Skoči na vsebino

Zimske pnevmatike


Demon

Priporočene objave

No, ker se počasi približuje spet ta čas, ko bo treba preobuti avtomobile v zimske pnevmatike, bo treba začeti razmišljati o nakupu le teh. Sam rabim dimenzijo 225/50 R17. V mislih sem imel Michelin Alpin A4, Continental Conti Wintercontact TS830P ali pa Dunlop SP Winter Sport 3D. Zdaj pa me zanima, ali morda kdo priporoča kakšne druge pnevmatike in seveda zakaj, pa kje vi kupujete, da pridete najbolj cenovno ugodno skozi??? :rolleyes:

tabela%20225%2010%201.gif

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam za pozimi Metzeler Z6, pa sm cist zadovoljen.

Hmmm, jaz pa Metzeler K3 ali pa Pirelli Diablo Supercorsa, pa sem tudi čisto zadovoljen! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi zanima en kompletek zimskih gum, 175 pa 14col.

Recimo da imam nekaj modelov mislih, bolj me pa zanima kak dober vulkanizer ki bi mi jih ugodno prodal in zmontiral, v lj in 30km okolici.

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cenovno najbolj ugodna po mojih raziskavah je fulda kristal al neki tazga; fajn guma, tud polet je ne uničš glih fejst (če jih voziš celo leto pač); zadovoljen;

čez taprve dunlop wintersport jih ni, sam jih pa ni več na tržišču ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cenovno najbolj ugodna po mojih raziskavah je fulda kristal al neki tazga; fajn guma, tud polet je ne uničš glih fejst (če jih voziš celo leto pač); zadovoljen;

čez taprve dunlop wintersport jih ni, sam jih pa ni več na tržišču ... ;)

Fuldo Kristal mam jst na mojem 32 let starem oldtimerju, stare so vsaj 14 let. Carske, drzijo NULA :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fuldo Kristal mam jst na mojem 32 let starem oldtimerju, stare so vsaj 14 let. Carske, drzijo NULA :D

Kaj bi ti šel kam drugam smetit, če že imaš preveč časa?? Kaj pametnega nekak ne napišeš... :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi ti šel kam drugam smetit, če že imaš preveč časa?? Kaj pametnega nekak ne napišeš... :evilgrin:

Sej ne smetim, se popolnoma drzim teme:

1. Omenjal si zimske gume, jst sm lepo povedal, da so Metzeler Z6 zelo uporabne kot zimske.

2. Pozimske gume Fulda Kristal, katere priporoca Hajo, imam namontirane na oldtimerju in sem samo povedal kako se obnesejo, ko so stare 14 let.

Skratka, popolnoma v duhu teme, nimas za burek z ajvarjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

conti winter contact 215/55 r16. Lani montirane, za letošnjo pa naslednjo zimo bojo še dobre... Primorci mamo lepo vreme tudi pozimi, tako da če mi ne bi bilo škoda letnih felten in gum sploh ne bi menjal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst tudi iščem za Berlingota. Sicer je original in v homolomo 215/55/16, ki so pa že kar svinjsko drage gume. Lahko polcaji kaj težijo, če dam 205/16/55? Za sneg je itak boljši tanjša guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo tako vreme nadeljevalo jih sploh ne bomo rabil :lol: slišal pa sem, da bo letos lahko kriza z zimskimi gumami zaradi potresa na Japonskem :hmm:

na mojo staro kračo gredo nalite kramparce ...slovenski doizvod ...

Jst tudi iščem za Berlingota. Sicer je original in v homolomo 215/55/16, ki so pa že kar svinjsko drage gume. Lahko polcaji kaj težijo, če dam 205/16/55? Za sneg je itak boljši tanjša guma.

pri današnji zgradbi in profilu z lamelami so dokazali na testih , da so lahko zimske pneumatike tudi širše in to celo z boljšimi rezultati v blatu in snegu - za kar so seveda prvotno namenjene .. se pa poviša poraba goriva...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem zimske gume 215/45/17 ... ima kdo kakšn predlog ? ... najcenejša je tm okol 150 € :cry:

mam ja; vse 4 kup :P

resno; jst sm mel na enem avtu ene podobno "divje" dimenzije in sm enostavno vzel dimenzijo malo drugačno kot v homologaciji, jasno da so ble cenejše in šel homologirat zadevo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem zimske gume 215/45/17 ... ima kdo kakšn predlog ? ... najcenejša je tm okol 150 € :cry:

a ne najdeš dražlih al kaj ? toliko kot se ti voziš pozimi z avtom si lahko poiščeš na netu ..gume direkt se najde sigurno kaj...seveda če nisi obremenjen s firmo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se odločil za fuldo kristal montero 3, upam da bo v redu no :)

bo :yes: za vse ostalo je tu ..................................... unimog :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem zimske gume 215/45/17 ... ima kdo kakšn predlog ? ... najcenejša je tm okol 150 € :cry:

Bolje da daš gor 16", če jih imaš v homologaciji in kupiš rabljene feltne pa te bo prišlo ceneje, pa še bolje se boš peljal po zasneženi cesti vem iz lastnih izkušenj :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je povedal Sayo, splača se iti na manjša platišča, če so ta vpisana v prometnem dovoljenju za tvoje vozilo. Mene so budget (Marangoni) zimske gume skupaj z novimi 15" jeklenimi platišči stale 320€. Za ta denar bi dobil kvečjemu dve gumi 225/45R17.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoče kake izkušnje s Xsaro picasso in zimskimi gumami, odločam se za nakup pa ne vem kaj naj vzamem, dimenzija je 185 65 R15

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoče kake izkušnje s Xsaro picasso in zimskimi gumami, odločam se za nakup pa ne vem kaj naj vzamem, dimenzija je 185 65 R15

bencin ali dizel ? za bencinarco so dovolj sava s3 - to je bilo 3 leta gor - brez problemov .. za dizla pa ne vem samo sem se pogovarjal s kolegi ki jih imajo da je navor malo problematičen za savo s3...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!