Skoči na vsebino

Honda NC 700/750


moto rider

Priporočene objave

Citiraj

Pa še o samem motorju, da ne bom čisto off topic. Kupi tisto kar ti ergonomsko ustreza, na čemer se dobro počutiš... 

 

Ja "nc" je samo ena od možnih opcij..bom šel pogledat še novo kawasexy ninjo 650 letnik 2017 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Ob 3. 6. 2017 ob 10:37, bojanslo pravi:

Takole, da malo opišem mojo novo Hondo NC 750x MODELNO LETO 2017:
Prevozil prvih 1000 km. Prvi občutki so zelo dobri,. Povprečna poraba goriva na 100 km je 3.3 l . V ovinke se zelo lepo pelje, okretna, do 100 km/h zelo hitro pospeši in se neverjetno hitro zavrti do rdečih obratov in posledično malo hitreje pretakanje prestav navzgor. Res je pri sami vožnji več prestavljanja napram Hondi CBF 600 ampak za prehitevanje šleparja ima dovolj hitre pospeške samo namesto da bi prehiteval v 6 vržeš v 4 prestavo in švigneš mimo. Motor resnično ni za divjake ampak za lepo "turistično" vožnjo in ti nudi veliko užitkov. 
Posebno so mi všeč led dodatki od luči in sama armaturka kjer si lahko urediš barvno shemo obratov oz. imaš možnost barvno shemo v kateri prestavi voziš ali eko način se ti spreminja skala obratov...Aja pa še za dodatek si lahko sam urediš pozdravno sporočilu na armaturki.
Pa še servis ne pride veliko in sicer malo več kot 100 € . 
Pri AS Domžalah pa so mi tudi dali lep popust pri nabavi kovčka, centralnega stojala, 12V vtičnice in še druge malenkosti, tako, da morem jih tudi pohvaliti glede prijaznosti vseh.....da ne bi opisal neprijaznost uradnega trgovca v neki drugi regiji, ko se me še "am ni vzel", ko sem pozimi prišel v njihov salon in povprašal kje imajo razstavljene nove motorje.
Ja jaz sem z njim zadovoljen in upam, da bova z mojo lepotico prevozila veliko lepih km :)
l.p. Bojan

20170413_114236.jpg

20170413_114402.jpg

20170413_114449.jpg

20170413_114457.jpg

20170414_120126.jpg

20170414_185636.jpg

Kako udoben je sedež, oziroma kako se obnese pri daljši vožnji? Če si že peljal sopotnika, kakšni so njegovi/ njeni vtisi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedež je zta moje pojme zelo ugoden in po 200 km skoraj brez premora skupne vožnje me rit ni bolela tako, da sem s sedežem zadovoljen...sotopnica pa se še ni peljala, ker se moja vozi s svojim :), tako, da ko se bo peljala poročam..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke in veliko varnih km :winkiss:.

Jaz imam NC 750 SA 2016, v enem letu prevoženih 24.000 km.

Vse kar si napisal glede vožnje, drži!

Tudi moj sedež je udoben, lani sem z njo prišla do Makarske in nazaj brez nobenih težav.

Kovček Givi (47 l) s ploščo in nosilci pa prodajam, ker sem ga v enem letu uporabljala pet dni in ga ne potrebujem.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Kovček Givi (47 l) s ploščo in nosilci pa prodajam, ker sem ga v enem letu uporabljala pet dni in ga ne potrebujem.

 

 

Jaz pa sem kupil Kappa 47 l kovček  (https://www.honda-as.com/motorji/motoristicna-oprema/dodatna-oprema-1/kovcki-in-nasloni/k47n-kappa-kovcek-47n-manta  )
in ga resnično uporabljam samo če grem kam, da morem shraniti čelado..... ostale drobnarije pa imam v odlagalnem prostoru, kjer pa resnično, če v ta prostor dam  čelado drugih drobnarij ne spravim več poleg, je resnično prirejen prostor da gre notri čelada, za drugo pa zmanjka prostora.....
NC 750 SA 2016.....ta model sem šel kupovati, vendar me je trgovec prepričal, da sem vzel XA, ker je malo višji in pravšnji za mojo višino :) ....sicer pa je identičen glede ostalega :)...res sta prava  šparovčka in motorja za užitek ne pa za divjanje :) 

Popravljeno . Popravil bojanslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X ima širšo in višjo balanco, višji sedež in nekaj več plastik okoli, pa boljšo vetrno zaščito.

Čelado pustim na balanci, ali jo vzamem s sabo, ali pa z zajlo privežem pod sedež. V Prtljažniku imam še eno daljšo zajlo s ključavnico, ki jo tudi lahko uporabljam za take namene.

V primeru dopusta pa bom kupila torbo za na zadnji sedež in jo pripela s pajkom.

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karmen1!

