Skoči na vsebino

Ste kdaj na motorju prevrteli nazaj kilometre??


aselak

  

327 članov je glasovalo

  1. 1. Ste kdaj previli kilometre na motorju??



Priporočene objave

Odpiram anketo o previjanju števcev na motorjih, skuterjih, mopedih...

Zadnje čase ob ogledu avtoneta velikokrat opazim, da se motor prodaja z določenimi, potem pa se ta številka zmanjša...

Tudi ob ogledu motorjev velikokrat opazim, da motorju sigurno nimajo toliko kilometrov, kot jih imajo na števcu...

Prevsem imam občutek, da se pri motorjih, ko imajo 30000km čas ustavi...in jih imajo toliko stari 2 leti in 15let...

Zato sem odprl to temo, da vidimo koliko je junakov, ki upajo odkrito priznat da so motorje že previjali...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zavrtel" pri ATXu. Jih je imel skoraj 20.000, pa sva pred prodajo takrat s kolegom zamenala števce jaz njemu mojega in par jurjev sit, on pa meni njegovega s 5000km :)

Saj ne da podpiram to početje, ampak ga pa v določenih primerih lahko razumem. Ljudje imajo kar eno fobijo, da je motor s 40.000 km kar iztrošen in jih niti ne zanima ohranjenost, vzdrževanje itd.. Ampak bo marsikdo raje zbral tistega z 20.000, ki mu je nekdo že zavrtil kilometre nazaj.

Priznam, sem tudi jaz že enostavno pomislil, da bi dal pri prodaji gor drug števec, ker se mi zdi neumno, da bi moral čist soliden motor dat pod ceno, zato ker je na avtopikanetu itak polno šrota s prevrtenimi km, ki itak niso nič boljši kot moj, prej slabši, pa so zato ker je nekdo "zvrtil" bolj aktualni.

Sicer mi je jasno, da če podležeš takemu vplivu, samo še povečuješ ta problem, ampak po drugi strani se pa človek vpraša, če itak vsi, zakaj ne bi tudi jaz. Zato sem torej zgoraj omenil, da v določenih primerih (pri nekaterih) to početje na nek način razumem. Ne pravim pa da je to prav, da se razumemo :)

No kakorkoli, najverjetneje v to ne bi šel, ker bi potem vseeno najbrž imel mal slabo vest. Je pa da dilema itak odpadla, ker mi je crknil števec in sem pač našel rabljenega drugega, ki ima gor slučajno sam 15.000 km :) No ampak, bom pač povedal da je bil menjan, zraven pa po žleji dal še tastarga, kilometre namreč še prikazuje če ga priklopiš.

Je pa najbrž čist mogoče, da bo motor sedaj šel lažje v prodajo, ker si bo vsak mislil, da ga bo pač lažje prodal ko bo čas, pa naslednjemu kupcu pač zamolčal, da je bilo kaj menjano :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zavrtel" pri ATXu. Jih je imel skoraj 20.000, pa sva pred prodajo takrat s kolegom zamenala števce jaz njemu mojega in par jurjev sit, on pa meni njegovega s 5000km :)

Saj ne da podpiram to početje, ampak ga pa v določenih primerih lahko razumem. Ljudje imajo kar eno fobijo, da je motor s 40.000 km kar iztrošen in jih niti ne zanima ohranjenost, vzdrževanje itd.. Ampak bo marsikdo raje zbral tistega z 20.000, ki mu je nekdo že zavrtil kilometre nazaj.

Priznam, sem tudi jaz že enostavno pomislil, da bi dal pri prodaji gor drug števec, ker se mi zdi neumno, da bi moral čist soliden motor dat pod ceno, zato ker je na avtopikanetu itak polno šrota s prevrtenimi km, ki itak niso nič boljši kot moj, prej slabši, pa so zato ker je nekdo "zvrtil" bolj aktualni.

Sicer mi je jasno, da če podležeš takemu vplivu, samo še povečuješ ta problem, ampak po drugi strani se pa človek vpraša, če itak vsi, zakaj ne bi tudi jaz. Zato sem torej zgoraj omenil, da v določenih primerih (pri nekaterih) to početje na nek način razumem. Ne pravim pa da je to prav, da se razumemo :)

No kakorkoli, najverjetneje v to ne bi šel, ker bi potem vseeno najbrž imel mal slabo vest. Je pa da dilema itak odpadla, ker mi je crknil števec in sem pač našel rabljenega drugega, ki ima gor slučajno sam 15.000 km :) No ampak, bom pač povedal da je bil menjan, zraven pa po žleji dal še tastarga, kilometre namreč še prikazuje če ga priklopiš.

