Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

pred 28 minutami, bajkr88 pravi:

pa je 11ka kj bols ? al menjas le zarad izgleda? 

men je drgac ok...sam tole mam zjebano in zracniki slabo tesnijo na vrhu... drgac udobna tiha mirna... supr

men je boljša... večja odprtina za vn bult, več prostora pri ušesih, dodatni zračniki in malo drugačni, stranke odprtine za poslušanje zvoka motorja ... skratka ... men je boljša od 10-ke in sploh najboljša čelada na ceumu svetu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pri men je tako. Prvo imel Arai chaser M( ko ata na mamo najbols se mi je prilegala do sedaj) 

POtem sem nabavil Scorpion Exo 2000 Air L ker M nisem niti podrazno na glavo spravil, na zalost po nekih 1000km pospravil v kot ker me po 100km boli v predelu cela. 

Potem nabavil prvo preklopno HJC RPHA MAX M zopet top na glavi brez problema cel dan.

Imam tudi HJC R-PHA X tudi M in vse brez problema enako kot preklopna. 

Tako da pomoje nebi smelo biti veliko razlike med 10ko in 11ko.

Zdej me vosla pa spet mika nova celada tokrat Leatt.

Aja pa vse celade razen Arai sem narocil prek neta Fc-moto. Za enkrat sm imel kr sreco. Scorpion sem prej probal v trgovini sicer le za nekaj minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, bajkr88 pravi:

ej kam pa date stare celade ki so še ok? prodate na bolhi al v smesti vržete, al mate v vitrini zbirko... 

 

Jst mam rože not posajene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v škatlo in tam ostane..razbite pa na zid, kot opomin in reklama preživetju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, bajkr88 said:

ej kam pa date stare celade ki so še ok? prodate na bolhi al v smesti vržete, al mate v vitrini zbirko... 

 

Ponavadi senkam ce kdo rabi,imam se eno subetko SR1 se cist dobro ce kdo rab,drugace pa men tudi HJC dobr sede,trenutno imam rh70 in sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bajkr88 pravi:

ej kam pa date stare celade ki so še ok? prodate na bolhi al v smesti vržete, al mate v vitrini zbirko... 

 

Jaz sem jo prodal na Avto netu HJC RPHA 90, samo eno vožnjo rabljeno za minus 100 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2021 ob 21:10, bajkr88 pravi:

@maus velikost je ista 10 plus kot 11... ? al je treba večjo oz, manjšo vzet... mal me mika da bi naroču eno  prek neta brez probat...

men je ista velikost

Ob 30. 1. 2021 ob 9:33, bajkr88 pravi:

ej kam pa date stare celade ki so še ok? prodate na bolhi al v smesti vržete, al mate v vitrini zbirko... 

 

šenkavam, po navadi tistim, ki nimajo .. zadnjo oziroma zadnji dve imam za rezervo .. zadnja je po navadi za na pot, nova pa za vsakodnevno uporabo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

kupu rpha 70... prej imel rpha 10+ .....

čelada je tišja , udobnejša, lepše se zapira vizir, drugace pa podobna kot prej... minus je mogoce edin da rahlo šumi ssssss zarad dveh malih zgornih zracnikov, ko pokrijes z roko utihne....tako da bom verjetno polimu kot sem že na prejšnji ker mi spredaj  zgoraj zračnik čist dovolj zrači .. tako da za mene bolje da jih  sploh nebi bilo , sam del imam s tem 😁

 

IMG_20220426_173231.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.
Imam čelado RPHA 70, problem pa je v mehanizmu vizirja. Namreč po prevoženih cca 500km, je mehanizem postal "mehak" in ko dvignem vizir, mi ga veter zelo hitro zapre. Sploh če pogledam dol...
Se da to nastavljati, ali kako drugače...?
 

hjc2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more postati tako mehek, da ti pade dol sam od sebe. 

Ali si ga dajal dol in ga nepravilno pritrdil nazaj, ali pa voziš z odprtim vizirjem pri taki hitrosti, da bi se vsak drugi vizir zaprl.

Imam RPHA70, pa se mi to še nikoli ni zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, _ales_ pravi:

Pozdravljeni.
Imam čelado RPHA 70, problem pa je v mehanizmu vizirja. Namreč po prevoženih cca 500km, je mehanizem postal "mehak" in ko dvignem vizir, mi ga veter zelo hitro zapre. Sploh če pogledam dol...
Se da to nastavljati, ali kako drugače...?
 

hjc2.jpg

preveri, da se ni kak vijak odtegnil. Tisti srebrn Zgornji in spodnji.. Z njima reguliraš tudi tesnenje. Vizir odpustiš s plastično kljukico. Odstrani vizir in ponovno pravilno namesti, mogoče je samo slabo nameščen. Ko porineš vizir na svoje mesto se sliši klik in ga ne moreš odstraniti, če ne porineš mehanizma s kljukico. (zgornja rdeča črta na sliki)

ps. če je čelada v garanciji jo nesi do trgovca in naj odpravijo napako, če sam ne moreš.

pss. na yutubi je veliko recenzij okrog rpha 70 in tudi prikazano kako demontiraš celo čelado, torej vizir, notranje obloge itd..

Untitled.thumb.jpg.1226ed4c2f417d0824857461576a540d.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 30 minutami, maus pravi:

prosm, naj ne bo zelnata glava, pliiiis :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

prosm, naj ne bo zelnata glava, pliiiis :P

 

nau... ker to še imam ... k bom pihnu mim rid, naute vedl kr sem :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 1. 2024 ob 11:04, maus pravi:

Če praviš, da bo nova, pol glasujem za tole: https://hjchelmets.eu/products/rpha-12-spasso-1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, bajkr88 pravi:

Bi reku da bo taprvo vzel 😂

to je res .. taprvič bo moja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 1. 2024 ob 11:34, DAMI34 pravi:

prosm, naj ne bo zelnata glava, pliiiis :P

 

Pa z ukom za gledat helikopterje 🙆🙆🙆

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ampak HJC je izgubil vso domišljijo, v grafikah........

Ajde, Marvel mogoče, ampak tudi to je že passe 🥺

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 37 minutami, KARMEN1 pravi:

Ne vem, ampak HJC je izgubil vso domišljijo, v grafikah........

Ajde, Marvel mogoče, ampak tudi to je že passe 🥺

pokaž tvojo, pa ti še jaz :ras: 

 

p.s.

veliko izdelovalcev se je usmerilo predvsem na replike, kar gre men na jetra... rad mam mal posebne grafike

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!