Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

mormo narest eno skupinsko vožnjo vseh pha 10 :lol:

Če bo BS sponzoriral piknik, sm takoj za :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

po začetnem testiranju HJC RPHA 10, naslednje ugotovitve:

 

- v kolikor so bile vase predhodnje celade ARAI: Chaser, Condor...,malo starejsi modeli, je HJC precej bolj zracna, a tudi zelo glasna, zal je tako pri bolj zracnih celadah (nad 100km/h bom moral imet čepke za ušesa, ni druge)

 

- brez antifog vlozka, se ob postanku megli, ceprav odstranis nosni del (mislim, da ce odstranis se bradni del, se bo meglenje zmanjsalo)

 

- studiram kako se vizir zaklene v polozaj, da je malenkostno odprt (mislim, da tega ni, v kolikor ga odpres za eno stopnjo se pri visji hitrosti vizir samodejno zapre)

 

To je bila voznja na naked motorju, z visokim vizirjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak !?

 

A  ni  tisti nosni del ravno zato da ne dihaš direkt na vizir?

Sam nimam nobenih  problemov  z rošenjem (pinvložek proti rošenju opravlja svoje)

 

Se mi pa zdi čelada  čisto OK. Pač me ne moti nek šum  okoli ker itak sam ror poslušam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še vložka vstavil, ker pri prejsnjih čeladah tega nisem potreboval, se ni nic rosilo...

Tisti nosni del kao skoncentrira izdihan zrak...brez je malo bolje, ker je več placa za zrak...

 

Čelada je tudi meni ok, ko pa jo primerjam z neko drugo znamko, ki sem jo do sedaj nosil, lahko recem samo, za ta dnar je to to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vstavit pinlock je 2sekundi dela in te med vožnjo ne moti niti malo (vsaj mene ne). Nosni in bradni del uporabljam samo ko je hladno oz. ob hladnih dnevih. Meni je čelada super. Kaj se tiče glasnosti, pa uporabljam čepke, ker sem jih tudi na prejšni čeladi in je tak kot more bit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zelo zadovoljen z RPHA 10,...

 

 

Tud jest kupil 2 kosa v BS-u!! Polizdelek totalni. Hrupna za znoret. Vse kar je montažnega odpada, pinlock ne pomaga če imaš spodaj še špegle. Luftanje je pogreb tak de prepih začutiš pri 200+

 

 

Na kratko ... Lahka, lepa, poceni čelada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest kupil 2 kosa v BS-u!! Polizdelek totalni. Hrupna za znoret. Vse kar je montažnega odpada, pinlock ne pomaga če imaš spodaj še špegle. Luftanje je pogreb tak de prepih začutiš pri 200+

 

 

Na kratko ... Lahka, lepa, poceni čelada

Jaz mam R-PHA 10 pa se mi ne zdi nič bol glasna kot moja bivša X-lite X701. Sicer pa so bolj ali manj vs supersport čelade glasne. Mogoče je malo manj zračna na bradnem delu, ampak čisto dovol zračna na zgornjam delu. Je pa bol stabilna pri večjih hitrostih in pri obračanju glave tudi ostane lepo stabilna.

Pinlock pa res ne more preprečit rosenja očal...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam R-PHA 10 pa se mi ne zdi nič bol glasna kot moja bivša X-lite X701. Sicer pa so bolj ali manj vs supersport čelade glasne. Mogoče je malo manj zračna na bradnem delu, ampak čisto dovol zračna na zgornjam delu. Je pa bol stabilna pri večjih hitrostih in pri obračanju glave tudi ostane lepo stabilna.

Pinlock pa res ne more preprečit rosenja očal...

Pri shubertki je mogoč še preveč prepiha ampak lah zapreš če ti ne paše. Tule pa v vsakem vremenu (tud na soncu) moraš obvezno dvigat vizir sicer ne vidiš niti semaforja. Sem pa ugotovil  da je zadevšna veliko, veliko tišja če z roko pokrijem stike podloge na temenskem in bočnem predelu tko de obvezno sledi modifikacija! /zaenkat z mikroporom pol bomo pa vidli)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

porocaj o spremembah. z roko pritiskas na vizir?

