Skoči na vsebino

Gilera Nexus 500


Priporočene objave

Sem nov na forumu. Izpolnil sem si željo in si kupil rabljeno Gilero NEXUS. Pred pripravo motorja na zimovanje proim za nekaj odgovorov na začetniška vprašanja:

1. Katera številka na pnevmatiki pomeni kdaj je bila pnevmatika izdelana?

2. Ker ima motor elektronski vžig me zanima kako se nastavi prosti tek motorja( po 10 sec. ugasne)?

3. Kje se da ugodno nabaviti višji prvi vizir in kaklo je to smiselno (mojih 188 sm)?

4. Mi lahko kdo predlaga, kam naj ga peljem na servis pred začetkom sezone?

5. Imam namen dati gor kovček 46l in me zanima če gredo not dve čeladi in

6. Na kakšen način naj pridem do SLO navodil za uporabo (na netu sem našel samo ITA.)?

Vsakršen odgovor je dobrodošel in se vam vnaprej zahvaljujem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Kar se tiče datuma izdelave pnevmatike, vidiš tam kjer piše DOT xxxx prva dva xx sta kateri teden v letu, druge dve pa zadnje dve številke letnice.

Glede servisa kontakiraj tukaj na forumu X-raider-ja, jaz sem z njegivim delom zelo zadovoljen.

Glede velikosti kovčka...malo pobrskaj po netu...

Slo navodila pa bi mogoče lahko imel V-strom650, povprašaj ga.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vetrobran... ali močno višji, poglej pri Givi-ju, če ima kaj v ponudbi, a dvomim, ali pa precej nižji, Malossijevega imam jaz. Pri nižjem je vetra res več, a ker ni vrtinčenja vetra točno v čelado, original vetrobran pride ravno nekje na sredo čelade, nastavitvi višine navkljub, je vožja tišja in mirnejša.

ostalo pa so že napisali ostali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FrenkM, dobrodosel in lep pozdrav...na vprasanja so ti ze drugi odgovoril...sam se tudi se nisem odlocil glede kovcka, vse kar sem naredil, sem narocil nosilec, katerega pa cakam ze mesec in pol...bemti dolga je pot iz Ljubljane do Italije...se posebaj, ker zgleda da je nabavni sel kar pes ponga...tistle od hoyle zgleda, da pase tudi na Givijev nosilec...zanimiva cena in vsecen kovcek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. To pomeni, da moram osnovo za kovček naročit v začetku leta 2012, da ga bom dobil do začetka voženj :)).No, glede moje igračke, sem si malo v glavi uredil prioritete. Prvo uredim papirnate formalnost, zamenjam gumi, se oblečem do konca in če mi ne uspe nič drugega grem z dobro voljo na 1. maxisrečanje v MB, ki bo v maju 2012.

PS: Bojan, še enkrat hvala za navodila. V MB narediva "obračun"

LP vsem

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil kovček, turing šipo, (naslon,gril,podnožje za kovček,... naredim sam po lastnem okusu in uporabi). Sedaj pa še samo počakam da pride moj motor na vrsto , da vse to zmontiram, naredim generalni servis in strpno počakam na pomlah. Morda kdo ve za kakšno dobro trgovino na Koroškem ali štajerskem, da imajo 12v diode,led,trakove,... Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kranju je tud ena trgovina trenutno se ne spomnem naslova,sem pa jaz že kupu pri njih 2 metra diod.Če se ne motim imajo tudi barvne nisem siguran. imajo pa toplo svetlobo in močno(hladno).Lahko jih poljubno režeš vendar tako,da so najman tri diode skupaj.To se pravi 3,6,9,...V soboto grem v Maribor Lahko prinesem vzorec s seboj.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil kovček, turing šipo, (naslon,gril,podnožje za kovček,... naredim sam po lastnem okusu in uporabi). Sedaj pa še samo počakam da pride moj motor na vrsto , da vse to zmontiram, naredim generalni servis in strpno počakam na pomlah. Morda kdo ve za kakšno dobro trgovino na Koroškem ali štajerskem, da imajo 12v diode,led,trakove,... Lp.

serbus Ivan lahka jih dobiš v Celju tekšne ko sem ti že dal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem dobil motor iz servisa. Kje drugje kot pa pri X raiderju sem ga imel. Opravil je zelo veliko delo- menjava jermena in še kup drugih stvari. Skratka zverina deluje, saj ga je¨porihtal u nulo˝, in prede kot najbolj zadovoljna mucka, kot bi se reklo tj.odlično. Hvala ti x raider še enkrat, spomladi pa se peljemo neko turo. Veliko varnih kilometrov ti želim z novim motorjem.

Lep igriv maxi pozdrav!