Je pa najbrž čist mogoče, da bo motor sedaj šel lažje v prodajo, ker si bo vsak mislil, da ga bo pač lažje prodal ko bo čas, pa naslednjemu kupcu pač zamolčal, da je bilo kaj menjano :)

Jure se popolnoma strinjam s tabo, ravno zato sem odpru to temo...ker te trg prisili da vrtiš nazaj čene ne moreš prodat.... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure se popolnoma strinjam s tabo, ravno zato sem odpru to temo...ker te trg prisili da vrtiš nazaj čene ne moreš prodat.... :headbang:

Torej ne prodajaj in se veselo vozi. Jaz bi raje kupil motor, seveda če bi kupoval rabljeno, ki vem da ima realne kilometre, pa čeprav jih ima čez 100 k km. Men še na pamatne ne bo prišlo, da bi vrtel km-je nazaj, kajti men se vrtijo samo naprej :rolleyes:. Kdor bo hotu bo kupil, seveda če bom prodajal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisem in tudi ne mislim. Kar se mene tice, dvakrat slabo ne naredi vredu. Torej, ce to vsi delajo, je se en razlog vec, da tega ne delam sam. Je pa res, najdes na avto pika netu en touring motor, star recimo 5 let s 20.000 prevozenimi kilometri? Pa dejte, no. Kdo se pa fura po 4.000 km letno s touring motorjem, halo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisem in tudi ne mislim. Kar se mene tice, dvakrat slabo ne naredi vredu. Torej, ce to vsi delajo, je se en razlog vec, da tega ne delam sam. Je pa res, najdes na avto pika netu en touring motor, star recimo 5 let s 20.000 prevozenimi kilometri? Pa dejte, no. Kdo se pa fura po 4.000 km letno s touring motorjem, halo?

Jaz, na žalost. V zadnjih treh letih sem naredil točno 3.900 km, na dveh touring motorjih.

Hvala bogu je letos bolje - že do sedaj 1.600 km, pa še več kot pol sezone ostane.

Tako, da števca mi ni treba prevrtavati nazaj.

Popravljeno . Popravil jumerik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli; ne na avtu ne na motorju; če je motor vzdržvan mam rajš unga z več km, kokr enga z "mal" km pa brez servisne knjige;

sicer je pa z leti in km pr motorju podobno k z ženskami; z leti postajajo žlahtnejši, pa še vse proizvodne napake se odpravjo s časom.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisem in tudi ne mislim. Kar se mene tice, dvakrat slabo ne naredi vredu. Torej, ce to vsi delajo, je se en razlog vec, da tega ne delam sam. Je pa res, najdes na avto pika netu en touring motor, star recimo 5 let s 20.000 prevozenimi kilometri? Pa dejte, no. Kdo se pa fura po 4.000 km letno s touring motorjem, halo?

Tu se ne morem strinjati z tabo. Zadnji motor (TDM) je bil star 4 leta in sem naredil 15000 km.

Sedaj vozim FJR in imam v enem letu 6000. Meni je motor samo za užitek, se ga čuvam in imam še kar nekaj drugih hobijev.

Tako da, če je motor od prvega lastnika z servisi...... ne bi smelo bit težav.

lp

Popravljeno . Popravil BLACKACES
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par primerov sumljivcev ali le napak pri vnosu hm hm :surrender:

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4914677

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par primerov sumljivcev ali le napak pri vnosu hm hm :surrender:

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4914677

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4871537

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4908131 8000 km hm:)

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4883615 resnicno malo vozen...

