Skoči na vsebino

Obovezni odsevni jopiči


nsignific

Priporočene objave

Še sliko v profilu zamenjaj s tisto ko si v odsevnih oblačilih, da boš za zgled.

Mene v smetarski opravi na motorju ne boste videli.

Ce si me morda ze kdaj videl, in se mi nasmejal kako grd kombinezon imam, tako kot mnogi ceffe racerji. Bi ugotovil da nosim rumen kombinezon, ki je ze sam po sebi zelo viden.. Veliko jih pravi da me ne morejo zgresiti na cesti, ker tako izstopam ze z kombinezonom, kaj sele z odsevnikom. Ce nekateri tako pravijo, potem verjamem da me tudi ostali bolje vidijo..

Saj pravim, da zaradi mene ce se nekateri vozite v gatah, je meni cisto vseeno, povedal sem svoj primer da brez primerne zascitne in VIDNE opreme ne grem na cesto, raje zgledam kot smetar, kot pa pokopan 1m pod zemljo !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce si me morda ze kdaj videl, in se mi nasmejal kako grd kombinezon imam, tako kot mnogi ceffe racerji. Bi ugotovil da nosim rumen kombinezon, ki je ze sam po sebi zelo viden.. Veliko jih pravi da me ne morejo zgresiti na cesti, ker tako izstopam ze z kombinezonom, kaj sele z odsevnikom. Ce nekateri tako pravijo, potem verjamem da me tudi ostali bolje vidijo..

Saj pravim, da zaradi mene ce se nekateri vozite v gatah, je meni cisto vseeno, povedal sem svoj primer da brez primerne zascitne in VIDNE opreme ne grem na cesto, raje zgledam kot smetar, kot pa pokopan 1m pod zemljo !

Tud sam vozim precej pisano kombinacijo, ampak da čez nategnem še plastiko bo pa zadeva prevroča in primerna samo še za zimo slap.gif

Ja itrak da je vse to koristno, ampak... do kam lahko vse to pripelje?? Takoj ko bomo pogoltnili to, pride naslednji zalogaj ki bo zihr še bolj koristen naprimer varnostni pasovi pa airbagi pa ...................................................................... Nehte se tuki nastavljat če niste kurbe trance_43_wavetowel2.gif

Ljudje naj oblečejo opremo po svoji želji saj gre večinoma za njihovo življenje!! Tule gre pa že za totalno nasilje!! Če se komu jebe za vse in drvi 200 skoz naselje florescenten al pa ne mislim ni kake razlike. trance_06_beer2.gif

Lahko bi predpisal še kazni za nesmoterno vožnjo 8Brez cilja) Kolenčkanje ali nasploh nagibanje motorja, nekulturno zaviranje in pospeševenje, prdenje med vožnjo (Nekontroliran izpuh), tud neumivanje zob zarad česar trpi zdravstvena blagajna in konec koncev tudi prisotni ..............

Pa dejte no mal razmislt!! trance_25_naughty.gif

.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Budale Bruseljske in budale slovenske.........ukinemo luči avtomobilom, pa bomo spet motoristi vidni...ker če bo razmišljanje birokratov šlo tako naprej bodo tudi avtomobili kmalu fluorescentni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Oracalu v Zeleni jami se dobi odsevne folije v različnih barvah, tako, da če bo stvar uporabna, se lahko praktično nalepi na vsako barvno kombinacijo kombinezona, če bi kdo hotel ostati lep. Ko se folija strga/zmečka/odstopi/, jo odstraniš in nalepiš novo. Če imaš domišljijo, bi lahko celo polepšal kombinezon .)

Bog ne daj si tega limat na kombinezon :) Ne boš pobral več dol tega sranja. Folija ni plastično elastična, temveč krhka in lomljiva. Lepilo pa ima tako, da ti kožo sname (karikirano) in ostane vse na podlagi... Če hočeš uničit kombinezon, kar limaj. Alternativa temu je, da odsevno folijo najprej skaširaš/nalimaš na navadno folijo in šele oboje skupaj nalimaš na kombinezon. Tako se lepilo od navadne folije lepo odstrani in pobere folijo dol.

p.s. Pa fantu, ki dela tam noter (je sam motorist) ne omeni, zakaj boš foljo potreboval, da ne bo poču od smeha :D

:topic:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno se strinjam z uporabo odsevnih (fluo?)barv za oblačila in opremo (tudi sam imam oblačila z odsevnimi elementi) in jih bom tudi v bodoče uporabljal, se pa pridružujem mnenju, da telovnik preko zaščitnih oblačil, posebno v vročih dneh - ne, hvala!

pri takem avtu (ups motorju) kot je tvoj na sliki bi bilo treba cel motor dat v fluroscentno ker preko tega oklepa se pa tisti slinček res ne vidi.

moj naslednji kombinezon bo po predpisih fluroscentno mat črn z črnimi odsevniki (by lasagna) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nasproti vozečem motoristu prvo opazim luč, šele potem (ko se približa) vidim tudi njegovo oblačilo. Moje mnenje je, da odsevni jopič prav nič ne poveča njegove vidnosti. Druga stvar pa je, če na cesti stoji ob motorju. V takem primeru pa je nošenje odsevnega jopiča obvezno, če se ne motim - vsaj za avtomobiliste. In seveda tudi koristno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začuda nimam pravice za urejanje lastnega posta (moderatorji ???), zato naj dodam še to:

Plastičar je skrit za oklepom, večina potovalnikov in endur ima vetrobransko steklo, le voznike naked bikes in nekatere drekpumparje lahko vidiš nad balanco nekje od sredine prsi navzgor. Pa tudi pri teh je odsevni jopič brez veze, ker je svetloba žarometa tako močna, da oblačila sploh ne opaziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga stvar pa je, če na cesti stoji ob motorju. V takem primeru pa je nošenje odsevnega jopiča obvezno, če se ne motim - vsaj za avtomobiliste. In seveda tudi koristno.

