Skoči na vsebino

MOTO oprema - sezonska, celoletna, zimska...


dmax

Priporočene objave

Ice ima sicer prav... neke jake varnosti v teh jaknah v primeru padca kljub ščitnikom sicer ni...:closedeyes: a vožnja motorja mora biti po mojem tudi užitek, težka usnjena ali tekstilna jakna ali kombinezon pri + 30 in po možnosti 500 km dnevne vožnje, pa po mojem prispeva k varnosti ravno v nasprotnem smislu (dehidracija, vročina, švic, nezbranost...)..:eek:, da o kakšnem užitku v taki vožnji sploh ne razmišljam.... jaz sem prej pogostokrat ob celodnevnem kruzanju bil oblečem samo v kratko majco (večkrat tudi hlače) , lajblč, brain cap in "roler" ščitnike na komolcih... in takrat se je pač treba zavedat da kakšna "živahnejša vožnja" odpade... pa če še tako ahtaš te lahko nekdo "zgazi"...:pos:... To poletno jakno bom definitivno manjkrat slekel, ker resnično "prepiha"!:worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, čar poćasne panoramske vožnje z motorjem je ravno v občutku svobode in da doživljaš okolje čimbolj neposredno. Težke touring jakne, zaprte čelade, in vsa krama te kvečjemu ovirajo. Najlepše se je z Jet čelado, lahko jakno in tankimi rokavicami ter v navadnih kavbojkah počasi zapeljati ob toplem vremenu. Več vidiš, bolj na komot si, vožnjo drugače doživljaš. Ok, varnost res malo trpi, samo kaj pa recimo na skuterju, ko gre tud lahko 70 na uro pa nima noben razen čelade druge moto opreme? Pa še lažje je za padet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po tvoji logiki: ce se vsi drugi zaletijo z glavo v zid se bos ti tudi?

sicer pa kakor komu pase. vsakemu je lastna rit najblizja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, čar poćasne panoramske vožnje z motorjem je ravno v občutku svobode in da doživljaš okolje čimbolj neposredno. Težke touring jakne, zaprte čelade, in vsa krama te kvečjemu ovirajo. Najlepše se je z Jet čelado, lahko jakno in tankimi rokavicami ter v navadnih kavbojkah počasi zapeljati ob toplem vremenu. Več vidiš, bolj na komot si, vožnjo drugače doživljaš. Ok, varnost res malo trpi, samo kaj pa recimo na skuterju, ko gre tud lahko 70 na uro pa nima noben razen čelade druge moto opreme? Pa še lažje je za padet.

Enkrat cepni po tleh, pa bos spremenil misljenje. Ko bos v bolnici kake 3 tedne zarad butaste napake, ti bo vseen, a si mel prelep poletni dan, a ti je blo vroce, itd.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nabavil opremo za toplejše dni, tako da takih neumnosti ne bom počel. Sem se odločil da raje investiram v varnost in da sem na motorju zrihtan kot se spodobi, ne pa kot kekec.

Ker pa je tema o poletnih jaknah, takšno sem nabavil in je res lepo zračna.

type;item;size;550;name;$$A_0C6ADBFE_tarmac_crna.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat cepni po tleh, pa bos spremenil misljenje. Ko bos v bolnici kake 3 tedne zarad butaste napake, ti bo vseen, a si mel prelep poletni dan, a ti je blo vroce, itd.

...ob takšni logiki, si najbrž na morju nehal plavat (lahko utoneš) - brez maske in kisika; pa mastne pečenke tut ne ješ (holesterol - infarkt), ...kajenje? - se ni za hecat, ali pa na češnjo lezt (brez dvigala!)...:evilgrin:

...ha? Koliko butastih napak?:kva2:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

hej ljudje, mogoče ve kdo za kakšne ZRAČNE v "izi" hlače za poletje?? Namreč kmalu se odpravljamo na turco do grčije, pa bi si nekaj prej ubavil, da ne bom zgorel v usnju ) Hvala za pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno banalno vprašanje, vendar ker sem pač bolj začetnik, me vse zanima. Moje vprašanje se nanaša na motoristična oblačila. Kaj je bolj primerno, oziroma pametno kupiti? Poletno jakno in hlače in to nositi tudi ob hladnejšem vremenu, seveda s primernimi oblačili za pod obleko. Ali oblačila, ki so za vse letne čase in se termo podloga poleti odstrani! Sem v dilemi kaj kupiti, saj mi je kar nekaj motoristov reklo, naj kupim zračna oblačila in ko je hladneje oblečem še podoblačila. Trenutno mi je v IXS jakni vroče kot hudič, zato imam oblečeno kar navadno softshell jakno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idealno za vozit je pomladi in jeseni glede oblačil, ko so temperature zmerne.

Bolj prav pride komplet, ki ima tudi podlogo za hladnejše dni, poleti pa neke pametne rešitve ni. Jaz imam komplet s podlogami, ki jih odstranim, ko je topleje.

