Skoči na vsebino

Obovezni odsevni jopiči


nsignific

Priporočene objave

Pozdravljeni,

http://www.motosvet.com/britanski-motociklisti-so-se-uprli.html

Če je kakšna tema že odprta na to tematiko, se opravičujem in prosim da me usmerite tja, sicer se mi pa zdi, da je bilo na MS premalo povedanega okoli tega;

Kakšan so vaša mnenja? Obvezni fluoroscentni rumeni jopiči z dolgimi rokavi?

Ali bo kmalu veliko poceni rabljenih motorjev na voljo, ali se bomo prilagodili? Morda uprli kot francozi/anglezi?

Meni tole precej smrdi. Vozil se bom sicer še naprej, ampak mi bo hudo pri srcu vsakič ko si bom nadeval ta jopič.

Vem, da mnogi že tako ali tako nosite te jopiče iz varnostnih razlogov, kar je lepo in prav, ampak menim, da bi morali imeti izbiro. Še posebej če upoštevaš, da motoristična oprema že itak (vsaj moja) ima vgrajene odsevnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njabrž rešujejo življenja, tako kot letošnje višje kazni...

"V letošnjem letu je po podatkih policije zaradi posledic prometnih nesreč umrlo že 107 ljudi. V enakem obdobju lani so ceste vzele 103 življenja." vir: 24 ur

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje na to je takšno...če že hočejo extreme naj pol grejo totalno v extrem. Barva avtomobilov, motorjev in opreme naj bo izključno fluorescentna in se bomo vsi vedno med seboj videli. :headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma naj grejo nekam ti EU birokrati. saj pravim da bo treba današnje motorje shranjevat ker čez par let ne boš mogel kupit motorja z več ko 20 KM in končno 60 km/h ker bo ostalo birokratom vse prehitro in prenevarno.

tega svetlega slinčeka pa pod prisilo že ne dam na sebe, sploh ker ti potem zakriva perforacijo usnja in opleta okoli. zaradi nekih birokratov si pa ne bom delal dodatnih stroškov pa še švical zraven. aja kaki super duper oprijeti in zračni slinčki za 200€plus pa ne zanimajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo še nekje obstaja tako dobro organizirano moto društvo, ki dejansko lahko vpliva na pisce zakonov.

Kaj bi se šele zgodilo, da bi to bilo odvisno od naših društev. Predvidevam, da nič ekstra in bi se na koncu motoristi sami organizirali.

Pomemben faktor pri takšnih gibanjih je masa ljudi. Pri nas bi verjetno dosegli bolj malo, ker če se pravilno spomnim, je v Sloveniji registriranih približno toliko motorjev, kot je bilo teh angležev na protestni vožnji.

Pri nas bi se jih zbralo recimo 1000, dosegli nebi nič, ljudlje pa bi se jezili v smislu "kaj ti divjaki sploh še hočejo".

Drugače se pa strinjam s tem, da je bolje biti dobro viden na cesti. Po drugi strani pa vemo tudi, da težko iz črede belih ovc ločiš belo.

Moje mnenje je torej, da na vsak zase poskrbi za svojo varnost in vidljivost v prometu.

Na tem mestu, bi prilepil povezavo do posnetka, ki sem ga našel v temi "moto video posnetki". Video nazorno pokaže kdo so ti, ki nam sprejemajo zakone.

Priporočam ogled: http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst osebno ga nosim sam od sebe. ne vedno, ker imam od letos naprej tudi rumeno čelado, dokler je nisem imel, se ga dal vedno gor. pa še sedaj ga dam pogosto.

kaj opažam? čutim, da me ljudje bolje vidijo! upam, da bo to veljalo tudi za tistega, ki bi me v nasprotnem primeru spregledal in snel. saj zaradi "njega" to nosim.

še posebaj zabavno je v mestu, ker imam pač SS motor in jim to nekak ne gre skupaj...

dejstvo zakaj to nosim je jasno: če sem že v osnovi kot motorist manj viden, pa še dostikrat prehiter (žal), naj bom vsaj bolj viden! in mislim, da sploh ne izgledam slabo, rumeno-črna kombinacija je čist v redu!

Marof%252520084.jpg

to kakšne barve je moja čelada in da sem bolj kanarček pa pozabim tisti hip, ko jo dam na glavo. motor imam jaz zaradi vetra v laseh, ne izgleda...

če bo tak zakon sprejet, bo po moje samo boljš za vse motoriste kar se varnosti tiče. lepota je pa druga stvar :)

Popravljeno . Popravil jemcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler lahko srečaš kup voznikov motorjev v majicah s kratkimi rokavi, kratkih hlačah in natikačih s sicer obvezno čelado, se pač ne moremo čuditi, če jih hočejo "prisiliti", da bi nosili vsaj osnovno zaščito. Problem pa je (tako kot vedno), da potem pri tem dodajo še "nekaj več" (odsevni jopiči in podobno).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšne ideje kot je ta bi še pred časom rekel, da so možne smo v S. Koreji ali pa stari USSR. Bizarno in skregano z vsako zdravo demokratsko logiko in pametjo. Oblačite se rumeno, tisti, ki vam je to všeč in če ste z tem bolj varni. Tistim, ki pa takšne zakone predlagate in nas z njimi posiljujete pa bi svetoval kakšno zgodovinsko knjigo in v razmislek : Kaj se zgodi,ko žival stisneš v kot in nima več kaj izgubit??

