Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

približno 20 12 2011 pa do približno 8 1 2012 se odpravljam do Genove z motorjem pa na trajek do tanger Morooco , potem pa potepanje .

O poti po Moroccu pa se da zmenit če bo šel gdo zraven. Bil sem že v Moroccu tako da že malo poznam sedaj bi šel pa še z motorjem.

Če se gdo pridruži bi bil vesel da bom pol govoril slovensko čene se moram začeti učit maroščino :rolleyes: :notworthy: :whistle::winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

približno 20 12 2011 pa do približno 8 1 2012 se odpravljam do Genove z motorjem pa na trajek do tanger Morooco , potem pa potepanje .

O poti po Moroccu pa se da zmenit če bo šel gdo zraven. Bil sem že v Moroccu tako da že malo poznam sedaj bi šel pa še z motorjem.

Če se gdo pridruži bi bil vesel da bom pol govoril slovensko čene se moram začeti učit maroščino :rolleyes: :notworthy: :whistle::winkiss:

Koliko pa računaš, da bo tempreratura dol januarja?

Mene pa mojo je letos maja v hribovju zeblo ku majmuna (v bistvu še bolj kot tiste majmune dol). V puščavi je bilo en dan 12 stopinj, ponoči sva v šotoru zmrzovala.

Meni je bilo drugače kar nekajkrat žal, da se nisem naučil naslednjega izraza v maroščini: "Je*** ti mater!"

Predvsem v severnem delu.

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo mi bli lani, tudi konc decembra do začetka januarja, je blo 15-20 na severu in 28 v puščavi. V Essaouiri se je dalo kopat.

Samo bo pa znal bit dež, predvsem na severu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nič novega nisem slišal ali bom doživel po mrazu se isto pelješ le obleči se treba je pa ozračje drugačno se tudi uživa le da do kolena ne gre ampak do tal ali pa gres počasi vzames pa gp racer za puščavo pravijo da držijo. Kar se tiče neznancev pa se peljeva vsak s svojim motorjem in vsak zase odgovarja sem lahko le tisti ki nga ni strah potovat po tuji deželi in se mogoče znajdem ker veliko potujem na stranišče pa mora vsak sam .v nekaj letih 30 let potovanj-plezanj sem se navadil da gres sam potem pa se ujames kolikor se ne pa da pričakuješ da te bo kdo vodil ali da ga boš vodil pol te pa se sk...... Če rabim kaj drugega bom vzel na zadnji zic kaj nežnejšega ta bo pa že poslušala sej ji druzga ne ostane :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor ni tisti ki je tam naveden da ne bo pomote bo šlo tudi po makadamu BMW f 650 gs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Potovanje se je končalo užitkov je konec pa spet delat za naslednje na spodnjem linku je nekaj slik.

http://www.motosvet.....php?cid=1-2863

Odlično! Vidim, da sta se še dva imela fajn "tam dol"! Hočemo še zemljevid :P

A tvoj pajdaš je pa kar z XT660X šel - smem vprašati katere gume (17 col) je montiral in kako se zadeva obnese na sipinah, zahtevnejšem makedamu...?

Hvala

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar imas s tem se pelješ. Zadnjo sva našla mal ožjo pa širšo kar je isto kot original in sicer tkc 80 prednje pa ni bilo off road . Nekaj manj grobega mt 60 od michelin.

Povsod gre. Tudi po sipinah sam moraš imet tudi močan motor, 50 KM za to tonažo motorja kot sva jih imela je premalo (195kg). Druga pa do konca pa v glavi še 4000km pa odnehaš. Bolje 50 KM pa nadaljujes kot nič za nekaj ur užitkov pa se navadit se treba,pa je vseeno premalo. Pravijo da mora biti najmanj 3kg na KM se pravi motor ne težji od 150 kg,če imaš 50KM,pa še to je premalo. Najin pa je imel pri. 195 kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar imas s tem se pelješ. Zadnjo sva našla mal ožjo pa širšo kar je isto kot original in sicer tkc 80 prednje pa ni bilo off road . Nekaj manj grobega mt 60 od michelin.

