Skoči na vsebino

Obovezni odsevni jopiči


nsignific

Priporočene objave

Vsak posameznik naj se napravi kakor se pac hoce, vidnost se sigurno poveca z bolj zivo barvo.. ( zav ) nas res ostali udelezenci bolj opazajo ? Pomoje da nas, tudi jaz prej opazim motorista v odsevnih oblacilih ! Jaz brez odsevnikov ne grem vec na cesto !!

....

Še sliko v profilu zamenjaj s tisto ko si v odsevnih oblačilih, da boš za zgled.

Sedaj še izstopate. Ko pa bodo odsevna oblačila nosili vsi - ne samo policisti, cestarji in smetarji temveč tudi kolesarji, motoristi, mopedisti, pešci, psi, krave ob cesti,... pa dvomim če bo stvar še delovala.

Npr. v Avstriji so odstopili od zakona ki predpisuje zasenčene luči avtomobilov(ipd) čez dan.

Mene v smetarski opravi na motorju ne boste videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker me je par avtomobilistov v začetku sezone grdo izsililo , sem si omisli odsevni telkovnik in ga redno uporabljal, dokler si nisem nabavil fluo jakne in se mi zdi, da je zelo dobra zadeva, saj moram sam zase poskrbeti , če hočem uživati v vožnji z motorjem. Naslednja čelada bo tudi fluo in mislim da zelo kmalu.

In sedaj ti sploh ni treba biti več pozoren na to ali ti bo kdo odvzel prednost, ker te že čez tri ovinke vidijo in se ti prilagodijo, kajnede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem, da te ljudje brez teh rumenih dodatkov ne bi videli. Problem je, da te pač ne upoštevajo.

Ko se bodo avtomobilisti navadili, da živo rumeni odsevni jopič ne pomeni policaja, bo spet vse po starem.

D.

??? a če prav razumem, večina nesreč (in verjetno tudi največ mrtvih) torej ni posledica tega, da avtomobilist spregleda motorista, ampak ga namerno ubije??? ah, dajte no... tud jst vozim avto in precej precej prej vidim motorista, ki ima vsaj nekaj rumenega, kot tistega ki je ves v črnem... pa tud kdaj sem zaspan za volanom, pa nezbran, pa razstresen,... ampak med fluo pa črno pa tud v takih trenutkih precej dobro ločim!

nekateri imate preveč težav z izsiljevanjem.. sam sem bil 2x razbit zaradi izsiljevanja. sedaj nimam več teh problemov, niti kritičnih situacij. MOGOČE JE PA KAJ NAROBe V VAŠIH BUČAH IN Z VAŠO VOŽNJO (podobno kot z razvojno strategijo uradnikov)!!!

fluorescentna cunja ni nadomestilo za ne-zmožnost predvidevanja in reagiranja. na cesti pazi vsak nase in na ostale, če ta dva pogoja nista izpolnjena, je vse fluorascentno ali črno.

ja, večina mrtvih letos, lani, predlani na naših testah je imela te probleme. tako kot ti, jih sedaj nima več. marsikdo zaradi tega, ker nekaj ni štimalo v njegovi buči, marsikdo pa zato, ker je premalo pazil nase in predvsem na druge.

In kot preberem večino komentarjev, mi padeta v oči predvsem dve stvari. Prva je ta, da se je treba takoj upreti, če ti hočejo nekaj predpisati, ni važno kaj. V igri je tudi obvezni ABS, verjetno bo naslednja tema na tem forumu zgražanje nad tem, a ne. vsi vemo, da sposoben motorist ABSa ne rabi, in ga samo moti, a ne?

Drugo je pa to, da gledate izključno samo nase. Večina komentirancev med vami, nima probleme ne z obvladanjem motorja, ne predvidevanjem, ne s tem, da prevzamete odgovornost za vsa svoja dejanja, tudi tista, kjer zavestno tvegate. ste večinoma vozniki, da vam iz srca zavidam. Ampak, a se res nikoli ne peljete kako soboto na morje, recimo od Postojne proti Kozini? Če se voziš z normalno hitrostjo, nekaj nad omejitvijo da ne bom preveč papeški, mimo tebe prileti v tistih 10km vsaj 10 motoristov, ki so na trenutke 1x prehitri. kako oni predvidevajo vse stranske ceste ne vem, vem pa, da jih je tam precej in da "nedeljski" voznik brez problema spregleda nekaj napol letečega. za vse tiste sem pa 100% prepričan, da bi jim jopič lahko pomagal. seveda, to je njihov problem boste rekli. ja je, če gledaš izključno iz svojega zornega kota potem ni kaj dodati. sami so si krivi, drži.