Pozoren bodi tudi na čelado, da ti ne bo zakuhalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno banalno vprašanje, vendar ker sem pač bolj začetnik, me vse zanima. Moje vprašanje se nanaša na motoristična oblačila. Kaj je bolj primerno, oziroma pametno kupiti? Poletno jakno in hlače in to nositi tudi ob hladnejšem vremenu, seveda s primernimi oblačili za pod obleko. Ali oblačila, ki so za vse letne čase in se termo podloga poleti odstrani! Sem v dilemi kaj kupiti, saj mi je kar nekaj motoristov reklo, naj kupim zračna oblačila in ko je hladneje oblečem še podoblačila. Trenutno mi je v IXS jakni vroče kot hudič, zato imam oblečeno kar navadno softshell jakno...

Jaz sicer uporabljam obleko od IXS s snemljivo termo podlogo.

Na hlašah imam zračnike na zadrgo, na jakni jih pa ni, kar me malo moti, ampak problem rešim tako da malo odpnem zadrgo pa je prec bolje.

Drugače se mi pa dopadejo oblačila s podobleko, ker v malo hladnejših dneh prav pride, ali pa če se odpraviš na kakšno daljšo furo (izlet za več dni) lahko podlogo uporabiš za pižamo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti ti bo vroce. Dejstvo. Pa ce imas perforiran leder, zracno textil jakno al pa zaprto all weather jakno. So razlike, ampak vroce ti bo. Pika. Kaksen komplet mislis imet je pa vprasanje predvsem tega, KOLIKO se mislis vozit. A se mislis vozit kasno jeseni/pozimi? V dezju tudi? Ce si na obe vprasanji odgovoril z DA, potem nimas kaj razmisljat, kupis ornk dober komplet s termo podlogo in poleti pac podlogo vzames ven. Ce pa se mislis furat samo v idealnem vremenu, koncat sezono s 1.10. ali celo prej, potem si: 1. pussy in 2. kupi dober zracni komplet in toplejsa podoblacila. Lahko izbiras med ledrom in textilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem razmišljal, da bi mogoče z nakupom počakal do Januarja 2012 in odšel na moto sejem v Verono! Berem razne izkušnje, da je tam mogoče za dober denar dobiti super stvari!? Kakšne izkušnje iz prve roke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem razmišljal, da bi mogoče z nakupom počakal do Januarja 2012 in odšel na moto sejem v Verono! Berem razne izkušnje, da je tam mogoče za dober denar dobiti super stvari!? Kakšne izkušnje iz prve roke?

Kupi dobro. Tud ce stane micken vec. Kvalitetna roba ti bo veliko dalj zdrzala. Pa da ne omenjam, kaj se zgodi, ce pades. Kvaliteta se placa, kot vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno banalno vprašanje, vendar ker sem pač bolj začetnik, me vse zanima. Moje vprašanje se nanaša na motoristična oblačila. Kaj je bolj primerno, oziroma pametno kupiti? Poletno jakno in hlače in to nositi tudi ob hladnejšem vremenu, seveda s primernimi oblačili za pod obleko. Ali oblačila, ki so za vse letne čase in se termo podloga poleti odstrani! Sem v dilemi kaj kupiti, saj mi je kar nekaj motoristov reklo, naj kupim zračna oblačila in ko je hladneje oblečem še podoblačila. Trenutno mi je v IXS jakni vroče kot hudič, zato imam oblečeno kar navadno softshell jakno...

Za kako enduro bi rekel da tekstil, za kaj bolj cestnega dvodelni usnjen + dežni kombi! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na začetku je itak vedno tako, da se loviš in redko kupiš točno to, kar ti odgovarja. Pri meni je tako, da imam več tekstilnih kompletov: poletnega (precej perforiran, primeren res samo za poleti in čez dan), prehoden (za jeseni in spomladi) in zimski (gore tex oz. d-dry). Vsekakor boš težko vse letne čase pokril z enim kompletom, je pa to odvisno tudi od tebe oz. koliko si občutljiv na mraz/vročino. Z dvema kompletoma pa to pokriješ komot. Jaz sem tisti "prehodni" komplet kupil, ker je bil res precej ugoden z -50% na že tako dokaj ugodno ceno. Ampak tudi jaz svetujem, da kupiš preverjeno robo. Na razprodajah in v kakšnem outletu lahko zelo veliko prihraniš. Jaz sem se v Dainese Kozina oblekel v zimsko za točno 50% redne cene, kar ni slabo.

//Še nekaj: ne se vozit v softshellu. Ob padcu veš zakaj. Resno. Ali pa si kupi tiste kompletne oklepe in si čez navleči softshell.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bil kdo na sejmu v Veroni? Ponudba oblačil in ostale opreme? Sam potrebujem nekaj kar je primerno za Yamaho Super Tenere... Tukaj verjetno usnje odpade, tako da gledam predvsem tekstil...

