Skoči na vsebino

Yamaha XMax 250


nadgob

mnenje o skuterju  

42 članov je glasovalo

  1. 1. ali vam je yamaha x max 2011 všeč

    • da
      34
    • ne
      8


Priporočene objave

Pozdravljeni vsi maxiskuteristi.

Sem nov lastnik maxi skuterja Yamaha x max 250 letnik 2011 , bele barve z dodatkom original nosilec in kovček v barvi motorja. Ali si kdo na forumu lasti omenjeni skuter ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na forumu nisem našel teme na yamaho x max, za to sem odprl novo temo, da z morebitnimi lastniki izmenjamo izkušnje...dobrodošla tudi mnenja ostalih maxi akuteristov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na forumu nisem našel teme na yamaho x max, za to sem odprl novo temo, da z morebitnimi lastniki izmenjamo izkušnje...dobrodošla tudi mnenja ostalih maxi akuteristov

Pozdravljen !

Še letos je bil lastnik takšnega motorja ,če se ne motim MAXSI GAŠPER in tudi koliko vem in sem videl pri vožnji mu je šla odlično, drugo ga sam kontaktiraj. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali nima noben yamahe x max 250 letnik 2011 ( novi model, ki ga delajo od leta 2010..) saj bi rad izmenjal izkušnje in mnenja predvsem zaradi vetrovne zaščite. Po prvih 300 km me najbolj moti vetrovna zaščita, ki je na omenjenem skuterju slaba, saj se pri hitrosti 80 km / h in več pojavljajo zelo moteči vetrovi. Originalni vizir je nizek, približni sega do prsi, v ponudbi imajo povišani vizir, ki pa je 7 cm višji in bi segal nekako do vratu. ( ali bi tak vizir lahko kako izboljšal vetrovno zaščito..). Res je, da trenutno uporabljam jet čelado, pri kateri se vetrovi še bolj slišijo in piha tudi pod čelado. Pri hitrosti cca 110 km / h dalje ( motor je za 250 ccm3 zelo živahen ) imam zaradi vetra občutek, da motor postaja nestabilen...

Ne vem kakšni vetrovi so na drugih skuterjih, zato prosim za lastnike maxijev za mnenja glede vetrovne zaščite in kakšna je pri njihovih skuterjih.

Kakšna je druga rešitewv poleg originala, ali dela kdo v Sloveniji vizirje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Poskusi z MRA Vario Touring vetrobranskim steklom.

To se zmontira kot "povišek" na oroginalno steklo.

Dobiš jih TUKAJ, če se ne motim, imajo tudi testne, ki jih lahko stestiraš na svojem motorju.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali nima noben yamahe x max 250 letnik 2011 ( novi model, ki ga delajo od leta 2010..) saj bi rad izmenjal izkušnje in mnenja predvsem zaradi vetrovne zaščite. Po prvih 300 km me najbolj moti vetrovna zaščita, ki je na omenjenem skuterju slaba, saj se pri hitrosti 80 km / h in več pojavljajo zelo moteči vetrovi. Originalni vizir je nizek, približni sega do prsi, v ponudbi imajo povišani vizir, ki pa je 7 cm višji in bi segal nekako do vratu. ( ali bi tak vizir lahko kako izboljšal vetrovno zaščito..). Res je, da trenutno uporabljam jet čelado, pri kateri se vetrovi še bolj slišijo in piha tudi pod čelado. Pri hitrosti cca 110 km / h dalje ( motor je za 250 ccm3 zelo živahen ) imam zaradi vetra občutek, da motor postaja nestabilen...

Ne vem kakšni vetrovi so na drugih skuterjih, zato prosim za lastnike maxijev za mnenja glede vetrovne zaščite in kakšna je pri njihovih skuterjih.

Kakšna je druga rešitewv poleg originala, ali dela kdo v Sloveniji vizirje..

Pred kratkim sem zmontiral višjo šipo Kappa, rezultati fenomenalni, nobenega vetra v obraz, tudi sopotnica zadovoljna, motor še bolj stabilen, brez žvižganja okli čelade, skratka super. Cena šipe 88 eur in kit za montažo 20 eur.

Popravljeno . Popravil pjer01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom prvo probal z original vizirjem, ki je 7 cm višji....poročam o rezultatih upam, da še letos. Če ne bo v redu bom razmišljal o Kappa ali givi vizirju.Gledal sem na spletni strani in je širši ter 30 cm višji....ampak se bojim, da bo potem kot poštarsko vozilo. Ali ste že slišali za krili d.o.o. iz Horjula. Baje, da dela vizirje za vse motorje. Glede skuterjev mora videti zadevo zaradi specifičnega vpetja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nobeden ni zgledal poštarsko (vsaj meni ne), važno je da sem bil skupaj z soptnikom totalno veterno zaščiten (kot cabrio) in brez kakšnegakoli marčesa na čeladah, kaj šele na jaknah,rokavicah,.... Na naslednjega sem že naročil novo povišano šipo KAPPA. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem zmontiral višjo šipo Kappa, rezultati fenomenalni, nobenega vetra v obraz, tudi sopotnica zadovoljna, motor še bolj stabilen, brez žvižganja okli čelade, skratka super. Cena šipe 88 eur in kit za montažo 20 eur.

Na Kateri skuteret ste montirali omenjeni vizir ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xraider ko boš naročal, daj prosim še za mene naroči enega .... sva z soprogo naredila testno vožnjo in ugotovila, da potebujeva višjo šipo.

