Skoči na vsebino

Chip tuning sodobnih diesel motorjev


Demon

Priporočene objave

Ja pa bom zapel:P

Preberi še enkrat....nikjer ni rekel da za tvoj model obstaja...za nekatere se pač dobi... ;)

PS.: imam preveč cajta......

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zapenji brezveze ;) ... vem o čem govorim; in če ne obstaja komplet, ne obstaja ... in ja, to je govorjenje na pamet; pavšal ... ne morš rečt da se neki dobi, če vem, ker sm iskal da to ne obstaja ;)

Pa dej dej, lepo sem ti povedal kako in kaj. Jaz za Audija vem, da obstaja, sem se že zanimal, ker bo slej ko prej potrebna menjava, za tvoj model pa res ne vem. A naj kličem okol in napišem spisek za katere avte je in za katere ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motiš se; ti pojasnim zakaj ... na racelandu ne vem kako je

hm.

no, VSI avti z dvomasnim vztrajnikom v "divjih" rokah imajo tezave, ni vazno al gre za fiata, opla, VWja, BMWja ali forda. Za primer naj navedem iz 90 na cca 140 HP navitega golfa 5 plus 1.9 TDI - frajer je v 9ih mescih dinamicne voznje vecinoma po lokalnih cestah 3x menjal vztrajnik, tretjic je not vtaknil vztrajnik, potisno plosco in lamelo od golfa 3 1.9 TDI. Od takrat ni imel z avtom nobenega problema vec.

Res? pa povej kje ... za mareo jtd npr. ;)

od 1.9 TD, mozno celo da od 1.9 jtd 80. Ce ne, ti lahko priporocam enega odlicnega strugarja ki je zame ze obdeloval vztrajnike. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to verjamem ja; no vidš ... konstruktiven odgovor, to mi je všeč :) prosm te, napiš mi na ZS, od TDjke nben še ni probu al paše al ne, ni pa tolk mejhn dnar ne deu da bi se šel zezat s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na svojem 140 KM TDI dal narediti remap pri SKN ko je imel cca. 5.000 km. Na 125.000 km sem ga prodal, brez kakršnih koli problemov. Kar se mene tiče je bila to ena najboljših investicij v "dodatno opremo". Avto je bil bistveno bolj odziven, pravo veselje za vozit. Slišal pa sem, da se znajo pojavljat problemi pri avtomatskih menjalnikih in DSG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri avtomatikih in DSGjih vedno pride do spremenjenega nacina delovanja. Pri Hyundaiu SantaFe-ju avtomatiku se mi je ze zgodilo da menjalnik sploh ni vec sledil potrebi po prestavljsnju - ko si potegnil na polno je v prvi prestavi motor zabilo na 4500 rpm (kjer sploh ne vlece vec) kjer je deloval kako sekundo, sele nato prestavil v drugo prestavo, isto potem iz druge v tretjo. Tudi Ulisee 2.0 JTD je delal podobno. Pri rocnem menjalniku zadevo pac "skompenziras" avtomatsko ko slisis/vidis/cutis kako se motor obnasa.

@hajoktejn, se bom poskusil malo pozanimat kako in kaj, tezava je samo ta da nisem ravno "doma" v fiat/alfa/lancia motorjih, najbolj se vedno obvladam 1.4 TDCi/HDi motorje - to kar sem dalec najvec presraufal. Res pa je, da mi tudi TDI-ji in 1.6 TDCi/HDi motorji ne delajo nekih preglavic. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem svojega dal tule

http://www.chip-tuning.name/

Sicer ni diesel ampak bencinar atmosferski ;) , razlika je v odzivnosti, bolj je prožen na nizkih vrtljajih in pa tudi pospešuje bolje.. Prirastek moči ni velik, samo 15 km, ampak bi še enkrat naredil enako. Poraba je tu nekje kot prej, problemov tudi ni zaenkrat.. Glede menjalnika tudi ni problema, deluje normalno, kot prej, edino sprememba na bolje prej se odzove in takoj šalta.. kar se je prej čutilo kot malo zamude (steptronik je, 5 prestav)..

