Skoči na vsebino

Po Balkanu


branez

Priporočene objave

Balkan 5 dni 2305km, kaj čem napisat? super!

Fouš . . . ! :OK:

Ampak tudi jaz bom kmalu "nožno dvokolo" zamenjal za "motorno dvokolo" potem pa veselo po gasu . . . .do pomladi naslednjega leta ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom sva prevozila 2721,5 kilometrov po Balkanu, s poudarkom na Albaniji. Lepa tura, potopis pa v prilogi.

potopis...

Veliko odgovorov je v njem, sicer pa lahko še kaj vprašate in komentirate ;)

Fak. Kaj zdaj češ met moj meil in številko spodnjih gat da bi lahko pogledal tvoj fakn potopis. Ma jebi se.... Sem že bil vsepovsod tuki. To se mi zdi res nesramno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej čisto lepo dela... odpre se ti pdf... meni ni blo treba nič vpisovat...

Je pa res, da se odpre v google document, kar pomeni, da moraš imet najverjetneje registriran googlov račun - kar pomeni pošto na gmailu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak. Kaj zdaj češ met moj meil in številko spodnjih gat da bi lahko pogledal tvoj fakn potopis. Ma jebi se.... Sem že bil vsepovsod tuki. To se mi zdi res nesramno...

sorry ker smetim temo, ampak arriba... dej preden kšnmu spet kej rečeš, mau premisl prej no... potopis je odlično napisan in jaz osebno sem uzival medtem ko sem ga prebiral... ps. pa dela čist lepo, brez številk spodnjih gat....

lp,mz

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak. Kaj zdaj češ met moj meil in številko spodnjih gat da bi lahko pogledal tvoj fakn potopis. Ma jebi se.... Sem že bil vsepovsod tuki. To se mi zdi res nesramno...

Hvala za komentar... me ne gane :grrr

Če si že bil v teh krajih, si verjetno tudi kulturno obnašanje izgubil tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je že dobre tri tedne kar smo zaključili poletno turo..pa vseeno..en potopis, mogoče bo komu prav prišlo :)

Začelo se je v nedeljo, 15. julija 2012, ko sva s punco pripravljala vse potrebno za prvo motoristično turo in basala v kovčke ter roll-bag. V pomoč nam je bil seznam od Lord&Lady, ki zajema vse potrebno za na pot. Natankamo motor, preverimo tekočine in pnevmatike...we're ready for tomorrow!

1. DAN:

Zjutraj se zbudiva ob 07h in vidiva, da zunaj dežuje oz. rosi. Bajs pa tak začetek popotovanja. Na srečo hitro neha, tako da ob 08.30 že šibava iz Črnomlja proti mejnemu prehodu Vinica. Od tam nadaljujeva po lokalnih cestah čez Karlovac proti Sisku, čez Kutino, mimo Osijeka do Vukovara. Sama ravnica, ogromno ljudji se vozi s kolesi, bencin je očitno predrag.

Vukovarski vodni stolp

100_1073.jpg

Iz Vukovarja krenemo proti meji s Srbijo, čez Šid do Sremske Mitrovice, kjer prečkamo Savo in se nastanimo v novem, res odličnem kampu Zasavica. Za nami je čez 500km, motorističnega zica imava dovolj. V kampu nas sprejmeta direktor g. Jovan in g. Zdravko. Ponudijo nama rakije in svetujeta glede nadaljevanja poti.

Pot prvega dne:

1_dan.jpg

2. DAN:

Zjutraj malo poleživa, saj je bil prejšnji dan naporen. Zraven kampa je tudi Specialni rezervat prirode Zasavica, v sklopu katerega je tudi kamp.

100_1095.jpg

Dopoldan preživiva kar v rezervatu, direktorjev sin naju vodi in nam pove par zanimivosti glede rezervata..presenečena sva nad urejenostjo!

100_1099.jpg

V rezervatu imajo en kup (avtohtonih) živali, nekatere se prosto gibajo in greš lahko k njim...

100_1110.jpg

Ob poldanu kreneva naprej, napotijo nas proti reki Drini, ki teče na meji z Bosno in Hercegovino. Ravnica in prostrana polja koruze - se mi zdi, da tukaj obdelajo nekajkrat več zemlje, kot pri nas, a vendar njihovi traktorji skupaj niso vredni toliko, kot ga ima pri nas kmet s tremi njivami...

100_1124.jpg

V mestu Banja Koviljača se vzpneva na razgledno točko oz. k spomeniku padlim v 1.svetovni vojni - Gučevo. Pogled na Drino in mesto...

100_1143.jpg

Ob spustu se vstaviva v etno gostilni in si privoščiva kosilo - Karadjordjev zrezek

100_1164.jpg

Nato nadaljujeva ob Drini proti Zvorniku in naprej..

