Skoči na vsebino

Kazen za vožnjo brez izpita.


T0xiic

Priporočene objave

Pozdravljeni mene zanima ali je to res da po 1. Juliju, ki bojo sprejeti neki novi zakoni, da če voziš brez izpita ti policaj odvzame motor tudi če ni tvoj? pogleg kazni 500€ kot je bila do zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni mene zanima ali je to res da po 1. Juliju, ki bojo sprejeti neki novi zakoni, da če voziš brez izpita ti policaj odvzame motor tudi če ni tvoj? pogleg kazni 500€ kot je bila do zdaj.

je že nekaj časa tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti vzamejo motor moraš večkrat storiti hujši prekršek, če te prvič dobijo brez izpita dobiš kazen, motor ti ostane....razen če si imel pred tem odvzem izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... po 1. Juliju, ki bojo sprejeti neki novi zakoni ...

Te 'neki novi zakoni' (ZPrCP) so bili sprejeti že lani, v veljavo so stopili 01.04.2011, uporabljati pa jih bodo začeli 01.07.2011. Preberi si ga v Uradnem listu, najdeš ga na netu.

Tega nesmisla glede datuma začetka veljave (1.4.) in datuma začetka uporabe (1.7.) mi niti policaj ni znal razumljivo razložiti. Npr: po starem je bila na cesti, rezervirani za motorni promet, omejitev 100, po novem 110. Glede na to, da zakon velja od 1.4., bi bilo logično, da lahko vozim 110. Ampak uporabljal naj bi se od 1.7. dalje. A to pomeni, da sem s 110 v prekršku? A mi zna kdo to razložiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti vzamejo motor moraš večkrat storiti hujši prekršek, če te prvič dobijo brez izpita dobiš kazen, motor ti ostane....razen če si imel pred tem odvzem izpita.

razen, če si tako grdo kršil predpise, da ti ga takoj zaplenijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti vzamejo motor moraš večkrat storiti hujši prekršek, če te prvič dobijo brez izpita dobiš kazen, motor ti ostane....razen če si imel pred tem odvzem izpita.

Ko naredis tretji prekrsek za katerega dobis kazenske tocke se ti vozilo odvzame.In to ni hujsi prekrsek.Recimo 65km/h v naselju je ze 3 tocke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti vzamejo motor moraš večkrat storiti hujši prekršek, če te prvič dobijo brez izpita dobiš kazen, motor ti ostane....razen če si imel pred tem odvzem izpita.

Trije prekrski za tocke so vec kot zadosten pogoj za odvzem vozila.Recimo 65km/h v naselju so 3 tocke on tretjic ti odvzamejo vozilo

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trije prekrski za tocke so vec kot zadosten pogoj za odvzem vozila.Recimo 65km/h v naselju so 3 tocke on tretjic ti odvzamejo vozilo

lahko odvzamejo, ne pa nujno

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj vam pojasnim da imam trenutno 16 pik in pred kratkim sem dobil še 9, tako da sledi odvzem izpita, govora o odvzemu avta pa ni bilo nikoli. Kolikor je meni znano ,ga niso nobenmu vzeli za 3x 3 pike. Se motim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj vam pojasnim da imam trenutno 16 pik in pred kratkim sem dobil še 9, tako da sledi odvzem izpita, govora o odvzemu avta pa ni bilo nikoli. Kolikor je meni znano ,ga niso nobenmu vzeli za 3x 3 pike. Se motim ?

Mislim, da gre pri takšnih zadevah za odločitev sodišča in če nisi lih pokazal, da je kršenje predpisov tvoj stil življenja, potem ne bi rekel, da bodo sodišča tako striktno odvzemala vozila. Ko pa gre za Rome, ki ne plačujejo kazni in se vozijo z neregistriranimi in neizpravnimi vozili ali pa npr. tisto kar smo lahko brali na MS, ko je nekdo ostal brez izpita in še naprej kršil predpise, potem se takšnim vozilo odvzame in mislim, da so tudi zakonske določbe pisane prav v tem duhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1.7. bo ostal brez vozila voznik, ki je bil zaloten v prekrsku voznje vozila brez VD, in ga ta niti v osnovi nima (ga nikdar ni delal oziroma mu je kdaj prej bilo odvzeto bodisi zaradi nabranih 18 KT ali zdravstvenih razlogov ali cesar drugega... )

LP!{M}

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj vam pojasnim da imam trenutno 16 pik in pred kratkim sem dobil še 9, tako da sledi odvzem izpita, govora o odvzemu avta pa ni bilo nikoli. Kolikor je meni znano ,ga niso nobenmu vzeli za 3x 3 pike. Se motim ?

