Skoči na vsebino

Motor za daljše relacije v dvoje


Sorty

Priporočene objave

Kolega kupuje motor in je začetnik na težkih motorjih. Z motorjem bi se v večini vozila dva, predvsem za kakšne nedeljske izlete in daljše fure torej 200km+ Do tu je zgodba enostavna vendar nastane problem ko je budget do max. 4000€. Koliko sem gledal cene in motorje za ta denar nekaj izbire je vendar se mi bolj ali manj pred očmi pojavljajo 1 - celinderci - kako je z udobjem,daljšo vožnjo,vožnjo v dvoje,vzdržljivostjo na takih motorjih?

No to je več ali manj to zdaj pa z idejami na plan :)

meni sta predvsem v oči padla ta2: (zamenjaj 0 z o)

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4955995

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4940707

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz enovaljnika ne bi kupoval v nobenem primeru..

Za tak denar bi se ziher dalo dobit kakšnega V-Stroma 650 al pa kej v tem smislu.. Mogoče Kawasaki Versys 650.. Lepo dva cilindra, okol 80KM, udobno, nezahtevno za vožnjo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v dvoje in daljša potovanja bo bolje pogledat kaj močnejšega..ker pa je začetnik pa morada tud ne bi blo slabo kaj manjšega za začetek in, da se kakšno sezono vozi sam..oz. v dvoje na kakšnih krajših relacijah,..potem pa vidiš kje si..

Drugače pa za takšen denar bi se dalo dobit :

Honda Varadero 1000

Bmw rt 1100

Aprilia Caponord 1000

tdm 900

Vstorm 1000

prav pride par ccm več, ko si polno natovorjen in šibaš proti kakšnem prelazu! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v dvoje in daljša potovanja bo bolje pogledat kaj močnejšega..ker pa je začetnik pa morada tud ne bi blo slabo kaj manjšega za začetek in, da se kakšno sezono vozi sam..oz. v dvoje na kakšnih krajših relacijah,..potem pa vidiš kje si..

Drugače pa za takšen denar bi se dalo dobit :

Honda Varadero 1000

Bmw rt 1100

Aprilia Caponord 1000

tdm 900

Vstorm 1000

prav pride par ccm več, ko si polno natovorjen in šibaš proti kakšnem prelazu! :fredy:

evo dobri predlogi sploh zadnji :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Futura :wub::wub:, če imaš rad sopotnico.

JAP JAP, to itak. Cista zmaga. Sam ker sem lastnik doticnega motorja, si je skorajda ne upam predlagat, ker potem vsi mislijo, da pac piham v svoj rog. HVALA INČI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če le najdeš kšno pr nas .)

To je sicer res, ampak odkar smo v EU naj nebi bilo problema skocit, recimo v Nemcijo, pa jo od tam pripeljat kako za cca 3000€ s 30.000km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej vem da je izvedljivo, pravm da je pač še ena "ovira"; precej lažje je sprobavat in kupovat motor v domači državi (IMHO).

Kaj pa kšna Blackbird? ta dva motorja na linkih se mi zdi da sta mal mejhna za dva; no ja, odvisno od predstav in dojemanj nekoga. Probat, probat, probat. Pol pa ugotavlat kaj je bolš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega kupuje motor in je začetnik na težkih motorjih. Z motorjem bi se v večini vozila dva, predvsem za kakšne nedeljske izlete in daljše fure torej 200km+ Do tu je zgodba enostavna vendar nastane problem ko je budget do max. 4000€. Koliko sem gledal cene in motorje za ta denar nekaj izbire je vendar se mi bolj ali manj pred očmi pojavljajo 1 - celinderci - kako je z udobjem,daljšo vožnjo,vožnjo v dvoje,vzdržljivostjo na takih motorjih?

No to je več ali manj to zdaj pa z idejami na plan :)

meni sta predvsem v oči padla ta2: (zamenjaj 0 z o)

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4955995

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4940707

Do 4.000 Evrov že marsikaj dobiš. Poleg vseh tistih motorjev, ki jih je omenil že Jure, še Multistrado ali TDM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Juretom in Dr_Jakobom se kar čisto strinjam.

