Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

Ob 10. 1. 2017 at 14:09, Frenk 67 pravi:

očitno je pristaš reka, slika pove več kot 100 besed ;)

Dogodkov na mojih potovanjih, ne bom opisoval na tem forumu,ker ne mislim brat komentarjev raznih ,ljubimcev" in podobnih.Bil sem pac tam kjer sem bil,za svoje zadovoljstvo in svoj denar.Ce pa koga zanimajo detalji,pa mu z veseljem odgovorim na ZS,ali pa na tel,ki je v mojem profilu.Lp Mare

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maročani ! - Zanima me, če ima kdo izkušnje glede transferja do Tangerja z družbo Grimaldi, ki plove med Savono in Marokom. Predvsem me zanima, če se držijo voznega reda, ali pa plovbo  "raztegnejo" in namesto pozno večernega pristanka privežejo barko v jutranjih urah, kot to prakticirajo pri GNV.  Namreč pristanek v Tangerju ob 23. uri + še 2-3ure na carini, mi ne potegne najbolj. 

Lp

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 1. 2017 at 21:43, nemo pravi:

Slovensko verzijo piše Mac, jaz bom predvsem prispeval fotke.

Izvoli link: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116743-maroko-za-početnike/page-1

Tekst je prilagojen drugemu okolju, zato (tudi zaradi jezika) ne bo vsem zainteresiranim na MS všeč.

...zakaj je blo pa treba za Maroko KTMja za BMW zamenjat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 16. 1. 2017 at 11:16 AM, mac said:

Maročani ! - Zanima me, če ima kdo izkušnje glede transferja do Tangerja z družbo Grimaldi, ki plove med Savono in Marokom. Predvsem me zanima, če se držijo voznega reda, ali pa plovbo  "raztegnejo" in namesto pozno večernega pristanka privežejo barko v jutranjih urah, kot to prakticirajo pri GNV.  Namreč pristanek v Tangerju ob 23. uri + še 2-3ure na carini, mi ne potegne najbolj. 

Lp

Mac

@mac, tudi mene zanima ta informacija, tako da bom vesel, če kdo podeli to informacijo/izkušnjo z vsemi.

Popravljeno . Popravil Lukec1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob ‎19‎. ‎01‎. ‎2017 ob 10:53, mac pravi:

Za mene je že prepozno. Nabavil karte za trajekt pri GNV 15.4.2017 ob 18:00!

No potem se bomo pa skupej svaljkal na trajektu :D 

Nazaj grede smo namesto pozno zvečer, pristali zjutaj in jo potem pihnili direktno domov. Plan je bil, da si še genovo ogledamo. Želja po domu je bila večja. So se pa bolj urnika držali na poti iz Genove do Tangirja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Roman ATHD pravi:

No potem se bomo pa skupej svaljkal na trajektu :D 

Nazaj grede smo namesto pozno zvečer, pristali zjutaj in jo potem pihnili direktno domov. Plan je bil, da si še genovo ogledamo. Želja po domu je bila večja. So se pa bolj urnika držali na poti iz Genove do Tangirja :)

Baje, da kljub napisanemu urniku prakticirajo pristanek v Genovi ob 7. uri zjutraj, da lahko folk vsaj spi, ker tisto ob 1. ponoči je preveč kruto. Tak je tudi vmesni pristanek v Barceloni. Zgleda, da nas bo kar nekaj na tem trajektu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, mac pravi:

Baje, da kljub napisanemu urniku prakticirajo pristanek v Genovi ob 7. uri zjutraj, da lahko folk vsaj spi, ker tisto ob 1. ponoči je preveč kruto. Tak je tudi vmesni pristanek v Barceloni. Zgleda, da nas bo kar nekaj na tem trajektu.

Definitivno nas bo veliko :) Ne vem pa zakaj tolk časa visimo v Barci. Mogoče tudi tukaj tempirajo na jutranjo uro. Sicer se pa potem zgubi 5 maroških minut na meji pri vstopu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno ja potrebno vzeti v zakup tole igubljanje časa s trajektom 12 dni Maroka + 4 dni nna trajektu (brez prištevanja zamude). Je pa tole za enkrat najcenejša varianta. Za dolgrede se nekako potrpi, ker je veliko adrenalina in pričakovanj ... nazajgrede je pa bolj tko tko. Bomo pa naredili Jack Daniels party.

