Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

quote:

Katera integralna čelada (z odpiranjem sprednjega dela) je najboljša ???

ŠUBERT,NOLAN,AURES, ...

Ali so te čelade dovolj varne v primerjavi z normalnimi (pri padcu odpade sprednji del in adijo čelust ???)

... bom kupil za punco in zato mora biti tudi dovolj varna ...

... matr sem pameten ...

HJC SY MAX cca 60 k SIT v Habatu!

Zadeva dela, tudi do 180 je hrup še v rangu transportnega helikopterja, ... ma ne GOOD čelada, ...Fiberglass-Kevlar kompozit, ... blablabla

http://www.hjchelmets.com/main.html

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jest mam še zmeri HJC LT-12 XXXL viška če ma kdo velko betico.

Drugač pa kar se varnosti in notranje udobnosti tiče je sigurn Arai v špici pa Schubert in Shoei. Nikakor pa ne kupujte mačka v žaklu. Kupujte tako kot je opisal Ice, na glavo pa pelat pa drugo in tretjo dokler ne bo prava. Če vam ne dajo za probat se obrnte pa drugam kupovat. Čelada mora pasat kot ulita če se le da. Pa notr mora bit dobro tapecirana ker po parih urah vožnje in pritiskanja vetra sploh ni prijetnega občutka. Misliš, da ti je kdo z primežam stiskov glavo.

Jaz iščem čelado že leto in pol pa se še sedaj vozim z staro (15 let)

ker enostavno ne dobim.

lp

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A ve kdo kaj več o HJC Symax čeladi povedat? Me zanima, ker mam priliko kupit eno (zelo malo rabljeno) za cca. 20% ceneje od nove. Je punca zamenjala motor, pa ji ne gre k barvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

eliminator

Novinec

Član od: sobota, 14.09.2002 1:17

Objav: 43

Objavljeno: 17 dec 2002 19:53 Zadeva: HJC čelade

--------------------------------------------------------------------------------

Ce ima lahko skoraj vsaka znamka celad svojo temo, naj ima pa se ta.

Danes sem bil v HMC, pa sem naletel na te celade. Bezno sem ze opazil, da nekateri imate nekaj izkusenj z njimi.

Je pa sedaj Habat postal zastopnik za HJC in so jih menda komaj zaceli prodajati.

Zanimiva mi je bila modularna(tocno oznako sem pozabil), ki je iz kompozitnih materialov, na glavi mi je delovala kot ulita, izgleda pa tudi zelo dobro. Aja, odpira se z eno roko na sredini. Cena pa je priblizno enaka kot pri Nolan N100E, kar se mi zdi kar ugodno.

Prodajalec je hvalil, kako naj bi bila v ZDA ta znamka najbolj prodajana v zadnjih nekaj letih.

Kaj vi menite o teh celadah, oziroma kako dobro jih poznate?

se naslov na netu: http://www.hjc-helmet.com/, pa grem

lp vsem

ps: do konca leta je v HMC 10% popusta na HJC celade

_________________

...svoboden kot motorist...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem si kupil HJC LT-12 grafitno rdečo par tednov nazaj. Dobil sem jo še s 10% posezonskim popustom. Čelada mi zelo paše na glavo. In tudi nasploh je dober občutek na pritisk od spredaj.

Preizkus na motorju sledi spomladi, ko dobim YZF R6-ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam še zmeri HJC LT-12 XXXL viška če ma kdo velko betico.

Drugač pa kar se varnosti in notranje udobnosti tiče je sigurn Arai v špici pa Schubert in Shoei. Nikakor pa ne kupujte mačka v žaklu

Tole Danetovo pa sem enkrat maja ali junija jaz kupil :) In zaenkrat nisem našel nobene druge, ki bi bila dovolj velika... Uvoznik za Arai pravi, da XXXL naroči samo, če jo zihr kupim ("tudi če ne paše")... Yeah, right-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry ampak jz ne morem pohvalit te čelade, da me ne bo kdo narobe razumel :lol: na mojo glavo pač ne paše in to sem zvedel šele po dobrih dveh urah vožnje :oops:

Tako, da siguren naslednjič kopujem čelado tam kjer mi jo bodo dali na test :D :D

Kar se tiče šumenja, sigurn ga je več kot pri enodelni :o pa vendar.....za moj okus je enodelna še vedno zakon. 8)

Lahko pa rečem da je preklopna zadeva ful kul, ker ko je vroče ti takšna malenkost siguren olajša zadevo in je z odprto čelado veliko, veliko prijetneje vozit :) seveda pri majhnih hitrostih npr. "v koloni"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so te čelade dovolj varne v primerjavi z normalnimi (pri padcu odpade sprednji del in adijo čelust ???)

