Skoči na vsebino

MOTO oprema - sezonska, celoletna, zimska...


dmax

Priporočene objave

Moja :).

Na 35 stopinj je vseeno vroče, predvsem v hrbet, čeprav imam perforiran ščitnik.

Na manj je ok, zjutraj pa zebe.

post-46659-0-11676100-1434271034_thumb.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam clover ventouring. pa je tudi super.

 

edino kot je Karmen zapisala, zgleda da zna biti v vseh teh poletnih jaknah hitro vroče pa še hitreje mraz. Imajo res malo temperaturno območje uporabe (če odmislimo podlogo)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam s poletnimi oblačili izkušenj, samo kaj pa spodnji del? kavbojke? mhmmm. sam iščem nekaj poletnega tekstilnega, da ima odstranljivo termopodlogo/membrano za hladnejše dni in daljše izlete...pa da so zraven kompatibilne hlače....zdaj imam perforirano usnje, ki je sicer super in ga ne bi zamenjal, ampak za vročino še vedno prevroče. imam pa odstranljivo mesh podlogo, da jo lahko vsake toliko "zašvicano") operem. predlogi na podlagi izkušenj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za poleti imam skoraj izključno moto kavbojke. Podložene so s kevlarjem in na kolenih s CE ščitniki v žepkih.

Ko zahladi, pod njih oblečem kolesarske hlače: izgledajo in debele so podobno kot dolge gate, le da imajo spredaj našit Windstopper materijal. Poleti me še ni zazeblo s to kombinacijo.

 

Za primer dežja pa je na turah itak vedno v kovčku še dežna oprema, ki jo navlečeš preko vsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, kar stisnilo me je, ko je rezal z olfo po nogi!

Jaz imam take:

Nosim jih poleti in pozimi. Pozimi dam spodaj debele žabe in debele dokolenke. Super so!

post-46659-0-29166200-1434472631_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
pred 9 urami, amateur pravi:

Zadnjič sem pogruntal, da se da z vetrnimi hlačami v mrazu prav lepo peljat, pa še potiš se ne pod njimi, si pa kot robot.

A vetrne hlače misliš dežjaka? Na to idejo sem prišel tudi jaz, ampak ne sam od sebe. Na Vikiju sem tako oblečenega videl Mausa (jakna), pa se mi je zdela dobra ideja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, amateur pravi:

Ja, trajekt je dosti zgodaj, tudi oni iz Krka na Cres. Vidim pa, da je bil eden od vaju kljub mrazu malo oblečen. Sam sem zmrznjen, pa se moram obleči. Zadnjič sem pogruntal, da se da z vetrnimi hlačami v mrazu prav lepo peljat, pa še potiš se ne pod njimi, si pa kot robot.

Mene je v usnju zmeraj zeblo, če nisem imel kaj čez (dežjak, vetrovka). Potem pa sem investiral v malo boljši tekstilni komplet.  Tak z zračniki za poleti, da je lepo hladno, ko je pa mraz, pa te zračnike zapreš in ti je lepo kot doma. Point je da ti veter ne odpihne toplega zraka. Zdaj je super, kar se tiče tega, razen gretje ročk mi še manjka.

Kot novinec, ko sem pred tremi leti naredil izpit, nisem vedel sploh kaj rabim in kaj dela in kaj ne. Tako da sem v treh letih zamenjal 1 poceni mesh textilni komplet, en usnjen komplet, ki je OK okoli sobne temperature in sedaj kvaliteten adventure textil.

Tudi čelado imam sedaj že tretjo. Prva je bila preohlapna, 2. je bila pretesna, sedaj imam pa tretjo ki mi je OK vendar mi pa piha pod brado v ušesa, do te mere da se mi včasih oči solzijo.

Če koga zanima prodajam rabljene stvari :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem se na minus 3-4 stopinje vozil v usnjeni jakni spodaj krati in dolgi rokavi navrh dezjak in pol usnjena bunda,nisem čutil mraza razen v prste in nos ker se rpha ni dala zapret odspredaj :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, gretzky pravi:

A vetrne hlače misliš dežjaka? Na to idejo sem prišel tudi jaz, ampak ne sam od sebe. Na Vikiju sem tako oblečenega videl Mausa (jakna), pa se mi je zdela dobra ideja.

dežko pri dnevnih mrzlih dneh prav pride, tok da ne prepiha ... končno en k je upoštevau moj nasvet in me gledu :P 

za kavo pa ne bi dau :dry: 

pred 12 minutami, Ciko86 pravi:

