Skoči na vsebino

Obovezni odsevni jopiči


nsignific

Priporočene objave

Prej peljem z avtom. Sem prav gledal, kaj najprej opazim na motoristu. Zadaj se mi približuje motor (ja, po prižgani luči sem ga opazil). Ko me prehiteva, vidim da ima odsevni brezrokavnik. Ko gre naprej, spet ne vidim da ima brezrokavnik (zakrije ga top case). Torej je viden le s strani. :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na splošno skoraj z vsemi predpisi samo zmanjšujejo pozornost voznikov na samo dogajanje!! Ne vem no, povečuje se tudi zlonamernost avtomobilistov (ravno danes je na Vrhniškem klancu neki idiot izrival kolega s ceste, NAMENOMA!!)?? A tudi vi opažate da je zadeva čedalje slabša!!??surrender.gifsurrender.gif

Pa itak da je veliko nesreč... a kdo pozna statistiko kako se povečuje število motoristov v SLO, promet in nesreče?? Ogromno novincev nabira izkušnje prav v tem času trance_43_wavetowel2.gif

Vozniki med vožnjo telefonarijo, jejo, pijejo, berejo, se šminkajo, urejajo frizure se ukvarjajo s muziko ali celo gledajo DVDje!! In to vse samo zato ker imajo PREVEČ časa in le tega probajo čimbolj racionalno porabit! Seveda je to le delček možnih aktivnosti v avtomobilih slap.gifslap.gif

NAROD MEDTEM KO VOZI 50KM/H MED DRUGIM TUD SEKSA MED VOŽNJO eek.gif Ampak da bi pogledal v ogledalo preden spremeni smer je pa že čist odvečna navada headbang.gif Tudi žmigovc ponavadi kresne šele ko že vrti volan in potem pollcaju pove da je smer nakazal trance_14_devil2.gif

Mislim da bi vozniki mogli biti bolj zaposleni s samo vožnjo pa bi vse bilo bol varno ker pozornost nebi uhajala s ceste yawn.gif To kar se dogaja je čista amerikanizacija = Proizvodnja debilov ki jim je vse treba vbiti v glavo.... sicer NE VE NIČ!!trance_09_box.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na potovanju sploh ni tako slaba stvar. Za kaferejserje je pa itak vse brezveze

Srebn motor pa čelada so pa sploh super vidni.

Sicer je glih slučajno toda na tej svetli sliki mi črna barva še najbolj izstopa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na potovanju sploh ni tako slaba stvar. Za kaferejserje je pa itak vse brezveze

oprosti ampak tebe (če si ta drugi na sliki) se izza tega oklepa sploh ne vidi tako da je lajbič brezveze pa še srebrn motor imaš ki je najmanj viden. če že hočeš kaj naredit si kupi ono nolanovo fluroscentno čelado ker se bo edino ta vidla.

srebrn motor, srebrna čelada pa en lajbič za oklepom in misliš da si viden. grema stavit da sem jaz na mojem modrem nakedu z črno čelado in belo-črnim kombinezonom bolj viden?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj je super, kdo pa ti brani imet lajbič gor! Te pa vprašam, kaj če bo to obvezno, boš lahko spregledal motorista, ki bo brez in ne boš nič kriv??? Otroci ob cesti se bodo morali pa igrat samo še z rumeno žogo ali kaj? Nič se ne spremeni z tem jopičem, če ljudje ne gledajo. Moj službeni kombi ima nekaj kvadratov fluroscentne rumene in rdeče, devet modrih luči, kreplko čez 100db sireno pa me spregledajo!! Nehajte se šalit z temi rumenimi lajbiči pa odkrivat tople vode! Nosite jih , ker ste z njimi res bolj vidni, ampak rešlo pa to ne bo kaj dosti, ker tisti, ki ti jemlje prednost ponavadi ni pri stvari in bi spregledal rumen Boeing 747. Dokler ne bo folk vozil vsaj približno po predpisih, tudi tisti na prednostni, ne bo boljše. Ta jopič je za mene potuha, ker potem se bodo navadili gledat na rumeno in če ne bo nič rumenega - gasa!!

