Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

  • 7 mesecev pozneje...

Morocco  2015 letos odpade    so  velike  poplave , veliko cest bo  uničenih  -neprevoznih  v puščavskem in Atlasu delu  pa  tudi  puščava  je lahko nevarna  če  bodo prišle poplave  naenkrat  ob tem   čudnem vremenu letos.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fRfkKtWE_mg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA počakat...to je edina varianta. Sam sem doživel kako to gre ko ti cesto zalije v 10 minutah potem pa čakaš ukleščen pol dneva in potem vse skupaj spet odteče kot bi nekdo potegnil čep iz banje. Ko smo bili mi dol so bile poplave v manjšem obsegu......pač skoraj vsakoletni pojav pa smo imeli kar nekaj težav z spreminjanjem poti ker je bilo na jugu ogromno cest blokiranih. Po hribih pa so se že tako slabi kolovozi spremenili v rečne struge.

So pa reakcije poplav res hitre.........toplo odsvetovano je tudi spanje v kakšnih suhih rečnih strugah v sezoni poplav, ker te lahko voda nenadoma ponoči presenti. Par let se je to zgodilo angleški skupini in vsaj po slikah sodeč ne bi bil rad na njihovem mestu.

 

Saj če bi imel človek neomejeno časa ni panike.....samo večina nas je takih ki tisto potovanje stlačimo v 3-4 tedne in nihče verjetno nima želje da bi večino časa čakal kdaj bo voda odtekla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam vsega  z prevozom tri tedne  časa  sepravi 14 dni offroda   kar me zanima . Bil  sem  že  4x dol  pa  najbrž vem kaj  hočem  .

Na uro pa  pojdi  pogledat  in mi sporoči    kako   je s cestam. Sicer  pa odvisno kaj te  zanima  tam  dol   zato  ni treba  takoj    pameten  bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem odsvetujete Maroko čez mesec dni? Je za december in januar normalno tam bolj deževno vreme?

Problem je, ker bom imel konec leta tri tedne prosto in delam malo načrte...lepo bi bilo malo v toplejše kraje pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne   ne  odsvetujem   januarja  in februarja   skoraj  ni dežja    vsaj   ta  4 leta

tenmperature  so  super   in  veliko  cest  je prevoznih   ker  ni  vode.

Če izbiraš  pa   bolj  hribovske  neasvaltirane  ceste   pa  se  zna  zgodit   da   bojo   neprevozne  , ker   so  bile  velike poplave  in  jih  ne bodo    obnovili pravočasno..   Je pa res  da  do vseh  znamenitostih  Maroka   lahko prideš po asvaltiranih  cestah  in si ogledaš   Maroko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcebeje je do Genove potem pa na trajejt do Tanger Med v Moroccu. Motor in oseba povratna 330 euro ce kupiš kakšen mesec in pol prej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam, da bi za prvič pičil kar s kombijem. Motorja primernega za take ali podobne ture tako ali tako nimam.

Trajekt povratna z juga Španije je 290, nafta pa bi me stala cca 600-700. Po poti bi obiskal par prijateljev in se še malo razgledal po jugu Španije. Zdaj gledam za AC koliko znesejo in ali se jim kje da izogniti. Mogoče kdo ima to informacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel kar nekajkrat v Spanijo, ce isces najbolj enostavno pot itak nimas kaj dosti za izbirat

 

Cez Italijo ni drugega kot AC do Ventimiglia.

 

Na zacetku v Franciji AC placujes na vsakih par deset km, vmes pa nekateri odseki niti niso placljivi.

 

Spanija ima dve vrsti AC, tiste z oznako AP so za placat, tiste z A pa nimajo cestnin, poleg tega pa imas se route nazional ki so skoraj enako hitre. Tu imas karto: http://about-spain.net/travel/map.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

sva se po istih cestah vozila :-) Jest pa bil novembra 15 dni-4300km, ampak z avtom-želel z motorjem ampak je bil trajekt za dva motorja dražji kot karte pa avto rentat-rentanje motorja pa čist precenjeno-pošl na zs iz kje in koliko si plačal trajekt. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
Ob 12. 10. 2016 at 16:14, Cartman pravi:

Pa letos, se bo kdo kej hvalu? 

jaz letos ziher ne!  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/12/2016 at 4:14 PM, Cartman said:

Pa letos, se bo kdo kej hvalu? 

