Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

Pritisnila sem ti novega lajkeca ?.

Poštarji naredijo vse, tudi drva že sekajo ???.

Prodajalec mi vedno da pinlock gor samo prvič, ker to naredi v trenutku. Ob vzdrževanju pa se sama namatram, kot ena mona ?.

Sem ga že odstranjevala z noževo konico, ker nikakor ni hotel iz tistih nosilčkov.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, KARMEN1 pravi:

Pritisnila sem ti novega lajkeca ?.

Poštarji naredijo vse, tudi drva že sekajo ???.

Prodajalec mi vedno da pinlock gor samo prvič, ker to naredi v trenutku. Ob vzdrževanju pa se sama namatram, kot ena mona ?.

Sem ga že odstranjevala z noževo konico, ker nikakor ni hotel iz tistih nosilčkov.

nje no...

raztegni vizir in vzemi ven, čimmanj dotikanja pinlocka, ker se podrsa

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 9 urami, LunaticFringe pravi:

Z mize na tla... :((

IMG_20200216_163505.jpg

nalepko čez, pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, YBT pravi:

Če pade na tla  ni več 100%-na!

pa... sem jo kotalil, kar nekajkrat z motorja dol..še ni razpadla :D se strinjam sicer s teorijo, ampak kurc vidi čelado če ne prenese padca s sedeža na tla.

ps. tudi karamboliral sem s tako, ki se je nekajkrat kotalila po tleh, pa ni počila, čeprav sem jo odbrusil do stiroporja po desni strani.

pss. po sharpovih testih si je hjc rpha 10+ zaslužila komaj 3 zvezdice, cena pa v zvezdah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, YBT pravi:

Če pade na tla  ni več 100%-na!

Recimo, da se strinjam s tabo.

Vendar, če bi vsak padec čelade z višine manj kot 100cm le to tako poškodoval, da ni več za varno uporabo, potem bi se pa že vprašal zakaj jo sploh nosim. 

Okrušeba barva, na otip s prstom so vlakna ostala cela/trdna. 

Reda radi, jo nesem pokazati nekomu, ki jih zdeluje, sicer ne motoristične, o čeladah pa le nekaj ve. 

pred 12 urami, KARMEN1 pravi:

Poglej na Sharp test varnosti za ta model čelade. To je leva stran?

Ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, LunaticFringe said:

Okrušeba barva, na otip s prstom so vlakna ostala cela/trdna. 

Ni to okrusena barva. Med gelcoatom v kalupu in vlakni je ostal zrak, votlo, pa se je vrhnja plast gelcoata z barvo, zdrobila. Šlampasta izdelava. Varn si tocno isto, kot si bil pred padcem celade z mize. In ce je to vse kar je votlega, si 0,00003% manj varen, kot je predvideno. Jez bi reku, de je to blizu stvarni napaki. Ce je celada mlajsa od dveh let, bi sel prodajalce pobarat, kaj si mislijo o tem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

pa... sem jo kotalil, kar nekajkrat z motorja dol..še ni razpadla :D se strinjam sicer s teorijo, ampak kurc vidi čelado če ne prenese padca s sedeža na tla.

ps. tudi karamboliral sem s tako, ki se je nekajkrat kotalila po tleh, pa ni počila, čeprav sem jo odbrusil do stiroporja po desni strani.

pss. po sharpovih testih si je hjc rpha 10+ zaslužila komaj 3 zvezdice, cena pa v zvezdah

Se strinjam! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko let pa ima garancijo in koliko je stara?

Zame ta čelada ni več uporabna.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene vedno srce zaboli, ko vodim, ko padajo čelade po tleh .... zna biti, da pade tako nerodno, da čelada poči ... sj za nosit je, je pa vprašljiva njena kompaktnost ... čelada je delana, da gre enkrat po tleh ... če je glava notri ali ne in takrat mora svojo funkcijo opravit ...

Jaz bi si kupil novo, še posebno, če bi se pokazal stiropor ;) 

Kaj boste pa drugi počnete, ko se zgodi tako sranje, je pa vaš problem ... rat vas mam vseeno (no ja ... skor use) :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade niso s cukra no..je res, da v kolikor nimaš sreče pa pade z mopeda ali mize na tla "lahko" (samo to je tak mali %,) poči struktura vendar tule na fotki je konkreten primer 10m padca, odbijanja, drsenja itd za hjc rpha 10+ (po sharpu samo 3 zvezdice) pa še vedno ni razpadla. Je pa res, da na nekaterih mestih lahko prst not vtakneš :P

1903981_976245929111626_1427258563483375420_n.thumb.jpg.262cf01bb92847be331d10e8a6c3c02d.jpg.7bca955ab3baf9f5a4cd5f95c0fffc95.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo ocene HJC Rpha70. Zelo zelo blizu, no za zračenje bi dal oceno 3, ne pa 2, ampak to so že detajli

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
Ob 31. 3. 2020 ob 10:37, KawaBanga pravi:

To je mit....

ce pade na glavi na tla pa več ni mit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred 13 minutami, Moto999 pravi:

HJC IS17 da/ne, alternative?

IS17 ima moja žena. Nima problema, nima pripombe, skratka zadovoljna. Ker imava enako dimenzijo glave sem jo tudi jaz vozil.

Vdor zraka spodaj, pri nekaterih motorjih se odbije zrak od prsi navzgor, je kljub zaščiti bradnega dela meni moteč. Vse ostalo je ok. Vidnost, zaslonka, zračenje.

Se pravi 2 osebi, različni pogledi, različno zadovoljstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
pred 5 minutami, bajkr88 pravi:

imam rpha 10 plus ... kdo ve če paše tole za pod brado? neki piše za repliko. .. nevem a to celado mislejo al ta del... 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/HJC-RPHA-10-Plus-Ben-Spies-Chin-Curtain

zdej mam tako pod brado in je razpadlo....

 

 

chin.jpg

je.. mislim, da je za vse RPHA 10 plus enak podbradek ... sem imel dve in je to res bolj švoh, če večkrat dol daješ .. jaz sem vsaj 2 x letno dal to dol in se mal zjebe...

je pa težko po slikah ocenit, nimam pa nobene več za pogledat... zdaj imam že tretjo RPHA 11 ;)

Jih pa imajo pri https://www.bscenter.si/celade/integralne-moto-celade/integralne-moto-celade/celada-hjc-rpha-10--tibueron-mc4h----/x4-1-113

mogoče imajo tudi podbradke za prodat .. pokliči in vpraši

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa je 11ka kj bols ? al menjas le zarad izgleda? 

men je drgac ok...sam tole mam zjebano in zracniki slabo tesnijo na vrhu... drgac udobna tiha mirna... supr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!