Skoči na vsebino

Ste kdaj na motorju prevrteli nazaj kilometre??


aselak

  

327 članov je glasovalo

  1. 1. Ste kdaj previli kilometre na motorju??



Priporočene objave

Kaznivo ja... a kaj ko na avtonetu skoraj ni motorja čez 30000?   Nekaj malega nas pa vztraja na realnih...

 

Ja! Če bi moj moped dal "v račun" in vzel novega, garantirano bi imel 24.000... glede na ohranjenost pa mogoče še manj...

 

Če bi imel znanje in cajg, močno dvomim, da bi se lahko uprl temu "kaznivemu početju"... Ker besede "uaaaauuu preveč kilometrov ima" preprosto smešno zvenijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat.

 

 

Goljufija

211. člen

(1) Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.

 

Torej če vidite "svoj" bivši motor na netu z manj kilometri, ukrepajte.

 

Kazniv je tudi že poskus goljufije, torej objava oglasa, ki namami žrtev, razen če gre za nateg do 500 EUR = majhna premoženjska škoda.

 

Pač bo potreben nek odmeven postopek, da se bo nategune prijelo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, prevrtavanje kilometrov je pri nas kaznivo dejanje! = goljufija

 

Se strinjam popolnoma, ampak koliko je bilo že obsojenih v slo za te goljufije? Verjetno nihče, ker država tukaj ne dela "štih prob", saj je vedno v državnih ustanovah "premalo" kadra.

Ni vse na državljanih, država bi morala do te mere poskrbet, da se to sploh ne bi dogajalo. Tudi večje, poznane avto hiše počnejo te packarije, tako da bi morali začet najprej tam, nekoga dobro obsodit in te male ribe bi same nehale z to dejavnostjo prevrtavanje števca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, saj nisem mislil, da bomo javno govorili o številu obsojenih!

Moje vprašanje je  bilo postavljeno v tem smislu, češ koliko smo jih videli recimo po poročilih, kot zdaj gledamo tajkune in njihove sodne procese.

 

To je tudi ena velika mreža teh "napiz*****cev", ki bi lahko bila na koncu ena velika afera. Že imam naziv za njo in sicer: čisti števec (če se malo pohecam).

Se pa strinjam, da je to ena slaba reklama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ko iz vseh veje eno samo poštenje, je čas , da se predstavi ena baraba....

 

če števec odklopim....je to bolj pošteno ?

odiješ zajlo na sprednjem kolesu

orodjarsko izelan distančnik ( celo kromiran ) priviješ v polža

zadej v distančnik pa zajlo števca...

 

namontiram števec bicikla in gremo veselo nabirat kilometre :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Z enim sem se po zadnji vozu da je manj kilometrov štelo. A je to goljufija?

 

a pol mene lahko kupec toži za unih 17 metrov ??  ne ne bo mogel...ga pač ne bom prodal ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj ces pa narest? Kdo bo pa kupu motor s 100 jurji na stevcu, medtem ko jih ma konkurenca od 20 do 50?

 

Ce ne druzga, je ze vredno vseh komentarjev struckotov, ki so kao potencialni kupci, da je vse skupej nic vredno. :lol1:

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav je to res, trg človeka skoraj prisili da prevrti števec....ker če imajo vsi po 30000 in imaš sam recimo realnik 80000km  te nebo nobeden poklical, ali pa boš kot prodajalec prisiljen spustiti ceno....seveda se bo sedaj spet kod vsajal, da oni pa raje kupijo s 1000000km, če vejo da so realni ampak resnica je pomoje nekje daleč...če samo pogledamo a.net nevem če najdemo 5 primerkov ki imajo več kot 100000 km....potem vemo kam pes taco moli.

