Skoči na vsebino

MOTO oprema - sezonska, celoletna, zimska...


dmax

Priporočene objave

Kaj so to letna oblačila za motor? :?

1. tekstil/cordura/mrežica jakne Dainese model HC 88 za Čečota in Lola za Mačko

2. Dainese Air Kaiser rokavice za Ćečota in Motodon Lady za damo (z jebozovno kevlar/karbon zaščito v obliki srčka!)

3. Dainese Peter Drake Tex hlače za Čečota - do 27 stopinj, čez to toplotno mejo pa Tuareg platnene hlače s kevlar vložki; Mačka tu pobegnila k Spidiju (damski model s kevlar vložki)

4. Honest John gležnarji za Čečota in Ago čeveljci za damo

5. Shoei in Arai odprte čelade

Tisti, ki želite imeti temeljito zaščito, čez pa npr. letne hlače - Dainese dela "dolge zaščitne gate" iz mrežice, na katero so napopani ščitniki. Mrežica jakne imajo komlet zaščito (komolci in ramena).

Še pred tremi leti kakšne pametne poletne oprave praktično ni bilo. Danes je bolje, ni pa še optimalno, npr. večje izbire za naše dame.

Prezračeni Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kaj v tem stilu

http://www.clover.it/src/main.asp?page=pro...df=1&idp=81

Namreč razmišljam da bi kupil zase (vožnja do 120 km/h ter veliko mestne in primestne), pa se mi usnje zdi prevroče.

Če lahko napišeš kako se obnese bom hvaležen :worship:

LP

Tole jakno ima moje dete že drugo sezono. Več kot zadovoljen. Jakna ima tudi zelo tanko snemljivo "antipihalno" podlogo. Vozi se z Varadero 125 (do 125 km/h).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kaj v tem stilu

http://www.clover.it/src/main.asp?page=pro...df=1&idp=81

Namreč razmišljam da bi kupil zase (vožnja do 120 km/h ter veliko mestne in primestne), pa se mi usnje zdi prevroče.

Če lahko napišeš kako se obnese bom hvaležen :worship:

Drugače pa jet čelada za kratke vožnje, jakna (zaenkrat "normalna" Clover), letne rokavice ter kavbojke. Za kam dlje pa dam nase zapro čelado ter obujem bolj "resne" čevlje.

LP

Točno to jakno sem nabavil.

Se zelo dobro obnese. Ko sem šel zjutraj v službo je bilo cca 16° pa sem imel spodaj še windstoper in ni bila čisto nič mrzla. Potem po Ljubljani, ko sem še naredil en krog pri cca 20° sem imel samo kratke rokave in jakno z podlogo, pa je mogoče za odtenek zahladilo. pa še to samo, ko sem jo šibal po obvoznici.

Na Primorskem pri 25° in več sem se vozil brez podloge in je bilo čisto prijetno. Ne piha čisto direkt ampak te prijetno hladi oz. pri 30° je bolj občutek, kot bi kdo s fenom pihal vate.

No v glavnem sem z jakno zadovoljen :OK: upam, da se bo prav tako dobro obnesla v Turčiji :worship: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam imam ta model jakne (Clover Airtek pa še ravno take barve je :OK: ) in lahko rečem da je super. Edini problem je če je zunaj nad 25 stopinj in imaš oblečene kratke rokave se ti tista tanka notranja podloga (windstoper) prilepi na kožo in potem jakno zelo težko slečeš če te podloge ne odstraniš.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnje je zakon-Inde Vransko.Vendar svetlo rjavo da ne vpija toplote.Podloga pa mrežica ,da gre švic skozi.

Čelada Arai-Viper.

Perilo Craft(v Promontani se dobi)

Nogavice Cool-Max.

Preizkušena kombinacija tudi na maratonu Franja.Vsi so stokali ,meni je bilo pa le malce toplo.

Škornji in rokavice še niso ta pravi.Preizkusil bom Dainese.