Imela SHOEI, padla čez motor naravnost na obraz, zrila pol njive, uničila čelado (in še kaj), čeljust in obraz pa sta ostala nepoškodovana :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so te čelade dovolj varne v primerjavi z normalnimi (pri padcu odpade sprednji del in adijo čelust ???)

Imela SHOEI, padla čez motor naravnost na obraz, zrila pol njive, uničila čelado (in še kaj), čeljust in obraz pa sta ostala nepoškodovana :!:

:?: in kako vezo ima to s tem topicom :?: kolikor vem,shoei ne izdeluje celad z odpiranjem sprednjega dela....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so te čelade dovolj varne v primerjavi z normalnimi (pri padcu odpade sprednji del in adijo čelust ???)

Imela SHOEI, padla čez motor naravnost na obraz, zrila pol njive, uničila čelado (in še kaj), čeljust in obraz pa sta ostala nepoškodovana :!:

:?: in kako vezo ima to s tem topicom :?: kolikor vem,shoei ne izdeluje celad z odpiranjem sprednjega dela....

Ice, malo si mimo brcil. Shoei čelada ( ne vem oznake ), se odpira, in je med najboljšimi te vrste ( test Tourenfahrer ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj povem, da sem jaz tisto čelado (Symax) kupila in nimam pripomb. Res pa je, da nekih blaznih izkušenj tudi z ostalimi nimam.

Zaradi odpiranja je praktična, je zadovoljivo tiha, trese oz. šumi pa (kaj pa se drugega pričakuje) pri hitrosti od 150 kam naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanimajo me vaše izkušnje z temi čeladami. Tema je zelo stara in je tudi zelo malo npisano o tej namki čelad.

Zadnjič sem sprobal 2 modela (ne vem točno katera, eden je bil jet čelada, drugi pa integralka) in mi je odlično pasala na glavo. Vendar sem v dilemi, če so to vredu čelade.

Drugače nameravam kupit SHOEI, pa ne vem ali je toliko boljša da se splača dati 20000-30000 SIT več?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJC je korejska al neki takega in baje je najbolj prodajana čelada v ZDA.

Jest sem takega mnenja---nobena čelada zadnjih let ni tako slaba, da bi ti počla oz. se razbila, razletela ob padcu tako, da bi si zaradi slabe kvalitete poškodoval glavo. Vrat si boš zlomil pa tako v Shoei kot v hjc.

Poleg tega Shoei so priznane čelade in so velikodražje ne samo 30.000 od HJC.

Mislim, da so te bolj priznane čelade dražje zaradi: imena dizajna, materiala podloge in verjetno že zaradi imena samega si ne morejo prvoščit npr; da ni nobene razlike ali imaš ali nimaš odprtih zračnikov.

V glavnem važno je ta ti sede na glavo najbolj optimalno- ti je čist prav tako da ti ob padcu ostane na glavi in da te ne tišči.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta čelade ni samo v temle: važno je ta ti sede na glavo najbolj optimalno- ti je čist prav tako da ti ob padcu ostane na glavi in da te ne tišči.

To je samo osnovni pogoj da z uporabo ugotoviš, ali morda nima napačno postavljenega težišča (bolečine v zatilju, ki se preselijo na celo glavo), premalo zagrabi pri ličnicah (pritiska načelo) in podobno.

Pri čeladah je tako kot pri dobrih čevljih. Arai in Shoei sta v svetu Guzzi čevljev, ostali pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod optimalno sem imela v mislih TUDI pritisk na ličnice itd. Mah to je tko kot eni, ki nočejo, ne marajo korejskih avtomobilov in se raj vozjo v najslabšem al pa starem mercedezu kot pa v najboljši KIA-JI. Treba pa je še povedat za kaj sploh rabiš čelado, oz. a za dirke al za nedeljske vožnje po okolici.

Če bi delala nevemkakšne kilometre bi tut jest raj mela mercedeza kot kio -za po mestu---mi pa prov dol visi.