Js sem se na minus 3-4 stopinje vozil v usnjeni jakni spodaj krati in dolgi rokavi navrh dezjak in pol usnjena bunda,nisem čutil mraza razen v prste in nos ker se rpha ni dala zapret odspredaj :dry:

kaj pa ne vprašaš .. bi ti stric maus povedu, da se da RPHA11 tut znotraj zaprt ... aja .. a maš nou model čelade :P

u sredo so bli lepi vtisi od ljubljane pa do kala .. mau je pihalo .. zeblo pa ni, ker sem imel windstoperja, tadebele rokavice in zgodnji del dežkota ...

ta let še kakšen vtis , pol bom pa primorce kleu in jim biu fouš :jezik: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, amateur pravi:

Ja, trajekt je dosti zgodaj, tudi oni iz Krka na Cres. Vidim pa, da je bil eden od vaju kljub mrazu malo oblečen. Sam sem zmrznjen, pa se moram obleči. Zadnjič sem pogruntal, da se da z vetrnimi hlačami v mrazu prav lepo peljat, pa še potiš se ne pod njimi, si pa kot robot.

Malo oblečen? Na sliki sem jaz...oblečene sem imel tekstilne hlače s termo podlogo, pod njimi pa dolgo športno spodnje perilo ter nogavice do kolen. Zgoraj pa dolgo termo majico, softshell jopo ter tekstilno jakno s termo podlogo. Pa še "poštarsko" šipo sem dal gor in ne ulovim nič vetra tako, da sem moral po 10h sleči jopo ter zračnike odpret. Ko prišteješ še zaščite za roke, ogrevane ročke sem topel do nekje 0°C. Edino podplati oz.prsti na nogah so problem...tukaj ne vidim rešitve.:hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Quest pravi:

Kozolc ima tud to rešeno.:smoke:

.

... ja kaj pa pr nas ni rešeno ??? :eek:

... že od časa wermachtexpressa naprej :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

dežko pri dnevnih mrzlih dneh prav pride, tok da ne prepiha ... končno en k je upoštevau moj nasvet in me gledu :P 

za kavo pa ne bi dau :dry: 

Seveda sem upošteval ravnanje starejšega sivolasega in sivobradega motorista.

Za kavo bi ti pa dal, ampak sem se bal, da bi še kaj jedel (si bil videti precej shiran), pa vem, da te je ceneje obleči kot pa nafutrati.

p.s.: Tudi jaz bom fovš primorcem. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Rey pravi:

Malo oblečen? Na sliki sem jaz...oblečene sem imel tekstilne hlače s termo podlogo, pod njimi pa dolgo športno spodnje perilo ter nogavice do kolen. Zgoraj pa dolgo termo majico, softshell jopo ter tekstilno jakno s termo podlogo. Pa še "poštarsko" šipo sem dal gor in ne ulovim nič vetra tako, da sem moral po 10h sleči jopo ter zračnike odpret. Ko prišteješ še zaščite za roke, ogrevane ročke sem topel do nekje 0°C. Edino podplati oz.prsti na nogah so problem...tukaj ne vidim rešitve.:hmm:

 

Recimo tole.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Rey pravi:

 Edino podplati oz.prsti na nogah so problem...tukaj ne vidim rešitve.:hmm:

 

Tudi za to obstaja rešitev in sicer vloški - grelci

https://www.google.si/search?q=baterijski+grelni+vložki+za+čevlje&safe=active&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwj2vYHl-qHXAhXE0hoKHS_uBgcQsAQIUg&biw=1477&bih=779

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gretzky pravi:

vetrne

Ja, mislil sem dežja, napisal pa veterne. Teden dni nazaj sem s temi hlačami pripeljal do mosta na Krk, pa je bilo že 20 stopinj (ob startu doma 1 stopinja plusa) in me je do Vrbnika že malce pregrelo. Pod dežnimi hlačami so bile najprej tekstilne hlače, pa trislojni goretex, spodaj veterne spodnje dolge hlače, pod njimi pa še švic dolge hlače in zimske nogavice do kolen. Za zgoraj dežjak ni bil potreben, sem pa vzel s seboj cestarsko oranžno jakno, ki po moje vsaj malo prepušča zrak v primerjavi z dežjakom, vendar je ostala v kovčku. Sem pa zjutraj peljal malce počasneje, med vožnjo pa ugotovil, da bo le treba razmisliti o ogrevanih ročkah. Ja revma ali kak zavraten prehlad je zoprna stvar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!