Skoči na vsebino

Nalepke, logotipi, vinil folija... za motor


Gregs

Priporočene objave

Hej, umetniki :P , zanima me, tisti ki ste že "foliral" motorje, katere znamke folij ste kaj uporabili in kako so se obnesle...razteznost, odstopanja,...itd. Ali ste zadovoljni ali ne...?

3m, hexis. za to dvoje jst nisem slišal nobenih pripomb. Dajo tudi garancijo na folijo, odvisno kakšno vzameš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V izdelavi je en res custom motocikel :OK: Oklepi temeljijo na Ducatiju 1098.

Odlocam se med lakiranjem ali pa oblacenjem v folijo.

Kako je folija kaj obstojna na soncno obsevanje? Mehurcki in odlepljeni robovi so nesprejemljivi. Se jo da lepo nalept cez vse izbokline, vbokline, ostre robove...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V izdelavi je en res custom motocikel :OK: Oklepi temeljijo na Ducatiju 1098.

Odlocam se med lakiranjem ali pa oblacenjem v folijo.

Kako je folija kaj obstojna na soncno obsevanje? Mehurcki in odlepljeni robovi so nesprejemljivi. Se jo da lepo nalept cez vse izbokline, vbokline, ostre robove...?

Vsekakor barvanje...če hočeš vse to doseči, kot si želiš ti, moraš uporabiti folijo res vrhunske kvalitete+plačati obsežno delo nekomu, če daš delat drugam. Na koncu bo cena glih taka ali pa še večja, kot če se zadeva barva.

Cena zavisi seveda od željene barve....če imaš v mislih imitacijo karbona, potem na tak podvig kar pozabi, so cene enostavno prehude, bolje da kupiš oklepe iz pravega karbona ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, umetniki :P , zanima me, tisti ki ste že "foliral" motorje, katere znamke folij ste kaj uporabili in kako so se obnesle...razteznost, odstopanja,...itd. Ali ste zadovoljni ali ne...?

Sam sem kupil neko poceni zadevo z ebay-ja, 630x1360 velik kos za 8€(če se prav spomnim) s poštnino. Folija je čisto ok, se lepo lepi, tudi ob robovih. Na mojem motorju sem si zaenkrat prelepil samo ščitnike rok ker so bili še kar popraskani, drugače sem pa tudi oblekel 3 telefone in 1 zunanji trdi disk

imag0447.jpgscitnik.jpgscitnik-2.jpgtelefon.jpgimag0448.jpg

Prva pa zadnja slika sta slikani s telefonom zato slabša kvaliteta. Link kje sem kupil folijo pa prilepim zvečer ko dobim prenosnika nazaj.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem kupil neko poceni zadevo z ebay-ja, 630x1360 velik kos za 8€(če se prav spomnim) s poštnino. Folija je čisto ok, se lepo lepi, tudi ob robovih. Na mojem motorju sem si zaenkrat prelepil samo ščitnike rok ker so bili še kar popraskani, drugače sem pa tudi oblekel 3 telefone in 1 zunanji trdi disk

imag0447.jpgscitnik.jpgscitnik-2.jpgtelefon.jpgimag0448.jpg

Prva pa zadnja slika sta slikani s telefonom zato slabša kvaliteta. Link kje sem kupil folijo pa prilepim zvečer ko dobim prenosnika nazaj.

Lp!

Tud jes sm že nekej ustvarjou z eno poceni folijo...za dokaj ravne površine ni problema, ko se pa začne bolj konkavna in konveksna oblika, pa nastane problem...premalo raztegljiva, če so pa zračni kanali, pa ti pri raztegovanju težko prime, ker se lepilo zelo raztegne...sem ugotoviu, če bi hotu ceu motor polepit, bi se mogu kr ornk "stegnt"...finančno, da bi nabavu kvalitetno folijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jes sm že nekej ustvarjou z eno poceni folijo...za dokaj ravne površine ni problema, ko se pa začne bolj konkavna in konveksna oblika, pa nastane problem...premalo raztegljiva, če so pa zračni kanali, pa ti pri raztegovanju težko prime, ker se lepilo zelo raztegne...sem ugotoviu, če bi hotu ceu motor polepit, bi se mogu kr ornk "stegnt"...finančno, da bi nabavu kvalitetno folijo.

Ravno je najlažje ja, ampak če pogledaš ščitnike rok, so tam kar zahtevne krivine in je šlo brez problema, edino kar je treba pazi tej da imaš dovolj folije okrog dela da ne prijemleš preveč tam kjer so res močne krivine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Če ima kdo nalepko kawasaki Črne barve za na tank naj mi javi rabim danes do 3 ure .. najbolje prevzem v ljubljani.. hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Kdor se zanima za wrapping motorja me lahko z veseljem kontaktira na 031 210 401 ali anze.kramberger@gmail.com. Če vas karkoli zanima samo vprašajte z veseljem vam dam kakršnekoli informacije v zvezi z wrappingom!.

 

lp, larss

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljen,

 

koliko pa bi računal da mi preoblečeš 750 v mat črno?

glede na to da ima eno objavo si je verjetno pršu le reklamo naredit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Da sem nov uporabnik in DA promoviram sam sebe, ali je s tem kaj narobe? Zraven tega pa sem se prijavil tudi iz drugih razlogov, kot so več informiranja glede preoblačevanje s folijo, saj ljude ne vejo zakaj sploh gre!

 

@ DRVOWP:  nekje 200 - 250€ ( nisem še delal Z750 ampak kolikor poznam motor, je to tu nekje) V ceno je zajet ves material, delo, pravtako dam 3 leta garancije na moje delo! Uporabljam samo HEXIS folijo, imam tudi wrapping licenco!

