Skoči na vsebino

Husqvarna SM / TE 450 / 510 / 570 / 610 / 630


_luke_

Priporočene objave

Kokr zastopim je proga odprta lastna vozila sam v sobotah od 13. do 18. ure? Kakšna je cena? Pride dost gužve?

 

Ja js mam zdej še ta problem, da je prednja 16.5 cole in je še dražja nova :) tudi js bi se enkrat rd peljal na novih gumah :D

 

Kako kej tvoja husa? Oprema? Kako delaš servise?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr zastopim je proga odprta lastna vozila sam v sobotah od 13. do 18. ure? Kakšna je cena? Pride dost gužve?

 

Ja js mam zdej še ta problem, da je prednja 16.5 cole in je še dražja nova :) tudi js bi se enkrat rd peljal na novih gumah :D

 

Kako kej tvoja husa? Oprema? Kako delaš servise?

 

Proga je odprta tako kot si napisal, cena je 20€/motor, dostikrat pride precej italijanov, ampak pretirane gužve ni.

Malo "porajtamo" drug na drugega pa gre! :OK:

To s 16,5 colsko gumo ni problem ampak prednost - vsaj kar se vodljivosti motorja tiče.

Kolega je na Hondi 17 colsko zamenjal s 16,5 colsko in sedaj se mu kar smeji, kako lepo "pade" motor v zavoj!

 

Huska je zaenkrat super; dela BP.

Agregat ima vsega skupaj 64 ur,  olje in filtre menjam na 8 ur, pri 50 urah pa sem menjal bat, "blajerco", vodilo verige za odmično...

Od opreme pa ne vem kaj naj ti naštejem...  antihoping sklopko mogoče...  ima vse kar pritiče modelu SM450RR. :smoke:

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav Luke in Kasti,

 

vidim, da imata zanimivo debato, katera tudi mene zanima. Trenutno imam Huso 610sm, pa to je res kramp od motorja, ni glih za na progo, pa še forgazer ima, ker je letnik 2006, tako da kakšen djkit za elekrtoniko odpade.

Treba bo menjat motor, to pa za to, ker po naših cestah se ni več varno za vozit (pritiskat), se pravi, da bo treba na progo. Glede na to, da sem iz Bele krajine, me zanima proga v Kršem, če mi lahko kdo pove, kdaj je odprta, 

a je gužva in kakšni so stroški.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proga je odprta tako kot si napisal, cena je 20€/motor, dostikrat pride precej italijanov, ampak pretirane gužve ni.

Malo "porajtamo" drug na drugega pa gre! :OK:

To s 16,5 colsko gumo ni problem ampak prednost - vsaj kar se vodljivosti motorja tiče.

Kolega je na Hondi 17 colsko zamenjal s 16,5 colsko in sedaj se mu kar smeji, kako lepo "pade" motor v zavoj!

 

Huska je zaenkrat super; dela BP.

Agregat ima vsega skupaj 64 ur,  olje in filtre menjam na 8 ur, pri 50 urah pa sem menjal bat, "blajerco", vodilo verige za odmično...

Od opreme pa ne vem kaj naj ti naštejem...  antihoping sklopko mogoče...  ima vse kar pritiče modelu SM450RR. :smoke:

 

Ja ne sej ne pravim da je 16.5 slaba, ampak dražja :) No pol jo kr lepo servisiraš. Sej olčka pa gre slaba dva litra notr, tako da res ni nekih stroškov. Kakšno olje pa ji daješ pit? Kakšno protizdrsno maš? Si zadovoljen? To si mel motor z sklopko noter al si jo naknadno dal? Ker brez je ralika 110% :)

 

Pozdrav Luke in Kasti,

 

vidim, da imata zanimivo debato, katera tudi mene zanima. Trenutno imam Huso 610sm, pa to je res kramp od motorja, ni glih za na progo, pa še forgazer ima, ker je letnik 2006, tako da kakšen djkit za elekrtoniko odpade.