(V kovčku pa hladina torba z Iso mara tonicom - Krka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krajša kot je tura (v metrih, ne km) in bolj ko je vroče, manj opreme oblečem in vozim počasneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam za vroče poletne dni hlače in jakno od Wintexa, z vsemi ščitniki, ampak dosti tanjše kot navaden kombinezon. Sam bognedaj, da te dež ujame ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne veš odločt, sm zadnjič v Nitro gledal jakno od Ixona. Zlo qull zadeva. 3 jakne v eni. :OK: Dvojna snemljiva podloga tako, da je za vse letne čase. Čeprav sm zagriženec za usnja se mi zdi tale zadevca maximalno uporabna in me je kr zamikala pa še dostopna cena. Če se pelješ mimo skoči probat.

pa srečno v iskanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne veš odločt, sm zadnjič v Nitro gledal jakno od Ixona. Zlo qull zadeva. 3 jakne v eni. :OK: Dvojna snemljiva podloga tako, da je za vse letne čase. Čeprav sm zagriženec za usnja se mi zdi tale zadevca maximalno uporabna in me je kr zamikala pa še dostopna cena. Če se pelješ mimo skoči probat.

pa srečno v iskanju.

Živjo,

sem nov pa malo pregledujem kakšno opremo imate. Kje pa je tale " Nitro", kajti midva z mojo oba kupujeva pa je treba malo gledat na cene. V TC v Ljubljani je velika izbira in malo višje cene. Razen podkap nimava še nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hlače in jakna dainese usnje obvezno ,čelada nolan. huda nesreča ,vendar je oprema odlično opravila svoj namen,razen leve roke,11vijakov.zato kupujte kvaliteto,čeprav je včasih zelo vroče.važno je zdravje. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist reševalec ima, ko je vroče, oblečeno: hlače in brezrokavnik iz cordure ter mrežasto srajco, na katero so pritrjeni ščitniki za roki in rami, ojačani s trakovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mazi, nisi dal podatkov o motorju in ne o stilu vožnje.

Jaz nimam nekih hudih izkušenj a bi ti rekel takole - usnje, če imaš sportaka ali sport turerja in ti agresivna vožnja ni tuja - kordura z vsemi ščitniki in možnostjo odstranjevanja notranjega/zunanjega dela in/ali odpiranja/zapiranja kanalčkov za zračenje, za vse ostalo.

To se mi zdi osnovno (brez omenjanja čelade, hrbteničnika, rokavic in obuvala).

Posebne letne jakne in hlače za vožnjo po največji vročini so dodaten strošek.

V kategoriji oprema je ogromno informacij o vseh tipih opreme. Če si samo pri podkapah in res nimaš čisto ničesar drugega pričakuj precejšnje izdatke. A se ti mudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, malo me zanima glede jakne Icon Timax..

Kot sem uspel razbrati iz odgovora, ni ravno čutit navdušenja nad jakno, ali pač?

Je zaščita, kljub titanu oziroma kar že premore slabša kot pri drugih tekstilnih jaknah?

Kje pa je bla jakna kuplena? Je v tujini kej cenejša kt pr Tc-ju (48K)? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta jakna je zelo lahka in zračna. Ni nek čudež natančne izdelave (kot veliko oblačil, še posebej ameriških, je made in Southeast Asia - v tem primeru China), mi je pa bila všeč. Ima neke ojačitve na komolcih in po hrbtu vendar je to vse mehko. Pred to jakno sem imel Firstovo letno jakno s kompletnimi CE plastičnimi zaščitnimi vložki na ramenih in na komolcih in tisti so mi vlivali precej več zaupanja. V vsakem primeru ti priporočam, da se odpelješ to TC Motoshopa in si jakno ogledaš preden se odločiš za nakup.

Meni jo je prinesel kolega direkt iz ZDA in sem zanjo dal 215$. Se mi zdi sedanja ponudba TC Mshopa kar v redu, kar pa ne morem reči za prejšnjo, ko je bila jakna čez 60kSIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenks za mnenje..

