Skoči na vsebino

MOTO oprema - sezonska, celoletna, zimska...


dmax

Priporočene objave

Jaz imam v zimskem času cordura hlače z debelo podlogo, spodaj žabe in debele dokolenke, čez pa usnjene škornje.

Zgoraj pa eno ali dve termo majici (mešanica volna in poliester), windstopper jaknico, čez pa cordura jakno s podlogo.

Debele zimske rokavice, če je potrebno tudi podrokavice.

Pod jakno pa je še prostora za kakšno majico, če bi bila potreba, lahko tudi podložen brezrokavnik.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, KARMEN1 pravi:

Jaz imam v zimskem ....

ma dj .... na primorskem se da skoz vozit brez, da si tok oblečena ... :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

ma dj .... na primorskem se da skoz vozit brez, da si tok oblečena ... :ras: 

Ne, ko te burja nosi postrani :blush:.......

Moraš biti dobro obtežen :cool:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Jaz

Imam tudi sam obleko iz kordure, nimam pa tople podloge, saj je namesto tega snemljiva debela trislojna goretex podloga. Le ta vsaj po mojem občutku spusti skozi pore nekaj zraka. Obleka je held 4 letni časi, kar pomeni da je dobro prepustna za zrak, v mrazu hladi goretex podlogo, zato moram pod podlogo dati še sloj, ki prepreči oz. omeji prenos zraka preko perila na kožo. Mi je dala šivilja dva konca termovelurja za pod goretex podlogo in dobro pomaga, če je toplo, samo potegnem ven. Ampak ko si vse to nadenem, počutje ni več to kot poleti. Zato razmišljam v drugo smer. Bom dal tej šivilji narediti zunanje hlače, najmanj spredaj softshell, ki bo preprečil pot mrzlemu zraku skozi obleko, pa mi spodaj ne bo treba imeti toliko plasti. Upam, da bo delovalo!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softshell je dobra izbira. Zgoraj lahko to rešuješ celo s kakšno poceni jaknico iz Lidla ali kaj podobnega, za kolesarje, tekače...........

Pomembno je, da imaš pod neprepustnim materialom nekaj res toplega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 11. 2017 ob 10:24, KARMEN1 pravi:

Jaz imam v zimskem času ...

Ja, verjamem. Potem pa ženske stojijo (stojite) pred polno omari in jamrate, da nimate nič za obleči. :hmm:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vidijo novo akcijo oblačil in obutve in hitro spet v nabavo :whistle: še nobene nisem videl.it gole iz hiše ker ni imela nič v omari:panic:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno na kakih temperaturah se mislite vozit.

Do 10 je vse vredu,
od 10 do 0 je fino dat spodat kako sportno perilo in pulover,
od 0 na dol se začne hec.

Minimum, kar sem ga dosegel na motorju je bil -28C. Pa ni bilo frke. Oprema, fantje in dekleta, oprema!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomemben faktor je tudi čas in hitrost vetra, oziroma vožnje. Na -28 ne boš prav dolgo zdržal, ker če se voziš je to hitro -50 in več zaradi vetra. Severnjaki se res vozijo z motornimi sanmi po par ur na takih temperaturah, ampak imajo ogrevana oblačila, škornje in rokavice in celo ogrevane čelade. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem v mojem prejšnjem obdobju, ko sem se vozil še z štirikolesnikom vozil celo sezono....tudi v snegu in seveda mrazu, moral poskrbeti za ustrezno opremo sem si omislil to kombinacijo, ki je poskrbela, da mi je bilo vedno toplo. In ker se z motorjem vozim celo leto (razen po snegu)...uporabljam to kombinacijo uspešno še naprej.

Za zimo sem si omislil te hlače:  https://www.zavas.si/izdelek/112316/delovne-hlace-za-zimo/zimske-farmer-hlace-helly-hansen-ww.html

...pod njimi imam oblečeno le tehnično termo perilo...hlače pa odgovrjajo EN 342 standardu, ki zahteva ustreno zaščito proti mrazu za delovne pogoje pod -20°C. Hlače imajo tudi kolenčnike.

Za zgoraj pa kombiniram takole:

-zgornji del termo tehničnega perila (kvalitetnega seveda...ne Lidl-Hofer plastika)

-"jakno" iz windstoper soft -shel-a (znamke Erima) z tanko podlogo iz mikroflisa

-čez pa Buse-jevo jakno z termo podlogo

Pomembno je, da se oblačila kombinirajo tako, da te nikjer ne stiskajo, zato imam vsako naslednjo plast večjo št. L, nato XL in jakno 3XL. Ker ni nikjer nobene kompresije na telo je omogočena dobra cirkulacija, ki skrbi da mi je povsod prijetno toplo in sem ustrezno gibljiv na motorju. Tako je vožnja sproščena in se lahko v celoti posvetiš cesti.

V extremnih razmerah pa si omislim še dežjaka, ki onemogoča kakršno koli prepihljivost, vendar je treba bit previden, da ti ne postane vroče. Ko začneš spodaj švicat in si moker je veselja konec.

Rokavice uporabljam BUSE Evo Open-road (zimske usnjene) po potrebi kombinirane z svilenimi pod-rokavicami in grelnimi ročkami. Vendar tudi tukaj pazim, da ne zašvicam v roke, ker ko se notranja stran rokavic zmoči, jih več ne ogreješ dokler niso suhe.

