Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

Odločam se med R-PHA 10 ter shoeijevo čelado XR1100. A je mogoče že kdo mel na glavi oba modela oziroma se peljal z njima? Kaka primerjava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mislil glih kupi xr 1100, in na koncu je r-pha 10 prišla v garažo

zaenkrat sem ful zadovoljen z njo

mi je pa nekak xr ne pasala na glavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj v bistvu sem jaz potem mal začel gledat ko je bila taka v testu

sam čelada je res fantastična

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jaz imam HJC RPHA10, kolega ima Shoei XR1100. Že na prvi pogled je Shoei bolj čvrsta, mehanizem za vizir je boljši, vizir je debelejši, tesnilna guma za vizir je boljša...Shoeike nisem še testiral, ko jo pa bom,(mi jo bo posodil kolega), poročam. Na prvi pogled me je dosti bolj prepričala Shoei-ka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, ti kar verjamem. Sicer HJC nisem imel na glavi, sem jo imel pa v rokah. In kot si napisal. Je Shoei 1100 malenkost bolša kar se izdelave ipd tiče. Sam imam še "tastaro" XR-1000, brat ima pa 1100. Sva si jih iz firbca tudi že menjala za vožnjo. Že med temi dvemi modeli je velik napredek pri 1100-ki. Je pa tudi cena malo višja napram HJC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm se na začetku sezone odloču med HJC RPHA10, SHOEI XR1100,in X-LITE 701, na koncu sem se odloču za HJC ker za to ceno nudi največ, zraven dobiš nosni del podbradni del ter dodaten temen vizir in pinlok. S čelado sem naredil okoli 10kkm, no mogoče se je notrenjost že malo potlačila in mi je žal da nism kupil manjše, drugače sm pa res zadovoljen s čelado, tako da za drugo leto verjetno kupim enako ker letos je moja šla po tleh. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam HJC RPHA10, kolega ima Shoei XR1100. Že na prvi pogled je Shoei bolj čvrsta, mehanizem za vizir je boljši, vizir je debelejši, tesnilna guma za vizir je boljša...Shoeike nisem še testiral, ko jo pa bom,(mi jo bo posodil kolega), poročam. Na prvi pogled me je dosti bolj prepričala Shoei-ka.

Si uspel testirat čeladi? Mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost nisem še vozil s Shoei-ko. Nikakor se ne moreva ujet, da greva skupaj na eno furo in si čeladi zamenjava. Upam na ta vikend. Vsekakor pa javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A se meni zdi ali je R-PHA 10 v bistvu zamenjava za HQ1, ker HQ1 nikjer več ne najdem nove. Še zdaj pa nevem, če se jo da kje sprobat na motorju. A ma kdo kake izkuŠnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HQ1 že nekaj časa ne delajo več, na njeno mesto je kot top HJC čelada zdaj prišla R-PHA 10 kot si že ugotovil. Če imaš pa željo konkretno po HQ1 jih imaš pa na evropskih ebayih (ebay.de, it, fr, co.uk. ) malo morje.

Jaz sem HQ1 že ene 3 leta nazaj kupil na francoskem ebayu kjer je bila v akciji 199€ namesto 450, tako da me je s poštnino vred prišla 220€.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej načeloma mi je vseeno za HQ1, ker me mika Ben Spies monster replika. Muči me edino, ker je ne morem nikjer na mopedu probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej načeloma mi je vseeno za HQ1, ker me mika Ben Spies monster replika. Muči me edino, ker je ne morem nikjer na mopedu probat.

Sej to mas zaj zadnji model r-pha 10... glede probe pa vrjetno v tem cajtu nikjer, razn ce ti jo kdo privat posodi za kak krog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to mas zaj zadnji model r-pha 10... glede probe pa vrjetno v tem cajtu nikjer, razn ce ti jo kdo privat posodi za kak krog.

Točno zdaj niti nisem mislo, ker ne morem...zapestje še zdaj ni vredu od nesreče. Ampak bi pa se priporočal takoj za en kratek test v kaki trgovini...bi morala to počasi praksa vseh postat tak ko ma compaco za nolan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno zdaj niti nisem mislo, ker ne morem...zapestje še zdaj ni vredu od nesreče. Ampak bi pa se priporočal takoj za en kratek test v kaki trgovini...bi morala to počasi praksa vseh postat tak ko ma compaco za nolan :D

kaj zapestje, to bi že šlo, problem je, da si na frišno oženjen, pol pa ketna, pa lonac, pa itd... ja, ja saj vemo kako je, vse drugo je vržeh, sam resnica boli, pa še vejko let v jaremu, ha, ha, ha,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej načeloma mi je vseeno za HQ1, ker me mika Ben Spies monster replika. Muči me edino, ker je ne morem nikjer na mopedu probat.

oglasi se pri nas v BS Centru na šmartinski 199 pa lahko sprobaš HJC RPHA 10...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HQ1 že nekaj časa ne delajo več, na njeno mesto je kot top HJC čelada zdaj prišla R-PHA 10 kot si že ugotovil. Če imaš pa željo konkretno po HQ1 jih imaš pa na evropskih ebayih (ebay.de, it, fr, co.uk. ) malo morje.

Jaz sem HQ1 že ene 3 leta nazaj kupil na francoskem ebayu kjer je bila v akciji 199€ namesto 450, tako da me je s poštnino vred prišla 220€.

Pri nas imamo še vedno nekaj HQ1 na zalogi...BS Center, šmartinska 199, 1000 ljubljana...50% popusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zapestje, to bi že šlo, problem je, da si na frišno oženjen, pol pa ketna, pa lonac, pa itd... ja, ja saj vemo kako je, vse drugo je vržeh, sam resnica boli, pa še vejko let v jaremu, ha, ha, ha,,,

sam pol čelado že ima, sam izgleda da mu ne paše, bi rad drugo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam pol čelado že ima, sam izgleda da mu ne paše, bi rad drugo :OK:

Čelada še je ja...samo je počena in neprimerna za vožnjo :D Sem jih stakno po buči zraven :P

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Eto vprašanje za lastnike HJC R-PHA 10. Ve kdo mogoče če se da kje kupit rumen pinlock za to čelado? V italiji mi je danes možakar zatrdil da ne obstaja. V LJ pa je rekel da bi moral naročit. Torej kera bo veljala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto vprašanje za lastnike HJC R-PHA 10. Ve kdo mogoče če se da kje kupit rumen pinlock za to čelado? V italiji mi je danes možakar zatrdil da ne obstaja. V LJ pa je rekel da bi moral naročit. Torej kera bo veljala?

Eto ga... obstaja.. link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

ko ste že ravno pri tej čeladi... tole bo verjetno najcenejša varianta?

Gkeko, ti imaš torej to čelado? in kakšni so kaj vtisi. me prav mika... :)

hudič je da je nikjer ne zasledim na štajerskem koncu, vsaj za probat....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!