pa še nekaj. če vas tile jopiči toliko motijo, ne vem zakaj nimate nič proti čeladi? če je pa kaj motečega pri vožnji je pa meni ta pisker na glavi! zakaj pa v ZDA večinoma sploh ne nosijo čelad (v večini držav)? zakaj pa je to pri nas obvezno? res ne vem, zakaj se ne spravite raje na to, naj pač vsak sam odloča ali jo da na glavo ali ne.

evo, sveže kot žemljice:

http://24ur.com/novi...-motoristu.html

je bil prehiter? se je zanašal na to, da ima prednost? a je premalo predvideval, da ona lahko zavije levo? bi moral skoraj ustaviti in jo vprašati, če ga vidi? a ga je hotela namerno ubiti, ker je motorist, vsi motoristi so pa divjaki in jih je treba uničit?

Popravljeno . Popravil jemcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa bomo FLURESTENČNE OVCE trance_43_wavetowel2.gifvsi-od najbol zajebanga Hellsa, do starga ata na Gold, do mulca na 125-ki...vsi enaki, vsi flurestenčni trance_41_w00t2.gif.

P.S. - Pa se pritožujejo čez premajhno egalitarnost evropskih družb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da vse, ki poudarijo, da pri omenjenih normativih najbolj rigorozen in moteč sploh ni predpisan jopič.

Nečimrni teli naši motoristi - ko najbolj zafnane ljubljanske dečve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, sej je tud men smešn, če pomislim, kako bi to zgledal, kljub temu da jopič nosim in zagovarjam.

moj zapis je bil zgolj zato, ker me je zmotilo to, da večina trdi, da tak jopič ne pomaga pri tem da si bolj varen, kar enostavno ni res. in tudi motoristov ni toliko, da bi bilo vse "rumeno" in da bi bilo spet vse po starem. morda bi bilo celo obratno.

ampak ravno toliko, koliko hellsu ne paše jopič, mu ne paše niti čelada... če smo že pri izgledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no da ne bo kdo rekel kako me je (in še koga) strah glede izgleda. kot prvo sem proti vsem tem EU (in od države) predpisanim bedarijam ker mi pač ne ustreza da mi nekdo nekaj predpisuje.

kot drugo pa - nevem zakaj kupujem kombinezon in jakne z super zračenjem in nevem kakimi vsemi sistemi za zračenje da bom potem preko navlekel nek plastični slinček in se kuhal v kombinezonu. ob tem pa tak jopič nikoli ne objame telesa tako kot bi moral in se potem napihuje med vožnjo.

ja, smejim se ko vas vidim voznike teh jopičev, ki ste vsi po vrsti napihnjeni kot baloni, največji carji pa so mi itak tisti ki imajo kar one obične za v avto.

skratka jaz tega ne dam gor, no sicer pa sem bom itak počasi začel vozit brez tablice in že v vsakem primeru ne spadam med "vzorne" motoriste.

ja zdaj pa pluvajte in jokajte kako vam jaz in podobni kvarimo ugled!

PS: brez čelade se ne vozim ampak za čelado se ve kako ščiti, ta jopič pa je bolj tako - tako, nimaš nobene garancije da te bodo videli. meni že v avtu jemljejo prednost in ne mi rečt da bi te taki videl na motorju pa če imaš 100 jopičev gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj ti sploh ni treba biti več pozoren na to ali ti bo kdo odvzel prednost, ker te že čez tri ovinke vidijo in se ti prilagodijo, kajnede.

kakor hočeš , sigurno si bolj viden in te tudi prej vidijo. Da boš vedno preživel na motorju brez problemov ni garancije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo edini predpis fluo RUMENA. Lahko bi bila fluo črna....

Ko bosta EU in mala naša uzakonila obvezno čelado v kabrioletih, bom z veseljem navlekel nase kar bodo že rekli in se kuhal v tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no da ne bo kdo rekel kako me je (in še koga) strah glede izgleda. kot prvo sem proti vsem tem EU (in od države) predpisanim bedarijam ker mi pač ne ustreza da mi nekdo nekaj predpisuje.

kot drugo pa - nevem zakaj kupujem kombinezon in jakne z super zračenjem in nevem kakimi vsemi sistemi za zračenje da bom potem preko navlekel nek plastični slinček in se kuhal v kombinezonu. ob tem pa tak jopič nikoli ne objame telesa tako kot bi moral in se potem napihuje med vožnjo.

ja, smejim se ko vas vidim voznike teh jopičev, ki ste vsi po vrsti napihnjeni kot baloni, največji carji pa so mi itak tisti ki imajo kar one obične za v avto.

skratka jaz tega ne dam gor, no sicer pa sem bom itak počasi začel vozit brez tablice in že v vsakem primeru ne spadam med "vzorne" motoriste.

ja zdaj pa pluvajte in jokajte kako vam jaz in podobni kvarimo ugled!