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4897872

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4254413 prodajalec trdi zelo malo kilometrov...

več se mi ni dalo lepit ampak takih je vsaj par 100:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se mene tiče, je treba treba tiste, ki vrtijo števce kazensko preganjati, banda hudičeva !! trgovce, ki to na veliko prakticirajo, v čuzo, trgovino pa zaplenit !!

sicer pa - a se res ne da preverit, če je bil števec slučajno manipuliran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj nisem še prevrtel. Sem se pa zlagal za ene 80.000 km pri telefonskemu pogovoru, da je sploh kdo prišel pogledat. In prvi, ki je prišel pogledat, ga je skoraj kap ob pogledu na števec, a motor je vzel in še zdaj je z njim zadovoljen.

lp

Popravljeno . Popravil vrho1679
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da v povprečju na sezono prevozim okoli 3.000km, včasih tudi manj, mi niti na kraj pameti ne pade vrtenje števca. Je bolj problem, ko se veliko ljudi ob prodaji čudi kako se lahko tako malo vozim, enostavno ni časa, je še veliko drugih obveznosti, potem ko imaš čas je slabo vreme, itd...na motor se vsedem 3-4x na mesec, včasih še tolikokrat ne in rezultat je tu.

Letos mi je npr. uspelo napraviti dobrih 1.500km :D

Popravljeno . Popravil Foggy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ploščice zadaj menjal v 8000km :krneki: jaz imam še vedno originalne, pa ima moped okoli 32k km

Tud jst sm jih menjal letos po 35k kilometrih, pa so bile gor originalne :P On pa po 8.000, mislim, en folk hoče nategovat, pa niti ne vejo kaj pišejo! Čudno, da še ni napisal, da je bil verižni set menjan, motor pa 8.000 kilometrov! Bedarija...

Js bi tak folk zapru za 5 let, ko to počne! Nategovanje naroda mi gre pošteno na živce res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sm jih menjal letos po 35k kilometrih, pa so bile gor originalne :P On pa po 8.000, mislim, en folk hoče nategovat, pa niti ne vejo kaj pišejo! Čudno, da še ni napisal, da je bil verižni set menjan, motor pa 8.000 kilometrov! Bedarija...

Js bi tak folk zapru za 5 let, ko to počne! Nategovanje naroda mi gre pošteno na živce res!

Jp. Folk ku takim nasede pa na 2-letno prisilno polnenje z IQ-jem in zdravo kmečko logiko.

Popravljeno . Popravil vrho1679
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikaj sem že razšraufal, popravil, izdelal... priznam pa da PREVRTEVANJA kilometrov sploh ne vem kako bi se lotil...:evilgrin:.. Motor in avto mi šraufata samo serviserja... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam bolj drug problem: Ko prodajam se mi čudijo odkod tolk kilometrov... " A je bil števec menjan?" je blo pogosto vprašanje, ko sem prodajal 2 leti star moped z 32000 km... podobna vpršanja bodo tudi ko bom prodajal sedanjega :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp. Folk ku takim nasede pa na 2-letno prisilno polnenje z IQ-jem in zdravo kmečko logiko.

S tem se pa še bolj strinjam ;)

No spet po drugi strani pa se mogoče res najdejo nekteri, ki imajo stare motorje 10 let, pa mogoče 10 tisoč prevoženih, ker so pač motor kupili samo toliko, da lahko rečejo, da ga majo ;)

Isti tak primer je moja mama, ki je kupila avto lani junija, se pravi je star eno leto, iz trgovine, prevoženih ma pa 2000 kilometrov ;) Ko ga bo prodajala, če ga bo, ji noben ne bo verjel, da je star 10 let pa da ma 20.000 kilometrov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taki avtomobili, kot ga ima tvoja mama se povečini sploh ne prodajajo na avtonetu....v veliki večini jih pokupijo sorodniki, sosedje, znanci lastnika, ker vedo kako je bil vožen, vdrževan,... tako da do internetnega oglasnika sploh ne pridejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem se nikoli. Tudi trenutno prodajam motor, ki ima realnik 62.000km in je res, da vsak ko slisi to stevilko pomisli, da je motor za v smeti. V bistvu se je pa motor sele lepo ulaufal, in vse poporodne napake so odpravljene wink.gif . Sem pa slaba 2 mesca nazaj kupu drug motor, in so kilometri zelo verjetno bili prevrteni. Ceprav motor kr dobro zgleda, lepo je ohranjen, olja mi ne pije prakticno nic, pa zaenkrat lepo laufa. Osebno me ne bi motilo tudi, če bi namesto 10kkm imel 50kkm, bi vsaj vedu, kdaj imam kaj za menjat, tako pa sem malce v dvomih. Servis sem ze naredu, vendar pa dvomi ostajajo, kdaj bo potrebno kak jermen menjat itd. Zalostno, da se to dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!