Pri dieselu po moje mora bit vse skup en velik +, če res ne pretiravaš nenormalno potem...(Dal sem ga čipat pri 270.000, sedaj ima nekaj čez 300.000)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz gledam, da bi ojačal atmosferca. Daj povej koliko si že naredil km in kakšna je bila cena za storitev. Mogoče tudi kaj so naredili (remap, lotanje,...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prirastek moči ni velik, samo 15 km

Poraba je tu nekje kot prej,

malce sem skepticen glede tega, pa me zanima za kateri motor gre :blush: ... predvidevam da si ze pred chipanjem imel krepko zalogo moci, ce je na atmosferskem bencinarju prislo do 15 HP prirastka, in to brez razlike v porabi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za 2,5 bencinarja (BMW 525, M54 motor dvojni vanos) serijsko 192 km. Na valjih je naredil 30 kilometrov :P , naredil je več meritev ker je teško merit avtomatika ker tudi v ročnem režimu ko meri v 4. prestavi če prehitro stisne kick down šalta v nižjo in meritev ni ok. Sem gledal kaj je delal, spremenil je mape (map je nekaj čez 20, ne vem točno.. tu nekje cirka), ko zloži vse skupaj je 3D slika. Spremenil je tudi fazo vžiga, količine goriva pa ni povečal. V glavnem je precej tega in nekdo ki ne ve kaj dela je potem verjetno zelo zanimivo .) Med vožnjo se vse skupaj bolj občuti kot pa gole številke tam.

Na zgornji post: Brez kakršnega koli lotanja, samo snel je originalen program, in potem naložil popravljenega, ter meritve.. Je pa res, da noče delat tuning, če z avtom res ni vse ok ker ga prej preveri, elektroniko ne sme bit napak, ter meritve morajo pokazat da so še vsi konji živi B) . Tudi prej nisem vedel da je taka razlika v moči če stisneš kick down(meritev pokazala prvič 186 km, drugič 194km in tretjič 192 km) ali pa brez kick downa (meritev pokazala 168 km). Po čipanju pa 207 km in 275 Nm, original imel 245 Nm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za atmosferca gre za lep rezultat, sploh za bencinarja. :) navadno je namrec tako da cez 10% prirastka ne gre, navadno pa s tem pridelas tudi vecjo porabo (do 20%) in obvezno uporabo visokopropustnega zracnega filtra. Ocitno gre tudi tako. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep rezultat... hm v številkah niti ne .) , če si izračunaš, je to prirastek slabih 8%. K&N filter sem imel že prej, z njim se res rajši zvrti.. Glede porabe... ta tvoja teorija o 20% bi v mojem primeru pomenila slabe 3 litre(porabo plina mislim, bencina je manj), to bi bilo pa verjetno znal izračunat. Si siguren s tisto svojo trditvijo da čez 10% ne gre (stojiš za tem)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Rogerg said:

Iskreno jaz se s takimi polizdelki nebi hecal. ECU mape niso hec, in to da ga preslepiš in pošiljaš ECU-ju druge podatke kot bi jih pričakoval je vse prej kot varno za trajnost motorja. Če spreminjaš en parameter je ZMERAJ potrebno prilagodit tudi večino ostalih.

Govorim iz izkušenj, zmapiral kak avto sem pa tja pa tudi svoj motor. Sem imel "čast" logirat vožnjo avtov, ki so imeli kakšno tako škatlico priklopljeno in logi ne lažejo...avto je sicer šel boljše (marginalno) vendar kaj se je pa vse zdraven dogajalo, da se je to zgodilo pa ne bom niti omenjal. To se je dogajalo na relativno običnih avtih, kaj šele motor ko je vse bistveno bolj na limitu...

Popravljeno . Popravil axaQ4
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 11. 2011 at 21:41, Zok pravi:

za atmosferca gre za lep rezultat, sploh za bencinarja. :) navadno je namrec tako da cez 10% prirastka ne gre, navadno pa s tem pridelas tudi vecjo porabo (do 20%) in obvezno uporabo visokopropustnega zracnega filtra. Ocitno gre tudi tako. :OK:

Kak si pa ti pristal iz Fordov na Laguni? :eek:  Sam imam tudi renaulta pa si nisem upal vzet dizla. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej zato prasam...  sam naceloma ce bi blo pravilno oz kvalitetno nastavljeno v tej skatlici pol nebi smelo bit  tezav...

Marisikdo se boji cipiranja... meni na avtu ni bilo nikoli zal da sm ga dal ... ker res lepse potegne  manj porabi ce vozis zmerno, se  lepse mi uziga itd... ze kar nekaj let . Je pa res da more bit dobr nastavljen ker drugace veselje ne traja dolgo .