Naroči pa tisto za katero ti veš, da je boljša.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Givi in Kappa sta v bistvu ena firma...

Se strinjam da dela KAPPA in GIVI v podobnem sklopu, samo na lastnih izkušnjah trdim da ni enako, kot naprimer en premer ko sem kupil novo povišano šipo za Burgman 650 GIVI pa je bila za 8cm nižja od KAPPE kar se na prosto oko skoraj ni opazilo (v tovarniških podatkih pa je za obe bila napisana enaka mera ) in sta bile na pogled skoraj obe enaki, praktično pa tistih nekaj cm pomeni veliko, ter tudi vsaka krivulja na šipi. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav!

Jaz sem včeraj postal lastnik novega X-maxa. Kot zanalašč, je danes bil zelo lep ter relativno topel dan, in sem ga takoj izkoristil, za prvo vožnjo. Opravil sem skoraj 100 km in občutki so mešani. Ker je skuter še nov, sem ga peljal, samo z 30% moči, in mi to gre pošteno na živce! še 1500 kilometrov in bo uteče, upam da bo ta toplotni val še nekaj časa trajal. Motor je zelo okreten glede na veličino, še v ovinek se lepo nagne, kar me je kar presenetilo. Zavore še ne primejo 100%, jih pa tudi nisem probal, ker nebi rad da zvijem diskov.

Gledam še dodatno opremo in razmišljam o nakupu, dodatne vetrne zaščite rok. Za višji vizir bom pa še videl, ko dosežem višje hitrosti! :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno vožnjo !!!

Odličen motorček za krajše relacije in zelo okreten v mestni gneči !!!

Lepo ga uteči !!!

Dodatno opremo pa imaš vso na izbiro v TC- motoshop v LJ in tudi ugodno. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Jaz sem včeraj postal lastnik novega X-maxa. Kot zanalašč, je danes bil zelo lep ter relativno topel dan, in sem ga takoj izkoristil, za prvo vožnjo. Opravil sem skoraj 100 km in občutki so mešani. Ker je skuter še nov, sem ga peljal, samo z 30% moči, in mi to gre pošteno na živce! še 1500 kilometrov in bo uteče, upam da bo ta toplotni val še nekaj časa trajal. Motor je zelo okreten glede na veličino, še v ovinek se lepo nagne, kar me je kar presenetilo. Zavore še ne primejo 100%, jih pa tudi nisem probal, ker nebi rad da zvijem diskov.

Gledam še dodatno opremo in razmišljam o nakupu, dodatne vetrne zaščite rok. Za višji vizir bom pa še videl, ko dosežem višje hitrosti! :)

Srečno vožnjo :OK:

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Hvala!

Sem naročil 12v vtičnico in orginal protivetrno zaščito za roke. Sem pa naredil že 250 km...

kako si zadovoljen z skuterjem ( vetrna zaščita, htrost,pospeški...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dozdaj sem naredil 300km. Vozim ga še vedno po upokojensko, tko, da nemorem kaj več povedat o pospeških, ampak zazdj sm zadovoljen z njim. Ker mi hudič ni dal miru, sem naroču še dodatno orginal višjo šipco in stranske gumijasto zaščito za obe strani. Vetrna zaščita z novo šipco je boljša, ni pa maximalna. še vedno piha v obraz če odpreš šipco na čeladi. Sm pa opazil, če imam malo odprto šipco, da mi pa ne piha v obraz. Več sporoćim, ko naredim prvi servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Dozdaj sem naredil 300km. Vozim ga še vedno po upokojensko, tko, da nemorem kaj več povedat o pospeških, ampak zazdj sm zadovoljen z njim. Ker mi hudič ni dal miru, sem naroču še dodatno orginal višjo šipco in stranske gumijasto zaščito za obe strani. Vetrna zaščita z novo šipco je boljša, ni pa maximalna. še vedno piha v obraz če odpreš šipco na čeladi. Sm pa opazil, če imam malo odprto šipco, da mi pa ne piha v obraz. Več sporoćim, ko naredim prvi servis.

Pozdravljen!

Tudi sam sem pred kratkim kupil omenjeni motor, ga tudi še vedno utekam.

Sem pa ravno včeraj govoril z serviserjem glede utekanja, pa je dejal da ga niti ni potrebno pretirano šparat, saj tako ali tako ne moreš izbrati obratov če želiš doseči določeno hitrost in zaradi tega skuterji niso tako občutljivi kot denimo kakšni športni motocikli, ki imajo tudi dosti višje obrate.

Imel sem namreč pomisleke ker v knjigi piše, da se naj bi prvih 1000 km izogibal obratom nad 4000 rpm???? Kot veš bi to v praksi pomenilo vožnjo do nekje 50 km/h, pa še to po ravnini.

Sam ga prvih 300 km skoraj nisem gnal čez 5000 rpm mogoče le nekaj krat za kakšno prehitevanje pa še to le za nekaj sekund. Sedaj imam prevoženih 500 km in se še nisem peljal več kot 90 km/h, pa mi je serviser včeraj dejal da ga lahko vozim že praktično normalno (ne pa agresivno). Stvar je v tem da je do prvega servisa v motorju redkejše olje.

Ali si ga sedaj že pritisnil do max??

No pa srečno vožnjo vsem skupaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!