Z mojo (damo) sva se kar dosti prevozila z raznimi motorji, ko pa sva enkrat (pred veliko leti) sedla na enduro je rekla:

"Ampak tako komot se pa še nisem vozila!"

Jst ji kar verjamem... :hmm: :yes:

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en glas za "veliko enduro".En ciliner POZABI!Drugače se pa kake lepo ohranjene Pan Europejke (tudi tastare)ne bi branil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi izbiral med Transalpom, V-stromom in Deauvillko. Zaz začetnika in v dvoje so vsi trije dobra izbira. Mogoče tudi BMW 650 ampak to je samo 1-cilinder.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Varadero 1000

Bmw rt 1100

Aprilia Caponord 1000

tdm 900

Vstorm 1000

Zgoraj omenjenim bi samo še dodal Africo Twin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Varadero 1000

Bmw rt 1100

Aprilia Caponord 1000

tdm 900

Vstorm 1000

Zgoraj omenjenim bi samo še dodal Africo Twin.

Pozabu si na mojo Hornet 900, ki ima potanovem podobno veterno zaščito kot zgoraj našteti mišičnjaki :)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega kupuje motor in je začetnik na težkih motorjih. Z motorjem bi se v večini vozila dva, predvsem za kakšne nedeljske izlete in daljše fure torej 200km+ Do tu je zgodba enostavna vendar nastane problem ko je budget do max. 4000€. Koliko sem gledal cene in motorje za ta denar nekaj izbire je vendar se mi bolj ali manj pred očmi pojavljajo 1 - celinderci - kako je z udobjem,daljšo vožnjo,vožnjo v dvoje,vzdržljivostjo na takih motorjih?

No to je več ali manj to zdaj pa z idejami na plan :)

meni sta predvsem v oči padla ta2: (zamenjaj 0 z o)

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4955995

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4940707

Tvoj izbor je dober. Tudi jaz sem začel na podobnih motorjih in v dvoje prekrižaril celo evropo od španije do grčije. Ne glej koliko cilindrov ima motor, bolj je pomembno da je turističen in ne supersport, racing in podobno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da prekrižarit EU in cel svet v dveh s kufri tudi na XTjki/MZjki/APN 4... ampak imejte usmiljenje do dveh na daljših furah!Cilindri niso važni, ampak samo da so 2,3,4ali 6.Ne mislit da sta Štrom in Pegaso enakovredna,čeprav oba 600.In začetnik na "težkih mašinah" ne pomeni biti celo življenje obsojen na podhranjene mopede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav s podobno dilemo se ukvarjam sam v teh dnevih. Sicer mi manjka še ena malenkost - za nakup prepričat ženo (mimogrede, če ima kdo kakšno idejo, kako to storiti, sem odprt za predloge). Da bo dvo-valjni motor sem se že odločil, dilema je le 650 ali 1000-kubikov. Če imaš omejen proračun, kot jaz, potem se moraš samo odločiti, med malo več sigurnosti na poti (650-novejši, šibkejši) ali več moči na razpolago (1000-starejši, močnejši). Če bi poznal kakšnega stručkota, ki bi pomagal kupovati motor, potem bi se na tvojem mestu odločil za močnejšega. Danes mi je v oči npr. padla tale http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4958428 - če je motor v redu vzdrževan se lahko lepo pelje še kar nekaj kilometrov... Sicer pa je meni najbolj všeč Caponord, tudi cene so relativno nižje, abs ima skoraj vsaka, so pa baje servisi dražji, pa verjetno tudi vzdržljivost ni ravno primerljiva z Varaderom npr. Slednji odpade ker je predrag. Ena taka zlata sredina so TDM, je pa design že mal zastarel pa z abs-om so drage, če jo sploh dobiš... Zanimivi so tudi kawasaki klv 1000, ki je v bistvu kopija v-strom 1000, pa mal cenejši...so pa redki. Med 650 kubičnimi pa skoraj nisem gledal drugega kot v-stroma.