IGRIV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petek123 hvala za klic in naročilo led (mojster tuninga), Igriv ti pa se nimaš kaj zahvaljevati ,saj veš da zrihtam koliko je maxsimalno možno, posebej zate kot dobremu prijatelju (čeprav je generalna CVT na 650 zelo zahtevna in draga), razliko pa si po generalni lahko takoj sam opazil. Ni kaj, strast do dela te vleče naprej ! Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dragi scooteristi, z veseljem sporočam, da gre okoli moje nove igračke vse po planu. Oblekel sem se nekako do konca celo ženi sem kupil čelado in jakno v Louis-u. Glede na vse za in proti reklame za to trgovino sem jo moral videti. Izbira kot v malem supermarketu, cene sprejemljive lahko tudi do 75% popusta. Kako je z kvaliteto bo pokazal čas. Drugače sem nosilec za kovček v TC dobil v 1 mesecu in 10 dni. Kovček zmontiran na motorček- vse ok. Danes sem še namontiral kolesa z novimi gumami DUNLOP GPR 100. V marcu naredimo še osnovni servis in mi smo pripravljeni. No pozabil sem eno malenkost. Odvoziti moram še 21 ur, položiti izpit in mi smo pripravljeni. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kupil si odličen motor. :) Sam imam 186 cm in se brez težav stlačim nanj, edino zgornjih počival za noge ne morem ravno dobro uporabljati. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za pohvalo. Sedaj ko berem malo forum opažam, da nas je kar nekaj na NEXUSIH 500. Lepo bi bilo videti da se nas nekaj zbere tudi na otvoritvenem srečanju maja v Celju. Za dva vem zagotovo, da bosta tam. Na motor sem zmontiral kovček, počasi naredim še servis in smo pripravljeni. Po cestah že videvam kar nekaj motoristov. No, mene čaka v sredini marca (če bo le normalno vreme!) kar enotedensko druženje z šolskim motorjem in da ga uspešno zaključim z položenim izpitom "A" kategorije. Lep večer še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za pohvalo. Sedaj ko berem malo forum opažam, da nas je kar nekaj na NEXUSIH 500. Lepo bi bilo videti da se nas nekaj zbere tudi na otvoritvenem srečanju maja v Celju. Za dva vem zagotovo, da bosta tam. Na motor sem zmontiral kovček, počasi naredim še servis in smo pripravljeni. Po cestah že videvam kar nekaj motoristov. No, mene čaka v sredini marca (če bo le normalno vreme!) kar enotedensko druženje z šolskim motorjem in da ga uspešno zaključim z položenim izpitom "A" kategorije. Lep večer še naprej.

samo tako naprej Frenk, če bo vreme, pridemo drugo ali tretjo soboto na izlet v kočevje in do takrat moraš imet že izpit, ker moraš obvezno zdraven.

LP hoyla

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem zamenjal tudi olje in filter na motorju. Dela gredo počasi proti koncu. Ker sem pred časom namontiral dodatni kovček sem naredil par slik. Mnenja družinskih članov so različna, eni pravijo lep, drugi prevelik. Eno je sigurno, take vrste motor kot je NEXUS potrebuje malo dodatnega prostor ne glede na to, da izgublja tisti kanček športnosti. Kakšno je mnenje vas izkušenih maxi scooteristov? Hvala in lp

post-35618-0-21079100-1330780043_thumb.jpg

post-35618-0-09878600-1330780051_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem zamenjal tudi olje in filter na motorju. Dela gredo počasi proti koncu. Ker sem pred časom namontiral dodatni kovček sem naredil par slik. Mnenja družinskih članov so različna, eni pravijo lep, drugi prevelik. Eno je sigurno, take vrste motor kot je NEXUS potrebuje malo dodatnega prostor ne glede na to, da izgublja tisti kanček športnosti. Kakšno je mnenje vas izkušenih maxi scooteristov? Hvala in lp

Midva se v glavnem voziva v dvoje. Kovček je nepogrešljiv, sopotnica lažje sedi, ker ji podpira hrbet. Pa čelade se laže pospravijo v kovček kot pod sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi sam si lastim NEXUSA 500 :OK: ..Lansko leto sva z svojo boljso polovico prevozila kompletno Jadransko magistralo vse do Dubrovnika in imela takšen dopust kot še nikoli.Zmontiran imam GIVIjev 50l kovček za 2 čeladi.Letos nabavim še saddle bagse oz stranske kovčke iz tkanine.

No ker sem po duši bolj športno naravnan, sem za svojega NEXUSA nabavil MALOSSIJEV multivar (variomat + fedrce), ker sem želel še več iz motorja.

No glede na to, da se mi je že tako ali tako zdelo, da gre motor za teh svojih 500cc super, smo z mehanikom odprli stranski pokrov in ugotovimo,da ima motor že zmontiran ta MULTIVAR od MALOSSIJA (ja sedaj mi je bilo jasno, zakaj gre tako dobro). :grim ..Jaz sem kupil motor iz Italije od prvega lastnika, vendar mi ni povedal, da so menjali Variomat.. :BUA:

Uglavnem, če bi kdo želel omenjeni Variomat + fedrce vse zapakirano, prodam.041 994 565

Variomat paše tudi na ostale skuterje z 500cc agregatom.

http://www.(Zbrisano....asp?ID=5776599

Popravljeno . Popravil typeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!