Vsi, ki boste nabavljali suho hrano za nazaj ... prosim vas, da ne kupukete tistih vijola in lila salam v shoping centru ... zgledajo nekako v ovitku kot naša poli ... ko pa odviješ ... 80 odtenkov barve, ki pri nas ni znana med salamami :D:)

Popravljeno . Popravil Roman ATHD
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 19. 1. 2017 at 6:54 AM, Lukec1 said:

@mac, tudi mene zanima ta informacija, tako da bom vesel, če kdo podeli to informacijo/izkušnjo z vsemi.

Naša izkušnja s potjo v Maroko z Grimaldijem je zelo tresoča(ladja je vibrirala kot da bo razpadla) in kljub urniku, da pristanemo ob 23h, pristnek naslednje jutro ob 6:30.

P.S.: komunikacije preko elektronske pošte pred potjo nisem uspel vzpostaviti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Nekaj razmišljamo o turi po Maroku pa me zanima sledeče glede rezervacije trajekta
Namen imamo iti vsak z svojim motorjem, recimo 4 ljudje in 4 motorji, torej bi rezerviral 4 karte in zunanjo kabino za 4 osebe.
Sedaj pa če pogledamo spodnjo sliko, je potrebno za vsako osebo doplačati 103 EUR za 4 posteljno kabino ali je to ceno doplača samo ena oseba? Motocikel namreč lahko rezerviraš samo ''One per booking''...ferry.thumb.JPG.cd6e36fd42ebd8075a07cb53bf8de363.JPG

Hvala za odgovore.

P.S.: Vsi pišete, da vozi trajekt 2 dni, na tej strani pa piše 1 dan in 1 uro?? Ima kdo izkušnje tudi s tem?

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, boych pravi:

Nekaj razmišljamo o turi po Maroku pa me zanima sledeče glede rezervacije trajekta
Namen imamo iti vsak z svojim motorjem, recimo 4 ljudje in 4 motorji, torej bi rezerviral 4 karte in zunanjo kabino za 4 osebe.
Sedaj pa če pogledamo spodnjo sliko, je potrebno za vsako osebo doplačati 103 EUR za 4 posteljno kabino ali je to ceno doplača samo ena oseba? Motocikel namreč lahko rezerviraš samo ''One per booking''...ferry.thumb.JPG.cd6e36fd42ebd8075a07cb53bf8de363.JPG

Hvala za odgovore.

P.S.: Vsi pišete, da vozi trajekt 2 dni, na tej strani pa piše 1 dan in 1 uro?? Ima kdo izkušnje tudi s tem?

Midva z ženo sva dala februarja ali marca 700 evrov za karte (zunanja kabina  3 ležišča, wc+motor) pol si pa računaj :P

Mi smo šli z GNV , tja 2 dni nazaj skoraj 3 ker je en brihten v wc vrgel plenice in je pol trajekta z mano vred imelo drek v wc -ju :cry:

Tako da tisto o enem dnevu in eni uri ne drži ,edino če je štet postanek v Barceloni in ne v Tangerju .

Na ladji boš imel pir po 4 ali 5 evrov , pa ni važno al mali al veliki , kar imajo je pač toliko.

lp 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Midva z ženo sva dala februarja ali marca 700 evrov za karte (zunanja kabina  3 ležišča, wc+motor) pol si pa računaj :P

Mi smo šli z GNV , tja 2 dni nazaj skoraj 3 ker je en brihten v wc vrgel plenice in je pol trajekta z mano vred imelo drek v wc -ju :cry:

Tako da tisto o enem dnevu in eni uri ne drži ,edino če je štet postanek v Barceloni in ne v Tangerju .

Na ladji boš imel pir po 4 ali 5 evrov , pa ni važno al mali al veliki , kar imajo je pač toliko.

lp 

 

Karta motor+1oseba je trenutno 250 EUR, cca 100 EUR kabina v vsako smer bi se izračun skoraj izšel. Gledam namreč avto in 4 osebe in če dodatno rezerviraš 4 posteljno kabino ceno dvigne za 100 EUR, tako da po moje en od štirih doplača še kabino in je tot to.

Za zaloge pira pa bomo že poskrbeli ... s ceno pira 5 EUR v dveh dneh na trajektu bankrotiram ... :fredyjecar:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na Grimaldiju mel na osebo takole:

130€ potnik + 130€ motor + 100€ kabina + 6.50€ insurance = 366.50€ na potnika

2 osebi, 2x toliko, pri vsakem potniku sem iel odkljukano kabino

voznja cca 20 ur do Barcelone, potem postanek cca 8 ur, voznja do Tangierja cca 25 ur, vse skupaj dva polna dneva in se ena noc. Po njihovi napovedi bi morali pristati pozno ponoci, pa smo sele zjutraj.

