Skoči na vsebino

Idrijska Bela by Roberto


RobiRoberto

Priporočene objave

Ker me je firbec premamil sem se odločil svojo pot nadaljevati, toda v katero smer ???

To mi je pa znano :whistle: Ma - če ne probaš ne veš .) pa še marsikatero lepo pot odkriješ na ta način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., ki vas bo pripeljal do obvestila, da je dostop do Klavž onemogočen !!! Ker me je firbec premamil sem se odločil svojo pot nadaljevati, toda v katero smer ??? Opozorilna "tabla" je stala tok pred "križiščem", smerokaza pa nobenega !!!!!!! :slap:

Če bi tu zavil levo ,bi se po novi cesti pošteno našvical in prišel ven pri lovski koči na Krekovšah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z odločitvijo za smer v desno sem naredil napako, ker po 1,8 km na števcu nisem dočakal nobenega udora na cesti, kmalu (?) za tem (1,8 km) pa že naslednje "križišče", zopet braz kakršnekoli oznake !!! :surrender: Tokrat mislim, da sem se prvič v svojem življenu odločil za nadaljno smer s pomočjo kompasa, ki je v obliki zvonca na bilanci kolesa. Ker je Idrija od naše "vasi" v smeri proti jugu, sem se odločil za desno cesto, ki je peljala proti severovzhodu ...

Če bi spet dal prednost levici,bi kmalu pod samotno kmetijo zavil v sotesko in prišel do udora,ki je na najbolj z@jebanem mestu,samo peš (in biciklom na rami) bi šlo mimo.Ven pa prideš na tisti ravnini pod vojskim repetitorjem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko (?), če bi danes zopet (?) hotela v Belo, bi se ti na križišču vPodroteji pred tabo odprl tak pogled: je ali ni ???

post-12027-0-29451900-1312644861_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še par metrov naprej bi bolj slabo kazalo, vendar so delavci okrog 15-te ure ravno "pospravljali" svoje stroje ... :notworthy:

post-12027-0-06892900-1312645001_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob robu ceste položene cevi, vse do jezu pri Kobili, bi ti najbrž jasno "dale na znanje" da bo v bližnji prihodnosti tukaj precej vroče, pa ne samo zaradi avgustovskih temperatur in cesta 111 % zaprta ... :whistle:

post-12027-0-41402900-1312645285_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Beli bi te pričakalo čisto prazno kopališče, nekaj "nedeljskih turistov" in moja, šepajoča malenkost ... :surrender:

post-12027-0-23751000-1312645583_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O lepo - spet novi kilometri (in super za dobro počutje!) :OK:

Veš da sem šla danes res tam mimo (no - mimo odcepa za Belo) - proti Idriji in naprej proti Mostu na Soči. Tudi celo pot do tja špegala v nebo če se bo kaj izlilo, ma sva mela srečo in ni blo nič :)

Pa čudno da ni nilo nobenega kopalca - ker vroče je bilo danes :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa čudno da ni nilo nobenega kopalca - ker vroče je bilo danes :hmm:

Mislim da ni bilo ravno vroče, ker mi je bilo za mesec avgust na kolesu IDEALNO !!! In tudi minule dni, se mi zdi, da vreme ni bilo ravno najlepše (?), tako da to na že tako ne preveč topli Idrijci pusti neljube posedice ...

Sem pa včeraj v Beli prav sigurno prvič v sojem življenju videl "na delu" mlajšega modelarja s čolnom na daljinsko vodenje ... Verjetno je bila to nagrada za moje včerajšnje dobro počutje ... :notworthy:

post-12027-0-70989500-1312702034_thumb.jpg

post-12027-0-40291900-1312702045_thumb.jpg

post-12027-0-87724800-1312702059_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

učeri smo odkrili cestno zaporo, in se odpravili po tablo obvoz, ki je postavljena takoj po odcepu iz glavne ceste. Slaba ideja. za cestni motor z dvemi na stolu. Zelo strm in ne preveč dober makadam se vleče cca 12 Km. Strmo, kljukasto in razdrapano. Pain and suffer.

Priporočliva je pot čez Črni Vrh, v Zadlog in od tam desno po cca 4Km makadama. znosno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja krivda !!! Pozabil sem napisati, da je obvoz po cestnih oznakah še najbolj primeren za kakšen hard enduro ... Verjetno je trenutno res še najboljša varianta prek Črnega Vrha in Zadloga. Upam vsaj, da so smerokazi (?) dovolj zgovorni, da ne boste zalutali, ker se jaz pravilne poti ne spominjam več ... :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja krivda !!! Pozabil sem napisati, da je obvoz po cestnih oznakah še najbolj primeren za kakšen hard enduro ... Verjetno je trenutno res še najboljša varianta prek Črnega Vrha in Zadloga. Upam vsaj, da so smerokazi (?) dovolj zgovorni, da ne boste zalutali, ker se jaz pravilne poti ne spominjam več ... :surrender:

aaaaha!!!! ti si kriv!!! :devil: :angry: ti boš plačal barvanje!!!!!

smerokazov u bistvu ni. je en karton z napisom i. bela :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učeri smo odkrili cestno zaporo, in se odpravili po tablo obvoz, ki je postavljena takoj po odcepu iz glavne ceste. Slaba ideja. za cestni motor z dvemi na stolu. Zelo strm in ne preveč dober makadam se vleče cca 12 Km. Strmo, kljukasto in razdrapano. Pain and suffer.

Priporočliva je pot čez Črni Vrh, v Zadlog in od tam desno po cca 4Km makadama. znosno.

Dober si da se tam voziš s cestakom + sopotnico!Pa vsi ki imate cestne gume raje pozabite na spust iz Zadloga v Belo,saj je navzdol po makadamu vedno večja muka kot obratno.Lep primer je slikovita cesta iz D.Trebuše v Čepovan,ki se jo da vozit tudi s cestakom.Ko pa še z enduro navzdol srečaš avto,moraš včasih imet rezervne gate.

LP

Popravljeno . Popravil FLY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se govori, oziroma piše v lokalnem časopisu ... Voda iz Dolomitiv ??? Očitno me zasleduje ... :notworthy:

post-12027-0-33010200-1314183234_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričal me je pa šele rekreativec, ki je peš prišel iz smeri mojega cilja, ki bo sedaj prav sigurno nedosegljiv vsaj toliko časa, kolikor piše ... :BUA:

post-12027-0-09934000-1314205889_thumb.jpg

post-12027-0-49709200-1314205908_thumb.jpg

post-12027-0-47193500-1314205933_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Danes (petek) je bila cestna zapora proti Beli ODSTRANJENA ... ;-)

post-12027-0-39323900-1318610038_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za Divjim jezerom ...

post-12027-0-15144100-1318610305_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu za Fežnarjem "pažnja !!!" ;-) delovni stroj v obratovanju, on the street ;-)

post-12027-0-89209800-1318610872_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!