Skoči na vsebino

Husqvarna SM / TE 450 / 510 / 570 / 610 / 630


_luke_

Priporočene objave

Pa prosim ob sobotah pejt počas čez center metlike da me ne zbudiš, čeprav raje vidim, da me ti, kot pa cerkveni zvonci :sleep2:

...da vidim jaz enkrat to makino :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tudi originalno sm spravu na zadnje kolo brez problema, seveda s prvo in potem šaltaš v drugo in naprej, je

pa res da se bolj upira in moraš imeti več znanja, če je motor malo zamorjen...

No moja huska se zdaj dvigne v drugi brez sklopke brez problema, kr agresivna je postala, zdej čakam še na dize in potem je to to, kar se da naredit...

Sm kr vesel, da obstaja ta forum...

No lepo slišat, mislim da veselja še ni konc...kaj šele k menjaš lonc in dize ;) Kje si pa naroču dize?

Lej js sm srečen, če loh pomagam. Sm pa mal razočaran, ker sm pričakoval da se bo več Husqvarninih supermotov dobilo na enmu kupcu (forumu)...mogoče sm tudi z naslovom falil. Mogoče bi moralo pisat Husqvarna Sm/Te 450/510/570/610/630 :D To bi mogoče blo še bolš? A se da to sprement?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luke,

za dize sm poslal tisto povezavo, katero si ti objavil, enemu kolegu, naj mi to naroči direkt od njih, ker jaz nimam plačilnih inštrumentov za te zadeve.

Kar pa se tiče foruma, premalo je teh motorjev v sloveniji in posledično tudi premalo navdušencev za te motorje, zato je tale forum za ta naš model huske bolj prazen. Mogoče bi pa spremenjen naslov res pomagal, ne vem.

HyperJack,

čez Metliko se jaz bolj pametno vozim, ker me imajo policaji zelo radi, sm komaj vozniško obdržal (16 pik), zaradi tega sem bil zadnji dve leti brez motorja, pa še starih grehov imam za 860 eur.

Pamet v glavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo, me prav zanima kakšna bo razlika :) Okrog 90€ stane komplet al kolk?

No mislim da če je to možno spremenit bi prosu moderatorja, da spremeni naslov teme Husqvarna Sm/Te 450/510/570/610/630. Torej vsi supermoto in enduro husqvarnini modeli...bi lepo prosu :) hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem naročil dize in regulacijski ventil za zrak, skupaj 115 dolarjev. Jaz tudi komaj čakam, da vidim kaj bo huska rekla...

V glavnem, sporočim efekt...

Ej Luke, a imaš še kako idejo za tuning? Jaz bom vse sprobal, ni panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, tudi js komj čakam rezultate. Ja kokr sm ti reku...airbox more dovolit dovolj pretoka zraka, zadnji lonc oz komplet menjat, prenose krajše...pol naslednja varjanta pa so že mal bl ekstremne zadeve...visoko kompresiski bat, glavo mal znižat. Vsisni in izpušni kanali na glavi so narejeni zelo dobro, tko da kako povečevanje in poliranje skorejda odpade, kr nebi blo dobenga učinka. Tukej pa mislim da se konča s tuningi :)

Js že precej živčno čakam na zadnji paket deov :S da bi vsaj dva tedna dež padal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je nastalo iz mojga airbox-a. Edn je originaln, enga pa sm zrezu...še mrežco prlimat, pobarvat in bo!

post-12955-0-12095400-1333281252_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Evo, končno dobil zadnjo škatlo iz MotorJeta. Husky se zlaga, zaenkrat dobenga problema...Čakam še ketno iz Solkana, ki mi jo pošiljajo še 2 tedna ter podložke sklopke, ki sem jih dal delat na CNC...baje da bodo ju3, tako da pol gredo še na cementiranje. Ko bodo podložke smo končali :D Bolj ko jo zlagam, bolj je lepa :)

p.s.pokrovi so v osnovi živo-rdeče barve v barvi pa drobne zlate perlice. Tako da malo vleče na oranžno, sploh pa pod flešom :) ampak meni je barva petarda!