Ne ne .... tam kjer ti blazine objemajo vrat se naredi podtlak ki ti puli bobniče iz ušes!! Da popiiiiiiiisane so rožice! Ko gledam Shubertko je tam najbolj temeljito zadihtana in to je to ... kaki hrup no?? Kar se pa tiče rosenja je pa za nas špeglarje zadeva zelo  občutljiva. Verjetno bom kake nove vstopnike delal he he

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest kupil 2 kosa v BS-u!! Polizdelek totalni. Hrupna za znoret. Vse kar je montažnega odpada, pinlock ne pomaga če imaš spodaj še špegle. Luftanje je pogreb tak de prepih začutiš pri 200+

 

 

Na kratko ... Lahka, lepa, poceni čelada

 

 

Pinlock ne pomaga če maš očala spodaj... Če se ti očala rosijo ti pinlock nebo pomagal :D Glede na to da ti vse odpada pa lih tolko: 5let garancije imaš, torej nesi nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock ne pomaga če maš očala spodaj... Če se ti očala rosijo ti pinlock nebo pomagal :D Glede na to da ti vse odpada pa lih tolko: 5let garancije imaš, torej nesi nazaj.

 

Reku sem kao da očala katere nosi precejšen delež motoristov nebi smela delat piskra neuporabnega!! PVse čelade s pinlockom so očitno neuporabne v kombinaciji z očali.  Kar se pa tiče garancije pa nič ne bo ker je pač taka korejska (al keraže) izdelava ... brez lepila ... ježkov ... zatičev, kar neki zatlačeno ke u peno ... mislim de sem končal s to firmo.

Skratka čelada je primerna za gluhe, potrpežljive, ostrovidne, obubožane narciske  :hooray: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur... ne se toliko razburjat. Kot prvo: a si izkoristil možnost brezplačnega testa čelade pred nakupom? Če si, zakaj si se odločil za nekaj, kar ti ne odgovarja? Če nisi, si si popolnoma sam kriv! Na tem testu bi videl, koliko je glasna čelada, lahko bi poskusil pinlock in očala,... A si poskusil kakšno drugo čelado preden si kupil? Glede na to, da iščeš samo napake na čeladah nikoli ne bo nobena dovolj dobra zate! Najboljše, da prodaš motor in se ti ne bo potrebno ubadat s čaladami :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na svojem motorju preskusil Nolan N86, Xlite X-702 in HJC RPHA 10. N86 absolutno preglasna, X702 sicer malenkost tišja (btw tista zaslonka je totalno bedasta zadeva za moje pojme), RPHA pa mi je bila najtišja. Pogoj za nakup mi je bil predvsem hrup v čeladi, zato sem vzel RPHA. Sicer je to občutek pri meni na mojem motorju, ampak meni je bila najboljša čelada, pa še zelo je zračna (pri meni velik +).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur, glede na to koliko problemov imaš z omenjeno čelado ti verjetno ne paše najbolj na glavo.....

Ne ne, prilega se odlično, sam hrup je zares grozen ko se voziš mal dlje kot na petnajst minutni test. Sej pravim, mal jo bom predelal pa zlimal pa povem kako je izpadlo.

 

 

 

Robertjur... ne se toliko razburjat. Kot prvo: a si izkoristil možnost brezplačnega testa čelade pred nakupom? Če si, zakaj si se odločil za nekaj, kar ti ne odgovarja? Če nisi, si si popolnoma sam kriv! Na tem testu bi videl, koliko je glasna čelada, lahko bi poskusil pinlock in očala,... A si poskusil kakšno drugo čelado preden si kupil? Glede na to, da iščeš samo napake na čeladah nikoli ne bo nobena dovolj dobra zate! Najboljše, da prodaš motor in se ti ne bo potrebno ubadat s čaladami :P

Ti si pa tvoj moped nekam zapel ... bo vsaj garažiran!! :P

A ti pa sam dobro vidiš? Kolk ti more bit luštn u lajfu? Ti ko kupuješ reči glumiš da je vse ok, tudi če ni? Najboljša ni nobena ... lah se pa približa idealu. Zadeve je težko ocenit v 15 minutah. 

Čelado sem testiral pozimi in sem rosenje pripisal nizkim temperaturam. Pinlock imam prvič in ga prej nisem uspel povezat s slabim prezračevanjem. Pač moja druga čelada.

Mioram pa rečt da so se v BSu tko bali zanjo da sem že študiral če bojo sploh prežvel.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!