Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

jst mam AC-10(en model sarejš od AC-11) in se mi je rosila ampak se dokupi eno Oksford folijo in pol ni več problema spljoh!!-to pišem tebi First. drugače pa moje mnenje o njej tukajPredvidevam, da je AC-11 še boljša .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam AC-10(en model sarejš od AC-11) in se mi je rosila ampak se dokupi eno Oksford folijo in pol ni več problema spljoh!!-to pišem tebi First. drugače pa moje mnenje o njej tukajPredvidevam, da je AC-11 še boljša .)

Kaj pa hrup, prepih? Je tudi OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa hrup, prepih? Je tudi OK?

Jaz imam že 3 sezono CL-14 (mislim da je za rang nižje od zgoraj omenjenih). Tesni povsem zadovoljivo, s folijo proti rosenju pa lahko rosenje 100% odpraviš (mislim da stane slabe 3 k SIT). Ima pa tudi vse dodatke (podbradna mrežica ali kako se že reče, nosnik - te stvari moraš npr pri nolanu doplačati in relativno kar precej).

Glede hrupa pa je tako, čelada je precej hrupna, zato vozim z ušesnimi zamaški. AMPAK, komaj pred kratkim sem imel priložnost sprobati bratovo Sharkovo čelado in sem opazil, da je hrup povsem enak kot na moji HJCjki. Obe čeladi so mi kot vlite, tako da ni hrup nastajal zaradi neprilagojene čelade.

HJCjko priporočam, predvsem višji rang čelad, sploh pa če so cene še vedno tako ugodne, kot pred 3 leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam že 3 sezono CL-14 (mislim da je za rang nižje od zgoraj omenjenih). Tesni povsem zadovoljivo, s folijo proti rosenju pa lahko rosenje 100% odpraviš (mislim da stane slabe 3 k SIT). Ima pa tudi vse dodatke (podbradna mrežica ali kako se že reče, nosnik - te stvari moraš npr pri nolanu doplačati in relativno kar precej).

Glede hrupa pa je tako, čelada je precej hrupna, zato vozim z ušesnimi zamaški. AMPAK, komaj pred kratkim sem imel priložnost sprobati bratovo Sharkovo čelado in sem opazil, da je hrup povsem enak kot na moji HJCjki. Obe čeladi so mi kot vlite, tako da ni hrup nastajal zaradi neprilagojene čelade.

HJCjko priporočam, predvsem višji rang čelad, sploh pa če so cene še vedno tako ugodne, kot pred 3 leti.

Mam štirinajstko drugo sezono. Na koncu prejšnje sezone sem odstranil pralno notranjost in ga opral. Sedaj pa imam občutek, da mi precej bolj piha v čelado kot prej, pa tudi hrupna je bolj zaradi vsega tega. Drugače pa jih prodajajo v Moto Charlie v Trstu - greš iz Kopra čez Škofije, zaviješ za stadion in na levi je štacuna. Tam sem jo kupil in prišparal 10kSIT, pa še zmenit se kaj da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo model FG-14 :? ?

Kako je glede rosenja oz. pihanja v notranjosti. Zadnjič sem bil pri Habatu ter jo probal - občutek je bil zelo dober, ima zaščito pod brado, "nosnik" in je kar lahka.

Prodajalec mi je kazal neke teste, pri katerih so se HJC čelade (ne spomnim se modela :( )ocenjene kot zelo dobre, veliko boljše kot Nolan, Shark, celo boljše od Schubertha. Sam sem malo iskal po netu, pa nisem nikjer našel kakšnih ocen FG-14.

A ima mogoče kdo kak link do strani, kjer bi bile ocene čelad (tudi FG-14)

Je pa čelada cenovno kar ugodna :OK: (glede na to, da je sestavljena iz kompozitnih materialov).

Meni se zdi dobra čelada, vendar je nimam ravno dolgo časa.

Ni preglasna, rosi se zelo zmerno, model je lepo oblikovan...zaenkrat zadovoljen. Imam sicer model FG-14 TARGET, ki pri nas, se mi zdi, ni na voljo. Drugače je podobna kot model FG-14 CATCHME, samo zadnji spoljler je malo drugačen in cena je bila cca. 15 eurov dražja kot catchme. <_<

Kaj pa AC-11? Je za rang boljša od FG-14 (ne vem točno zaradi česa :? ), ima bojšo ventilacijo, D-obročke...

A ima kdo in kako se kaj obnese - rosenje, hrup, prepih,...?

AC-11 in FG-14 naj bi bile v osnovi ista čelada (osnova, školjka), obe pa naj bi bili dirkalni čeladi. Za posamezen trg so opremjene ali z double D-jem ali pa s hitro zaponko.

