Skoči na vsebino

Priporočene objave

Jaz bi to tipalo (ne senzor) temperature montiral kje odspredaj in ne blizu mašine kabel pa enostavno podalšal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil osebno na PVGju (Celovška v LJ) in so mi rekli da se držim knjižice in navodil v njej. Sem naredil servis na 5000km in naslednji bo na 10000km. Če mi tako piše mi pač tako piše. Verjetno bodo tisti ki so motor naredili in izdali knjižico z servisnimi intervali že vedeli zakaj je temu tako. Sicer pa tistih 1000km razlike ne more biti ne vem kaj groznega. 3 fure pa je 1000km naokol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je motor hladen kaze natančno ko se enkrat segreje je konec. Nekoristna stvar popolno. Ce kdo zna razbrati iz tujih forumov kje je senzor naj prosim se tukaj napise. Bomo ze kaj pogruntali.

Lp Davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V servisni knjižici, ki je od uvoznika PVG d.o.o. imaš servisni interval vsakih 4.000km, v originalni od proizvajalca je pa na 5.000km...

Zakaj so se tako odločili pa povprašajte uvoznika.

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na veliko število odprtih tem o MP3 sem vse združil v eno.

Prosim da uporabniki ne odpirate nove za vsako novo vprašanje okoli MP3 amapk se poslužujete te.

 

Hvala za razumevanje :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V servisni knjižici, ki je od uvoznika PVG d.o.o. imaš servisni interval vsakih 4.000km, v originalni od proizvajalca je pa na 5.000km...

Zakaj so se tako odločili pa povprašajte uvoznika.

 

lp.

Razlika je v tem,da na 5000 km je garancija 1 leto.Pri4ooo km pa 2 leti Po dveh letih lahko delaš servis na 5000 km. Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo pa zelo nepregledno... Združene teme mislim. Prvič tak sistem vidim.

Neuporabno

Lep dan vsem

Se strinjam. Slabo moderiranje, ko se toliko različnih stvari vrže v isti "koš". :dry: 

Vsaj dve temi bi lahko bile:

- servisiranje in težave in

- predelave.

 

Takih posegov v podforumu Motocikli nisem zasledil odkar sem tu, kar potrdi iskalnik, ki na en model določene znamke vrne nešteto različnih tem.

Korak nazaj! :BUA:

 

ONTOPIC:

Senzor temperature se po načrtu nahaja tukaj:

sensor.jpg

Več o načrtu najdete na naslednji povezavi: http://www.easyparts.nl/choosedrawings/15/11538/713B/0-968-1-229-m2091-m11537-m11538-s18897/Genuine_Parts_Piaggio_MP3_500_LT_Sport_-_Business_2011_-_2012.html

 

Lp, A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da si bo moderator premislil pa vrnil v prejšnje stanje ker s tem se bo samo še bolj smetilo... Pa združi lahko kar cel forumu. Malo heca.

Mp3 to shemo sem že našel... A misliš da je potem senzor nekje pri sprednji premi Oz balanci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da si bo moderator premislil pa vrnil v prejšnje stanje ker s tem se bo samo še bolj smetilo... Pa združi lahko kar cel forumu. Malo heca.

Najlažje je označiti kot admin ali mod nekaj različnih tem in jih združiti. Za razčlenitev, pa si bo moral vzeti nekaj časa, da bo ta kaos imel nazaj smisel. 

 

Mp3 to shemo sem že našel... A misliš da je potem senzor nekje pri sprednji premi Oz balanci?

Glede na načrt, bi se naj nahajal nekje pod števcem (predvidevam).

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Slabo moderiranje, ko se toliko različnih stvari vrže v isti "koš". :dry:

Vsaj dve temi bi lahko bile:

- servisiranje in težave in

- predelave.

 

Takih posegov v podforumu Motocikli nisem zasledil odkar sem tu, kar potrdi iskalnik, ki na en model določene znamke vrne nešteto različnih tem.

Korak nazaj! :BUA:

Lp, A.

 

Saj bi lahko omenili kaj hočete.

