Skoči na vsebino

nexus 500,regler


Priporočene objave

Pozdravljeni,

Sem novi lastnik nexusa 500.Danes se mi je prizgala lučka za motorno elektroniko, oz check engine.

Po BC sem opazil, da mi med voznjo regler polni 15v, kar je po moje prevec.Ko pridem na semafor, obrati padejo in lučka ugasne.

Torej, kakšen nasvet, kolko pride nov regler, se da popravit?

Zanimivo mi je, da po navadi, če regler "crkne" ne polni, ne pa da polni preveč?

Navset okoli cene, ter popravila, dobrodošel.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.

Sam tudi vozim Nexusa 500, k sreči teh težav nimam (no, saj je vozilo novo, ampak nikoli ne veš). Naloga reglerja (regulatorja napetosti) je, da sicer spremenljivo napetost, ki jo generira alternator (ta se še sicer usmeri v enosmerno) regulira v določenem območju, ki je primerno za polnjenje akumulatorja in napajanje porabnikov. Sam nikoli nisem opazil več kot 14,5V po BC. Preden greš v menjavo reglerja bi jaz preveril stanje akumulatorja; poskusi z drugim. V kolikor pa zadeva ne bo v redu, pa čimprej na servis, da ne bo zaradi previsoke napetosti odpovedala elektronika; ta pa ni poceni.

Poglej tukaj:

Gilera Nexus 500 electrical devices, kolikor vidim, pride regler slabih 180 funtov ali 200 evrov. Toliko za okvirni info, da imaš občutek, kolikor ti bodo rekli na servisu. Sama menjava pa ne bi smela biti problematična, saj je priklop izveden s konektorji, regler pa se samo privije na šasijo.

Uspešno in LP,

Bojan.

Popravljeno . Popravil V-strom650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.

Sam tudi vozim Nexusa 500, k sreči teh težav nimam (no, saj je vozilo novo, ampak nikoli ne veš). Naloga reglerja (regulatorja napetosti) je, da sicer spremenljivo napetost, ki jo generira alternator (ta se še sicer usmeri v enosmerno) regulira v določenem območju, ki je primerno za polnjenje akumulatorja in napajanje porabnikov. Sam nikoli nisem opazil več kot 14,5V po BC. Preden greš v menjavo reglerja bi jaz preveril stanje akumulatorja; poskusi z drugim. V kolikor pa zadeva ne bo v redu, pa čimprej na servis, da ne bo zaradi previsoke napetosti odpovedala elektronika; ta pa ni poceni.

Poglej tukaj:

Gilera Nexus 500 electrical devices, kolikor vidim, pride regler slabih 180 funtov ali 200 evrov. Toliko za okvirni info, da imaš občutek, kolikor ti bodo rekli na servisu. Sama menjava pa ne bi smela biti problematična, saj je priklop izveden s konektorji, regler pa se samo privije na šasijo.

Uspešno in LP,

Bojan.

Zanimivo,

tukaj: Regulator sem ga našel za 110 evrov (glej zap. št. 1). In pa, nahaja se očitno na bočni strani in ne spredaj, kjer je CDI enota.

LP, Bojan.

Popravljeno . Popravil V-strom650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo,

tukaj: Regulator sem ga našel za 110 evrov (glej zap. št. 1). In pa, nahaja se očitno na bočni strani in ne spredaj, kjer je CDI enota.

LP, Bojan.

Pri mojem Satelisu (ki ima enak agregat kot Nexus - predvidevam, da je tudi podobno nameščena oprema), je regulator na desni strani tunela:

post-27363-0-29795800-1309250481_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sem novi lastnik nexusa 500.Danes se mi je prizgala lučka za motorno elektroniko, oz check engine.

Po BC sem opazil, da mi med voznjo regler polni 15v, kar je po moje prevec.Ko pridem na semafor, obrati padejo in lučka ugasne.

Torej, kakšen nasvet, kolko pride nov regler, se da popravit?

Zanimivo mi je, da po navadi, če regler "crkne" ne polni, ne pa da polni preveč?

Navset okoli cene, ter popravila, dobrodošel.

Hvala

V tem premeru je regulator če polni preveč , v obratnem premeru pa ponavadi odpovete strator v motorju.

Vseeno ko boš namestil nov regulator napetosti, takoj preveri koliko ti ga polni pri 2000 obrati vrtljajev in tedaj mora biti napetost med 12,5 in 13,5 pol veš da je vse tako kot je treba. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

če ti polni z 15V je zihr regulator napetosti (regler) odletu.

nahaja se na sredini spodaj, pri hladilniku vode, bo treba vso plastiko dol pobrat :(

cena je bila dve leti nazaj, ko sem jaz kupoval, na PVG-ju dobrih sto evrčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti polni z 15V je zihr regulator napetosti (regler) odletu.

nahaja se na sredini spodaj, pri hladilniku vode, bo treba vso plastiko dol pobrat :(

cena je bila dve leti nazaj, ko sem jaz kupoval, na PVG-ju dobrih sto evrčkov.

Si prepričan, da ni tisto CDI enota? Poglej moj post malo više, ali pa je odvisno od letnika Nexusa, kdo ve...

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si prepričan, da ni tisto CDI enota? Poglej moj post malo više, ali pa je odvisno od letnika Nexusa, kdo ve...

LP, Bojan.

na tisti sliki je slabo narisano a se vseeno vidi, da je regler spodaj in CDI zgoraj. Torej, regler je na dnu skuterja pri hladilniku vode. Sicer pa... ko se pobere vse plastike dol ga ni problem najti, le na pravem koncu je treba iskati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!