusijo meje ni, tako da greš lahko preko in če te ne dobijo je OK. Če te pa, si ga pa na :pos:

Za Černobil moraš v ukrajino, je pa v belorusiji najbolj prizadeto območje (Pripjatski nacionalni park), ki ga lahko obiščeš, u bistvu je ratal pragozd z ogromno živalskimi vrstami in rastlinja... Ena največjih gozdnih površin v Evropi (pljuča Evrope mu tudi pravijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa izgleda kaj stanje z vizami in dovoljenji za Ukrajino? malo me za naslednjo sezono mika ogled Cernobila.. :)

malo se verjetno hecaš? za Ukrajino ne rabiš vize!Mej pa v prometni kakih 10EUR za policaje! Jih radi jemljejo nekajkrat več, če pa so not vzamejo ker vidijo da poznaš sistem in greš naprej!Seveda mimogrede javijo celi svoji žlahti (vsi so policaji) kam greš in lepo čakajo na "bankomat" da pride.Zato jim povej popolnoma drugo smer kot res nameravaš!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej ti mora uradna turistična agencija iz belorusije poslati povabilno pismo (plačaš cca 20€/osebo). Potem zaprosiš za vizo na veleposlaništvu v Budimpešti ali na Dunaju (izpolniš ceu zajeban formular), dobiš račun za vizo (60€/osebo), pošlješ gor svoj pasuš, potem pa čakaš, pa čakaš... Potem pa ko je gotova (če ti jo odobrijo) moraš it osebno prevzet na ambasado, al pa naročiš za prezem DHL (90€) smile.gif to je v grobem to...

Mejo sem pa prečkal pri Hrodnem in sem bil gotov v 30 min, medtem ko sta se prej omenjena kolega na glavni meji pri Brestu mislim da dve uri in pol prebijala preko... Nazaj pa sem prečkal na severu, za v latvijo in je bilo tudi 2 urici dela...

Hvala za odgovor.Če se bo drug let kej bolj resnega začelo dogajat okrog Belorusije,se bomo pa še tipkal. Srečno vožnjo še naprej in še čim več takšnih potovanj!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo :OK:

dej še kako :photo: gor....pa kak satvek ali deset dopiš....

lahko pa tud prezentacija ob kakem :beer2:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Pozdravljeni.

 

Da malo obudim temo. Je kdo zadnje čase pridobival turistično vizo za Belorusijo? Zanima me namreč, kdo vam je uredil povabilno pismo (kater hotel oz turistična agencija) ?

 

Hvala

Popravljeno . Popravil AK84
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizo sem dobil na Beloruskem veleposlanistvu na Dunaju , brez zapletov in hitro , en teden.edino moras imeti rezerviran in placan hotel v Belorusiji (vaucer), dobil sem ga na - avtobusni promet Murska Sobota - hotel in povabilno pismo sem placal 71 eurov .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!