 

Za več info najbolje da se slišiva po tel? - 031 210 401 (anže)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Da sem nov uporabnik in DA promoviram sam sebe, ali je s tem kaj narobe? Zraven tega pa sem se prijavil tudi iz drugih razlogov, kot so več informiranja glede preoblačevanje s folijo, saj ljude ne vejo zakaj sploh gre!

 

@ DRVOWP:  nekje 200 - 250€ ( nisem še delal Z750 ampak kolikor poznam motor, je to tu nekje) V ceno je zajet ves material, delo, pravtako dam 3 leta garancije na moje delo! Uporabljam samo HEXIS folijo, imam tudi wrapping licenco!

 

Za več info najbolje da se slišiva po tel? - 031 210 401 (anže)

Ali lahko na to folijo kaj sprintaš? Na primer sliko ali kakšno vektorsko grafiko? Kakšna je obstojnost na sonce in pranje motorja?Ali se da nalepko odstraniti?

Prilepi kakšno sliko!

Sam sem videl Dukatija Monstra  prelepljenega v mat sivo barvo. Zelo lepo je izgledal. Motili so me samo zaključki nalepke; naprimer na tanku in še nekje na plastiki, kjer je ekstremno zaobljena površina. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da, kakršnakoli grafika vector ali bitmap, pomembno je le zadostna kvaliteta slike, če je bitmap, če je vector pa tak ni težav!

Ko je grafika sprintana, se mora sušiti nekje 24 - 48ur ( odvisno od pogojev). Grafika se potem še "laminira" s prozorno zaščitno folijo, katera da končno obstojnost na UV in manjše praske. Kljub temu da vsi proizvajalci folijo in barve jamčijo vsaj 5 let obstojnosti zunaj, ti odkrito iz lastnih izkušenj povem, da grafika začne bledet po nekje 1 - 1,5letu , v reku 3 let jo je potrebno zamenjati ( po drugi stran pa sem se sam svoje grafike na avtu naveličal po 1 letu in sem jo ravno tako zamenjal =) ). Čistiš lahko motor popolnoma enako kot brez folije, preživi tudi avtomatsko avtopralnico na dolgi rok, prav tako smo testirali z industrijskim "karcherom" rezultat je bil presenetljiv, saj ni bilo nobenih posledic!

Nalepke se da po želji kadarkoli odstranit brez kakršnih koli poškodb ( če so bile seveda plastike pred foliranjem v brezhibnem stanju, če so bile že "kitane ali kaj podobnega, obstaja možnost da zraven folije kjer je bilo kitano odstraniš tudi barvo =) ).

 

Res je da je motor kar zahteven izdelek saj ima veliko negativnih kotov! 100% rezultat na motorju lahko žal dosežeš samo če se plastike predhodno odstranijo in se preoblačijo vsaka posebaj! Je pa to zelo natančno delo in rezultat je odvisen od tega koliko časa si porabil za vsaki rob in vsaki detail. Več časa = boljši rezultat =) . Sam sem videl že marsikaj v svetu wrappinga, od prfektno narejenih ferrarijev do neestetsko zmučkanih A8 =). Dosti krat igra veliko vlogo izbira folije, marsikdo misli da je folija iz ebaya super in da je popolnoma ista kot 2x dražji hexis, ampak žal temu ni tako! Če ne že pri delu, se razlika kaže v rezulatu in pa v obstojnosti! Sam sem probal od kitajskih folij do ebaya do vseh boljših proizvajalcev kot so: mactac, oracal, 3m, r-tape,... ; Žal vedno na kuncu pristanem nazaj na Hexis foliji, saj je edina do sedaj ki na mojem lastnem avtu drži že 5 let brez kakršnekoli spremembe. Zavedam se da je najdražja med ponudniki, ampak žal tudi edina " Taprava".

 

lep dan še naprej,

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pa motor prelepil v slo zastavo je že kdo videl kakšno tako zadevo vozim pa cbr 600f l 2006

 

Evo nekaj v tem stilu. Zanimivo, tablica je pa francoska !

post-5391-0-59930400-1360695283_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Da sem nov uporabnik in DA promoviram sam sebe, ali je s tem kaj narobe? Zraven tega pa sem se prijavil tudi iz drugih razlogov, kot so več informiranja glede preoblačevanje s folijo, saj ljude ne vejo zakaj sploh gre!

 

@ DRVOWP:  nekje 200 - 250€ ( nisem še delal Z750 ampak kolikor poznam motor, je to tu nekje) V ceno je zajet ves material, delo, pravtako dam 3 leta garancije na moje delo! Uporabljam samo HEXIS folijo, imam tudi wrapping licenco!

 

Za več info najbolje da se slišiva po tel? - 031 210 401 (anže)

Ok tri leta na tvoje delo, kaj pa na folijo?

Ima mogoče kdo izkušnje z folijo na motorju? Sem resen ampak to bi moralo biti končano v naslednjem tednu!!! ker potem odpotujem iz Slovenije za par let...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hexis garantira da drži do 10 let, iz izkušenj ti povem da realno lahko računaš nekje 8 let pri motorju!

do konca naslednjega tedna je zadeva izvedljiva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

 

Če kdo želi custom (navadne ali z laminacijo, možnost obreza po določeni konturi,... ) nalepke za motor me naj kontaktira. Delam v digitalni tiskarni in dobim stvari ceneje kot, če bi jih kupili drugje.

 

Podrobnejše informacije na ZS.

 

LP

Popravljeno . Popravil m0f0x
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!