383429_3201523755487_1187860312_32451818_1505623620_n.jpg530966_3201512195198_1187860312_32451817_1307618149_n.jpg

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak se na števcu pri 610 SM zbriše znak za olje zamenjo sem olje znak pa še vedno sveti.

lp M

9- briefly push the MODE knob in order to see the selecting mode

“remaining hours before the engine oil replacement” see figure 11 (first

replacement after 13 hours); push the MODE knob until the horizontal

LED indicators appear. By releasing the MODE knob, instead of the

horizontal LED indicators, “0000” will appear or the previously selected

value, with the flashing first L.H. number. Briefly pushing the MODE

knob, the number advances by a unit, leaving inactive the MODE knob

for 2 seconds the 2nd number on the L.H. side will oscillate. After

having inserted the value, wait for 2” until the number disappears. If the

operation is repeated, the selected number can be modified. If a value

of 000 is planned, the icon will be deactivated;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kakor sem obljubil...Cene delov

Bočne plastike (rezervar) 25€/kom

Bočne plastike (pod sedežem) 23€/kom

Nalepke na rezervarju 10€/kom

Nalepke pod sedežem 10€/kom

Ostale male nalepke 5-10€/kom

Tisti grill na prednji luči 8€/kom

Oljni filter 9€/kom

Zračni filter Twin-air 46€/kom

Zadnji zobnik org 60€/kom

Veriga original 110€/kom

Prednji zobnik org 31€/kom

Pokrov sklopke 422€

Nosilci mašine (alu) 9€/kom

Ketnica od ventilov DID 70€/kom

Desni nožnik kpl 70€

Levi nožnik kpl 40€

kakor je razvidno, se nekateri org deli splačajo drugi pa sploh ne. Npr zobniki in ketna. Za ta denar dobiš že superspox zobnike ter did ketno.Nožniki so tudi nenormalne cene...

Moja Husa je letela po tleh, pa tudi sam kupujem plastike. Glede na tvoje cene iz Motorjeta, meni so dali precej dražje cene.

Bočna plastika rezervarja je 39 eur

Nalepka na bočni plastiki rezervarja 33 eur

Črna plastika, pritrjena na rob hladilnika 15 eur.

Handguarde sm pa naročil preko interneta, sam ne vem kje-23 eur (polisport)

Nalepka se mi zdi precej draga. Drugač so pa plastike modre barve, nalepka pa rumena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, meni dajo mal več popusta, ker sm jim dokazal da so cene nabite v nebo. Kakšne ščitnike rok si na dobil za 23€? :D to so verjetno tisti ki služijo samo za vetrno zaščito ne pa tudi za padce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, meni dajo mal več popusta, ker sm jim dokazal da so cene nabite v nebo. Kakšne ščitnike rok si na dobil za 23€? :D to so verjetno tisti ki služijo samo za vetrno zaščito ne pa tudi za padce?

ja itak, da samo za vetrno zaščito...pa kao nek popust je bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm čisto pozabu, a si dobil dize in tisto kar si pač naroču? Rezultati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm čisto pozabu, a si dobil dize in tisto kar si pač naroču? Rezultati?

Nisem še, že dva tedna čakam, pa nič, je pa res, da sm jih naročil iz Amerike. Pa nikjer ni pisalo tranzitni čas, tako da sploh ne vem kdaj pridejo, upam, pa da pridejo, ker plačal pa sem.

Ko jih dobim, jih takoj zmontiram in javim rezultat.