Treba bo menjat motor, to pa za to, ker po naših cestah se ni več varno za vozit (pritiskat), se pravi, da bo treba na progo. Glede na to, da sem iz Bele krajine, me zanima proga v Kršem, če mi lahko kdo pove, kdaj je odprta, 

a je gužva in kakšni so stroški.

Hvala.

 

Ni kramp od motorja ne. Sam uštimat jo moreš pa tudi sm610 leti. Malo je pretežka za progo, moči pa ima čisto dovolj za začetnika, ker ma dokaj lepo razporejeno. Priporočam da ne delaš nobenih investicij na nji, sploh če je karburator gor. Premalo se pozna glede na to kok vložiš.

 

Krško ma prednosti in slabosti, kakor povsot. Dostkrat je zasedeno za kake gokart treninge (ob vikendih), ko pa ni je pa ponavadi gužva. In to so od minimoto, skuter, supermoto, sportiv. Če ni gužve je kul. Dobra proga za supermoto. Kdaj je odprta ni važno, kdaj je trening za lastna vozila moraš gledat na spletni strani. Pride dost vikendov ko trening tudi 2 vikenda ni možen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne sej ne pravim da je 16.5 slaba, ampak dražja :) No pol jo kr lepo servisiraš. Sej olčka pa gre slaba dva litra notr, tako da res ni nekih stroškov. Kakšno olje pa ji daješ pit? Kakšno protizdrsno maš? Si zadovoljen? To si mel motor z sklopko noter al si jo naknadno dal? Ker brez je ralika 110% :)

 

V mojo 450ko gre ob menjavi filtra od 1,4 do 1,5l olja, vlivam olje Ipone.

Protizdrsna sklopka je bila že vgrajena in je znamke STM.

 

Nasplošno sem z "motorko" zadovoljen ko radio! :OK:

 

Še ena iz Vrtojbe...

 

 

post-76-0-08480800-1389601463_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kasti
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da si iz bližine meje me čudi da maš ipone noter. V italiji je Bardahl doakaj promoviran in uporabljen....in js sam to notr točim in nema matere. Kašno gostoto pa uporabljaš?

 

Meni piše v service manualu 10w60, ampak zgleda da z 15w50 bardahl XTC tudi ne škodi...no kakor pravijo je vsako dokaj dobro, samo dost redno ga moreš menjevat, da ne zgubi mazalnih lastnosti.

 

Sm si sestavu seznam delov ki jih bom menjal in je kr mal predolg :) tako da ebay redno čekirat in ugodno kupit, ni druge.

 

Kakšne so cene novih dunlopk ki jih uporabljaš? Kakšno trdoto predlagaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da si iz bližine meje me čudi da maš ipone noter. V italiji je Bardahl doakaj promoviran in uporabljen....in js sam to notr točim in nema matere. Kašno gostoto pa uporabljaš?

 

Meni piše v service manualu 10w60, ampak zgleda da z 15w50 bardahl XTC tudi ne škodi...no kakor pravijo je vsako dokaj dobro, samo dost redno ga moreš menjevat, da ne zgubi mazalnih lastnosti.

 

Sm si sestavu seznam delov ki jih bom menjal in je kr mal predolg :) tako da ebay redno čekirat in ugodno kupit, ni druge.

 

Kakšne so cene novih dunlopk ki jih uporabljaš? Kakšno trdoto predlagaš?

 

Od kje pa tebi ideja da živim blizu meje!!??

Tudi če bi, kaj ima to veze z izborom motornega olja???

Privoščim ji Ipone 10W40.

Dunlop: spredaj soft, zadaj medium (za mojo težo in način vožnje).

Cena gum: cca. 350€ par.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja maš prou, se opravičujem. Tolk se od gorice menimo da sem u misli že kr tam :)

 

Od olja pa čisto tako po izkušnjah od ljudi ki jih poznam. Na servisih predlagajo agip in bardahl. Govorim za del ki ga poznam in sicer okolica trsta. Pač zdi se mi da prisegajo na te znamke...

