Skoči na vsebino

MOTO oprema - sezonska, celoletna, zimska...


dmax

Priporočene objave

Ob 3. 11. 2017 ob 8:28, Rey pravi:

Malo oblečen? Na sliki sem jaz...oblečene sem imel tekstilne hlače s termo podlogo, pod njimi pa dolgo športno spodnje perilo ter nogavice do kolen. Zgoraj pa dolgo termo majico, softshell jopo ter tekstilno jakno s termo podlogo. Pa še "poštarsko" šipo sem dal gor in ne ulovim nič vetra tako, da sem moral po 10h sleči jopo ter zračnike odpret. Ko prišteješ še zaščite za roke, ogrevane ročke sem topel do nekje 0°C. Edino podplati oz.prsti na nogah so problem...tukaj ne vidim rešitve.:hmm:

 

Mene zelo rado zebe v noge. Občutna razlika je, ko sem si vmislil volnene gamaše, ki so segale od gležnjev do kolen, lahko so tudi preko kolen. Kot drugo sem odrezal dežjak - hlače. Sedaj so brez riti - malo zasedejo in so zelo učinkovito sredstvo za gretje, kot zadnje imam še grelce. Kaj več se ne da narediti, če si zmrzljiv v noge. :)

PA010135.thumb.JPG.f2bcc50bd72fceebcc7e19d811ecac87.JPG

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 11. 2017 ob 22:49, Scarabeo 500 pravi:

 Kaj več se ne da narediti, če si zmrzljiv v noge. :)

Figo.

Pravi snežni arktični leder-guma škornji te pridejo cca 70€ s poštnino vred, narejeni so kot pancerji, torej zunanji in notranji del, v notranjem delu je všita tudi zlata folija. Za ta denar? Halo?

Vzameš jih seveda eno številko večje, obuješ si navadne štumfe, preko teh volnene lovske in si dober do ... po mojem do kakih -40 nebi smelo bit hujših problemov. Again, ZA TAK DENAR??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon...ni drago.Sam imam vedno dobro jakno...se zdaj...a zdaj le kot zimsko jakno....Po mojih občutkih pa te pod -12 zebe oz čutis konkreten mraz prvo,med zapetjem in komolcem....

Sicer pa nikoli nisem bil tak sado mazo do sebe,da bi se vozil pod -12....ker opisano čutiš že na sprehodu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Dr_Jakob pravi:

Figo.

Pravi snežni arktični leder-guma škornji te pridejo cca 70€ s poštnino vred, narejeni so kot pancerji, torej zunanji in notranji del, v notranjem delu je všita tudi zlata folija. Za ta denar? Halo?

Vzameš jih seveda eno številko večje, obuješ si navadne štumfe, preko teh volnene lovske in si dober do ... po mojem do kakih -40 nebi smelo bit hujših problemov. Again, ZA TAK DENAR??

Point, da te zebe v noge ni samo v obutvi. Tu gre predvsem za prekrvavljenost stopal in ravno tu so med posamezniki velike razlike. Ene nikoli ne zebe, druge pa hitro. Mene zebe že v stanovanju pri 20 stopinjah, če sedim nekaj časa :). Na motorju pa veliko sedim in me hitro zebe, kaj čmo.

Ne moreš vseh soditi po sebi :D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 11. 2017 ob 14:21, Scarabeo 500 pravi:

Point, da te zebe v noge ni samo v obutvi. Tu gre predvsem za prekrvavljenost stopal in ravno tu so med posamezniki velike razlike. Ene nikoli ne zebe, druge pa hitro. Mene zebe že v stanovanju pri 20 stopinjah, če sedim nekaj časa :). Na motorju pa veliko sedim in me hitro zebe, kaj čmo.

Ne moreš vseh soditi po sebi :D.