Kar se pa tiče sprednjega zobnika 14 zob-najverjetneje bom dal nazaj 15 zob zobnik, ker se motor enostavno preveč vrti na visokih obratih...čeprav ima močan šus v štartu in naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kje bi dobil takšno alu mrežico, katera je na pokrovu airbox-a. Namreč, zrezal sem večjo luknjo, pa nikjer ne dobim mrežice. Preko interneta sem naročil eno alu mrežico, pa ima prevelik razmak, prevelike luknje. Tista original ima veliko manjše luknje vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje! mam en "problemček"

imam husqvarno sm 610 letnik 2000, ker je kot drugi motor se zelo poredko vozim. težava pa je v tem da težko zalaufa, to je počela lansko let, letos ne vžge več, kljub narejenemu servisu. ima kdo podobne probleme? oz mogoče kdo ve v čem je težava. jaz sumim na dovod goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje! mam en "problemček"

imam husqvarno sm 610 letnik 2000, ker je kot drugi motor se zelo poredko vozim. težava pa je v tem da težko zalaufa, to je počela lansko let, letos ne vžge več, kljub narejenemu servisu. ima kdo podobne probleme? oz mogoče kdo ve v čem je težava. jaz sumim na dovod goriva.

Če sumiš dovod goriva pol to preveri, če je res, da vemo kaj in kako naprej. Drugače je pa na podlagi tvojih informacij težko kaj povedat o tem, malo morje je razlogov, zakaj motor ne vžge. Lahko je dovod goriva, lahko je dovod zraka, elektrika, ventili, kako stikalo (meni se je zgodilo, da je stikalo za vžig motorja zaspalo, nisem mogel verjet, da se to lahko zgodi, malo kontakt spreja, pa je delalo itd. Kaj ste pa na servisu delali in preverili poleg menjave olja in filtra?

A ima motor elektro štarter ali vžigaš na nogo? A motor normalno vergla, a sploh daje kaj od sebe ali nič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se bi zahvalu administratorju, za popravilo naslova teme...tako bo tema odprta za vse Husqvarne :)

Čakam samo še podložke za sklopko, ki so na cementiranju, ostalo je vse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je en super dan :D Podložke sem dobil iz cementiranja, zložu sm desno stran do konca in jo seveda vžgal. Nevem če je 5x zavrtelo mašino, glede na to, da je bil karburator brez bencina, prav tako bencinska pumpa. Uglavnem odlično! Dela ko singerca, airbox pa še lepše grmi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

zamenjal sem dize z temi http://www.jdjetting.com/xcart/product.php?productid=76&cat=8&page=1

Motor je res malo bolj elastičen in bolj odziven, da bi pa rekel, da je neka velika razlika ali pa bolj opazna razlika-tega pa ne morem rečt.

Po tem, ko sem zamenjal izpušni lonec, izrezal airbox in zamenjal dize-vse to je pomagalo k malo večji moči motorja in večji odzivnosti. Na oko bi rekel, da sem pridobil tam nekje med 3 in 5 konjev. Ni veliko, se pa malo pozna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo da si sestavu :) Sicer pa res ne morš pričakovat, da jih boš pridobil 10. Glavna prednost je pomoje porazdelitev moči po krivulji...Kakšen lonec si pa dal gor?

Dej naredi kako sliko te tvoje rakete, da jo vidimo ;)

Moja dela zaenkrat super, avspuh sem dobil od akrapoviča, a bo za predelat. Počasi se deleč pride ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lonec je Leovinci, slike dam gor jutri.

Od katerega motorja pa si dobil akrapoviča, ker original za ta model akrapoviča ni. A to samo lonec ali tudi krivine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, samo lonec od akrapoviča. Tko al tko mi rozeta kjer se vsede na mid-pipe ne paše in moram narest novo (drugi konus, drugi fi,...) Material že mam, sam še ukrivit in zašvasat s Tig. Je pa od honde crf kot na sliki spodej ;)

bodyparts-akrapovic-offroad-exhausts-slip-on-line-mid-pipe-muffler-honda-crf450r-stainless-steel-titanium.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!