 

No in tako od oka, koliko vikenddov ti zdrži komplet novih gum? Ker sem v dilemi al kupim nov komplet al uzamem kake rabljene. Sicer gum mam krnekej ampak bl malo je uporabnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko ti rečem koliko zdržijo...  meni Dunlopke tudi do 12 "dirkaških" dni, Goldentyrce pa pol manj in še občutno slabši oprijem imajo (to je moja ocena!)

Nova Goldentyre guma mi je zdrsavala na zavojih, kjer mi rabljena Dunlopka (tik preden sem jo zavrgel) ni nikoli!

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No torej ni dlileme, grem po nove, ko skurim te ki imam gor. Mogoče kakšen predlog, katere hand guarde nej nabavim, da lahko pod njih normalne ročice uporabljam?

 

Z Accerbisovimi rally pro sm bil kar zadovoljen, a so meli premalo placa za original ročice...ma kdo kaj rablejenga, pride vse upoštev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No torej ni dlileme, grem po nove, ko skurim te ki imam gor. Mogoče kakšen predlog, katere hand guarde nej nabavim, da lahko pod njih normalne ročice uporabljam?

 

Z Accerbisovimi rally pro sm bil kar zadovoljen, a so meli premalo placa za original ročice...ma kdo kaj rablejenga, pride vse upoštev ;)

 

Mam naprodaj en par Racetech Raptor ščitnikov v beli barvi če rabiš....

 

Take uporablja ogromno dirkačev, tudi v svetovnem SM pokalu.

post-76-0-75808100-1390135885_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejd ba aprilia forum UK pogledat pa bos videl....precej sravfarje, drago vzdrzevAnje, pogosta menjava olja. Sicer ti bodo pa odgovorili uporabniki MS ker jih je ta motor kar nekaj imelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj jih imam jaz.

In? Bi bil ta motor v primerjavi z husqvarno za vozit? Da ima dobre vozne lastnosti, to ni treba povdarjat, zanima me vzdržljivost in pa kakovost. 

So veliki stroški vzdrževanja? Glede na to, da ima 65 KS, mora bit kr močan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In? Bi bil ta motor v primerjavi z husqvarno za vozit? Da ima dobre vozne lastnosti, to ni treba povdarjat, zanima me vzdržljivost in pa kakovost. 

So veliki stroški vzdrževanja? Glede na to, da ima 65 KS, mora bit kr močan.

Predlagam da me pokličeš... check PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno imas veliko za povedat:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno imas veliko za povedat:)

Imam za povedat kar nekaj stvari, pozitivnih in negativnih (prvih je hvala bogu precej več kot drugih) ampak se mi ne da "prepucavat" na tem forumu z raznimi vseznalci in pametnjakoviči, ki imajo največ za povedat čez motorje, ki jh niso nikoli imeli.

Sploh pa je tole tema o Husqvarni če mogoče nisi opazil!  :smoke:

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! 

Kupujem (še vedno) original izpušna lonca za SM 610, l.2000. mogoče lahko tudi kaj aftermarket, vendar nujno z dušici ter papirji.

Če kdo kaj ima, ali pozna koga ki se mu valja to v garaži.
 

Popravljeno . Popravil _ales_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

 

imam vprašanje glede akumulatorja za Husqvarno SM610, letnik 2006.

Morm menjat akumulator in sem po tujih forumih zasledil, da v ta motor paše akumulator oznake YTX14-BS ali pa YTZ7S-BS

Trenutno imam v motorju YB12AL-A, pa se mi zdi, da ni original. 

Kaj kupit? Ogledan imam tale akumulator, ki je tudi v akciji in precej poceni - http://www.akumulator.si/izdelek/A3%2001%2028/moto-akumulatoryb12al-a-12v12ah-migm

Moti me edino to, da to ni original in se bojim, da lahko to škodi zaganjaču.

Ali ima kdo kake izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj bi škodlo zaganjaču. Škodlo bi mu če bi bla prešvoh. Bistvo je da je zagonski tok dovol močan in ta ki ga greš kupit je ok :)

 

Moja 510rr vendar dobila vsaj malenkost :) nove ščitnike rok :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!