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj če bi dali vse avte v fluorescentno rumeno, da bi jih motoristi lažje opazili, ko s stranskin na glavno skačejo? trance_09_box.gif

ni kaj, za SS.gif.

mam luči. tisti ko tega ne vidi na cesti nima kaj za delat!

pač sprejmem dejstvo da sem brez tega rumenega sranja 1,7% bol ogrožen s strani penzionistov, kot pa sicer.

naj bo to moja odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi bilo bolj koristno, da so/smo vsi peščci oblečeni u odsevno/rumeno ali cestarsko odsevno/oranžno obleko, kajti le-to bo pripomoglo k večji varnosti najbolj šibkega udeleženca v prometu - pešca. Pešec nima niti luči, ne smerokazov mogoče ima le kresničko. Ko bodo pešci imeli za obvezno opremo "kanarčka", se preide nato na kolesarje in nato na ostale udeležence v prometu in seveda nazadnje, vlak prebarvan v fluo barve, saj se zadnje čase dogaja, da jih spregledajo.

Torej ... moj predlog je zlo pameten, kajne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom nadel florescentni jopič in na čelado osvetlitev, pa bom živel večno. Simpl.

p.s.: S črnimi motorji, črnim kombinezonom in mat črno čelado sem opravil tam okoli 200.000 km. Letos 19.000. In začuda še sem živ. Tistedva, ki sta me pa pred leti izsilila, bi me pa vseeno(eden me je čisto zanalašč) tudi če bi florescentno utripal. Vozim pa tako da nikoli ne zaupam soudeležencem v prometu in z zavedanjem, da pač vse motoristične pameti še nisem in ne bom nikdar požru. No kljub vsemu se zavedam, da me jutri lahko več ni. Pač tak hobi ti je to, in varen ne bo nikoli. Če pa EU in našo državo zares tako skrbi moja varnost pa naj že enkrat uvede zakon o tem kakšna mora biti cesta (kvaliteta asfalta, dovozi iz stranskih cest, kolesarske ipd )... Mah kaj se sploh buham itak gre v našem Bananstanu vse sam dol še.

Lep pozdrav!

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst osebno ga nosim sam od sebe. ne vedno, ker imam od letos naprej tudi rumeno čelado, dokler je nisem imel, se ga dal vedno gor. pa še sedaj ga dam pogosto.

kaj opažam? čutim, da me ljudje bolje vidijo! upam, da bo to veljalo tudi za tistega, ki bi me v nasprotnem primeru spregledal in snel. saj zaradi "njega" to nosim.

še posebaj zabavno je v mestu, ker imam pač SS motor in jim to nekak ne gre skupaj...

Ni problem, da te ljudje brez teh rumenih dodatkov ne bi videli. Problem je, da te pač ne upoštevajo.

Ko se bodo avtomobilisti navadili, da živo rumeni odsevni jopič ne pomeni policaja, bo spet vse po starem.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EU direktiva

Obvezna flurestenčna oprema motorista bo.......

post-13449-0-83144700-1317302076_thumb.jpg

Moške spodnje hlačke

post-13449-0-38135700-1317302113_thumb.jpg

Ženski komplet

post-13449-0-87761200-1317302144_thumb.jpeg

post-13449-0-91532400-1317302160_thumb.jpg

Uniseks komplet

in najpomembnejše...

post-13449-0-00890900-1317302204_thumb.jpg

Motor bo potrebno prebarvati v Life saving barvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K., denimo da se uzakoni nošnja odsevnih brezrokavnikov. Sprva bomo vidni, čez čas nas bodo isto ''spregledali''. Saj od zadaj te ne spregledajo, prej od spredaj in od strani. Tista obvezna uporaba luči tudi pri avtih je nekako dvorezen meč. Avto je bolj viden, ni kaj. Ima pa dve luči, motor le eno. In tisto eno luč... mislijo skuterček, ta itak počasi pelje, dajmo prehitevati, on je še daleč. Zato imam vedno vklopljene dodatne luči, pa izgled vlaka gor ali dol. Veliko bolj opazen si s tako montiranimi lučmi (dodatni na crash barih, vse tri pa tvorijo videz trikotnika), kot pa Harley sistem (vse tri v isti ravnini).

No, da se vrnem k temi -tudi če bomo celi v fluo barvah, pa stroboskopsko luč na čeladi, pa... ne vem kaj vse še, se zna zgoditi da nas spregledajo. Sami moramo biti previdni, kolikor se le da. Saj Moto rider je že ogromnokrat zapisal (mislim, da ga je nekdo že enkrat okaral, kaj se gre modrovat), da vedno vozimo, kot da nas vključujoči iz stranske ceste ne vidi, poglej trikrat (včasih dvakrat ni dovolj...),... previdnost in predvidevanje, edino to nas lahko reši. Pa kanček sreče ali nadzor onega od zgoraj, če hočete. :naughty:

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi bilo dobro, da preberete kaj je še v tem "paketu", ker se z odsevnimi jopiči prerekamo za oslovsko senco. Še najmanjši problem je kupiti in nositi odsevni jopič. Bolj problematične so ostale prepovedi in zapovedi, (prepoved vseh predelav vključno z menjavo gum po "lastni izbiri", obvezen ABS, obvezna "takoj dostopna" diagnostika motorja, "višje stopnje" vozniškega izpita).