Daj mi prosim povej kjer si nabavila višlje zatemnjeno steklo-spojler, ker tudi jaz iščem za svojega višje in more biti zatemnjeno (mi je bolj všeč, če je zatemnjeno...nekaj sem preko ebay-a videl,,,,---nekaj sem sam barval prozorni  spojler s sprejem za zatemnitev stekla za luči, vendar nimam roke za barvanje :) 

...... sicer pa za hvala za informacijo-idejo glede čelade...v odlagalni kovček je še romala ključavnica (veriga) od kolesa in dejansko bo zadnji kovček nameščen na motorju samo v nujnih primerih  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa  moja dodatna oprema je od Givi, vse kupljeno na Axle, kjer sem kupila motor.

Oni so mi tudi vse gor namontirali (vizir, crash štange, centralno stojalo, kovček,...).

V prtljažniku pa imam servisno knjižico, orodje, zajlico za čelado, zajlo s ključavnico, prvo pomoč, odbojni brezrokavnik, očala.

Ko grem v službo, pa še nahrbtnik, kjer imam stvari za preoblačenje in preobuvanje.

Nema da nema robe........:panic:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Takole malo povečan-zatemnjeni vizir :) za boljšo vetrno zaščito....in zelo dobro deluje :)

20170704_151032.jpg

20170704_151042.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Tudi jaz sem lastnik NC750x. Mopi mi je pisan na kožo in sem zelo zadovoljen z njim.

Nekaj opreme je še potreboval in jo je dobil ( zaščite, centralno stojalo, sts sistem,..)

Moti me pa samo ena zadeva in to je menjalnik. Ali je samo pri meni slišati klike in tršo prestavljanje (napram cbf600s)?

To se sliši pri prestavljanju v nižjo prestavo.

Mogoče pa samo preveč kompliciram.

L.p Miha

20170610_064518.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mihc39 pravi:

 

Moti me pa samo ena zadeva in to je menjalnik. Ali je samo pri meni slišati klike in tršo prestavljanje 

je nov al rabljen? js sm kupu sicer drug motor...ampak sem tud bil nezadovljen z trsim prestavljenjem...in sem mislil da pac tko more biti oz. sem pikolovski.... no po menjavi olja je zadeva ocitno boljsa... cist drug motor je zdej, mogoce razmisli o tem... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je nov, menda naj bi bil menjalnik trši. Ampak, prvih 1000km pri utekanju, nisem imel problemov s tem.

Mogoče je res kaj na olju. Bom težil na servisu, da porihtajo kakor  je treba.

Na stari cbf nisem imel teh problemov, bom pa sprobal še kako nc preden bom siten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/8/2017 at 5:48 PM, KARMEN1 said:

Ko grem v službo, pa še nahrbtnik, kjer imam stvari za preoblačenje in preobuvanje.

Jaz imam za preobleči (čevlje, hlače, mikico, tudi perilo za kadar sem s kolesom) kar v službi in ne vozim sabo. Pride prav tudi ko sem s kolesom, in se domov odpeljem v prejšnjih cunjah, tako da so tam vedno sveže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, mihc39 pravi:

motor je nov, menda naj bi bil menjalnik trši. Ampak, prvih 1000km pri utekanju, nisem imel problemov s tem.

 

Meni se pa zdi, da je zelo mehki menjalnik, razen v prvo ko je značilni zvok pri vsakem motorju, menjava prestav na-vzgor pa gre kot po putru..... sicer pa ga pelji na servis in naj ga pogledajo, saj je 2 leti v garanciji in bolje, da sedaj napako najdejo, če je, kot pa ko poteče garancija....

Mihc39 si slučajno iz MS, ker letos aprila, ko so mi pripeljali motor je ravno take barve peljal enemu v MS :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, mihc39 pravi:

motor je nov, menda naj bi bil menjalnik trši. Ampak, prvih 1000km pri utekanju, nisem imel problemov s tem.

Mogoče je res kaj na olju. Bom težil na servisu, da porihtajo kakor  je treba.

Na stari cbf nisem imel teh problemov, bom pa sprobal še kako nc preden bom siten.

Na 1000 kilometrov je prvi servis? Če ja, pol je res lahko olje vzrok za trši menjalnik. Poglej na račun kaj so not dali... pa primerjaj s tem, kar je bilo not ko si motor prevzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem,

upam, da mi bo uspelo odgovoriti vsem.

kupljen in servisiran je in bo (jutri kličem) AS Domžale, iz teh koncev tudi prihajam.

Ničelni servis, ne vem kakšno olje je bilo notri, na 1. servisu  (1000km)so dali olje repsol (RP moto sport 4t 10w40).

Upam, da je res samo zaradi olja, ker bodo fantje na servisu bolj veseli, jaz pa še bolj. Veriga  je OK

V času quad-a smo enkrat menjali znamko olja (motul v ipon) pa so bile razlike, ko smo sli nazaj na prejšno znamko je bilo OK

Kar je bilo pri enem ok pri drugem ni bilo.

 

L.p Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!