100_1169.jpg

Etno selo, ki so ga okupirali Slovenci...

100_1177.jpg

Šibava čez planino Tara proti naselju Kremna, kjer bova prespala v kampu Viljamovka...

100_1183.jpg

Zakaj se kampu reče viljamovka verjetno ni potrebno razlagati :) Prijazni lastnik g. "Car" nama postreže s svojim pridelkom in se pohvali, da je zanj prejel že več nagrad!

100_1192.jpg

Drugi dan je mimo...tako je zgledala pot (približno 220 km):

2_dan.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6. DAN:

Zdaj gre zares - gremo v "neznano" deželo - Albanijo. V Sv. Naum prečkamo mejo in pridemo v Pogradec. Na meji brez zapletov, poleg dokumentov so želeli videti še zeleno karto..10min, pa sva bila čez. Prvi vtis je bil bolj tako tako, sploh, ker sva se ustavila na bencinski in možak ni znal govoriti angleško in ni hotel sprejeti kartice, lekijev pa še nisva imela. Na naslednji bencinski ista pesem. No, v Pogradcu sva našla bankomat in dvignila "domačo" valuto ter v miru natankala...

100_1543.jpg

S spomeniki res niso šparali (in vojaškimi bunkerji:D)

100_1551.jpg

Ob cesti polno stojnic

100_1557.jpg

Čez Albansko hribovje šibava proti morju

100_1569.jpg

100_1599.jpg

V notranjosti je očitno kar bedno...ni vse tako slabo, je pa dosti

100_1617.jpg

Osnovna šola...

100_1621.jpg

Malo je živali, ki imajo takšno srečo, da lahko čez dan počivajo v senci...v glavnem smo videvali kravo ali oslička privezanega sredi polja, na 40 stopinjah in brez vode

100_1630.jpg

Veliko ljudi me je opozorilo na katastrofalno slabe ceste...resda niso super, ampak zgleda, da imamo v Beli krajini tako slabe, da so se mi Albanske zdele čisto ok :)

100_1637.jpg

Res pa je tudi, da če jim kje plaz odnese cesto, se ne sekirajo...tudi table ne postavijo

100_1644.jpg

Mesto Leskovik na jugu Albanije ima 2000 prebivalcev, je blizu grške meje

100_1648.jpg

tu sva si privoščila kosilo - pečen piščanec

100_1649.jpg

nadaljujeva proti obali...vroče je!

100_1660.jpg

izredno lepa reka...očitno je topla, ker sva videvala tudi kopalce

100_1687.jpg

tipično mestece v notranjosti južne Albanije

100_1693.jpg

prideva v Gjirokaster...avtopralnice na vsakem koraku (po celotni Albaniji)

100_1696.jpg

še čez ta hrib in bova ob Jonskem morju

100_1711.jpg

Spust v Sarande, kjer si poiščeva hotel. v centru so nama ga ponujali za 50eur na noč...malenkost naprej sva našla nov hotel, Mucobega, s privatno plažo in apartmajčkom za 30eur na noč (za oba). Super!

100_1737.jpg

Pot šestega dne (mislim, da tudi okoli 370 km):

5_dan.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sta krožnike tud tako fajn pomazala kot pladn :OK: Lepo turco sta naredila, imela pa sigurno še boljš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sta krožnike tud tako fajn pomazala kot pladn :OK: Lepo turco sta naredila, imela pa sigurno še boljš.

vse sva pomazala, še vino do zadnje kapljice spila :)

res priporočam, če bo kdo na Pelješacu se splača, sem našel njihovo spletno stran - KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super je bilo ja! Hrana odlična, porcije pa gromozaaanske, razen v hotelu v Serande kjer sva dobila vsak 6 lignjevih kolobarčkov. :D

Seveda je poba, ki naju je stregel (star okoli 13 let) v opravičilo, ker je tako mala porcija, prinesel še mini lignjevo hladno predjed.

Komaj čakam drugo leto, ko gremo spet na kakšno daljšo pot:))

Popravljeno . Popravil LetecaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj ADERS in Leteca Strela, vidim da sta bila v kampu Divna..tam sem jest vsako leto za en mesec :OK: ...meni osebno raj na zemlji....čakam da grem spet 2 teden v septembru, ko se vsi turisti že spokajo domou :smoke:

Klemen

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj ADERS in Leteca Strela, vidim da sta bila v kampu Divna..tam sem jest vsako leto za en mesec :OK: ...meni osebno raj na zemlji....čakam da grem spet 2 teden v septembru, ko se vsi turisti že spokajo domou :smoke:

Klemen

Kamp Divna je res super, nima zaman takšnega imena :) sej ne bi vedel zanj, če nama ga ne bi ti priporočil, tako da hvala! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!