AC-11 ima še dodatne zračnike - pod vizirjem, na skrajnih robovih čelade, FG-14 pa ima zgoraj vodila zračnikov, ki se zadaj zaključita v "rep". FG-14 je oblikovno malo bolj, jah no...šminkerska :blush:

S FG-14 in AC-11 v raznih ameriških nevemkakšnihserijah dirka kar nekaj dirkačev. Za Evropo ne vem.

Če boš malo pobrskal po tujih trgovinh lahko AC-11 dobiš za manj denarja hot FG-14 .)

Lep nakup ti želim!

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam catchme drugo sezono, morm rečt lani je bla super, letos se je pa začelo, notranja obloga je vsa zjebana že (čeprav nosim podkapo) rosit se je počas začela, pa tut zdi se mi da je bolj hrupna, čeprov mi to ni čist jasno zakaj in kako. v glavnem mislm da konc koncev ni to to, drugo leto grem rajš na Shoei

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš malo pobrskal po tujih trgovinh lahko AC-11 dobiš za manj denarja hot FG-14 .)

Sem že brskal, ampak tega nisem nikjer zasledil :?

A imaš mogoče kak link, naslov trgovine... :hmm:

Aja, glede obloge, ki je že vsa zjebana :( - a si jo kaj stikal oz. pral ali se je sama od sebe razštelala?

Hvala.

Popravljeno . Popravil pelinkovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že brskal, ampak tega nisem nikjer zasledil :?

A imaš mogoče kak link, naslov trgovine... :hmm:

Aja, glede obloge, ki je že vsa zjebana :( - a si jo kaj stikal oz. pral ali se je sama od sebe razštelala?

Hvala.

Sama od sebe, je nisem nič pral, ker nosim podkapo, ma ne vem sej pravim lani je bla super, letos pa že kaže znake obrabe in to po 12000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kje vse pa da dobiti HJC čelade pri nas? Samo pri Habatu ali še kje?

Vem pa, da jih imajo v Hein gericke v Beljaku, kar je tudi kar blizu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

No se nisem mogel upreti in sem šel po HJC HQ-1 Lordship.

Sem imel na testu tudi HJC FG-14. Čelada mi je bila sicer ok, samo mi je bila malo premajhna pri čeljusti tako, da mi jo je pri veliki hitrosti malo bolj pomaknilo k bradi in sem se dotikal čelado. Sedaj, ko bo lepo bom pa še HQ-1 preizkusil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ma mogoče kdo kej lepga o FS-10 za povedat? Mi je padla v oko, pa če je kšn srečn lastnik da bi s prve roke mal informacij pridobil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No še moje razmišljanje glede HJC čelade.Pri habatu lani kupil 2 HJC-jki.Eno CL-14 in eno AC-11.To zadnjo imam sam.Na glavo mi paše kot ulita.Tudi pri habatu so jo hvalili da je OH in SPLOH. Če bi se še enkrat odločal bi sigurno BEŽAL daleč od nje.Tukajle so dejstva:

-v čelado piha kjerkoli

-imel na "servisu" pri Habatu da bi nastavili vizir, ker kao (nimam pojma-to niso sicer rekli)kako se nastavi

-nastavili vizir - mislili so da so.(kljub nastavitvi med vizir in tesnilo porineš karton - vizitko - oz skor pade skozi)

-vijake za nastavit so naredili take kot bi jih šraufali z kleščami

-razlaga zakaj piha je bila - ker je čelada "tekmovalna" in da se bolje zrači!! :headbang:

-čelada se rosi kot pri norcih kljub kao antifog vizirju

-na koncu zahteval denar nazaj vendar niso hoteli o tem nič slišat

-gospa za blagajno pri habatu je bila najbolj pametna na svetu (kar ne more človek verjeti kaj vse ve) in mi je trgovino Habat zasrala do konca!

-gospod (mogoče lastnik?) "zmerno" prijazen

-edini zarad katerega verjetno še stopim v Habata je prodajalec, ki mu ne vem imena je pa prijazen in se da pomenit z njim.

Uglavnem za 20 kSit več takrat bi dobil Arai-ko

:headbang:

LP

Sebastjan

Aja še to.Ker se ni dalo nič zmenit, trpim s to čelado pa še temen vizir sem šel kupit - v Habata spet. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm, zdej berem tale zadnji komentar, pa sem se kar malo zamislil...

Za punco sem namreč nameraval kupit HJC - ZF9 čelado. Za ta denar dobiš vsaj na papirju zelo veliko, od kompozitne školjke itd...