Sedaj imate 3 teme za MP3. Če bi kdo javil bi lahko bile že prej, zato obstajajo ZS.

 

Za vsak vijak na Mp3 ni terba nove teme odpirat.

V podforumu motocikli je za vsak motor 1 tema. Tam se pogovarjajo o vijakih, olju, predelavah dotičnega motorja v eni temi .....

 

Zadovoljni?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

vauuu hvala za pomoč....

čeprav motorja nisem videl že  en mesec..poškodba tetive....bom takoj ko bo možno to zadevo probal malo prestaviti

 

je kdo probal že nadomestiti navadne žarnice v armaturi z led belimi ali kaj podobno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede branja navodil. Sem jih prebral preden sem sploh dobil skuter, pa še enkrat ko sem ga dobil. Sem skeniral servisno knjigo, da boš razumel zakaj sem bil presenečen nad tvojimi servisnimi termini.

servis-mp3.jpg

Servisni termini pri MP3jih so po priporočilih proizvajalaca na 4000 km, se previ prvi servis je na 1000, potem na 4000, 8000 in tako naprej. Če boš prišel na servis in boš imel na števcu npr. 4500 km, ti ne bo noben reku, da tizdaj šla 25 mesečna garancija, ker so vei servisi fleksibilni. Moraš pa pazit, če je MP3 še v garanciki, da ne presežeš 1000 km čez servisni cikel, npr, če imaš servis na 4000 in boš ti prišel s kilometri, ki so 5600 , se boš bolj teško zmenu, da ti bo še veljala 25 mesečna garancija. Moj MP3 ni več v garanciji zato delam servise na 6000 km.

 

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Opravil servis pri 4000km, ki me je stal 102€. Komentar je bil na menjavo zračnega filtra, kateri bi naj bil zelo umazan. Drugače pa menjava oljnega filtra, olja motorja, olja zavor, uporaba čistila za zavore, potrošni materijal in storitev, pa smo tam kje smo. 102€. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravil servis pri 4000km, ki me je stal 102€. Komentar je bil na menjavo zračnega filtra, kateri bi naj bil zelo umazan. Drugače pa menjava oljnega filtra, olja motorja, olja zavor, uporaba čistila za zavore, potrošni materijal in storitev, pa smo tam kje smo. 102€. :glare:

To je tamtam cena za sevis za te kilometre. Zanima pe me, kakšen zračni filter ima tvoj MP3? Ker pri meni je notri gobast in se ga, ko je umazan, samo spere inda nazaj notri in je potem OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se cena zdi nekam visoka. 1,5 ure servisne storitve 42€! Bom pa, mogoče že jutri pogledal, če je bil filter menjan ali očiščen. Verjetno gre za gobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se cena zdi nekam visoka. 1,5 ure servisne storitve 42€! Bom pa, mogoče že jutri pogledal, če je bil filter menjan ali očiščen. Verjetno

STARI  SI  BOS  KEJ   SFUKU  PA  BO  5  UR  SERVISA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni

 

bi rabil pomoč....danes grem po 14 dneh malo da motor zalaufam vendar šok-motor zalaufa vendar zadnje luči prednja kratka luč luč pod sedežem tipke za odpiranje sedeža nič ne dela.mogoče ve kdo kaj bi bilo predno gre na srevis?

je možno da akumulator...samo potem tudi vžal nebi!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

 

bi rabil pomoč....danes grem po 14 dneh malo da motor zalaufam vendar šok-motor zalaufa vendar zadnje luči prednja kratka luč luč pod sedežem tipke za odpiranje sedeža nič ne dela.mogoče ve kdo kaj bi bilo predno gre na srevis?

je možno da akumulator...samo potem tudi vžal nebi!?

lp

Če je vžgal na elektro štarter(zaganjač) potem ii je pregorela samo varovalka,če pa si vžgal na kurbel potem je prazen ali zanič akumulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varovalka ni. pregledal in zgoraj in spodaj

zdaj dal akumulator polniti

nekaj podobnega se je pisalo na tujih forumih pa ne razumem točno kaj napisali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!