Skoči na vsebino

Zimske pnevmatike


Demon

Priporočene objave

Ima kdo mogoče kake izkušnje s Xsaro picasso in zimskimi gumami, odločam se za nakup pa ne vem kaj naj vzamem, dimenzija je 185 65 R15

Goodyear ultragrip8,po testih odlična,pride te pa pod 70€ cca 8€ dražja od eskimo s3 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo mogoče kake izkušnje s Xsaro picasso in zimskimi gumami, odločam se za nakup pa ne vem kaj naj vzamem, dimenzija je 185 65 R15

moj kolega prodaja sava s3 na jeklenih platiščih voženo eno sezono platišča so nova kupljena lani cena 300 eur .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne najdeš dražlih al kaj ? toliko kot se ti voziš pozimi z avtom si lahko poiščeš na netu ..gume direkt se najde sigurno kaj...seveda če nisi obremenjen s firmo...

Bolje da daš gor 16", če jih imaš v homologaciji in kupiš rabljene feltne pa te bo prišlo ceneje, pa še bolje se boš peljal po zasneženi cesti vem iz lastnih izkušenj :whistle:

najverjetneje bom dal gor kr Continental Conti Wintercontact TS830P ... 215/45/17 ... pa se bom nekaj kufetom odrekel :glare:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel prejšnjo zimo fuldo cristal montero 2 ali nekaj podobnega. Gume so res zelo slabe, res je da so bile stare 3 leta, vendar jih nikomur ne priporočam. Kasneje sem montiral ultragrip 7+ stare 2 leti in so bile neprimerno boljše. Letos sem videl da je semperit :eek: naredil zelo dobre gume na adac testu so bile 3. In za letos bom razmislil tudi o teh.

Dimenzija gume je bila 205/55/16

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najverjetneje bom dal gor kr Continental Conti Wintercontact TS830P ... 215/45/17 ... pa se bom nekaj kufetom odrekel :glare:

a potem celo zimo ne boš :kava: pil ? 91v - 233€ , 91h - 292 € ? za tvojo zimsko kilometrino in lepo vožnjo vzemi tole pa boš čisto zadovoljen - http://tinyurl.com/6j52jt7

sem jih že imel pa z veliko prevoženimi kilometri .. dve leti nazaj po najhujših zametih brez problemov - vprašaj gladiac-a...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goodyear ultragrip8,po testih odlična,pride te pa pod 70€ cca 8€ dražja od eskimo s3 :whistle:

če je taka razlika v ceni potem sigurno goodyear 8 !! a se mi zdi , da je razlika opazno večja : sava s3 - http://tinyurl.com/5vghfle goodyear ultragrip8 - http://tinyurl.com/67wuaao

tukaj je razlika dobrih 30% ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bencin ali dizel ? za bencinarco so dovolj sava s3 - to je bilo 3 leta gor - brez problemov .. za dizla pa ne vem samo sem se pogovarjal s kolegi ki jih imajo da je navor malo problematičen za savo s3...

bencin; verjetno bo kar sava s3 docolj...do sedaj sem na alfo vedno stavil gume po testih najboljše, zdaj mi je pa kar vseeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam cca. 50-60 tkm letno. torej vsaj 25tkm z zimskimi. do sedaj sem uporabljal sava s3. lansko leto sem si kupil dunlop pa lahko povem, da za normalno vožnjo ni bistvene razlike. verjetno pa se pokaže v kritičnih situacijah ali ob pretiravanju. vsak sam ve za kaj jo bo uporabljal! več denarja več muzike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najverjetneje bom dal gor kr Continental Conti Wintercontact TS830P ... 215/45/17 ... pa se bom nekaj kufetom odrekel :glare:

Odločitev je vsekakor tvoja. Jaz priznam, da sem bil skeptičen dati neke Marangoni Meteo HP gume, za katere prej nisem slišal, na avto s 163KM in to tako, da sem šel s 225/45/17 na 195/55/15. To mi je priporočil prijatelj, ki ima enak avto in je dve leti pred mano naredil enako ter bil zadovoljen. Sedaj, po treh letih in dveh zimah (od tega leto in pol skoraj vsakodnevne vožnje iz MB v LJ) se lahko prijatelju samo zahvalim za dober nasvet.