A ima še kdo to čelado, me res zanima če je tako zanič? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še moje razmišljanje glede HJC čelade.Pri habatu lani kupil 2 HJC-jki.Eno CL-14 in eno AC-11.To zadnjo imam sam.Na glavo mi paše kot ulita.Tudi pri habatu so jo hvalili da je OH in SPLOH. Če bi se še enkrat odločal bi sigurno BEŽAL daleč od nje.Tukajle so dejstva:

-v čelado piha kjerkoli

-imel na "servisu" pri Habatu da bi nastavili vizir, ker kao (nimam pojma-to niso sicer rekli)kako se nastavi

-nastavili vizir - mislili so da so.(kljub nastavitvi med vizir in tesnilo porineš karton - vizitko - oz skor pade skozi)

-vijake za nastavit so naredili take kot bi jih šraufali z kleščami

-razlaga zakaj piha je bila - ker je čelada "tekmovalna" in da se bolje zrači!! :headbang:

-čelada se rosi kot pri norcih kljub kao antifog vizirju

-na koncu zahteval denar nazaj vendar niso hoteli o tem nič slišat

-gospa za blagajno pri habatu je bila najbolj pametna na svetu (kar ne more človek verjeti kaj vse ve) in mi je trgovino Habat zasrala do konca!

-gospod (mogoče lastnik?) "zmerno" prijazen

-edini zarad katerega verjetno še stopim v Habata je prodajalec, ki mu ne vem imena je pa prijazen in se da pomenit z njim.

Uglavnem za 20 kSit več takrat bi dobil Arai-ko

:headbang:

LP

Sebastjan

Aja še to.Ker se ni dalo nič zmenit, trpim s to čelado pa še temen vizir sem šel kupit - v Habata spet. :slap:

Uh, jaz sem bil pa popolnoma razočaran, ker nama z boljšo polovico nista AC-11 & FG-14 pasali na glavo, potem sva pristala pri Sharku. Še sreča, glede na napisano :rolleyes:

Čeprav, nekateri jih ful hvalijo...Odvisno od posameznika.

Mi je pa nekako žal, da že lani ni bilo zunaj modela FS-10 z integriranim sončnim vizirjem, se mi zdi kar OK čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam trenutno še CL-12 :headbang:

Katastrofa :trance_33_sleep:

Tko ko je že fullspeed napisu povsod piha povrh vsega mi pa še vizir odpira, že tam pri 130km/h :headbang:

Zase vem, da sam še bežim stran od HJC čelad :krneki:

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam trenutno še CL-12 :headbang:

Katastrofa :trance_33_sleep:

Tko ko je že fullspeed napisu povsod piha povrh vsega mi pa še vizir odpira, že tam pri 130km/h :headbang:

Zase vem, da sam še bežim stran od HJC čelad :krneki:

Jah pomojem da od čelade takega cenovnega razreda pri hitrostij 100+ ne morš kej več pričakovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no...

Kolega vozi model HQ 1. Ful zadovolen.

Drugi (je na forumu) vozi CS 12. Ne vozi počasi. Kot mi je znano je muchos in uber zadovoljen in zadovoljen :blink:

Sam pa imam model FG 14. Letos mi je začelo na desni strani vizirja rahlo pihat v notranjost. :closedeyes: Ampak sem ugotovil, da to ni vedno in da je precej odvisno od tega kako zaprem vizir. Zakaj sem jo kupil? Ker se mi je zdela oblika huda, v mat barvi in v moji grafiki pa sploh najlepša. Pa še cena - 250 EUR - je bila primerna :hmm:

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj ima celado HJC - HQ 1 carbon in je z njo zelo zadovoljen, ker je baje nea redkih pri kateri ga ne ovirajo ocala. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, da še sam pristavim.. imam HJC - AC-10(king mingus). rečem lahko da sem zelo zadovoljen, čelada tesni zelo dobro, z rošenjem ni problemov (med vožnjo), zato tudi folije nimam nalimane. tudi z odpiranjem vizirja pri visokih hitrostih ne duha ne sluha. skratka nimam kaj rečt, razen zračniki pri bradi bi bil vesel, če bi se bolje "zaskočili".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm, zdej berem tale zadnji komentar, pa sem se kar malo zamislil...

Za punco sem namreč nameraval kupit HJC - ZF9 čelado. Za ta denar dobiš vsaj na papirju zelo veliko, od kompozitne školjke itd...

A ima še kdo to čelado, me res zanima če je tako zanič? :unsure:

uporabljam hjc zf8, predhodnico zf9, že 4 sezone. zelo zadovoljen. res, da ni najtišja, nima antifog vizirja(kar zna biti problem v vlažnih jutrih in kadar fejst "delaš" z mopedom) ampak nudi zelo dobro razmerje med ceno in kvaliteto! redkokje dobiš kompozit za tak denar! kupil sem jo pa predvsem zato, ker mi je edina sedla na glavo!(shark, nolan, schubert niso)!

vse čelade serije zf:7,8,9 pa so v evropi zelo dobro prodajane!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj ima celado HJC - HQ 1 carbon in je z njo zelo zadovoljen, ker je baje nea redkih pri kateri ga ne ovirajo ocala. :hmm:

Tole je malo "mim". Tud sončna očala - so očala veš?! Pa se mi zdi da nimajo zato vsi HJC hehe :naughty: :headbang:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!