Skoči na vsebino

Ste kdaj na motorju prevrteli nazaj kilometre??


aselak

  

327 članov je glasovalo

  1. 1. Ste kdaj previli kilometre na motorju??



Priporočene objave

Vse lepo in prav, ce bi lahko preveril kilometrino ob zadnjem tehnicnem pregledu tudi, ce vozilo ni v tvoji lasti. Ampak ne, to pa ne gre. :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, dlicen pravi:

S tem se pa zelo ne strinjam. Goljufov je toliko, ker je to razmeroma lahko početi. Dovolj bi bilo malo več resnosti pri vpisovanju kilometrine na tehničnem pregledu in res hude kazni za kršitelje. Tako kot svojih osebnih podatkov ne moreš potvorit kar tako, enako bi lahko bilo za vozila. Če bi bila volja. 

Kjer je povpraševanje, tam je ponudba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Zok said:

Vse lepo in prav, ce bi lahko preveril kilometrino ob zadnjem tehnicnem pregledu tudi, ce vozilo ni v tvoji lasti. Ampak ne, to pa ne gre. :fyou:

Zlahka bi bilo na netu. Tako kot vse ostalo. (St. Lastnikov, prva registracija ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nejc74 pravi:

 S tem so 100% resili vsake odgovornosti glede stanja vozila.

Ce bos zadevo zbirokratiziral, pa se bomo vsi jezili, zakaj je prodaja tako problematicna in tako draga.

Prva trditev gotovo ne drži. Goljufija je goljufija, ni potrebno, da si lastnik vozila, da si goljuf. Tako kot je tisti "videno-kupljeno" kar nekaj in ne odvezuje vsake odgovornosti, če prodaš skriti šrot.

Ponovno, vestno in dosledno zapisovanje kilometrov ni nobeno zbirokratiziranje, če je volja, da se nekaj dobro uredi. In če bom pri nakupu rabljenega vozila dejansko bolje zavarovan, se nič ne bom jezil, če bo pri vsem postopku za izpolniti kakšno okence več na obrazcu.

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Kjer je povpraševanje, tam je ponudba. 

Ampak kjer ni nobene kontrole, tam ponudba prekomerno cveti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, dlicen pravi:

Prva trditev gotovo ne drži. Goljufija je goljufija, ni potrebno, da si lastnik vozila, da si goljuf. Tako kot je tisti "videno-kupljeno" kar nekaj in ne odvezuje vsake odgovornosti, če prodaš skriti šrot.

Ponovno, vestno in dosledno zapisovanje kilometrov ni nobeno zbirokratiziranje, če je volja, da se nekaj dobro uredi. In če bom pri nakupu rabljenega vozila dejansko bolje zavarovan, se nič ne bom jezil, če bo pri vsem postopku za izpolniti kakšno okence več na obrazcu.

Ampak kjer ni nobene kontrole, tam ponudba prekomerno cveti.

Do sedaj ni bil to prekršek. 

Dokler bo prišlo deset kupcev k nekomu in se zmrdovalo nad kilometri, toliko časa bo tudi ponudba. Koliko kilometrov ima? Koliko želite? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, verjamem, da dobro veš, kaj želim povedati. Ne mislim pa se spuščati v še eno motosvetovsko spiralo merjenja atributov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri goljufiji moras dokazati vec stvari, med drugim namen (naklep???, nisem pravnik da bi tocno vedel).

Trgovina rabljenih vozil ima na dvoriscu vozilo, podatki zanj so razvidni iz dokumentov in odcitanih podatkov. Podatke mu je posredoval lastnik vozila, ki je vozilo kupil in pripeljal iz tujine. Veliko srece pri dokazovanju cesarkoli.

Problem je v temu da je staro vozilo vredno toliko kot se je dalo denarja v vzdrzevanje in ne toliko kot ima (manj) kilometraze, in ko k temu pristejes folkloro sraufanja pod kozolcem, podaljsevanja servisnih intervalov in sam svoj mojster za vse pa smo tam kjer smo, ena sama zmeda.