PS: brez čelade se ne vozim ampak za čelado se ve kako ščiti, ta jopič pa je bolj tako - tako, nimaš nobene garancije da te bodo videli. meni že v avtu jemljejo prednost in ne mi rečt da bi te taki videl na motorju pa če imaš 100 jopičev gor.

Joj kakšno razburjenje zaradi zadeve (zakonsko predpisana uporaba odsevnih jopičev za mtoriste), ki se šele pripravlja, in je tudi vprašanje, kakošna bo končna formulacija zakona, če sploh bo, če...! Kdor misli, da bo z uporabo odsevnega jopiča oz. oblačil povečal svojo varnost, jih bo uporabljal (jih že!), ostali pač ne, saj tudi varnostnih pasov v avtomobilih, čeprav so predpisani, ne uporabljajo vsi, enako velja za uporabo mobilnih telefonov med vožnjko v avtomobilih. Osebno se strinjam z uporabo odsevnih (fluo?)barv za oblačila in opremo (tudi sam imam oblačila z odsevnimi elementi) in jih bom tudi v bodoče uporabljal, se pa pridružujem mnenju, da telovnik preko zaščitnih oblačil, posebno v vročih dneh - ne, hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ pomeni to, da imaš prižgane luči.

Ko sem bil na HR, več kot 3/4 motoristov in avtomobilistov nima prižganih luči (pač njihov zakon) in moram rečt, da je razlika kot noč in dan, kmalu lahko kakšnega "neopaziš".

Za odsesvne jopiče se naj pa odloči vsak sam!

...še malo pa bodo začel preverjat tlak v pnevmatikah, če ne bo zadosten ali prevelik, kazen!

Kam to pelje?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdele opazil tole temo...

...tudi sam sem že opazoval tele s telovniki...

Sej se vidijo - s strani pa odzadaj... od spredaj pa pri potovalnih motorjih zakriva telo šajba, pri cestakih pa itak sklonjen visiš na balanci, torej se te od spredaj vidi enako, pa ali imaš jopič, ali ne.

Sam imam tisti - obični odsevni telovnik pod zicem, v primeru, če me ujame noč...pa še to samo zaradi boljšega občutka, da naj bi bil bolj viden..če pa sem zaradi tega bolj viden, pa sem maloprej napisal...

Bom pa za štos naredil en poskus:

Na kombinezon si bom na ramena in na hrbet (grbo) nalepil koščke odsevne folije in se ponoči zapeljal po ulici...pa bomo videli..... grem stavit, da se bo mnogo bolje videlo, ker bo na izpostavljenih mestih in ne kot odsevni pas, ki je skrit za rezervoarjem in šajbo. V Oracalu v Zeleni jami se dobi odsevne folije v različnih barvah, tako, da če bo stvar uporabna, se lahko praktično nalepi na vsako barvno kombinacijo kombinezona, če bi kdo hotel ostati lep. Ko se folija strga/zmečka/odstopi/, jo odstraniš in nalepiš novo. Če imaš domišljijo, bi lahko celo polepšal kombinezon .)

Mogoče je kdo že to napisal, pa se v naprej opravičujem, da ne bi izpadel preveč pameten, ali pa da za nekom ponavljam....ker se mi ni dalo brati zgodovine te tematike.....

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudi me dejansko to, da ste se pikinili samo v te odsevnike. Sam ga ne nosim, sem pa prepričan, da če bo EU tole res uvedla, se bodo proizvajalci opreme prilagodili in pripravili opremo, ki bo že 'vsebovala' te telovnike.

Bolj me skrbijo ostale stvari, ki jih ta 'zakon' prinaša.............

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj sledi čez 2-3 leta? Lampa na čeladi?

Mislim da ti EU uradniki in posledično naši mal pretiravajo tako kot takrat ko so določil da morajo bit vložene kumarice vse enako velike :alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj sledi čez 2-3 leta? Lampa na čeladi?