Se podpišem pod tole.

Nekdo, ki nikoli ne pogleda levo desno...je zdej, ali je tak karakter voznika, ....ali pa mogoče nekdo, ki ima slab dan, je utrujen, ali ga kaj drugega zmede in bo nenamenoma spregledal tudi B-747...kot si povedal.

Najhujši so pa nedeljski šoferji....pogleda levo-desno...mu pri speljevanju crkne avto...ga vžge in spelje, ker ima še vedno v glavi prazno cesto izpred 20-ih sekund...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ni vse v odsevnih jopičih ampak v glavah ljudi.

Koliko policajem na motorjih pa vozniki odvzamejo prednost ali jih izsilijo? Pa nimajo vsi odsevnih jopičev oz. sploh niso tako pisani kot nekateri motoristi. Vozniki jih očitno opazijo in jih bolj upoštevajo. To je zaenkrat edina prednost odsevnih jopičev. Večina voznikom misli, da so na službeni vožnji in jih zato bolj upošteva. Ko (če) pa ugotovijo, da niso v službi pa je že prepozno, da bi jih "spregledali".

Ta prednost bo z obvezno uvedbo zbledela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko policajem na motorjih pa vozniki odvzamejo prednost ali jih izsilijo?

Da se izračunat statistiko. Pa verjemi mi, VELIIIIKO policajskih motorjev (in avtomobilov) je razbitih, pa tega javnost ne izve. Ko bo toliko policijskih motorjev na cesti, kot "civilnih" bi se znale številke primerjati.

Pa med policisti verjetno ni objestnežev, ki vozijo brezglavo po tazadnjem po tasprednjem med avtomobili, skozi križišča....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniki med vožnjo telefonarijo, jejo, pijejo, berejo, se šminkajo, urejajo frizure se ukvarjajo s muziko ali celo gledajo DVDje!! In to vse samo zato ker imajo PREVEČ časa in le tega probajo čimbolj racionalno porabit! Seveda je to le delček možnih aktivnosti v avtomobilih slap.gifslap.gif

NAROD MEDTEM KO VOZI 50KM/H MED DRUGIM TUD SEKSA MED VOŽNJO eek.gif Ampak da bi pogledal v ogledalo preden spremeni smer je pa že čist odvečna navada headbang.gif Tudi žmigovc ponavadi kresne šele ko že vrti volan in potem pollcaju pove da je smer nakazal trance_14_devil2.gif

če bi ti vidu kva šele babe delajo za volanom... .................................:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ti vidu kva šele babe delajo za volanom... .................................:P

Sem že videl marsikatero, ki drži volan z obema rokama telefon pa z glavo na ramo tišči.:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, očitno odsevna jakna in bela čelada ne pomagata.

Danes me je en zbil od zadaj, ker me je spregledal. Vključeval sem se na prednostno, zavijal desno in čakal da se križišče sprazni. On pa je tudi gledal levo in mislil, da sem jaz speljal ter me tako nagazil.

Na srečo se nisem poškodoval, nekako sem poletel iz motorja na noge in roke, motor pa je zbilo na stran in utrpel je klasične poškodbe.

Ne vem, a naj si na čelado montiram rotacijsko luč pa en grozno strašn izpuh da bom bolj viden in slišen al kaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, očitno odsevna jakna in bela čelada ne pomagata.

Danes me je en zbil od zadaj, ker me je spregledal. Vključeval sem se na prednostno, zavijal desno in čakal da se križišče sprazni. On pa je tudi gledal levo in mislil, da sem jaz speljal ter me tako nagazil.

Na srečo se nisem poškodoval, nekako sem poletel iz motorja na noge in roke, motor pa je zbilo na stran in utrpel je klasične poškodbe.