P.S.

So pa jekleni obroči grozljivi za videti, v primerjavi s 17" alu-obroči tongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je taka razlika v ceni potem sigurno goodyear 8 !! a se mi zdi , da je razlika opazno večja : sava s3 - http://tinyurl.com/5vghfle goodyear ultragrip8 - http://tinyurl.com/67wuaao

tukaj je razlika dobrih 30% ...

Zanimivo,jaz sem dal za ug8 67€ en mesec nazaj.Je pa res dimenzija 195/65/15.

Popravljeno . Popravil revival
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel prejšnjo zimo fuldo cristal montero 2 ali nekaj podobnega. Gume so res zelo slabe, res je da so bile stare 3 leta, vendar jih nikomur ne priporočam. Kasneje sem montiral ultragrip 7+ stare 2 leti in so bile neprimerno boljše. Letos sem videl da je semperit :eek: naredil zelo dobre gume na adac testu so bile 3. In za letos bom razmislil tudi o teh.

Dimenzija gume je bila 205/55/16

tut js sem vozil montero 2 v isti dimenziji in sem bil zadovoljen z njimi. zdaj vozim dunlop 3d (so bile vedno med top3 ocenjene), pa niso nič boljše ali slabše. pozimi se veliko vozim v hribe v različnih pogojih in to je moje opažanje oz. izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo,jaz sem dal za ug8 67€ en mesec nazaj.Je pa res dimenzija 195/65/15.

pa si pogledal letnik izdelave ? da ni stara zaloga 2010 ... samo za tako razliko se pa upravičeno nabavi ug8 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

So pa jekleni obroči grozljivi za videti, v primerjavi s 17" alu-obroči tongue.gif

jp :cry: ... bom kr na sedanje dal zimske gume ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si pogledal letnik izdelave ? da ni stara zaloga 2010 ... samo za tako razliko se pa upravičeno nabavi ug8 ...

2011 teden se pa ne spomnim :naughty:

Popravljeno . Popravil revival
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si me prestrašil pa sem preveril,DOT3411 :whistle:

potem so dobro kupil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil Continental TS 830 205/55/R16 za mojega VW Passat-a. Po vseh testih ena izmed TOP 3 zimskih gum. Upam, da me na razočara.

Jih imam že eno sezono na Volvotu s60 in sem zelo zadovoljen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa Goodyear UG8, tudi 205/55/16...we shall see...

Ja po testih je UG 8 najboljša. Sem jo hotel kupiti tudi jaz, ampak je v dimenziji ki jo rabim sploh ne izdelujejo... :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da preveč komplicirate (ali pa imate preveč denarja), kajti tudi Sava S3 bodo povprečnemu vozniku dale dovolj dober grip po normalnih cestah. Divja pa po zasneženih cestah malo kdo.

Jaz sem na R19 vozil Rotal-ove M+S pnevmatike (obnovljene iz Jagra) 2 leti, pozimi in poleti vsak dan, pa nobenega problema. Pozimi vožene tudi k sorodnikom s 2.5km makedama in dokaj strme ceste (malce pod Roglo), pa nisem nikdar niti verig uporabil. Poleti vožene vse do končne hitrosti avtomobila (170 km/h), tudi dinamično odvoženi ovinki, pa so zdržale.

Vi pa primerjate super gume in se ne morete odločiti. Vsaka guma vas bo zdržala, še posebej dolgo pa, če jih menjujete sezonsko (letne, zimske).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za v sneg je vsaka zimska guma skoraj dobra. so pa zelo velike razlike na mokri cesti in pa kaki poledici. tam se pa izkaže dobra guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!