Se pa strinjam če maš denar: go for arai in shoei (pa naj ti še za pir ostane).

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me vaše izkušnje z temi čeladami. Vendar sem v dilemi, če so to vredu čelade.

Drugače nameravam kupit SHOEI, pa ne vem ali je toliko boljša da se splača dati 20000-30000 SIT več?

lp

načeloma se vedno splača, če si to le lahko privoščiš - daj.

Čelada je najpomembnejši del motoristične opreme, tako kot je glava najpomembnejši del motorista. Nekateri zmotno mislijo, da so najpomembnejša jajca.

LP, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker za ta vec $ vedno ne dobis vec kvalitete , se pa strinjam da se splaca kupiti cim boljso celado, ki ti jo debelina in globina zepa dopusca, a kaj je boljse: top model HJC ali npr. SHOEI RAID (morda primerjava cenovno ni izenacena, ampak upam da razumete kaj sprasujem-kupiti novi mercedes razreda A ali za isti denar neko toyoto z ful opreme in pregovorno nepokvarljivostjo)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

punca ima HJC (tak model kot Nolan N100) in je zadovoljna...pralna notranjost malo hrupa.....pa veliko delov se da zamenjat če gre kaj narobe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam celado HJC sy-max, torej modularno. Khm, bi rekel, da sem bolj tako-tako zadovoljen.

Malo se mi zdi prevec glasna(ceprav baje sploh ni za modularno), pa rada se rosi od znotraj, problem pa je tudi v vetru, ki rad malce piha notri.

Zadovoljen sem pa s samim prileganjem celade moji glavi, pa da se da celotno notranjo oblogo odstranit ter snemanje/menjanje vizirja je izredno preprosto in hitro.

Sicer pa je za modularno celado, sploh iz kompozitnih vlaken, cena zelo ugodna.

Ce se bom spomnil se kaksnih dobrih/slabih lastnosti, javim. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (morda primerjava cenovno ni izenacena, ampak upam da razumete kaj sprasujem-kupiti novi mercedes razreda A ali za isti denar neko toyoto z ful opreme in pregovorno nepokvarljivostjo)?

Verjetno boljsa primerjava bi bila med Mercedes razred A in Yugo Florida.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno boljsa primerjava bi bila med Mercedes razred A in Yugo Florida.

res mislis, da je hjc tok svoh.

v moto svetu je velik stvari krepko precenjenih, pa nepotrebnih oz. redko izkoriscenih. sam, da bi bil in, rabis vse to, potem pa postopat na 3M, pa pred dolocenimi lokali.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res mislis, da je hjc tok svoh.

Motorcyle news:

...

(Ocena 50%)

All said and done the budget price was a waste of ?115 that I should have put to better use, but HJC really do need to get their act together and think about addressing the well publicised risk to hearing and drastically improve soundproofing.

in se (ocena 50%):

Looks OK and has a sticker to say it'll save my head in a crash but it is VERY noisy. My 12 year old Kiwi is much quieter. Cheap but wasted money - I'll have to go and buy a better one anyway. Other gripe is the breath deflector thing that's supposed to stop the visor fogging. Looks like it should work but it doesn't. Only good thing is you can take it off.

in se (ocena sicer 90%)

...

The main problem is the wind noise from the side pods although mine does not suffer from whistles from open front vents like John says his does.

------------------------

doyoo motorcycle accessories tests:

Avoid this! (28.05.02) by jasonirwin (0 od 5-ih zvezdic - Sy-max)

The helmet looks good. And that's about it. The fit is OK on me and certainly is the best of t...

in se (za AC-10 stinger):

...

a major problem with the ac-10 is the flipping visor. at high speeds when looking over the left or right shoulder the visor flips up and can take the uwary rider off guard for a second in the least but in the worst situation can almost take your head off.

Torej - jest si vsekakor zelim celado, ki ne bo obupno preglasna, ki se ne bo rosila in kjer se vizir ne bo odpiral med voznjo. Celada s takimi karakteristikami je zame svoh, ja. V ostalih reviewih lahko preberes se npr. da so se ljudje dokaj neprijetno spraskali, ker so notranji robovi nezbruseni. Poleg tega obstaja zgolj in samo en model, ki ima vtor v peni za ocala. Skoljke delajo samo v dveh velikostih. itd, itd, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!