Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

Jaz sem bil čisto napaljen za preklopno, potem pa sem si zastavil enako vprašanje kot ti, Snecer. In sem se potem spet odločil za integralko.

Sem pa za ženo kljub temu nabavil preklopno, po eni strani zato, da "lažje diha",  predvsem pa zato, ker jo je bistveno lažje nataknit na bučo, kot pa integralko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjc rpha 10 zamerim da piha v čelado tudi z zaprtimi zračniki,rpha 11 ima ta problem rešen res pa da so obe malo glasnejše..   

Preklopno si pa kupiš da lahko kadiš in voziš :smoke:

IMG_20171203_123246.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Ciko86 pravi:

Hjc rpha 10 zamerim da piha v čelado tudi z zaprtimi zračniki,rpha 11 ima ta problem rešen res pa da so obe malo glasnejše..   

Preklopno si pa kupiš da lahko kadiš in voziš :smoke:

IMG_20171203_123246.jpg

Rpha10+ sem vedno pozimi prelepil vse zračnike, tako direktne kot tiste ki imajo gum za odpiranje z lepilnim trakom. potem ni več pihalo, potem se mi je samo še lorencila (rossila) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FG ST tako dobro tesni, da moram ob spustu očal obvezno odpreti zračnik, ker v trenutku ne vidim nič, tako se zarosijo......

Pri Scorpion Exo 500 pa sem zaradi velike zračnosti, pozimi imela tramontano okoli oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pri meni pa je ravno obratno, mi pri FG ST bolj piha, kot pa je pri Scorpion Exo 1000. Je školjka od Exo  1000 očitno malo drugače oblikovana od FG ST, s tem, da ni manjša - prej nasprotno, se mmi zdi, da sem imel pred usti celo malo več prostora, kot ga imam sedaj pri FG ST.

Pri FG ST sem problem "prepišnosti" rešil tako, da nosim rutko preko ovratnika jakne, tako da malo bolj zadihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Zadeva je nova..nimam.

 

Je pa edina namenska komunikacija za to čelado! Si jo pa nameravam kupit

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎26‎.‎2‎.‎2018 ob 11:52, berlingo66 pravi:

Maš kaj izkušenj s tem kompletom?

Evo..danes sem nabavil ta sistem. Ko dobim stestiram in poročam, kako deluje zadeva. Do sedaj sem uporabljal Interphone sistem...pa da vidimo :D 

 

lp,

maxresdefault.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gift pravi:

Evo..danes sem nabavil ta sistem. Ko dobim stestiram in poročam, kako deluje zadeva. Do sedaj sem uporabljal Interphone sistem...pa da vidimo :D 

 

lp,

maxresdefault.jpg

Super! Res me zanima kakšne bodo tvoje izkušnje.

Hvala za obvestilo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, gift pravi:

Evo..danes sem nabavil ta sistem. Ko dobim stestiram in poročam, kako deluje zadeva. Do sedaj sem uporabljal Interphone sistem...pa da vidimo :D 

 

lp,

maxresdefault.jpg

mal povej kako je montaža. A to ma še vedno kableraj in zvočnike v školjki? Če ima, kaj je potem tisto zadaj na temenu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo roba stigla...Zapakirano v stilu Appla (mislim, da embalaža stane za pol naprave) :D . Aplikacija naložena na telefon, zedava včeraj posodobljena (firmware), v naslednjih dnevih, ko bo + če bo +, pa test :smoke:

 

20180319_184151_resized.jpg

 

Screenshot_20180320-111503_resized.png

1.jpg

Popravljeno . Popravil gift
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam cardo scala rider q3 dela vse ok, se mi pa dogaja da včasih zgubi povezavo z telefonom. Uporabljam iphone se. In me d vožnjo se spomni in javi da je povezava prekinjena po par sekundah pa spet javi da je telefon povezan malo moteče je. Cardo pravi naj poskusim povezat kak drug telefon, kar pa nisem še poskusil saj povezavo zgubi naključno včasih je vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, KARMEN1 pravi:

Preklopne čelade so za pussije :ras:

Potem pa probaj kaj takega. 055fe0bf1694d78858dcb6562d0b5655.thumb.jpg.7b109f7652d1281cbd1f701c407efc9a.jpg

Aja, pa ruto si ne pozabi zavezat čez zobe, sicer boš imela mušice za malico...:P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 31. 1. 2018 ob 6:44, bojanslo pravi:

Nova pridobitev, na glavo lepo sede, kako pa bo med vožnjo pa poročam :)
 

čelada.jpg

Takole po prevoženih nekaj sto kilometrih lahko rečem, da se nisem napačno odločil, ko sem pozimi kupil preklopno čelado HJC RPHA MAX Evo. Dejansko je udobna.... ker nosim korekcijska očala jo zelo lahko nadanem in dam dol z glave. Pri vožnji se prav čuti kroženje zraka v čeladi in te s tem v poletnih mesecih hladi notranjost, ko so odprti zračniki. Čelada ima pinlock ki odigra svojo vlogo in se notranjost vizirja nič ne rosi. Glede glasnosti pa bi dejal, da po mojih občutkih je še bolj tiha kot čelada, k isem jo imel pred tem Nolan N 87.
Zaenkrat sem zadovoljen z njo in ni bil " stran vržen denar" ko sem se odločil pozimi za nakup preklopne čelade, ne da bi jo preizkusil in s tem pršparal 30 % vrednosti kolikor je bila znižana.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 3. 2018 ob 8:25, KARMEN1 pravi:

Preklopne čelade so za pussije :ras:

Hehehe tudi pusiji mormo  imeti čelade :) pa pusiji vozimo NC 750x oz. vozijo NC 750S.... važn, da je veter v laseh... ampak korekcijska očala pa veliko lažje sedaj "nataknem" :) .... ko bom velik pa bom imel pod ritjo 160 konjev in nazaj integralno čelado... oz. a jih sploh potrebujem ..... rajši ne ker bi me prehitro zasrbela desna roka ....se pa zaradi tega usedem malo na staro CBF-ko pa več konjev občutim pod ritjo..... samo letos je še mrzel asfalt in previdno dragi prijatelji motoristi in motoriste "drive safe” pa s preklopno čelado ali integralno  :cool::cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!