Sam mislim da bi morali motorjem in avtomobilom pri vsaki registraciji pogledati števec kilometrov in ga vpisati v neko spletno bazo do kotere bi dostopal preko vin številke. Potem bi se vretelo veliko manj tisti ki bi pa hotel nekogap ošteno nategnit glede kilometrov bi moral števec prevrteti vsako leto kar pa v končni fazi potem kar drago pride :smoke:

 

no pa da dam ene 2 primerka pa vi men povejte ali je prevrten ali ne :grim dopuščam seveda res majhno možnost da so km realni ampak ne več kot 1%!! :)

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7549042

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7505169

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7573604

 

evo pa še a.net zmagovalec z največ prevoženimi km, vodi za več kot 30000km pred ostalimi:)

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7365588

Popravljeno . Popravil aselak
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi trije so od drugega lastnika  - to so že mutna posla :sleep2:

 

:blush: A ti to po seb sklepaš, al si jasnoviden?

 

Če bi jest slučajno mojga prodajal - bi bil od tretjega lastnika.

 

Pa?  Zdej ne sklepat, da so vsi barabe, če ................... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtonetu pise max 2 lastnik, ker 3, 4, 5, lastnik ne mors odkljukat, tko da je lahko lastnikov se vec. Za motor to res ne more bit nic cudnega...eni se vozjo, eni jih pa menjajo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prdam bonija z dobrih 30000km ...tapru taprau lastnik ...vsi ostal so ga mel za kazat... :P

za kilometre pa ne vem če so glih tapravi ...k pr 57 praujo de se vozm 45 pr 160 pa de se pelem 180 ..tko de ga prodam sam jedrskemu fiziku k si bo znal taprave kilometre sam zračunat ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racing elektronika ne ve, kaj so to prevoženi kilometri :P

 

Potem ta elektronika beleži delovne ure? Kot na rovokopaču?  :eek:  :D

Ups, da ne bom  :topic: . Se mi splača vrtet kilometre nazaj, ker ima moped že skoraj 60 jurjev kilometrov ali nadaljujem z vrtenjem naprej :hmm: ?

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ta elektronika beleži delovne ure? Kot na rovokopaču?  :eek:  :D

Ups, da ne bom  :topic: . Se mi splača vrtet kilometre nazaj, ker ima moped že skoraj 60 jurjev kilometrov ali nadaljujem z vrtenjem naprej :hmm: ?

 

 

LP Robert

Ne, nič ne zna beležit :P se pa odkupi tko, da ti istočasno analogno in digitalno pove, na kolk obratov ga puliš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racing elektronika ne ve, kaj so to prevoženi kilometri :P

 

To so potem tiste skoraj nove športive z zelo malo kilometri na Avtonetu :grim . Najbolj pošteni prodajalci, saj sploh ne vrtijo kilometražo nazaj :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so potem tiste skoraj nove športive z zelo malo kilometri na Avtonetu :grim . Najbolj pošteni prodajalci, saj sploh ne vrtijo kilometražo nazaj :OK: .

niti ne, ker ce dirkas t ako resno, da si jo privoscis, potem je tudi ostalo na motorju predelano tako, da ga je prakticno zelo zelo tezko spravit nazaj v original, se bolj pa v "skoraj novo" stanje. Se prodajajo kar kot dirkalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hec, ptička na veji, hec.

 

Moj skuter ima sedaj več kot 50000 km, pa se mi ne splača vrteti nazaj, ker bom z vrtenjem naprej prej prišel do 00000 km in novega skuterja :hooray: .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Že zelooo dolgo ni blo tule nic napisanega, pa vseeno: Rabim prevrteti stevec od Duka II naprej! Ja, naprej! Ima kdo izkusnje z tem stevcem, ker se mi ga ne vrti iz 36000 na 85000 na roke...

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

Že zelooo dolgo ni blo tule nic napisanega, pa vseeno: Rabim prevrteti stevec od Duka II naprej! Ja, naprej! Ima kdo izkusnje z tem stevcem, ker se mi ga ne vrti iz 36000 na 85000 na roke...

 

 

Ne, ker vsi vrtimo samo naprej :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!