Skoči na vsebino

Chip tuning sodobnih diesel motorjev


Demon

Priporočene objave

neumna poteza..original mapo se zmeraj shrani na nosilec podatkov za vsak slučaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto čipirat zna vsak ki samo malo obvlada računalnik, da dobro čipirajo avto jih pa ni veliko. Ti si pač dobil nekoga ki je samo malo spremenil mape v računalniku, pa še veliko ga nisi plačal. Da ti nekdo čipira z garancijo boš odštel 350eur+. Samo potem pa ne bo šel avto več na rezervni program, pa delal bo tako kot je treba. To popravi prej kot bo še na motorju kakšna škoda.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, mladench pravi:

Opel ?‍♂️

Mel tak avto, nov, z tako mašino od 2008 do 2015. Ene napake do prodaje, 115Kkm, ni bilo 

Mašina 1,7 cdti (i = sive barve) in 101 KM je Isuzu Honda. Na original servisu ( po izteku garancije) odsvetovali čipiranje. Zakaj? Odkrito...pozabil.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tedybear pravi:

Mel tak avto, nov, z tako mašino od 2008 do 2015. Ene napake do prodaje, 115Kkm, ni bilo 

Mašina 1,7 cdti (i = sive barve) in 101 KM je Isuzu Honda. Na original servisu ( po izteku garancije) odsvetovali čipiranje. Zakaj? Odkrito...pozabil.

Dva avta s takim motorjem imel, problem je edino ERG ventil in senzor pretoka zraka...DTR motor, 126 KM, brez DPF filtra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Tedybear pravi:

126 KM. A ni bil to rdeč i (cdti) in FIAT mašina?

Ne, 1.7 motor Isuzu...možno, da je bilo 125 KM. Tudi Fiatovega 1.9 in 1.3 sem imel...1.3 brez problema, 1.9 dober motor, enkrat odpovedal poslušnost zaradi egr ventila....1.7 ima več motenj, ustavi se pa ne...po mojih izkušnjah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, smasher pravi:

Kaj čem rečt.. FIAT powaahhhh... ? 

Fiat je sicer imel 1.7 dizl... ampak ne v tem tisočletju ?

Dva mamo pri bajti. Kao tast, ki od leta (pazi to) 1963  ni kupil drugega kot WV, še ni sedel v nobenem. ???

Od Italijanske robe obrajta samo Nutello. ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nalozil original mapo in dela normalno tako kot prej :D en mehanik k se ukvarja s tem pravi da je treba menjat nek "varijabilni del" od turbine. in da bi mogla delat. Naj omenim da se je avto 3 dni po cipiranju po domace receno vdelal in je odpiralo dobro potem valda ker me je firbec matrl sm ga sel se malo bolj pritisnit na obrate(cca 4500rpm) in ga je spet spravilo v servisni program. In ja tej k cipirajo za 300 eur verjamem so mehaniki in tudi tako napako, ki jo imam sam lahko popravijo in tako receno ga cipirajo kot je treba zato sem poklical enega in mi je trdil da je mapa zjebana a mapo smo narocili pri istem cloveku kjer jo tudi on sam naroca tko da... 

Popravljeno . Popravil tRolex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Teh motorjev 1.7 - 101 KM je več različic...ste poslali točne podatke ali VIN št. tistemu, ki je čipiral?

ja vse kar je zahteval. Prklopli kess in prebrane podatke smo poslali temu ki je mapo naredil in seveda ohranili originalno mapo.  Po tem smo mu poslali tudi napake ki so se prikazale pri diagnostiki vozila od kjer je vidno da turbina doseze previsok tlak in seveda izklopi turbino nato je dejal da zamenjamo senzor/ventil tlaka turbine kar ni pomagalo nato je preuredil mapo in zmanjsal moc pri visokih obratih to je pomagalo ampak kot sem rekel ze prej sem ga se bolj pritisnil(4500 rpm) pa se je napaka ponovila.

pred eno uro, vandrovec pravi:

Teh motorjev 1.7 - 101 KM je več različic...ste poslali točne podatke ali VIN št. tistemu, ki je čipiral?

Sem pa tudi jaz malo skepticen pri temu ker sem tudi sam videl da jih je vec razlicic.

