Skoči na vsebino

Motor za daljše relacije v dvoje


Sorty

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

da ne bom čist off

imam V-stroma 1000...zelo zadovoljen (5 let in 70kkm)

tudi moja boljša polovica in 90% vsek km narediva skupaj,

tko da....

ja na motor se navadiš pa na sopotnika za sabo...pol pa sam še uživaš.... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bom čist off

imam V-stroma 1000...zelo zadovoljen (5 let in 70kkm)

tudi moja boljša polovica in 90% vsek km narediva skupaj,

tko da....

ja na motor se navadiš pa na sopotnika za sabo...pol pa sam še uživaš.... :notworthy:

:OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno, človek je postavil vprašanje pred letom in pol in nikoli več nobenega posta, vi mu pa še kar delite nasvete?!

Vprašanje pa bebasto na kvadrat.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno, človek je postavil vprašanje pred letom in pol in nikoli več nobenega posta, vi mu pa še kar delite nasvete?!

....................

a misliš da je ta "človek" edini ki ga to zanima in da te teme nikoli več nihče ne prebere??

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebere jo verjetno kar nekaj ljudi, je pa zanimivo da še vedno dobiva nasvete in to za kolega, ki je motor iskal pred letom in pol

to je to kar mene bode v oči

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Sam sem trenutno v podobni dilemi, le da imam že kar nekaj kilometrov za sabo.

 

Iščem motor, ki bo zamenjal bivšo fazerco, vožnja v dvoje, večina kilometrov narediva v dvoje in to od dnevnih tur kakih 200km do večdnevnih.

 

Važno mi je, da je zanesljiv, dovolj velik za mene in sopotnico ( mojih 182cm in njenih 170cm), sicer skupaj mava ravno kakih 140kg, udoben tudi na dajlših turah, moč nekako vse kar je nad 70KM je čisto dovlj za naju, saj sva večino časa na magistrali, ne pa avtocesti.

 

Trenutno nekako gledam V-Strom 650, TDM 900, mogoče kak GSF S, Transalp... nekako ne vem točno kaj vse gledati

 

Vsak nasvet je dobrodošel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nista diujaka in imata res veliko prtljage, mogoče tudi kaka XJR 1300 z ogromnimi kufri. Pa mogoče kako manjšo šipo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel par let nakeda in bi sedaj raje kaj z večjo vetrno zaščito oz. drugačen koncept motorja.

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM ni slaba izbira za ture v dvoje. Je bolj cestno naravnana, kot V-Strom. Jaz sem resno razmišljal o njej, se že skoraj odločil...pa potem vzel V-Stroma, ker nisem našel nobene pametne takrat. Mi pa zdaj ni žal, ker mi je všeč dobra vetrna zaščita in predvsem to, da je bolj adventure naravnan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finance sem omejil na 5000€, čeprav vem da bi lahko malo zraven stinil in že skoraj dobil novo V-Strom. Nekje je pač potrebno postaviti mejo,  ostali denar pa porabim za kako novo opremo.

 

@Kiri, si vozil TDM oz. primejral oba v sami vožnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da boš potoval večinoma v dvoje in je tvoja visoka okoli 170 cm, naj tudi ona preizkusi sedež, oziroma razdaljo tačk od sedeža.

Če ji ne bo udobno, se ne bo rada vozila. Moji, ki je podobno visoka niso ustrezali ala bandit in podobni.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finance sem omejil na 5000€, čeprav vem da bi lahko malo zraven stinil in že skoraj dobil novo V-Strom. Nekje je pač potrebno postaviti mejo,  ostali denar pa porabim za kako novo opremo.

 

@Kiri, si vozil TDM oz. primejral oba v sami vožnji?

 

Enega sem peljal na kratko gor in dol po ulici, ampak dosti premalo, da bi si lahko ustvaril kakšen realen vtis. 

 

V-Strom ima velik sedež in tudi sopotniku je udobno. Razdalja od tačk do sedeža sopotnika se mi zdi OK. Enkrat sem peljal kolega, ki je visok okoli 190cm in mu je na njegovem motorju pustila guma, pa se ni nič pritoževal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM je dobra izbira. Dovolj udoben in velik sedež, nizka poraba, poceni vzdrževanje. Kritika gre le malce slabši veterni zaščiti (jaz sem imel povišano šipco). Veliko bolje se je odrezala z originalno. Je pa veliko bolj cestno usmerjena kot V-Strom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM 900 je fantastičen motor. Zanesljiv, varčen, krasen agregat, odlične zavore ima, meni osebno malce manj udoben od Vstroma, pa kot je nekdo reku veterna zaščita je res slaba. Ne vem kako je za sopotnika.Tut s tem motorjem ne boš zgrešil če ga kupiš. Predlagam da ti da prej probaš oba in se potem odločiš glede na lastne občutke. Ker najbolj boš vedel ko boš sam občutil.

Popravljeno . Popravil OFI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Fazerja na TDM je premehn skok. Pejt nad jurja, če lahko.

 

za nekih 4500 dobiš kakega lušnega BMW 1200 Lt, ultimativni potovalnik. cca 80-90.000km prevoženih, za tako reč ni to nič

 

Pan Europeanka za 4300, 30.000km, ni slabo.

 

Bandit 1250 za tam nekje 5000 z ABSom, SUPER DUPER,

 

BMW RT jih maš ko listja in trave, cca 4500, pa 50.000km vredu moped.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je pri TDM boljsa veterna zascita original kot pa povisana? Ce sem prav razumel, ali je obvezna povisana sipa? To je sicer najmajn za zamenjat. Odlocil se bom tako ali tako pri probni voznji, je pa vsak predlog dobrodosel oz. ce ima kdo kak drug motor v mislih naj kar pove. Nekako niti ne vem kaj vse je na drgu v tem razredu. Razni potovalniki me tudi ne zanimajo, ampak nekaj vmes kot je V-Strom oz. en allround motor.

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledaš fotko poleg mojega nicka, Ti priporočam motor s te slike...kamorkoli, kadarkoli ,....če nisi ravno ljubitelj norih hitrosti ampak prijetne vožnje v zavetju sprednje šipe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ti že predlagal Hondo Varadero, ki je zelo dober motor in ima dovolj moči. DrJakob ti je tudi dal zelo dober nasvet, lahko bi temu dodal še npr. GS-a 1200. To so res pravi potovalniki s katerimi lahko prevoziš 500+ km dnevno, ne da bi bil do konca utrujen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ti že predlagal Hondo Varadero, ki je zelo dober motor in ima dovolj moči. DrJakob ti je tudi dal zelo dober nasvet, lahko bi temu dodal še npr. GS-a 1200. To so res pravi potovalniki s katerimi lahko prevoziš 500+ km dnevno, ne da bi bil do konca utrujen.

Dobrega GSa težko dobiš za 5000€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr.Jakob je pozabil oment CapoNord?

 

Poleg že omenjenih lahkp pogledaš tudi Triumpha Tiger 1050. meni je bil všeč za pelat. Če se ne bojiš uvoza, pa lahko pogledaš tudi za Hondami CrossRunner. 

 

dokaj neposreden tekmec Vstromu 650 sta tudi Kawasaki Versys 650 in Honda TransAlp700. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!