Popravljeno . Popravil Saladin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bil kdo na sejmu v Veroni? Ponudba oblačil in ostale opreme?

Vsako leto gremo v Verono - organizirano z Busom iz Koroške... Ja! SE SPLAČA in se najde! Tudi kvalitetna roba!... In ko že sprašuješ o "primernosti"... sam sem si ravno letos v Veroni nabavil IXON ALLOY - čist poletna jakna! In od takrat svoje IXS tekstilne (celoletne) že od prvega maja dalje ne uporabljam več! Alloy brez vseh podlog dobesedno "vidiš skozi" - razen kjer so ščitniki - to je za vožnjo pri nad 30 C! (pa bog ne daj da padeš)... če se mi zdi, da "preveč piha" oblečem čez jakno usnjen brezrokavnik... če me mal zazebe dodam čisto tanko neprepihljivo podlogo (kao anorak) ki se pripne z zadrgo... če me še malo bolj zazebe dodam termo podlogo iz IXS jakne... in to je to! In ko parkiram jo brez problema "stlačim" v kufer... Samo res ČUVAJ SE PADCEV v teh poletnih jaknah... ščitniki sicer so, kakega "drajsanja" po asfaltu si pa ne bi zaželel...:evilgrin: Moja filozofija je pač taka, da na motorju predvsem "uživam" in ne maram nekega "matranja" v stilu švicanja, težkega usnja, škornjev itd. zato me je poletei dostikrat mogoče srečat tudi samo v lajblču, kratkih hlačah in natikačih... tudi sredi Bosne, Dalmacije ali Dolomitov... če "mi je namenjeno" me bo itak našlo in ga bom pač :pos:

Mojo touring ful kvalitetno podalšano IXS "šparam" še samo za zgodnje pomladanske, pozne jesenske in občasne zimske izlete.:closedeyes:

CENA Alloya v Veroni je bila 60 €! ...to pomeni, da sem s furo in karto vred (35 €) že profitiral... no, na izlet gremo pa prvenstveno zaradi firbcev, družbe in feelinga...:notworthy:

So pa drugače fejst znižani v Veroni tudi usnjeni kombinezoni (zate ne pride v poštev) pa kvalitetne usnjene rokavice (kengurujevo usnje!) - te se ti splača nabavit, škornji (tudi boljših znamk), čalade (nolan in Xlite) pa kljub "akciji" ista cena kot v Velenju...

Če imaš namen nabavit več robe, se ti Verona vsekakor izplača, a dobro prej preveri cene... sam sem naprimer predlansko zimo komplet kufrov Givi dobil pri TC ceneje...:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti ti bo vroce. Dejstvo. Pa ce imas perforiran leder, zracno textil jakno al pa zaprto all weather jakno. So razlike, ampak vroce ti bo. Pika. Kaksen komplet mislis imet je pa vprasanje predvsem tega, KOLIKO se mislis vozit. A se mislis vozit kasno jeseni/pozimi? V dezju tudi? Ce si na obe vprasanji odgovoril z DA, potem nimas kaj razmisljat, kupis ornk dober komplet s termo podlogo in poleti pac podlogo vzames ven. Ce pa se mislis furat samo v idealnem vremenu, koncat sezono s 1.10. ali celo prej, potem si: 1. pussy in 2. kupi dober zracni komplet in toplejsa podoblacila. Lahko izbiras med ledrom in textilom.

se podpisem:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo ste mi lepo pojasnili in verjetno se bom odločil za komplet, ki je primeren za vse letne čase. Poleti bom pa termo podlogo odstranil!

Hvala lepa za pomoč in nasvete

Lp Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saladin!

Nič nisem bral odgovorov. Moje izkušnje in nasvet pa so sledeči.

Gore-Teks je super za spomladansko in jesensko obdobje, ko je vreme kislo in hladnejše. V vročini pa se ti tisti "polivinil" lepi na kožo, da popizdiš.

Usnje je prijaznejše. Še posebno, če je porforirano. Ko te ujame hladno vreme, si moraš nadeti nekaj preko.

Obstajajo tekstilne jakne z raznimi "foršlusi" za ventilacijo, kar je v vročini silno blagodejno. Posebna "iznajdba" pa so novejše svetle barve, ker; Črna je moderna - svetla pa funkcionalna.

Kot si ugotovil sam, ti tudi priporočam, da počakaš na izvensezonske (zimske) sejme in popuste.

* Za rokavice, ti svetujem slednje; Dobro sprobaj desno rokavico (PALEC)!! Ko ožemaš ročico za plin, ti usnje na tem palcu potegne nekoliko navzgor. Pri daljši vožnji pa te to začne boleti do nevzdržnosti! Preverjeno.

* Škornji; Gore-Teks so fajn, ker ti ni potrebno za vsak naliv navleči "dežjake". Tudi pri dežni opremi ne šparaj in ne kupuj poceni robo! Se obrestuje.

Pa vzdržno, in blagodejno vožnjo ti želim!

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!