Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

Živjo.

A ima kdo kaj več informacij od nove čelade HJC FS-11. Kakšen test, mnenja, osebne izkušnje....

Kaj menite glede sistema napihljiih blazinic. Po mojem mnenju, ima lahko zadeva s časom probleme z samo funkcionalnostjo (puščanje ipd.)

LP

ewo z bratom učeri kupla, tko da sam sistem bomo pa vidl kako deluje :P čeprou pomoje zna bit kr zlo vredi :worship:

Popravljeno . Popravil Irencko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim nabavil FG-15 Ben Spies replika, cena s popustom 300 ojrov, helma paše na mojo tintaro kot ulita, vizir dobro tesni le zapira se bolj na trdo, čelada ima dobro zračenje, notranja obloga prijazna na dotik je pa čelada dokaj glasna napram Arai rx-7 za enkrat kar zadovoljen, najbolj pri tej čeladi mi potegne grafika v belo-rdeči kombinacijitrance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kak se kaj obnesejo te HJC FG15 čelade? Sem videl, da se jih da že pod 200€ dobit na ebay-u. In to nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jo imam, kupil sem jo za 210€ v sloveniji, ker se mi za ta dnar ni zdel vredno naročevat iz tujine. Jaz nimam nobenih pripomb, no enkrat ko je bilo mraz in je padal dež se mi je malo zarosila ampak nič resnega. Jst sm zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zdaj glih gledam eno na e-bayu za 160€ + 12€ PTT. 40€ razlike je skoraj pol rokavic :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prek ebaya se ful splača.. Jaz sem nabavil karbonsko HJC HQ-1, ki jo v Habatu ponujajo za 450€. Na francoskem ebayu sem jo našel v akciji za 199€, tako da me je s poštnino do Slovenije prišla 219€ kar je 231€ ceneje kot pri nas :)

Čelada je drugače super.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam če motorja nimaš ti itak nič ne hasne ...

Nekje moraš začeti, ne :naughty:? Bolje, da najprej kupi čelado, kot pa motor in se vozi brez nje :yes:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam če motorja nimaš ti itak nič ne hasne ...

Samo ko bom šel kupit motor, ga pa moram nekak odpelat...torej rabim čelado :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali je kdo slučajno nabavil čudo od HJC IS-MULTI ? Sprašujem za praktične izkušnje. Bom skočil do Habata enkrat to zimo na ogled tega SF-stvora, pogledal bom pa tudi še kakšno čelado. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo slučajno nabavil čudo od HJC IS-MULTI ? Sprašujem za praktične izkušnje. Bom skočil do Habata enkrat to zimo na ogled tega SF-stvora, pogledal bom pa tudi še kakšno čelado. :P

lp

z čelado sem prevozil cca 150km,moji prvi občutki so pozitivni."šild" v kombinaciji z temnim vizirjem je odlična zadeva ob sončnem zahodu(dodatna senca).

sama čelada je prijetno zračna in uporabna pri normalnih temperaturah (20°+ ).notranja obloga je prijetna in ni motečega občutka.

v začetku me je motilo rahlo vibriranje "šilda"pri vožnji nad 110km/h (sama konstrukcija je zelo nežna-ni primerljiva z šildi na cross ćeladah),več + in - drugo leto,ko se temperature dvignejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

mal butasto uprasanje...ampak ali ima ben spies hjc fg-15 usaj kolikor sem na hitro videl in gledal....pa ce ma kdo kaksne izkusnje z njo....za cestni motor pa to :D haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam fg15 za na moj motor, z njo sm zadovoljen, edino rosi se rada, tko da eč jo boš kupoval kupi še pin lock, pol si pa zmagal :) Drugače pa je mel lani fg15, jst mam tako kot je njegova replika, samo da je bela namest rdeča, zdej je pa R-PHA 10 njegova replika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha super ker zdej mam axo in mi je sla gumica falit od sipce...pa crne sipce nism mogu dobit pa tko...tko da se pocasi odlocam za novo...sam mal me skrbi rang pa to...ker zdej sem mel celado za 350evr....tele so pa po 250....v akciji 200.....pa nocem da mi sama na glavi razpade...:D....sam ce je to ta ki jo je mel ben na dirkah pol se ne bojim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za 350e pomoje lahko dobiš tudi R-PHA 10, sam za ta denar je fg15 pomoje čistkul, mal poglej še reviewe na internetu, pa boš videl :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima ke bi bilo možno v Lj HJC čelado za probat? :surrender: Ker nevem a mam L al M

BS Center na Šmartinski....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ke bi bilo možno v Lj HJC čelado za probat? :surrender: Ker nevem a mam L al M

BS Center ima HJC čelade, Šmartinska c.199, tel 01 5417 123, ka se pa tiče čelade FG-15 Ben Spies je čelada še kar v redu, edino kar me moti je to, da je ćelada zelo glasna pri visoki hitrosti, kar je lahko zelo moteče :yea1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HQ 1 je naravnost odlična...lahka...pri visokih hitrostih mirna...ni preglasna...se ne rosi...kakovostno izdelana...udobna...in kičasto lepa :devil: = Ben Spies replica...zelo zadovoljen že drugo sezono...in vse to seveda za mojo glavo in na naked motociklu...vse to v primerjavi s Shark rsr, X-lite 801, x-lite 701 IMHO.

aja, pa dodatni vizirji so tudi odlični, pa še dragi niso...srebrni, skozi katerega se vidi oranžno-rjavo je sploh kul... :evilgrin:

lp

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

sem nabavil zdaj to čelado

po testih naj bi bla najboljša od vseh, po teži je res

bomo vidli kako se bo obnesla v praksi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz že drugo leto uporabljam HQ-1 (Ben Spies) in mi je res zakon čelada. Se mi pa zdi, da ravno na področju teže prav nič ne izstopa, ker je primerljiva tudi z marsikatero kompozitno, kjer kot material prevladuje fiberglass.. Na Sharp testu so navagali 1500 gramov.. Saj ne, da je ful težka, ampak glede na to, da je HQ1 karbonska, bi pričakoval da bo lažja. Recimo konkurenčna UVEX RS750, ki je ravno tako v celoti karbonska je bistveno lažja - od 990 gramov do 1120, odvisno od velikosti.

Ampak kakorkoli, mene to ne moti, čelada je zaenkrat super :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!