 

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, boych pravi:

Nekaj razmišljamo o turi po Maroku pa me zanima sledeče glede rezervacije trajekta
Namen imamo iti vsak z svojim motorjem, recimo 4 ljudje in 4 motorji, torej bi rezerviral 4 karte in zunanjo kabino za 4 osebe.
Sedaj pa če pogledamo spodnjo sliko, je potrebno za vsako osebo doplačati 103 EUR za 4 posteljno kabino ali je to ceno doplača samo ena oseba? Motocikel namreč lahko rezerviraš samo ''One per booking''...ferry.thumb.JPG.cd6e36fd42ebd8075a07cb53bf8de363.JPG

Hvala za odgovore.

P.S.: Vsi pišete, da vozi trajekt 2 dni, na tej strani pa piše 1 dan in 1 uro?? Ima kdo izkušnje tudi s tem?

Jaz sem imel informacijo od človeka, ki gre dol večkrat na leto, da naj karto kupim na licu mesta v luki in ne v predprodaji. Dol sem šel po cesti, za nazaj pa karta kupljena v Tangerju cca 2 uri pred odhodom za cca185€ do Genove s kabino , vožnja trajala cca 55 ur. Najbolj kamot, pa tudi, kot vidim, najbolj ugodno. Kar je meni zelo pomembno, je občutek svobode, ko te časovni termini ne obremenjujejo in se lahko ravnaš po trenutnem navdihu.....drugič pa bom šel itak v obe smeri po cesti, pa ne me vprašat zakaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, xtzs pravi:

Jaz sem imel informacijo od človeka, ki gre dol večkrat na leto, da naj karto kupim na licu mesta v luki in ne v predprodaji. Dol sem šel po cesti, za nazaj pa karta kupljena v Tangerju cca 2 uri pred odhodom za cca185€ do Genove s kabino , vožnja trajala cca 55 ur. Najbolj kamot, pa tudi, kot vidim, najbolj ugodno. Kar je meni zelo pomembno, je občutek svobode, ko te časovni termini ne obremenjujejo in se lahko ravnaš po trenutnem navdihu.....drugič pa bom šel itak v obe smeri po cesti, pa ne me vprašat zakaj....

zakaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎23‎. ‎01‎. ‎2018 ob 9:36, Kmet2 pravi:

Midva z ženo sva dala februarja ali marca 700 evrov za karte (zunanja kabina  3 ležišča, wc+motor) pol si pa računaj :P

Mi smo šli z GNV , tja 2 dni nazaj skoraj 3 ker je en brihten v wc vrgel plenice in je pol trajekta z mano vred imelo drek v wc -ju :cry:

Tako da tisto o enem dnevu in eni uri ne drži ,edino če je štet postanek v Barceloni in ne v Tangerju .

Na ladji boš imel pir po 4 ali 5 evrov , pa ni važno al mali al veliki , kar imajo je pač toliko.

lp 

 

@Kmet2 no no ... se mi je zdel nekej čudno zakaj je tolk trajal nazajgrede ... sicer si pa videl, da je nam kar pasalo ... 4 v vrsto z Jackom in mal pive, da je šlo lažje po grlu ;):)

Predlani je imel trajekt zamudo že na štartu iz Tangierja ... in smo pristali zjutraj ... Lani se je Kmet2 igral s plenicami in smo mel tud nekam čuden prihod ... se ne spomnim čist točno ;):D:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Roman AT pravi:

@Kmet2 no no ... se mi je zdel nekej čudno zakaj je tolk trajal nazajgrede ... sicer si pa videl, da je nam kar pasalo ... 4 v vrsto z Jackom in mal pive, da je šlo lažje po grlu ;):)

Predlani je imel trajekt zamudo že na štartu iz Tangierja ... in smo pristali zjutraj ... Lani se je Kmet2 igral s plenicami in smo mel tud nekam čuden prihod ... se ne spomnim čist točno ;):D:D

 

Nazaj nismo šli skupaj :cool:smo ostali še skoraj teden ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Nazaj nismo šli skupaj :cool:smo ostali še skoraj teden ......

Ups, hvala za refresh ... zdej se spomnu ... dol smo pa šli :D 

Pozno popoldan je pristal v Genovi in potem direktno do doma ... okol 06:00 sem parkiral doma.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Roman AT said:

Pozno popoldan je pristal v Genovi in potem direktno do doma ... okol 06:00 sem parkiral doma.

Uff, kje ste se zgubljali. Midva sva bila doma ob 02:00.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎28‎. ‎01‎. ‎2018 ob 18:36, sohen pravi:

Če se komu ljubi gledat...

Lepo skupej sestavljeno :OK: ... 4x bil dol na različne načine in ne grem več. So še drugi konci za pogledat ;):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!