Skoči na vsebino

Maroko - Zahodna Sahara, Mavretanija 2011


Whiskey

Priporočene objave

Spet pri roki internet :-) Ker sem srecal v Tan-Tanu spremljevalni jeep portugalskih motoristov na poti do Guineje Bissao sem potegnil do Laaoyuna. Jutri bom verjetno tik pred mejo z Mavretanijo, pojutrisnjem pa v Nouakchottu. Tako dobim en dan nazaj.

Ruta MA2 (Tafroute - Igmir - Ait Hadou, v AntiAtlasu) me je presenetila s svojo lepoto. Precej bolj slikovita in divja od kanjona Todre. Zal na tlf-ju nimam slik da bi kako prlepu. 50 km off-road uzivancije v prelepem vremenu in pokrajini.

Do Atarja bo zdej bl gasa in manj slikanja. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[/quoteJutri bom verjetno tik pred mejo z Mavretanijo, pojutrisnjem pa v Nouakchottu. Tako dobim en dan nazaj.

eeeeeeeej stari, to pa greee! zdej pa na vsakih 400km naredi 2leva pa 2desna ovinka hehe . Do Atarja bo pa še velik slik se mi zdi.

Pa počas, zima je dolga vreme pr nas od k.... nč SREČNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celo v aubergeju Menata v Nouakchottu imajo open WiFi. Sem na meji srecal skupino spancev pa smo v konvoju s povprecjem 140 letel proti cilju. Smo imel zvecer manjsi logisticni problem najti kaksen pir. Pri kitajckih je bil za 3 Eur in to ta mali. So nas pa opozoril, naj se pazimo policije. Zivela Islamska republika. Se 450 km pa na polovici poti. Aja se tole. Danes je zgalo 40,5 st. Lahko viska kakih 10 posljem v Slo. :-)

Iz varnostnih razlogov danes slikanja ni bilo. Pred 3 dnevi sta bila na tej ruti ugrabljena 2 spanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basbas, tebi sem hotu poslat slikco tajina, pa tuki ne gre. Bom na PM. Ko pridem nazaj greva na gajbo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basbas, tebi sem hotu poslat slikco tajina, pa tuki ne gre. Bom na PM. Ko pridem nazaj greva na gajbo!

ti men kar pošlji slikco tajina , jaz pa ti pošljem slikco six pack-a hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PLANIRANI IZLET,VREDEN VSAKE POHVALE..SREČNO TUDI IZ MOJE STRANI,ČIMMANJ GUMIDEFEKTOV IN KAKRŠNIHKOLI PROBLEMOV..SPLOH PA Z BIROKRACIJO..VELIKO UŽITKOV,LEPIH FOTOGRAFIJ IN SREČEN POVRATEK...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po daljšem času sem prišel na stran in vidim da dobro privjaš gas zajle, želim ti vso srečo in čim več užitkov, ko se vrneš pa obvezno k meni na pir.

LP Martin & Helena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PLANIRANI IZLET,VREDEN VSAKE POHVALE..SREČNO TUDI IZ MOJE STRANI,ČIMMANJ GUMIDEFEKTOV IN KAKRŠNIHKOLI PROBLEMOV..SPLOH PA Z BIROKRACIJO..VELIKO UŽITKOV,LEPIH FOTOGRAFIJ IN SREČEN POVRATEK...

to se je pa sliŠal prav do njega - mu sploh ne bo treba prebrat

Ja, slik se pa tudi jaz veselim, ker vem da si vzameŠ čas za sliko in naknadno obdelavo :-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1.325 km 4x4 off-roada nazaj v Nouakchottu. Nekaj slik s telefona sem poslal Basbasu. Upam, da jih kmalu objavi. Slike so iz Valle Blanche, neke oaze, sipin pri Chinguettiju in drugega najvecjega monolita na svetu - Ben Amire. Zaenkrat nobenih problemov ne z motorjem ne z gumami. Danes je sicer nekaj crkaval pod stand gasom tik pred pumpo in kakjh 100 m do aubergeja. Tuki ostanem 2 noci, potem pa samo se proti Slo. WiFi bo se 2x na voljo in to v Marakesu in zadnji vecer v Maroku v Tetouanu. Prevozenih je okoli 5.500 km. Vrocina se zmeri pritiska in to od 38 do 40 stopinj. No sej bo v severnem Maroku ze boljs :-)