Zvone Šeruga se precej.... sam se mi zdi, da se ne vkopava v pesek....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, mac said:

Glih hvalil se ne bomo, bomo pa kakšno novičko sporočil in kakšno fotko napopal (če le ne bo potem ena sama kritika ?!)

Še 33 ur do odhoda !!!!!!!!!  :):):) 

Mac

 

Čim tle objaviš se že hvališ : sej veš, slovencelska foušija pa to.....

49 minutes ago, RSTDRIVER said:

Zvone Šeruga se precej.... sam se mi zdi, da se ne vkopava v pesek....

 

itak de se ne. BMW se ne zakoplje. 

 

 

ko ravno omenjamo Šerugo, na hitro sm preletel njegove rute, Meni, k nimam več jajc de kar nekam grem...se zdi fino. tud cena 1500 ni neko odiranje. še 1500 za drugega na motorju se mi zdi pa precej. In 11 motorjev mi je čist preveč. ampak popolnoma razumem. to ni dobrodelna ustanova, to je njegov šiht.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Cartman said:

Čim tle objaviš se že hvališ : sej veš, slovencelska foušija pa to.....

 

itak de se ne. BMW se ne zakoplje. 

 

 

ko ravno omenjamo Šerugo, na hitro sm preletel njegove rute, Meni, k nimam več jajc de kar nekam grem...se zdi fino. tud cena 1500 ni neko odiranje. še 1500 za drugega na motorju se mi zdi pa precej. In 11 motorjev mi je čist preveč. ampak popolnoma razumem. to ni dobrodelna ustanova, to je njegov šiht.  

Itak...to je njegov kruh, in če dobi kandidate-hvalabogu. Te pa tak trip potem kar pride nekaj denarja-in če greš v lastni režiji te tok pride vse skupaj za dva. Samo nekateri povsod rabijo nekoga, da mu vse zorganizira-kot ovčke. Je pa maroko res varna dežela, in hudičevo lepa in raznolika. Bo treba še it....v svoji režiji, kot vedno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, cb1300 said:

Itak...to je njegov kruh, in če dobi kandidate-hvalabogu. Te pa tak trip potem kar pride nekaj denarja-in če greš v lastni režiji te tok pride vse skupaj za dva. Samo nekateri povsod rabijo nekoga, da mu vse zorganizira-kot ovčke. Je pa maroko res varna dežela, in hudičevo lepa in raznolika. Bo treba še it....v svoji režiji, kot vedno

Ne ocenjuj ljudi, da so kot ovčke, če gredo z organizirano skupino! Mogoče so prav ti ljudje na svojih delovnih mestih vodilni in jim paše, da je vse organizirano ali se enostavno nimajo časa ukvarjati z organizacijo lastnega potovanja. Če ne bi bilo takih ljudi, potem tudi podjetij, ki se ukvarjajo z organizacijo moto turizma ne bi bilo. Poglej cene Edelweissa in ti bo jasno koliko stane pri njih. Je pa res, da Šeruga ne posoja motorjev, ampak greš s svojim. Kar mu zelo zniža stroške poslovanja. Kolikor slišim ima polno. 

Moj brat je pred leti (v časih Juge), ko se sploh še ni toliko potovalo, vodil skupine uspešnih poslovnežev v Hong Kong, Singapur in podobne destinacije. Večina teh "ovčk" je uspešno vodila svoja družinska podjetja (takrat se je temu reklo obrt), a so na tako potovanje raje šli v organizirani skupini. Nekaj teh imen je danes visoko na lestvici najbogatejših Slovencev. Tja niso prišli, ker so ovčke...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 13. oktober 2016 at 7:33 PM, mac said:

Glih hvalil se ne bomo, bomo pa kakšno novičko sporočil in kakšno fotko napopal (če le ne bo potem ena sama kritika ?!)

Še 33 ur do odhoda !!!!!!!!!  :):):) 

Mac

 

 

 

 

Se pravi se ene 9ur.....

 

de ne bo kakega nesporazuma. Upam da grete za dolgo, da se bote supr meli in da bos objavil kej odlicnih slikc. Pa de se celi prpelete domow. Fous res nism. Prvoscm vsem kar si zelijo. In ker smo umesali serugo, nism zastopil, grete solo al z zvonetom? 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!