Mislim da ti EU uradniki in posledično naši mal pretiravajo tako kot takrat ko so določil da morajo bit vložene kumarice vse enako velike :alko:

Rotacijska :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da vse, ki poudarijo, da pri omenjenih normativih najbolj rigorozen in moteč sploh ni predpisan jopič.

Nečimrni teli naši motoristi - ko najbolj zafnane ljubljanske dečve.

Kolikor vidim, je naslov teme 'Obovezni odsevni jopiči'...

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da vse, ki poudarijo, da pri omenjenih normativih najbolj rigorozen in moteč sploh ni predpisan jopič.

Nečimrni teli naši motoristi - ko najbolj zafnane ljubljanske dečve.

a ti ga imaš pa zmeraj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga imam :worship:v kufru in me avti opazijo :naughty:

...spregledal te bo pa kamijon...:surrender: al pa vlak

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga imam :worship:v kufru in me avti opazijo :naughty:

Jaz pa nimam niti kufra, pa me tudi opazijo...

??? a če prav razumem, večina nesreč (in verjetno tudi največ mrtvih) torej ni posledica tega, da avtomobilist spregleda motorista, ampak ga namerno ubije??? ah, dajte no...

Ne ravno namerno, kaj preveč se pa tudi ne trudijo, da ne bi.

Danes zjutraj se mi je zgodilo točno to, o čem govorim... Na križišču speljem, ko se prižge zelena in grem ravno. Nasproti je bila manjša kolona avtomobilov, ki so peljali ravno ali zavijali desno (ali pa so pač čakali, da se začne pas za zavijanje levo). Na koncu kolone pa je bil avtobus, ki je imel namen v križišču zaviti levo. In ko sem bil od njega oddaljen 20-25m, je tip kratkomalo zavil na moj pas češ 'motorist itak ima še dovolj prostora in se lahko pelje po bankini / avtobusni postaji'...

Kar sem tudi naredil in mu ob tem še odkrilil svoje, kdo drug pa bi lahko spaniciral, se zbremzal, padel in potem bi v eni od MS nakladalnic spet kdo nakladal, kak so na motorju nehomologirani smerokazi, nosilec tablice in auspuhi, pa da je motorist itak šel najman 150 in nič krivi ubožec avtobusarski ni mogel preprečit nesreče... :slap:

Se pa strinjam, avtobusar tega morda ne bi naredil, ČE bi jaz imel odsevni jopič - ampak samo zato, ker bi rabil dodatne 3 sekunde, preden bi ugotovil, da nisem policaj - v tem času pa bi jaz bil že mimo...

tud jst vozim avto in precej precej prej vidim motorista, ki ima vsaj nekaj rumenega, kot tistega ki je ves v črnem... pa tud kdaj sem zaspan za volanom, pa nezbran, pa razstresen,... ampak med fluo pa črno pa tud v takih trenutkih precej dobro ločim!

Jaz pa precej dobro ločim med 'je motorist' pa 'ni motorista'. ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa strinjam, avtobusar tega morda ne bi naredil, ČE bi jaz imel odsevni jopič - ampak samo zato, ker bi rabil dodatne 3 sekunde, preden bi ugotovil, da nisem policaj - v tem času pa bi jaz bil že mimo...

D.

zanimivo razmišljanje.. 3 sekunde je v taki situaciji kar lepa prednost ... torej : če bodo osevni jopiči obvezni za vse motoriste potem bodo imeli vsi motoristi 3 sekunde prednosti če bo avtomobilist razmišljal tako kot si napisal " 3 sekunde, preden bi ugotovil, da nisem policaj " ... slabša opcija je , da bodo kar hitro potolkli vse policiste na motorjih ker bodo itak razmišljali na drug način " itak ni policist ampak navaden motorist" ... :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo razmišljanje.. 3 sekunde je v taki situaciji kar lepa prednost ... torej : če bodo osevni jopiči obvezni za vse motoriste potem bodo imeli vsi motoristi 3 sekunde prednosti če bo avtomobilist razmišljal tako kot si napisal " 3 sekunde, preden bi ugotovil, da nisem policaj " ... slabša opcija je , da bodo kar hitro potolkli vse policiste na motorjih ker bodo itak razmišljali na drug način " itak ni policist ampak navaden motorist" ... :hmm:

Saj sem že prej napisal, da bodo ti jopiči 'delovali' samo, dokler se avtomobilisti ne bodo navadili, da so to večinoma 'navadni' motoristi. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!