Na avtocesti...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andi1 je kar prav napisal ugotovitev, da so ti brezrokavniki bolj tako-tako. Spredaj luč, mogoče kakšna dodatna, pa si opazen. Zadaj dve dodatni Bullet lučki (na sportakih ne bo šlo, vem). Z brezrokavnikom pa si opazen od strani, to pa je dejstvo. Da bi pa s tem preprečili, da te nekdo nabaše s stranske.. ne verjamem. Če bi stal, takrat ja. Če že, bi bil prej za to, da se motor oblepi s kakšnim odsevnim trakom. Podnevi ne bo moteč, ponoči pa zelo viden, ko posveti luč na motor. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nasproti vozečem motoristu prvo opazim luč, šele potem (ko se približa) vidim tudi njegovo oblačilo. Moje mnenje je, da odsevni jopič prav nič ne poveča njegove vidnosti. Druga stvar pa je, če na cesti stoji ob motorju. V takem primeru pa je nošenje odsevnega jopiča obvezno, če se ne motim - vsaj za avtomobiliste. In seveda tudi koristno.

na AC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če realno pogledamo na zadevo !!?? Od spredaj se drugega kot bleščanje žarometa itak ne vidi, oziroma se vidi zanemarljivo. trance_38_surprise.gif Ko pripelješ za avtomobilom mu pred prehitevanjem nujno posiješ v ogledalo..... tako te skoraj ne more spregledat. Od zadaj in s strani pa se praviloma nesreče ne dogajajo!! Tudi če te nabije s strani te zato ker najprej ni videl žarometa in če ni videl žarometa nebo videl niti fluo farbe!slap.gif

Zatorej PoDNEVI obvezna dolga luč ker vse ostalo je BW!! Najbolj pa dolga bleščeča luč deluje pri ženskih voznicah ker če se ne sveti sploh ne pogledajo v tisto smer!!trance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vse skupaj je ena farsa!! Kdo sploh pravi, da smo slabo-vidni! Samo zijat je treba in čez križišča it z gasa ne pa na polno skozi tudi pri zeleni in na prednostni! Vse skupaj je en fejk in potuha tistim, ki med vožnjo niso pri stvari!! Ne se je8at no!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosite jih , ker ste z njimi res bolj vidni, ampak rešlo pa to ne bo kaj dosti, ker tisti, ki ti jemlje prednost ponavadi ni pri stvari in bi spregledal rumen Boeing 747.

Točno to govorimo že ves čas. Tisti, ki gleda, te bo videl. PIKA. Tisti, ki niti pogleda ne, pa te ne bo videl, pa četudi boš imel na motorju neonski znak, sireno, bo na njem brhka mladenka s joški zunaj itd. LJUDJE NE GLEDAJO, to je problem!

Pri tolikih nesrečah motociklistov bi morali spremeniti zakon tako, kot so imeli namen (trenutno je jutro in se ne spomnim ali jim je uspelo) nekje nekoč:

Ko je nesreča dveh udeležencev: enega bolj ogroženega in enega manj ogroženega, torej recimo avto - motor, avto - pešec, motor - pešec, kolo - pešec itd.... se PRIVZAME, da je kriv tisti iz manj ogroženega. Sicer ni povsem pravično, ampak tako vsaj prisiliš tiste v AUDIju S8 Celjske registracije, da bo ENKRAT ZA SPREMEMBO pogledal levo in desno, preden bo speljal z neprednostne ceste, oz. DA MU NE BO VSEENO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vsi z naked in chopper motorjev na nekaj takega z oklepom,ker to sranje bo plapolalo kot zastava v vetru. :stupid:

Ni ovir -Louis ima oprijeto zadevo.

Je pa Orcus lepo napisal, da se bo rulja navadila gledati samo na rumeno/oranžno in... se bo pozneje uvedlo tudi nošenje teh reči za pešce, kolesarje.. Če gremo še naprej, bodo prepovedali vse barve oblačil, razen fluoroscentnih. Ja, ko se bo raja navadila vozit po predpisih, biti zbran v vožnji... takrat bo manj nesreč, ne prej. Ko greš na daljšo vožnjo, spredaj si itak viden z lučjo, od zadaj... trije kufri, na zadnjem še Louisova torba -edino čelada se vidi od motorista... Torej bi edino rumena čelada bila logično sprejemljica in od vseh strani vidna. Če se jim že gre za varnost in vidnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim že skoraj 20 let in nikol nisem navlekel druzga nase kot črno in tudi ne bom, če se sam ne bom odločil drugače. Do sedaj so me očitno vsi opazili, tiste ,ki pa me niso, sem pa prej v njihovi brezbrižnosti opazil s predvidevanjem sam.

Moje mnenje je da nas ne bodo rešili nobeni odsevniki in rotacijske luči,pač pa le previdnost ,strpnost na cesti,pa malo rezerve tam, kjer je potencijal nesreče večji.

Če pa kdo misli,da si lahko nadane pisan telovnik in pa rumeno čelado, pa potem po polni črti in 80+ čez naselja, pa se mu bodo vsi umikali, mu pa želim vso srečo še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko nadane pisan telovnik in pa rumeno čelado, pa potem po polni črti in 80+ čez naselja, pa se mu bodo vsi umikali, mu pa želim vso srečo še naprej.

To lažje narediš z 120 dB izpuhom :P Ampak, kaj ko ti pol motor zasežejo :(.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemu, sam če bi pa gor meu ENO NAGO BABO (flurescentno al ne), jo pa zihr noben ne bi spregledu....evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!