Tako opremljen z kombiniranjem glede na razmere, me tudi v največjem mrazu ni NIKOLI zeblo.

Na štirikolesniku sem uporabljal tole jakno  https://www.canampartshouse.com/oemcatalogs/p/all/can_am_riding_gear-jackets_pants-men/58e4f1f087a8660af0f3e2fd/winter-riding-jacket

...jakna izdelana za Can-Am po njihovih zahtevah za zimsko vožnjo. Boljše zimske jakne še nisem imel. Extremno udobna in topla. Edini problem je, da nima nobene zaščite (hrbet, ramena, komolci)., vendar glede na izkušnje s to jakno razmišljam, da bi uporabil želvo in čez to jakno....ker je bila jakna razvita namensko za vožnjo pozimi in poleg naštetega kroj omogoča dobro gibljivost bi se po moje obnesla fantastično tudi na motorju.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tudi ena od opcij....ampak se kablovja in raznega elektro sranja na motorju izogibam. V službo pa lahko greš tudi z avtobusom...pa ni treba nič skrbet.

Mislim da je pogovor o moto opremi v zimski sezoni....

Nenazadnje si lahko omisliš tudi takšno gretje....:kva2:

 

DSCN0141 (Large).JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se noče vozit pozimi, naj se usede v avto in vključi gretje. Hec je v tem, da te nihče ne sili na vožnjo. 

Najbolj pomembna zadeva pri vsem skupaj pa je, da si sam sebi nehaš lagat. Najprej sem si 2 leti lagal, češ "sezone je konec, motor bom parkiral in se ne bom več vozil". Seveda tega nisem naredil. Ampak ker sem sam sebi lagal, si nisem kupil pravilne opreme. Zdaj, ko vem, da se mislim vozit tudi pozimi, sem si kupil zimske rokavice, yukon style zimske škornje, mufke za preko balance, slinček za proti mrazu v prsa itd...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dr_Jakob pravi:

... Zdaj, ko vem, da se mislim vozit tudi pozimi, sem si kupil zimske rokavice, yukon style zimske škornje, mufke za preko balance, slinček za proti mrazu v prsa itd...

Kakšne imaš zimske rokavice? ali so res toliko topleje od "navadnih" da se jih splača kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, ufo plast said:

Kakšne imaš zimske rokavice? ali so res toliko topleje od "navadnih" da se jih splača kupit?

Rokavice brez mufkov ne pomagajo dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozim se tja do 0C, kake 2 uri zdržim normalno, če so temperature pod nulo, zdržim temu primerno manj. Ogrevane ročke pomagajo, rokavice so običajne zimske. Tako ali tako je pozimi in pri temp okoli nule več al manj fijakanje, da zadostim želji po vožnji. Če pa grem na jadranko, tiste 2 ure do Rijeke že zdržim, potem se pa tako ali tako ogreje.

 

pred 1 uro, ufo plast pravi:

Kakšne imaš zimske rokavice? ali so res toliko topleje od "navadnih" da se jih splača kupit?

Da, ko padejo temperature pod 15C so zimske rokavice, po možnosti še nepremočljive zakon. Tako ali tako jih rabiš na kaki daljši poti, če naliva dež tudi poleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

Da, ko padejo temperature pod 15C so zimske rokavice, po možnosti še nepremočljive zakon. Tako ali tako jih rabiš na kaki daljši poti, če naliva dež tudi poleti.

Do nekje 10°C je dovolj, da natakneš čez navadne rokavice še gumijaste, nekaj takega kot na sliki. Super so tudi za kakšno poletno ploho, za kaj več pa raje navadne, nepremočljive, da vsaj malo dihajo. So precej bolj elastične od običajnih gumijastih in se lepo prilagodijo po rokavici, niso moteče. Jaz sem jih pred leti kupil v KMC-ju...

Dežna rokavica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, XTR pravi:

Do nekje 10°C je dovolj, da natakneš čez navadne rokavice še gumijaste, nekaj takega kot na sliki. Super so tudi za kakšno poletno ploho, za kaj več pa raje navadne, nepremočljive, da vsaj malo dihajo. So precej bolj elastične od običajnih gumijastih in se lepo prilagodijo po rokavici, niso moteče. Jaz sem jih pred leti kupil v KMC-ju...

Dežna rokavica

Obstajajo alternative seveda, ampak jaz sem se naveličal šparat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Wintexove ICE zimske rokavice, sicer niso nepremočljive, ampak nekje do -5 so za par uric dovolj. Sploh jih priporočam v jesenskem/zgodnje pomladanskem vremenu, ko so podnevi temperature dovolj visoke za normal rokavice, zvečer ali zjutraj pa zna prav grdo zebst v prste, ERGO večja verjetnost za revmo.

Mufki... to je pa najboljši nakup evah. Spljoh. Relacija Celje-Koper pri 0 -5 stopinjah s poletnimi rokavicami ni noben podvig. Do -5 mufkotov sploh ne kombiniram z zimskimi rokavicami. Plus NEPREMOČLJIVI SO.

Za daljše ture v gorske predele, torej Dolomite itd. sploh priporočam imet s sabo zimske rokavice, kdaj pa kdaj prav grdo zazebe. Zamenjaš in imaš tople rokice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!