Ce kupis 10 let star motor z kao 5.000 km pa si v bistvu enak bedak kot ce gres kupovat Ray bank-e od Somalijca v Benetkah.

Za goljufijo sta potrebna dva, goljuf in kupec. Goljufov se znebis predvsem tako, da jim ne nudis zasluzka. Do tega pa pride tudi zaradi lakomnosti kupce, vidijo da je nekaj 20% pa jih razum zapusti.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dlicen pravi:

Borutt, verjamem, da dobro veš, kaj želim povedati. Ne mislim pa se spuščati v še eno motosvetovsko spiralo merjenja atributov.

Goljufija je goljufija in bi morala biti kaznovana. Dokler pa stranka izrazi željo po manj kilometrih, ji goljuf ugodi. Pač trgovec z vedenjem, da ima stranka vedno prav. 

Sem se sedaj boljše izrazil? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Borutt pravi:

Goljufija je goljufija in bi morala biti kaznovana. Dokler pa stranka izrazi željo po manj kilometrih, ji goljuf ugodi. Pač trgovec z vedenjem, da ima stranka vedno prav. 

Sem se sedaj boljše izrazil? 

 

Si se ja...pac se kupec bolje pocuti,ce vedno ko pogleda na stevec vidi malo prevozenih...

Absolutno se nisem imel za goljufa,sem pa kar nekajkrat ugodil zelji stranke...

Temu se rece nudenje usluge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, sesir pravi:

Si se ja...pac se kupec bolje pocuti,ce vedno ko pogleda na stevec vidi malo prevozenih...

Absolutno se nisem imel za goljufa,sem pa kar nekajkrat ugodil zelji stranke...

Temu se rece nudenje usluge...

To je pravi trgovec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 5. 2018 ob 16:51, XTR pravi:

Zadnji zapis najdeš na tem naslovu;

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html

Ja, kupec se je s tem na nek način zaščitil, če sta ob prepisu napisala nižjo (že prevrteno kilometrino). Šverkoti delujejo na zelo podoben način, vsaj jaz sem to doživel. Ponudi ti dokaj visoko aro, ob prepisu pa ne dovoli vpisati prevožene kilometrine,... vemo kaj sledi. Kilometre obrnejo nazaj, podatka o realni kilometrini pa na kupoprodajni pogodbi ni. S tem se lepo zaščitijo, da jim nihče ne more dokazati krivde. Čim začneš kaj ugovarjati ti pa takoj vržejo pod nos vračilo dvojne are... :mad:

na potrdilu o vplačilu are so - vsaj pri meni ko kupujem - zapisani vsi osnovni podatki o vozilu - vključno s kilometrino.. ara je  max  10% dogovorjene kupnine.. 

Ob 13. 8. 2018 ob 14:10, dlicen pravi:

Po anketi sodeč praktično nihče ne popravlja kilometrine. Sprašujem se, kje potem magično končajo motorji, ko dosežejo tistih kritičnih 50 kkm...

pri meni.. na suwathu ko bom zamenjal tisti zariban in popravljen števec , ki mi kaže nižjo hitrost (črtica od flumastra je narisana na realni vrednosti za hitrost 50km/h tako na števcu kot obratomeru) z drugim , ki ima nekih 30tkm manj  - če bo šel kdaj od hiše bo dokumentirano z javno objavljenimi in arhiviranimi slikami , da je šel stari števec k novemu lastniku.. itak da ne bom prodajal ultimativnega mamutbajka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so lepo kilometre popisovali na TDMki na tehnicnih, pa kaj to kupcu pomaga, ce je sla na Hrvasko....Verjetno nekdo ves vesel, ker ma 23k na stevcu, pa garant ni bla 2.000 :? Se vse racune mam doma, pa servisno knjigco, pa dusilce, ampak to unga dilerja ni nic zanimalo, sam to, kok bo ceno zbil, pa potlej kilometre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem Suzukiju pa kilometri na vsakih 100 000 čudežno padejo na nič...:lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!