Ni finta tolk v posamezniku, kot je finta v dovolj VELIKIH čevljih. Navajeni smo, da si vzameš številko, ki ti je prav. eeee, v mrazu 1 številko več, najmanj toliko. Zakaj? Zato, da lahko obuješ debele volnene štumfe, pa je dovolj prostora, da noga diha in da je normalno prekrvavljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tisti ki imate svetlejšo opremo belo ali sivo recimo. Zanima me ali bi se še enkrat odločili za tako barvo ali bi raje se odločili za temnejše barve? Zaradi umazanije saj se verjetno vse vidi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ufo plast pravi:

Tisti ki imate svetlejšo opremo belo ali sivo recimo. Zanima me ali bi se še enkrat odločili za tako barvo ali bi raje se odločili za temnejše barve? Zaradi umazanije saj se verjetno vse vidi?

Jaz vsako opremo, ki jo menjam ali dokupim, vzamem svetlejšo. Gor se res vidi več svinjarije, ampak se da očistiti. Prva oprema je bila seveda črna, kar pa ni tako dobro vidno.

Vseeno pa menim, da to, da nas "ne opazijo" ni samo stvar optike, ampak tudi problem, da vozniki nis(m)o preveč pozorni na dogajanje okoli nas. Lahko bi si na glavo nataknili rotacijsko ali stroboskopsko luč, pa nas še vseeno kdo ne bi opazil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ufo plast pravi:

Tisti ki imate svetlejšo opremo belo ali sivo recimo. Zanima me ali bi se še enkrat odločili za tako barvo ali bi raje se odločili za temnejše barve? Zaradi umazanije saj se verjetno vse vidi?

Tudi pri meni je bila, bilo kar nekaj kompletov temnih. Ker mi vročina ne ugaja, sem se odločil za svetlejši komplet. Razlika je očitna in nikoli več ne bom kupil temen komplet, enako moja boljša polovica.

Resnično se vidi malo več svinjarije ampak to je le delovna bandura pri vožnji :). Operem jo dva do trikrat na leto, uuuu pujsek ti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dva kompleta tekstilnih oblačil. Črno Busse in svetlo sivo Modekka.  Za v poletni vročini je Modekka bolj zračna za hladne dni pa je tudi bolj topla. Ima dve snemljivi notranji podlogi. 

Očistim jo z lahkoto z namenskim sprejem za tekstil. V vsaki boljši štacuni se dobijo. Operem pa le zaradi znoja po potrebi. Nikoli več ne kupim temne- črne obleke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, gretzky pravi:

Jaz vsako opremo, ki jo menjam ali dokupim, vzamem svetlejšo. Gor se res vidi več svinjarije, ampak se da očistiti. Prva oprema je bila seveda črna, kar pa ni tako dobro vidno.

Vseeno pa menim, da to, da nas "ne opazijo" ni samo stvar optike, ampak tudi problem, da vozniki nis(m)o preveč pozorni na dogajanje okoli nas. Lahko bi si na glavo nataknili rotacijsko ali stroboskopsko luč, pa nas še vseeno kdo ne bi opazil.

točno tako, sem imel črno opremo in črn moped, ajd sem mislil, da je to krivo, sem kupil oranžen moped in darsovski kombinezon, pa ni nič drugače, kot je bilo. Tistim, ki se jebe se jim jebe in izsiljujejo neglede na to kaj imaš na sebi.

ps. umazanost obleke je v veliki meri odvisna tudi od vetrne zaščite, načeloma imam čimmanj bele, ker se vsa svinjarija vidi, je pa res, da če so že svetli deli na obleki/kombinezonu, pač po vsaki furi potegneš z baby robčkom, pa je.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

točno tako, sem imel črno opremo in črn moped, ajd sem mislil, da je to krivo, sem kupil oranžen moped in darsovski kombinezon, pa ni nič drugače, kot je bilo. Tistim, ki se jebe se jim jebe in izsiljujejo neglede na to kaj imaš na sebi.

ps. umazanost obleke je v veliki meri odvisna tudi od vetrne zaščite, načeloma imam čimmanj bele, ker se vsa svinjarija vidi, je pa res, da če so že svetli ndeli na obleki/kombinezonu, pač po vsaki furi potegneš z baby robčkom, pa je.

Baby robčki - šminker :lol1:.

Kar se tiče vidnosti - spregledanja. Možgani so ku..a. Ko nekaj želijo, dajo signal in te ne vidijo. Takšnih situacij je malo so pa. Trikrat sem bil neviden za nekoga, a se je srečno končalo.