Povsod gre. Tudi po sipinah sam moraš imet tudi močan motor, 50 KM za to tonažo motorja kot sva jih imela je premalo (195kg). Druga pa do konca pa v glavi še 4000km pa odnehaš. Bolje 50 KM pa nadaljujes kot nič za nekaj ur užitkov pa se navadit se treba,pa je vseeno premalo. Pravijo da mora biti najmanj 3kg na KM se pravi motor ne težji od 150 kg,če imaš 50KM,pa še to je premalo. Najin pa je imel pri. 195 kg.

Dobr si to razložu!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko gledam slike se kar tresem...lepo sta se imela.

Naslov je Marocco 2011 - 2012, torej lahko še jaz vprašam, če je kdo pripravljen it v Marocco za prvomajske praznike?

Zgodba je podobna kot pri Menihu...drugače grem sam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21.4 zapeljemo na trajekt:)....

je pa treba karte kr nabavt se lepo dražijo...s tedna v tedn...

gremo pa 4 motorji....5.5pridemo pa nazaj v evropo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Menihom nameravava ponoviti Maroko enkrat konec Maja, Junij. Vožnja predvsem čez visokogorske prelaze v Visokem Atlasu (ca. 3-4x). Vožnja po Saharskem delu ob Alžirski meji po trackih med Merzougo pa nekje do Akke. Nazaj grede čez Anti Atlas in Tizi-n-Test, Marakesh. Čimveč off-roada. Cela avantura bi trajala okoli 20 dni. Če je še kaki resen kandidat za zraven, bo dobrodošel. Vozila se bova s KTM 990 Adv in Bmw R-1200 gsA.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Menihom nameravava ponoviti Maroko enkrat konec Maja, Junij. Vožnja predvsem čez visokogorske prelaze v Visokem Atlasu (ca. 3-4x). Vožnja po Saharskem delu ob Alžirski meji po trackih med Merzougo pa nekje do Akke. Nazaj grede čez Anti Atlas in Tizi-n-Test, Marakesh. Čimveč off-roada. Cela avantura bi trajala okoli 20 dni. Če je še kaki resen kandidat za zraven, bo dobrodošel. Vozila se bova s KTM 990 Adv in Bmw R-1200 gsA.

grem zraven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O lepo, pa ravno vprašat sem hotu za traso...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes zadnja noč v Maroku,jutri spiva že na ladji za Genovo.Še nekaj utrinkov s poti.Lp Mare in Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla mojstra, sta že nazaj? Je blo fajn? Do slik se ne da pridt. Bosjany-ju nisem mogel poslati podatkov, ker me ni bilo več doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imate vi, ki ste bli letos v Maroku približen podatek kolkpride trajekt Tanger - Genova za osebo in motor v eno smer ter s katero družbo?

Po tem forumu so samo stari podatki (trajekti so se v zadnjih dveh letih ful podražl), po netu je pa tud miljon enih varjant, pa nč konkretnga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povratna karta Genova-Tangier-Genova z posteljo v kabini me je koštala 378e.Prevoznik Grandi Navi Veloci.Kupil sem jo prek spleta ca en mesec pred odhodom,okol 15.3.2012.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 motorja, 2 potnika, kabina, Genova-Tanger, 354e. Za enega deli z 2.

GNV, kupil prek spleta, dan pred odhodom (22.4.)

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@rrrr, Trije gremo čez mesec dni. Potujemo z istim ladjarjem, na isti relaciji v malce bolj raskošni kabini s pogledom na morje. Skupna cena 1.500 €.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za info! Res je treba mal gledat na termin in dan odhoda...se cene razlikujejo tud za 200 €...verjetno greva eno smer po cesti :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!