Zakaj pik ne prodajate??? Ena pika 100e. Samo napišete da je vozil motor tvoj prijatelj. Prijatelj prizna in s tremi pikami in 300e gre za kakšen teden na dopusta na hrvaško. V kapitalizmu je vse dovoljeno, sm da je dnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pik ne prodajate??? Ena pika 100e. Samo napišete da je vozil motor tvoj prijatelj. Prijatelj prizna in s tremi pikami in 300e gre za kakšen teden na dopusta na hrvaško. V kapitalizmu je vse dovoljeno, sm da je dnar.

Če te ustavijo in ustaviš, potem težko prijatelj reče, da se je vozil s tvojim vozniškim okoli ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yeah,če kdo plača da prevzamem pike, nej mi javi

Če te ustavijo in ustaviš, potem težko prijatelj reče, da se je vozil s tvojim vozniškim okoli ...

za dober dnar uredim tudi to :alien1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel idejo pike prodajat ...

... in potem fasaš 9 pik iznenada zaradi banalnega prekrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za vašo pomoč v imenu mojega brata,

brat je pred kratkim podedoval motor, a ima samo izpit za B kategorijo. Z izbranko bi se rad odpravil na morje z motorjem, zanima pa ga seveda kakšna je kazez (kaj se zgodi z izpitom B.kategorije, višina kazni in kaj se zgodi z motorjem)

Morda je že prežvečena tema a jaz ne nejadem odgovora.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za vašo pomoč v imenu mojega brata,

brat je pred kratkim podedoval motor, a ima samo izpit za B kategorijo.

Kazen me še najmanj skrbi. Bolj zanimivo je vprašanje - a motor zna vozit, tudi s sopotnico zadaj, pa to?

Za vse ostalo pa - so tu na voljo tudi odvetniki, pa zakoni dostopni celo preko interneta ...

Kazen je lahko tudi zaplemba vozila in odvzem vozniškega dovoljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

babe so itak zmešane pa naivne.. večina mladih mislim... važn da jo pele en frajerčk in da jo pol še fajn kresne..kaj če bolšga. premal u glavi nimš kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje; "Odzem" vozila. Kaj naj bi to pomenilo.

Ga vzamejo in uničijo?

Ga vzamejo in ga prideš čez nekaj dni iskat plačaš neke vrste varšino

Kaj če je avto od nekoga drugega? Verejtno ga ne uničijo?

kaj je sedaj nekaj glede kao novega zakona, če na vozilu kaj ni homologirano, ti ga vzamejo in uničijo?

Ima kdo od vas relavantne informacije ali je vse skupaj le od ust do ust?

LP; Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... važn da jo pele en frajerčk in da jo pol še fajn kresne..

kresne? kam že, v zid? frajerčki so pač preveč kuuuul da bi kresal;

@mihaing : a pa se zavedaš kolk butast vprašanje je to? a ZVCP je pretežko pogledat kaj piše za tak prekršek? lohk pa pokličeš 113 pa vprašaš, so prjazni, radi pomagajo; če pustiš podatke tud nazaj pokličejo :) .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za vašo pomoč v imenu mojega brata,

brat je pred kratkim podedoval motor, a ima samo izpit za B kategorijo. Z izbranko bi se rad odpravil na morje z motorjem, zanima pa ga seveda kakšna je kazez (kaj se zgodi z izpitom B.kategorije, višina kazni in kaj se zgodi z motorjem)

Morda je že prežvečena tema a jaz ne nejadem odgovora.

LP

Najmanj kar se lahko pripeti je denarna kazen( Seveda če naleti na kontrolo se mi zdi je 500€, če najdejo pa še kakšen drug prekršek npr prekoračitev hitrosti zna pa hitro pridt do 1000 ali celo več)

Naj gre raje z avtom bo sigurno ceneje in bolj varno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če policist ugotovi, da se upravlja vozilo z neveljavnim izpitom ali pa za vozilo nima izpita prave kategorije PREPOVE NADALJNJO VOŽNJO. V primeru suma neupoštevanja te prepovedi lahko odredi zaplembo motorja.

Kaj to pomeni poleg kazni? Bo bejbo lahko kar u gozdu :pos: ali pa po nekaj kilometrih hoje.

Moj nasvet ne izzivati usode na tak način, podzavestno samo gledaš kje je kaka kontrola, manj si pozoren na cesto in ostale udeležence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!