Popravljeno . Popravil tRolex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Masina ti daje vedt, da jo pust pr mir.? Prodej pa pejt po enga 3.0 dizla, to bo sele letel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, smasher pravi:

Veste gago gre una pesem... "me gusta la gasolina..." dizl je za traktorje, kamjone, kombije.... 

vpraš Diesel brothers, če je res :P

SZAABMBFHFDNTABFM65JJMGHCU.thumb.jpg.339d0101f7cf570f9f3308b238a86740.jpg

Kar vem je Audi na 24ur leMansa zmagal z dizlom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi recimo kupu, Cromo za 2 jurja 2.4jtd 200konju...pol pa čipiraj če rabiš še več ?

Ps: drugače nism tolko proti dizlom kot me moti do da jih tlačijo v napačne avtomobile, potem razni dpfji in egrji zajbavajo, pol ljudje malo bajpasirajo... In pol samo 5nlet star dizl smrdi in kadi kot moje 40let staro železje, euro3 bencinar je bolj čist od euro 5 dizla. Dizl se da v avto ki bo vsaj 2 ure na dan neprekinjeno v vožnji. Propaganda je tlačla dizle pivsod noben pa ni ljudem razložu da je treba vsaj vsakih par dni na dobro turo da se vse razgreje, pa da za pou ure vožnje na dan dizl ni... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res, bencinarji tud novejši smradijo..sploh kaki motorji ki imajo težave... pijejo olja še pa še..+ nepravilno izgorevanje in smrdi za njim po bencinu da kr glava boli... nov  evro 6 dizl je čist ok...  če  je pa avto v okvari da smradi in jemljejo ven dpf je pa druga zgodba... se pa da komot take na t. pregledu zavrnit...

Popravljeno . Popravil bajkr88
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ne, ker na tehničnem samo pline merijo, tedih delcev ne. 

Mene je zjeban beringo zjutraj skoraj zadušil, moj zjeban bencinar me pa mal zadane ? čisto drugi efekt... ? 

Ps: kaj me briga, jaz mam itak plin, katalizator je še ta original gor (21let) pa grem še vedno čes tehnični (ok morem vsako leto malo povarit cevi, ki če kupim nov izpušni sistem podvojim vrednost avta ?

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

vpraš Diesel brothers, če je res :P

Kar vem je Audi na 24ur leMansa zmagal z dizlom.

ameriški orangutani.. :P

kar vem audi od l.2014 naprej s 4.0 tdi mašino ni imel za burek proti porsche 2.0 v4 bencinarju in toyotinem v6 2.4l..

dizli so preživeli svoje ..

pred 5 urami, tRolex pravi:

v torek dobim obnovljeno turbino in potem se 1x cipiram :DD vem da je skoda denarja :) sam me res zanima ce bo delalo...

ej..koliko časa se boš moral potem voziti , da boš na nižji (vsaj tako obljubljajo tisti ki opravljajo čip tuning kajne) porabi povrnil vložek ? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

ameriški orangutani.. :P

kar vem audi od l.2014 naprej s 4.0 tdi mašino ni imel za burek proti porsche 2.0 v4 bencinarju in toyotinem v6 2.4l..

dizli so preživeli svoje ..

ej..koliko časa se boš moral potem voziti , da boš na nižji (vsaj tako obljubljajo tisti ki opravljajo čip tuning kajne) porabi povrnil vložek ? :D

 

se ne sekiram in ti odgovorim ,da se vozim na biodizel :) Iscem pomoc znanje ljudi ki se s tem ukvarjajo da pridem cimprej do resitve ne delam to zaradi porabe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooooo Bio dizl... jaz sem za ga za eksperiment naredil v srednji liter, pa mi oče ni zaupal da bi ga dali v frezo... smo ga pol s kolegi "strokovno" uporabili :P

Najbolj zabavno ali žalostno je bilo to cca 20let nazaj ko nisem vedel koga bi vprašal, sem spraševal o tem na piroforumu (pač edini forum ki se je ukvarjal z vnetljivo kemijo) pa so me zmerjali da se igram alkemista "če bi bilo tako enostavno bi vsak delal biodizl" pa take fore, pa v svečah na tekoči vosek tuti ni uporaben, noben noče sveče ki diši po fast fudu :lol1:.

Si moral menjat kaj tesnila in cevi? Ali je motor že dobro pripravljen za biodizl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kwa pa mislete glede dizl avtov v bodočnosti... glede na to da se prodajajo novi ki stanejo po 50.000e in več... potem verjetno dizel le ne bo kar izginil iz naših cest  še dolgo ne... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!