Skoči na vsebino

MOTO oprema - sezonska, celoletna, zimska...


dmax

Priporočene objave

Zanima me kaj nosite čez poletje (hlače, jakne, čevlje, rokavice), katere znamke/modele in izkušnje, pohvale, pripombe.

Posebej me zanima kateri model hlač z zaščitami (neusnjen) bi bil najbolj primeren-uporaben za poleti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....odvisno od motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno v moto-opremi - usnje :OK:

edina zaščita pred poskodbami. :closedeyes: ko voziš je v redu, na semaforjih pa goriš. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jet čelada, Icon Timax jakna, moto jeans in lahki škornji. Večinoma po mestu in primestju pri temperaturah nad 30 C. Zračenje je dobro, počutje prav tako in to tudi pri postankih v kolonah in na semaforjih. Zaščita je bolj slaba - zato je easy turistična vožnja še bolj defenzivno naravnana. Ne priporočam tistim ki vozijo bolj agresivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jakna: IXS z zračniki za offroad

Hlače: UFO za offroad

Rokavice: UFO za offroad

Škornji: SIDI usnje

To je več ali manj moja oprema skozi vse leto kar se mi precej obnese. V haldnejših dneh pa kombiniram z večplastnim oblačenjem da ne zebe.

Čisto OK za lagano vožnjo.ž

Mislim da je tudi usnje ali kaj podobnega v teh dneh bolj nevarno kot kavbojke v katerih ti ni vroče. Človek pač po dolgotrajnem kuhanju pod vročo opremo postane nepozoren, utrujen, siten......

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno čelada,jakna(dainese cordura-brez toplotne podloge seveda)in taprave usnjene rokavice,na kakšno daljšo furo pa še hlače(enako dainese cordura)in sidijevi usnjeni škornji...na semaforjih teče v potokihampak ni je čez varnost .)

Oprema za več ali manj celo sezono...mogoče ko bo mal hladnej bomo samo toplotno notr dal... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola

Kros čelada. Body armor, prek njega kros majca, ščitniki za kolena, kros hlače in kros škornji, pa itak da kros rokavice. Zelo primerno za pojanjenje po mestu, pa tudi za daljšo vožnjo. V primeru padca pa imaš vso potrebno zaščito, katera se izkaže z odliko. (preverjeno)

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: vedno in povsod usnje.....nebi rad riskiral, se imam preveč rad :wub:

Kaj pa na šihtu ali nimate drugače cordure?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj nosite čez poletje (hlače, jakne, čevlje, rokavice), katere znamke/modele in izkušnje, pohvale, pripombe.

Posebej me zanima kateri model hlač z zaščitami (neusnjen) bi bil najbolj primeren-uporaben za poleti.

LP

za po mestu superge kavbojke želva čelada in rokavice, včasih še jopca, vetrovka ali usnjena jakna, za daljše fure pa še debel usnenj dvodelni kombinezon, pa včasih škornji, ki bi morali pravzaprav bit vedno zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratke hlače, brez majice, "šlape", mobitel. To je od doma do trgovine (300 metrov).

Sicer pa Cordura hlače in jakna; pod hlačami obvezno smučarske gate, ki mi pomagajo da se ne zlijem s hlačami, tanka podkapa, tanke rokavice, želva in lepa modra čelada. Če se slučajno peljem samo par km, hlače zamenjajo kaubojke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so to letna oblačila za motor? :?

Vedno v kompletu: čelada, usjeni dvodelni kombinezon, želva, rokavice, škornji,...če grem km blizu je pa bicikl zravn oz. avto! :)

V tem času je Potenja za izvoz :BUA:

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj ponavadi cordura/usnje hlace, usnje jakna, gojzarji, celada rokavice.

Pri res pasji vrocini pa kavbojke, vindstoper jakna in rokavice, celada in gojzarji.

Sem pa danes nabavil poletno Clover jakno iz luknjicaste Cordure. Grem jutri do Udin pa potem sporocim kako se obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar grem na turo obvezno usnje, neglede na temperature.. Ko pa se zapeljem samo kakšen krog po Cerknici, počasi do rid, ali do faksa, pa ponavadi nosim kavbojke pa cordura jakno.. Rokavice imam gor skoraj brez izjeme, prav tako škornje.

Do trgovine pa včasih tudi v kratkih rokavih, ampak takrat še posebej previdno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem zadnjič v kratkih hlačah, majci in gologlav do kilometer oddaljene trgovine in kljub vsej silni previdnost in počasni vožnji, sem se za ene 3cm izognil traktorju z obračalnikom in avtu, ki je prehiteval v škarje :)

Drugače pa vedno komplet oprema (cordura).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj ponavadi cordura/usnje hlace, usnje jakna, gojzarji, celada rokavice.

Pri res pasji vrocini pa kavbojke, vindstoper jakna in rokavice, celada in gojzarji.

Sem pa danes nabavil poletno Clover jakno iz luknjicaste Cordure. Grem jutri do Udin pa potem sporocim kako se obnese.

A slučajno kaj v tem stilu

http://www.clover.it/src/main.asp?page=pro...df=1&idp=81

Namreč razmišljam da bi kupil zase (vožnja do 120 km/h ter veliko mestne in primestne), pa se mi usnje zdi prevroče.

Če lahko napišeš kako se obnese bom hvaležen :worship:

Drugače pa jet čelada za kratke vožnje, jakna (zaenkrat "normalna" Clover), letne rokavice ter kavbojke. Za kam dlje pa dam nase zapro čelado ter obujem bolj "resne" čevlje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!