Sm bil v Tc-ju..Glih to kar pravš tud mene moti- jakna se mi je fajn zdela za pogledat in udobna obenem, sam zaščita mi je pa delovala bl boga, bol sm se počutm v eni ceneni jakni s tršimi ščitniki..

Pa tud 48k je preveč zanjo.. Raj kupm eno alpinestarsovo tekstilno jakno za ta dnar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni frke. V mojih koncih je avgusta čez +40 stopinj in sem iskal čimbolj lahko in zračno jakno. Ta je nekako sedla, pa še lepa je povrh. Tista Firstova je bila dobra v Sloveniji a že prevroča za južno Italijo. Problem je če začneš spodaj švicat takoj, ko se ustaviš na semaforju in potem vleče zrak skoz, ko spelješ - ni najbolj zdravo. Sam sem imel to srečo, da mi je kolega jakno še posodil, da sem jo lahko preizkusil, preden sem se odločil (nosiva isto številko). Mogoče bom v prihodnje kupil kakšen telovnik s ščitniki od Daineseja, da pokompenziram to pomanjkanje zaščite. Za daljše ture imam pa klasično kordura jakno z vsemi zaščitami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še za eno mnenje bi prosu..Odločam se med Wintexovo jano, Sierra model (35k) in jakno Streetfighter kull (33k)...Ma kdo kej izkušenj s tema modeloma?Pač oboje je Cordura..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

sem nov pa malo pregledujem kakšno opremo imate. Kje pa je tale " Nitro", kajti midva z mojo oba kupujeva pa je treba malo gledat na cene. V TC v Ljubljani je velika izbira in malo višje cene. Razen podkap nimava še nič.

No da ti bo lažje klikni sm gor www.nitro.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Včeraj gledal v BMW trgovini v Trzinu izvrstne poletne hlače iz materjala ino- tex, to je kombinacija denima in kevlarja so temno sive barve spredaj imajo štiri žepe, na bokih in kolenih snemljive ščitnike ki dosegajo najvišje standarde zaščite, so neutralne saj imajo na sebi samo en zelo majhen BMW znakec tako da jih brez problema nosimo tudi tisti ki nismo pripadniki te znamke :OK: :OK: :OK: :worship: Aja, pa še cena: 170€ ali manj kakor se zmeniš, zdi se mi kar primerna proti tistim kar ponuja konkurenca .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Naj mi administratorji odpustijo če je že kje kaka taka tema, samo je nisem našel :whistle:

Tu so mrzli dnevi in čeprav poleti popolno oblečen, se počutim kot nagec. Kaj kupiti? Za koliko? Imam že usnjeno (dvodelno) obleko, poletne rokavice ki grejo takoj zdaj na menjavo in "navadne" škornje.

Rokavice- seveda jih bom menjal ker luknjaste poletne pač ne grejejo. Bil sem v eni trgovini in malo pasel zijala in poskušal..kakšna je prava cena? Spomladi sem kupil dainese rokavice (zame do jaja) za mislim da 120, kakšne pa so "ok" cene za zimske? Kaj moram pazit? Pozimi je več usranega vremena tako da je najbrž dobro če so nepremočljive? Usnje in voda se ne marata, kaj je potem z "nepremočljivimi leder" rokavicami?

OK, obleka.. ali je OK varjanta da si dam pod obstoječo obleko neko termo podobleko, ali je res da je "edino pravo" kupit "zimsko obleko" (kot sem nekje prebral.press)...malo škoda se mi zdi keša za še eno obleko..kaj pravite? Kakšna je dobra cena za dobro podobleko? 100 po kosu (zgoraj/spodaj)? 50 po kosu?

In še zadnje- a pomaga "whisper kit" pod čelado da ne piha noter svež mrzel zrak, ali je kaka druga rešitev? Saj imam toplo windstopper podkapo, ampak hladen zrak v nos ne paše ravno najbolj...

Pod škornje ene debele smučarske nogavice pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!