Slik na SD-jih je ze 1.500. Na koncu jih zna bit okol 2.000. Tolk zaenkrat. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se je pa sliŠal prav do njega - mu sploh ne bo treba prebrat

Ja, slik se pa tudi jaz veselim, ker vem da si vzameŠ čas za sliko in naknadno obdelavo :-)

jebela,a sem tko kričala???? :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere kričijo,hehe.

ja, zato, da imajo še sosedje kaj od tega :-)

kje imaš slike?

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti poslal obljubljen tajincek in mavretansko zirafico :-)

Sem se ze prdrajsal v Laayoun. Vmes v Dakhli posrebal prvi kofic po 14 dnevih. Sicer je bil zanic in kostal 20 Dh.

Neki zafrkava on-board kompjuter. Se mu mal zmesa s prikazom nivoja goriva in km-ji do konca rezervoarja.

Je pa zadnja dva dni posteno vleklo. Se posebej uceri se v Mavretaniji je bila cesta cisto bela. Ko sem zvecer pr Barbasu iz preventive pucu zracni filter, sem iztresel za en kup peska :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti poslal obljubljen tajincek in mavretansko zirafico :-)

Sem se ze prdrajsal v Laayoun. Vmes v Dakhli posrebal prvi kofic po 14 dnevih. Sicer je bil zanic in kostal 20 Dh.

Neki zafrkava on-board kompjuter. Se mu mal zmesa s prikazom nivoja goriva in km-ji do konca rezervoarja.

Je pa zadnja dva dni posteno vleklo. Se posebej uceri se v Mavretaniji je bila cesta cisto bela. Ko sem zvecer pr Barbasu iz preventive pucu zracni filter, sem iztresel za en kup peska :-)

Hvala za tajin, pa tud žirafca dobr zgleda. Če bi pa ti v Dakhli kontaktiral Morovića bi ti Dr. Špela zihr skuhala en dobr barcafe.

Ja odlomš eno vejco z arganovega drevesa , nikakor ne z kakšne bukve, smreke ali bora , pomeriš nivo goriva in če kaže čez polovico je pri bmw adventure dovolj do Gibraltarja. hehe.

Ali je v Mavretaniji bel pesek?

Če se ustaviš v L eghziri -cca 300.m. po obali proti severu pod klifom v luknji v steni je vojak v civilu ,če maš čas kontaktiraj (slikaj)

LP.dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pri Legziri vceraj zvecer. Ko je sonce ze padlo v vodo. Zamudu. V restavraciji Abdoul sem za 15 € zlickal ribjo zupo, Kovaca in dva hladna “moska“ percka. Zjutraj grem spet do Legzire probat posnet tisti lok. Svetloba ne bo idealna. Do vecera ne bom cakal, ker grem cez Tizi-n-Test do Asnija in spanje na 2.000m v Imlilu pod Toubkalom.

Kar se pa omenjene osebe tice, imam svoje mnenje. Z njo ne rabim imeti nobenega opravka. In pri tem bo tudi ostalo.

By the way, dva dni nazaj so imel tuki neke feste in je bilo vecinoma vse zaprto. Tako sem v Dakhli komaj prisel do kofica. So ble pa fotke tolk lepse :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabu napisat, da je pesek v Mavretaniji vecinoma standardno sivkast. Belega sem videl samo na enem krajsem odseku. V Adrarju pa je opecnate barve, ponekod bolj rumenkast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm se enkrat pisat, me je ven zabrisal. Pocas mam tele fure res zadost :-) Se je nabralo ze 8.830 km. Zadnji vecer bom kakor prvega prezivel v Tetouanu. Jutri se simbolicnih 60 km do trajekta, potem pa nocnih 625 km v cetrtek iz Genove proti domu. Danes sem vijugal od Fesa preko Rifa. V Ketami mi se ni bilo dovolj in sem potegnil se na zahod. Preko 100 km ovinkov Rifa. Evo, tolko za javljanje iz Afrike, naslednjic ze od doma s fotkami seveda.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!