Tko da jaz osebno bi se odločal med caponord, tdm in v-strom 650.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Future ne pozabit. Maxi endure so sicer vredu, ampak PO PRAVICI povejte, kolikokrat boste pa na offroadu? NIKOL! Egro= SPORT TOURER ROX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ženo daš na najbolj udoben motor k ga premoreš in se reees počas zapeleš okol z njo (če je divje narave lohk tud mal bl žvahn); poveš ji da je to sam tko mal brezveze, da je še tolk lepš k nekam zares greš za par dni; tko nekak po moje ;)

kar se pa motorjev tiče pa nism (vsaj tle na forumu) bral o nekih nevem kakšnih okvarah Caponordov, tud men je všeč; TDM je tud fajn motor; kar pa se kubikaže tiče je pa spet tko - eni se cel življenje vozjo s "podhranjenimi" agregati in jim čist nč ne fali, enim je 1000ccm premal, tko da to je stvar k je v glavi; jst se zmeri spomnem v takih debatah legendarnega bajka Africa Twin - k sm se pelu z njo sm vidu čist drugo dimenzijo motorizma, še pred tem sm pa joku da ma Varadero premal konjev. tko da ... tolk o tem z moje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enduro je sigurno prava oblika, ki omogoča tudi zelo dobro kontrolo nad vožnjo, lepo požira neravnine, tud nosilnost ni nepomembna če nista oba bolj švoh in manjše rasti. Na en cilinder raj pozabi. Po 2 urah ga imaš poln kufer- ropotanja in vibracij.. Če ne šraufaš sam bi bla kakšna V Strom 650 kar ok. Jaz osebno bi vzek kakšnega starga bmw RT ali GS, stare japonce je drago včasih pa tudi težko vzdrževat pri življenju. TDM je precej mal motorja sicer pa tud Ok za začetek.

Dobro ohranjen motor tud pri 50.000 zgleda in dela kot nov, take izkušnje imam vsaj z BMW.

Midva z ženo in opremo imava hitro čez 200 kg, in je izbor hitro bolj jasen. XTZ 750 se pri dveh zvija grušt v vse smeri, TDM ima trde fedre in je precej majhna, če si na poti kej več kot par urc je zelo fejst če nimaš kolena preveč pokrčena. Glej motorje z kufri, da ne boš pol metal dnar. Velikokrat je podobna cena z ali brez. 1000 kubikov je fejst, če imaš že mal izkušenj in pospravljeno podstrešje, da ne pride do neumnosti. Za daljše fure je fejst, če je motor nenaporen za vožnjo, da imaš cajt mislit še na kej druzga, ne pa da ti vse pobere motorka med nogami.

Lp Dost sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav s podobno dilemo se ukvarjam sam v teh dnevih. Sicer mi manjka še ena malenkost - za nakup prepričat ženo (mimogrede, če ima kdo kakšno idejo, kako to storiti, sem odprt za predloge).

ti ji reci da si boš kupil motor in če bo pridna jo boš včasih vzel s seboj na kako krajšo furco. bodi siguren bo vsa presrečna :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem karkol pod 4 cilindre, pod 1000 ccm in pod 100 kojnu in da ni cestn je za začetnika premal in brezveze. Rajš podaj takšno vprašanje na kak drug forum. Tu bi vsak začel na vsaj ne vem kaj, potem pa je ena taka lepa rubrika, kjer se izdavlja iskrena sožalja svojcem.

Kolega kupuje motor in je začetnik na težkih motorjih. Z motorjem bi se v večini vozila dva, predvsem za kakšne nedeljske izlete in daljše fure torej 200km+ ...

Ne vem po kateri logiki 1 cilinder 600 kubikov in 50 konj ne bi zadostovalo za zgoraj napisano. Tudi večina popotnikov okrog sveta se vozi na 1-cilindraših. Če mu bo premalo pa naslednjo sezono zzr 1400, da bo dohiteval slovensko prometno zakonodajo na nedeljskih izletih z ženo.

Šta fali ovome. Sem se v Maroku srečal dvakrat s parom na tem vibrirajočem nikomoridočim motorjem. Pa mislim, da sta potovalno imela kar tam tam z mojim komaj zadovoljivim 1300 kubičnim stvorom, glede udobja pa mislim, da sta bila prej v plusu - sploh če sta kdaj zarajdala na kakšne ceste tipa Slovenske.

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!