Ne vem, a naj si na čelado montiram rotacijsko luč pa en grozno strašn izpuh da bom bolj viden in slišen al kaj :D

Tudi bombo si lahko montiramo, če človek, ki vozi avtomobil ni zbran je slep in ne vidi nič in ne misli nič....še vedno mislim, da je veliko bolj pametno vzgajati folk, da začne razmišljati (in paziti) tudi na druge udeležence v prometu. Le kaj bi naši slovenceljni (sivolasi, z rutkami, napol slepi etc) porekli, če jih bi postavili sredi sezone v Rimini, ali pa v Milano in podobne kraje, kjer z vseh koncev švigajo skuterji in je res potrebno imeti oči na pecljih in gledati vse 4 vogale vozila?glare.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V idealnem svetu bi tale zbiti reševalec MORAL utišati vsakršne ideje o obveznih odsevnih jopičih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V idealnem svetu bi tale zbiti reševalec MORAL utišati vsakršne ideje o obveznih odsevnih jopičih.

Na žalost in na nezgodi reševalca je treba dokazovat, da odsevni jopiči niso rešitev, da te bodo, nepozorni, pijani, oholi, prepotentni vozniki, vseeno spregledali, kljub svetlikajočim lučem in zvočnimi signali.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to govorimo že ves čas. Tisti, ki gleda, te bo videl. PIKA. Tisti, ki niti pogleda ne, pa te ne bo videl, pa četudi boš imel na motorju neonski znak, sireno, bo na njem brhka mladenka s joški zunaj itd. LJUDJE NE GLEDAJO, to je problem!

Tole je najbrz najbolsi mozen zakljucek (do katerega vas je kar nekaj tu prišlo).

Odsevni jopič je zgolj Junior obliž na razmesarjeno rano prometne nevzgojenosti.

Če bi se vozniki ravnali po CPP *VSAJ* v situacijah, kjer to lahko pomeni zivljenje ali smrt, ne bi nihče sanjal o odsevnih jopičih.

Če pa kdo kljub upoštevanju vseh pravil vseeno NE VIDI, je pa problem drugje in sicer pri zdravniku, ki mu je izdal potrdilo o sposobnosti vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni jopič... bolj samemu sebi daješ občutek varnosti, oziroma vidnosti. Saj pravim -spredaj te zakriva ščit, zadaj top-case...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni jopič... bolj samemu sebi daješ občutek varnosti, oziroma vidnosti. Saj pravim -spredaj te zakriva ščit, zadaj top-case...

jaz ga imam na mopedu zmeraj ... a to le zaradi prepotentnih motorističnih raket , ki bi mogoče pripeljale za mano.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga imam na mopedu zmeraj ... a to le zaradi prepotentnih motorističnih raket , ki bi mogoče pripeljale za mano.....

...če pa oviraš promet s tisto ultragalaktično hitrostjo od 45km/h, ker ne voziš v svojem metrskem pasu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če pa oviraš promet s tisto ultragalaktično hitrostjo od 45km/h, ker ne voziš v svojem metrskem pasu :lol1:

ne vozim v metrskem pasu ker mi ne znese vozit samo 45 ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, očitno odsevna jakna in bela čelada ne pomagata.

Danes me je en zbil od zadaj, ker me je spregledal. Vključeval sem se na prednostno, zavijal desno in čakal da se križišče sprazni. On pa je tudi gledal levo in mislil, da sem jaz speljal ter me tako nagazil.

Na srečo se nisem poškodoval, nekako sem poletel iz motorja na noge in roke, motor pa je zbilo na stran in utrpel je klasične poškodbe.

Ne vem, a naj si na čelado montiram rotacijsko luč pa en grozno strašn izpuh da bom bolj viden in slišen al kaj biggrin.gif

ja čudno, zbije te nekdo, ki te ne opazi, ne pa ki je barvno slep.

samo še uradniki, ki bi si radi delali delo morajo to logično elektromagnetno valovanje vidnega spektra in prenos informacij k nevronom dojeti. to je tema za B. Žlendarja in sodelavce na mega agenciji za xy prometni staff. tam znajo kako fluorescentna barva sije bolj kot sonce in luči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!