V principu bi "fasali" tahograf kot kamionarji. Problem pa so odsevni jopiči?

lp

Franc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni dan sem na cesti srečal motorista z deloma fluorescenčno-rumeno cordura jakno in je res izstopal, kar je pozitivno. Neumnost pa je vsiljevati takšne zadeve, ki konec-koncev pomenijo stroške za uporabnike, če želijo temu streči kot se gre. Bolj pozitivno bi bilo, če bi takšno opremo oprostili davka ali pa subvencionirali nakup takšne opreme.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni dan sem na cesti srečal motorista z deloma fluorescenčno-rumeno cordura jakno in je res izstopal, kar je pozitivno. Neumnost pa je vsiljevati takšne zadeve, ki konec-koncev pomenijo stroške za uporabnike, če želijo temu streči kot se gre. Bolj pozitivno bi bilo, če bi takšno opremo oprostili davka ali pa subvencionirali nakup takšne opreme.

to vemo kako bi se končalo. Čist vsaka cotica v trgovini bi bla deklerirana kot zelo grozno vpadljivo vidna in s tem oproščena davka. Tako kot so sedaj skor vsa očala in obleka "zaščitna" da pade v stroške, bi bla pol pač florescentna :)

Folk mora do tega pridet sam. ker to pomeni, da je dojel smisel. in ko dovolj velik del popoulacije dojame smisel, bomo rekli, da se je spremenila vozniška kultura. Šele takrat bo manj smrtnih žrtev in nesreč.

Me pa ne bo presenetlo, če ukažejo kakšno neumnost, kot je bil "evrotrikotnik" kjer je bila pomembna tudi homologirana škatla v kateri je bil spravljenn, in "nove" prve pomoči. Motornih dvokolesnikov niti ni malo, in če za vsak motor kupimo dva, se bo nekaj DDvja že nateklo. Da bomo bolj varni :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rumeni bojo ob sobotah, v nedeljo pa oranžni :headbang:

Ga imam in to onega oprijetega TAPRAVGA! In enkrat sem iz firbca si ga dal nase pa šel na furo. Kaj sem ugotovil... prvič, da čez gobico od kombinezona NE GRE. Ko sem ga malo natrgal in scukal čez, sem ga čez dobre 5km imel okrog vratu kot ruto!!! :SS Drugič, da je ta zadeva kompaktno spravljena samo ko kupiš novo, kasnej pod sedež cestaka ne gre NIKOLI več. Tretjič, kot je povedal Pervy: Perforiran kombinezon izgubi vso svojo lastnost in si spodaj gnil ko podgana. Ta jopič je kul ja, za enduro, pa potovalne mašine, ko je ves veter ki ga čutiš, spodaj v prstih na nogi, če pomoliš nogo ven iz oklepa. Naked in SS mašine z vetrom v trup ne gre s tem padalom v kompletu.

IN NE DAM TEGA SRANJA NASE, pa magar če vsako furo dam 80€ za kazen!

Ko bo protest me štejte zraven, pa če moram tja po vseh 4h prilezt!

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak posameznik naj se napravi kakor se pac hoce, vidnost se sigurno poveca z bolj zivo barvo.. ( zav ) nas res ostali udelezenci bolj opazajo ? Pomoje da nas, tudi jaz prej opazim motorista v odsevnih oblacilih ! Jaz brez odsevnikov ne grem vec na cesto !!

Nevem pa koliko predelav agragatov je na cestah ? pomoje bolj malo, zazen skuterjev in mopedov, kjer pa so predelave ze zdaj prepovedane..

Ce bo v Sloveniji kadarkoli kaksen protest v zvezi z tem, se ga udelezim, ampak z odsevnikom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker me je par avtomobilistov v začetku sezone grdo izsililo , sem si omisli odsevni telkovnik in ga redno uporabljal, dokler si nisem nabavil fluo jakne in se mi zdi, da je zelo dobra zadeva, saj moram sam zase poskrbeti , če hočem uživati v vožnji z motorjem. Naslednja čelada bo tudi fluo in mislim da zelo kmalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri imate preveč težav z izsiljevanjem.. sam sem bil 2x razbit zaradi izsiljevanja. sedaj nimam več teh problemov, niti kritičnih situacij. MOGOČE JE PA KAJ NAROBe V VAŠIH BUČAH IN Z VAŠO VOŽNJO (podobno kot z razvojno strategijo uradnikov)!!!

fluorescentna cunja ni nadomestilo za ne-zmožnost predvidevanja in reagiranja. na cesti pazi vsak nase in na ostale, če ta dva pogoja nista izpolnjena, je vse fluorascentno ali črno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!