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj šef je tut čipiral Fiat Cromo. Nekje z 150 je zlezu na 180konjičev, pol je pa polosovino požrlo :P Ampak dokler je vleklo, je pa vleklo.

Meni je čipiranje brezveze sploh, če ma mašina nekje v osnovi vsaj nekih 140 konjev. Kaj rabiš več, pa glavni problem je da mu čipiranje pobere v nizkih obratih konje, ravno tam, kjer jih rabiš :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, tam imaš navor, ki je bolj pomemben za vsako normalno vožnjo kot konji. Če seveda govoriš o avtomobilu, če si se pa navezoval na motor in @Rogerg -ovo vprašanje, ti dam pa seveda prav.

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, GoBobi pravi:

Ne, tam imaš navor, ki je bolj pomemben za vsako normalno vožnjo kot konji. Če seveda govoriš o avtomobilu, če si se pa navezoval na motor in @Rogerg -ovo vprašanje, ti dam pa seveda prav.

Ajd!

po kmečko, avto je bil bolj zaletav, tak...kaj je mel spodaj pa ne bi vedel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno. Imam izkušnje z optimizacijo motorne elektronike (zgolj kot uporabnik) in sem bil vedno zelo zadovoljen s spremembo po... Noben se mi ni zdel bolj zaletav, je pa res, da imam izkušnje samo na naših dizlih (škodina 1.9 TDI-ja s 66 in 81kW, fordov 2.2 TDCi 112 kW in VW 2.5 V6 TDI s 110 kW). Optimizacijo mi je vedno naredil RSR in edini avto, ki ga še imam (octavia 1.9 TDI z 81 kW, letnik 2003 - optimizacija narejena po ene 10.000 km) ima sedaj 450.000 km. Kuplengo sem menjal prvič lani, ker je bila trda, ne zato, ker ne bi držala, turbina je bila do sedaj zgolj enkrat očiščena in scentrirana (pri ene 250.000 km), pa auspuh je tudi še cel originalen (razen kosa cevi med katalizatorjem in srednjim loncem). Po optimizaciji na tem motorju sem najbolj opazil odzivnost pri pritisku na stopalko plina. Če se mi je prej odziv zdel tak, kot da je med stopalko za plin in motorjem ena elastika, se mi je po posegu zdelo, da je namesto elastike trdna povezava. Ker sem si takrat, od navdušenja nad že tako majhno porabo, nekaj časa le to beležil, sem opazil, da se je ob enakem režimu vožnje poraba znižala še za ene 2 deci na 100 km (iz ene 5,3 na 5,1). Od zgoraj naštetih štirih motorjev je tale 81 kW moped daleč najbolj kultiviran in lep za vozit. Drugo mesto bi šlo 66 kW TDI-ju, tretji bi bil fordov 2.2 TDCi (je močen, a nelinearen), 2.5 V6 TDI s 110 kW pa je zaenklinc motor s tipičnim turbo lagom iz zgodnjih 90-ih let. Saj ima konje, samo si moral vedno počakat, da se je kaj zgodilo. Glede na to, da sem v službi in privat včasih prevozil ogromno različnih avtomobilov, je oznaka, da gre za en slab motor, še bolj na mestu. Po čipanju ni bil nič dosti bolj fajn za vozit, edino poraba je padla za več kot liter in pol (4motion passat variant). 

Sori za dolžino prispevka :blush:.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiat ... kva to sploh cipirajo ce se stock komi laufa :P

Dober avto ( mehansko brezhiben) , kvalitetno cipiran , gre bolje , manj porabi in uzivas v navoru da ga ni treba tišat  

Itak mors pa met pamet , tko kot povsod, ker ce bos vozil ko budala bos hitro šimfal znamko , unga k je cipiral , itd... ker bo treba menjat vztrajnik menjalnik sklopko .. :D

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Vceraj sem cipiral Opel astra H 1.7 CDTi iz 101 na 135 KM od takrat imam problem s previsokim tlakom turbine in mi nekje od 3000 do 4000 obratov vrze v servisni program in turbina preneha delovati. Poskusil sem s zamenjavo senzorja ventila tlaka od turbine in mogoce je bilo za malenkost boljse ampak se vedno vrze  v servisni program in mi izklopi turbino. Da kolega je originalno mapo poslal nekomu na Nizozemskem, ki pošlje predelano mapo nazaj ki smo jo nalozili nazaj. Pospeški so občutno večji... Ima kdo kakšen nasvet? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!