Najbolj tipičen primer spregledanosti, ki je ne moreš spregledati, če te možgani ne zjeb...o. Kolega pred mano vozi 30 kmh po klancu navzgor, jaz 10 metrov za njim. Oba luči, ki svetita čakajočemu v glavo, fluo čelade, gleda v najino smer. Prednostna cesta gre pravokotno v levo. Tip stoji, da bi v ovinku prišel na cesto, kolega spusti, mene pa spregleda - kot da me ni. Sreča za nizko hitrost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

ps. umazanost obleke je v veliki meri odvisna tudi od vetrne zaščite, načeloma imam čimmanj bele, ker se vsa svinjarija vidi, je pa res, da če so že svetli deli na obleki/kombinezonu, pač po vsaki furi potegneš z baby robčkom, pa je.

Lahko povem iz prve roke. Vetrne zaščite nimam praktično nič, kombinezon pa je večinoma bele barve, torej je rezultat jasen. Iz fure pridem kot pokopališče insektov. Vlažni robčki so poleg za usrane dojenčkove riti zelo dobri tudi za čiščenje teh stvari s kombinezona. Ko pridem domov, v garažo pospravim moped in še preden se slečem, potegnem z robčki na delu trupa in rokavov, malo pa tudi stegen in obleka je čista (najbrž je dobro tudi to, da so mušice še "sveže" :D ) in gre lepo dol. Hkrati pa s tem tudi malo negujem usnje, saj robček pusti gor nek vlažni film. Če je dobro za dojenčkovo rit, je tudi za usnje, saj je oboje koža.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Baby robčki - šminker :lol1:.

 

to idejo sem na MS pobral in se na usnjenem kombinezonu odlično obnese. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

to idejo sem na MS pobral in se na usnjenem kombinezonu odlično obnese. :P

 

Vsaj tu in tam je kakšna dobra učinkovita ideja. Sem se bal, da jih ženi kradeš :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

to idejo sem na MS pobral in se na usnjenem kombinezonu odlično obnese. :P

 

Jaz tudi. In to od tebe. Pa saj ti si itak povsod na Motosvetu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vsaj tu in tam je kakšna dobra učinkovita ideja. Sem se bal, da jih ženi kradeš :).

tudi, o čiščenju ve veliko več kot jaz, robčke pa kradem kužiju, zelo uporabni so za nego gubic pri mopsih :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če kdo potrebuje prodam MOTORISTIČNI KOMBINEZON | TSCHUL 737 BLACK. z njim narejenih 3000km tako da je praktično kot nov. star eno sezono. brez praske. cena 280 eur

 

VELIKOST 56 :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prodam novo, nikoli nošeno adventure touring jakno primerno za vse letne čase. Znamka Buse model Highland  št 54. Za orientacijo...primerna je za dedca okrog 180cm. Višine in okrog 85kg....tu nekje.

Jakna ima Humax membrano in zimsko podlogo...oboje seveda odstranljivo po żelji oz.potrebi. Cena za jakno je 200eur v kolikor kupec krije poštnino oz. 210eur v kolikor krijem poštnino jaz. Lahko pa osebni prevzem na relaciji Maribor Ptuj ali v primeru popoldanske ali vikend fure v tej smeri....seveda po predhodnem dogovoru. Več na ZS.

http://www.buese.biz/en/BU_11577M

 

1E500315-8E64-49B8-9435-F56A12000B0F.jpeg

FE5B6970-D191-457B-92B5-89CD5B4B63ED.jpeg

1E88ED8A-2146-489E-AEDA-19C325B7CA6F.jpeg

A9CE4CFE-E326-4DB6-89F7-C74D12336003.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nove  moto jeans hlače

 s kevlarjem in ščitniki bokov in kolen.
So nerabljene in nepoškodovane, ker sem naročil napačno številko.
Barva črna, velikost pas34/dolžina36. Dolžina se lahko krajša.
Ogled po dogovoru, cena 65€.
Pošljem tudi po pošti, poštnina 10€.

hl1.jpg

hl2.jpg

Popravljeno . Popravil TTONE
popravek cene
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!