Skoči na vsebino

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

 

Sam sem postal nov lastnik Piaggio MP3 500 LT Sport. Zato pa bi lastnike omenjenega skuterja vprašal, k kateremu serviserju vozite svojega MP3 in kakšne so cene servisov na 1000km, 4000km, 8000km, itd?

 

Hvala za odgovore.

 

Lp, MP3500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam naslednjo težavo in bi vas vprašal če imate kaj podobnega.

 

Ob prižganem motorju, ko sedim na njem mi kljub zategnjeni ročni zavori, ko potegnem gas mi odklene mehanizem in sprosti hidravliko. Malo sem bral po tujih forumih in sem zasledil da se to nebi smelo dogajati.

Ko potegnem ročno mi na armaturi da signal da je zategnjena, domnevam da je mogoče kakšna softwerska napaka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam novega MP3-ja in sem ravnokar preizkusil omenjeno "težavo", pa se zgodi čisto isto. Ne vem pa zakaj bi to bila težava oz. napaka? Osebno zaklep ne uporabljam razen ko parkiram, da bi stiskal po gasu pri parkiranem vozilu in zategnjeno ročno, pa tudi ne vidim smisla.

Edina varovalka MP3-ja je senzor v sedežu. Torej če ne sediš na skuterju in pritisneš gas, se ne zgodi nič.

 

Lp, A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam naslednjo težavo in bi vas vprašal če imate kaj podobnega.

 

Ob prižganem motorju, ko sedim na njem mi kljub zategnjeni ročni zavori, ko potegnem gas mi odklene mehanizem in sprosti hidravliko. Malo sem bral po tujih forumih in sem zasledil da se to nebi smelo dogajati.

Ko potegnem ročno mi na armaturi da signal da je zategnjena, domnevam da je mogoče kakšna softwerska napaka?

Pozdravljen,

to kar opisuješ ni softwerska napaka ampak je to noramlno delovanje MP3ja. lučka za ročno zavoro na armaturni polšči je zgolj opozorilnega namena, da nebi pri speljevanju pozabil sprostiti le te. Kadar sediš na motorju in dodaš piln je čisto normalno da se sprednja obesa odklene in je sprednja obesa sproščena. Če pa ne boš sedel na sedežu pri zaklenjeni sprednji obesi, bo pa motor ugasnil. To pa zato, ker je to ena od varovalk, če bi npr. pri tem ko bi se nekdo vsedel na zadnji sedež in po pomoti dodal plin. Sprednja obesa se odklene oz. sprosti pri 2000 obratih ali pri hitrosti 10 km/h.

 

LP Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Žal nimam slik. :(

Je pa postopek tak:

1. Odstraniš sprednjo mrežno masko,

2. nato masko pod njo,

3. snameš spodnjo pozicijsko,

4. vzameš žico in jo potegneš od spodnje pozicijske do konektorja zgornje luči (fiksiraš ob kabel spodnje luči, karoserijo in kabel zgornje luči z vezicami)

5. fiksno priklopiš žico na obeh straneh (ali lotaš ali pa se potrudiš priviti žico tesno - pazi da je kontakt!):

    a.) zgoraj v prazen "slot" za pozicijsko,

    b.) spodaj na rumeno žico,

6. testiraš če zgornja in spodnja pozicijska deluje,

7. montiraš vse nazaj, kot je bilo.

 

1/2h dela.

 

Lp, A.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

ima še kdo težave s to funkcijo..meni kaže tudi do 10 C več kot je realno...

na tujih forumih sem zasledil da so nekaj senzor pemikali pod tank da je bilo ok, ampak bolj malo razumem francoze :grrr

 

če kdo ve kje se senzor nahaja ali že kdo kaj probavala naj kaj napiše

 

lp

davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

ima še kdo težave s to funkcijo..meni kaže tudi do 10 C več kot je realno...

na tujih forumih sem zasledil da so nekaj senzor pemikali pod tank da je bilo ok, ampak bolj malo razumem francoze :grrr

 

če kdo ve kje se senzor nahaja ali že kdo kaj probavala naj kaj napiše

 

lp

davor

to mene tudi nervira !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni, ko je topel motor, kaže nekaj več, a ne za 10°C. Ravnokar sem prišel iz službe, ko mi je kazal pred službo točno temperaturo (18°C), nato pa se ustavil v trgovini v mestu (topel motor) in mi je kazal 2°C več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa servisi so na:

- 1.000 km

- 5.000 km

- 10.000 km

- 15.000 km

- 20.000 km

- in vsi naslednji na + 5.000 km

 

in ne na:

- 1.000 km

- 4.000 km

- 8.000 km

- ...

 

če imaš seveda MP3 LT 500ie SPORT, tako kot si napisal. Predlagam da si prebereš navodila za uporabo, da ne boš delal narobe servisev (čeprav prehitro narediti servis ni še nikoli škodovalo) ali pa še kaj drugega, kar bi lahko bilo morda celo usodno.

 

Pa srečno vožnjo s svojim novim MP3jem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti pozoren na to. Ko sem ga kupil mi je bil termometer cel hit sedaj po petih mesecih nisem niti več tako pozoren na temperaturo. Pogledam jo samo zjutraj predno grem v službo da vem če se moram trest od mraza ali drgetat od mrzlote :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril v servisno knjigo in piše da pri 10.000 km. Resno ti predlagam da vzameš v roke navodila za uporabo in servisno knjigo. Tukaj lahko sprašuješ kolikor hočeš a sigurno boš nekaj pozabil vprašat in enkrat se bodo tudi drugi naveličali namesto tebe gledat v navodila. Preberi jih in če ti potem še kaj ne bo jasno le z besedo na dan .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede branja navodil. Sem jih prebral preden sem sploh dobil skuter, pa še enkrat ko sem ga dobil. Sem skeniral servisno knjigo, da boš razumel zakaj sem bil presenečen nad tvojimi servisnimi termini.

servis-mp3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo

 

Na zadnjih straneh navodil za uporabo je tabela kjer piše na koliko se delajo servisi in kaj vse je potrebno takrat narediti (očistiti, zamenjati, prilagoditi, namazati). Prilagam ti sliki moje tabele. Je sicer v angleščini a mislim da boš razumel za kaj se gre.

 

post-39886-0-26194600-1379249085_thumb.jpg

 

post-39886-0-55183000-1379249098_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na začeku septembra sem od PVG servis dobil sledeči odgovor glede servisnega intervala za MP3 500:

 

PVG d.o.o. / Servis Ljubljana
cleardot.gif6. sep. (Pred 9 dnevi)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
Za meni
cleardot.gif

Pozdravljeni,

 

Redni servisi si sledijo.

 

1.000km

4.000km

8.000km

Itd na vsake 4.000km

 

Lp,

 

Gregor

 

 

 

 

PVG d.o.o. / PE Ljubljana

Celovška cesta 40, 1000 Ljubljana

Prodaja: 01/ 439 69 00

Servis ter rezervni deli: 01/ 439 69 01

Fax: 01/ 439 69 05

Splet: www.pvg.si

 

 

Lep pozdrav, Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!