Skoči na vsebino

Honda NC 700/750


moto rider

Priporočene objave

In za to dobil plačano :)

Pri 750 nisi več vedel, kaj bi dodal.

To je tvoja razlaga. Sam nimas pojma ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm..ta tema ni o tem kaj je kdo komentiral itd..glede dodatkov (predelava je verjetno cisto nekaj drugega :grim )pa je ta kar porihtana :OK: po moje je tip malo pretiraval ,ker vsega res ne rabis :grrr 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega se je zadnjič pripeljal k meni s testnim, pa sem ga na hitro "prečekiral". (naked varianta)

Po mojem okusu je preveč podobna skuterju, vizualno mi ni potegnila na prvi pogled.

 

Posledično je niti nisem probal.....baje je vodljiva, le agregat je zaspan in brez karakterja.

 

na koncu se je odločil za 700ccm yamaho (en nov model)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega se je zadnjič pripeljal k meni s testnim, pa sem ga na hitro "prečekiral". (naked varianta)

Po mojem okusu je preveč podobna skuterju, vizualno mi ni potegnila na prvi pogled.

 

Posledično je niti nisem probal.....baje je vodljiva, le agregat je zaspan in brez karakterja.

 

na koncu se je odločil za 700ccm yamaho (en nov model)

jst jim pa zelo težko oprostim tista stikala, k so k z leta 90. pa sej košta glih tolk, al daš ena normalno oblikovana, al pa tisto k je k za na tomos. drgač jih je pa kr neki videt na cesti. nej bi bil točno tak motor kot ga človk rabi. čeprou zame je to definicija skuteja al pa avta. motor nimaš zato ker ga rabiš, ampak za veselje. tko je ponavadi to propolnoma neracionalna odločitev in je fajn da ma moped tudi tisto ka niti pod razno ne rabiš, ampak je pa fajn :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ce bi se samo zelo udobno na izi in poceni peljal? A potem rabis "tisto nekaj"?

Ta motor je tocno to. Nima tistega kar ti hoces in ravno zato je za nekatere zelo primeren..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ce bi se samo zelo udobno na izi in poceni peljal? A potem rabis "tisto nekaj"?

Ta motor je tocno to. Nima tistega kar ti hoces in ravno zato je za nekatere zelo primeren..

pol bi pa mela vespo 300 :D ker se lahko glih tko lepo u izi pelješ, poled tega pa še ful ene šare prvlečeš domov iz trgovine :D pa ful mi je bolj lepa k to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E vidis..za vsakega nekaj :-D

Sam je pa tko..skuter se pelje za en drek proti tej hondi..

Popravljeno . Popravil biker77
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ! 

Zanima me ce je ze kdo vozil sopotnika na nc700x /750x , kako se zadev obnas a na cesti ( pospesevanje od 100 do 120 prehitevanje z dvama  ) , kako je z vzmetenjem 
 

LP! 

 

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzmetenje je zadovoljivo. Prav tako tudi pospesevanje. Odvisno od tega kaj pricakujes od kompleta. Motorcek je cist fajn ko se peljes sam, za v dvoje se pa performanse malo poslabsajo. Pojdita jo probat. Sej majo testno. Bos iz prve roke sprobal ce ti je dovolj. Nekomu je dovolj. Meni naprimer ne. Za solo se peljat je pa res fina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Lastim si 750x in sicer 3 mesece in sicer DCT varianto. Dodal sem naslednje stavari:

 

OEM grip heater

OEM crash bars

OEM touring screen

zadnji blatnik v beli barvi

zaščita radiatorja r&g

slider za izpuh r&g

termometer

 

Super motor, nezahteven za vožnjo. Prostor za čelado je zakon (s tem odpade grozen kufer). Ker sem bolj uživač na motorju vozim v Drive modu, za kakšno resnejše prehitevanje je potrebno ročno prestavit prestavo ali dve nižje (drugače je motor že pri 60 km/h v 6 prestavi). Tudi vožnja s sopotnikom ni problem (moja se ne pritožuje), je pa res, da je potrebno imeti menjalnik v Sport mode, ker se pozna dodatna teža. Zavore z ABS opravijo delo dobro, se pa ne bi branil še boljših zavor. Poraba 3,4L, kar se mi zdi super za avtomatika. Priporočam povečan vizir. Sem pa opazil, da nimajo vsi motorji(X) enakih gum. Če ima kdo kakšno vprašanje sem na voljo! 

Popravljeno . Popravil matjazst
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni

 

Sem malo laik glede mašin in preden peljem motor na servis, bi me zanimalo sledeče;

Že nekaj dni opažam, da mi nekje v mašini občasno ampak pogosto nekaj žvrgoli, kot kakšen micken čriček. 

Kaj bi bili to ventili ali kaj drugega?

Je nevaro se peljati v takšnem stanju?

 

Hvala za nasvete

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi se do nekega servisa odpeljal? mogoče bojo rekl da ni nič posebnega. to te nič ne stane. če se tebi zdi da nekaj ni okej ni nujno nekaj tudi narobe. po tem kako nekdo nekaj opiše je zelo težko dat neko pametno diagnozo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi se do nekega servisa odpeljal? mogoče bojo rekl da ni nič posebnega. to te nič ne stane. če se tebi zdi da nekaj ni okej ni nujno nekaj tudi narobe. po tem kako nekdo nekaj opiše je zelo težko dat neko pametno diagnozo.

Seveda grem na servis, normalno. Pričakoval pa sem, glede na to ,da je to forum, kjer je govora prav o takšnih problematikah dobiti kakšen odgovor

Morda pa je kdo imel podoben primer in bi mi lahko predčasno povedal mogoče za kaj se gre, odnosno kaj je bilo pri lastnem primeru narobe.

Nič zato, hvala vseeno

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da se tebi zdi da je nekaj narobe pa ni. Lahko pa da je. Nisi rekel kako glasen je zvok. Kdaj se je pojavil? Koliko casa ze ves za ta zvok? Koliko casa imas motor? Koliko kilometrov ima? Zato je tezko takole na pamet diagnozo postavit. Je zadost olja v masini? Kaksna je veriga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Sem malo laik glede mašin in preden peljem motor na servis, bi me zanimalo sledeče;

Že nekaj dni opažam, da mi nekje v mašini občasno ampak pogosto nekaj žvrgoli, kot kakšen micken čriček. 

Kaj bi bili to ventili ali kaj drugega?

Je nevaro se peljati v takšnem stanju?

 

Hvala za nasvete

Moja izkušnja je bila sledeča.

Motor je lepo delal. Ko pa sem se peljal mimo hiš ob cesti, ki so bile zelo blizu ali železne zaščite na avtocesti ki je bila povišana, sem slišal čričke, ki so peli bolj kovinski zvok. Na začetku sem se spraševal, kaj je to.

Ampak je bil normalen zvok mašine. Odboj od sten med vožnjo je bil zame nekaj novega.

 

Še ena. 

Po par letih se je pojavil nov zvok pri določenih obratih, ja kaj pa je zdaj narobe.

Zvar na cevni zaščiti motorja je popustil.

Samo nekaj idej, ki jih lahko preveriš.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo lotil motorja in mogoče je odtisnjena troblja, ki je oddajala takšen zvok če jo potolčeš ob fušto

Sedaj sem jo zatisnil in bom videl ali je bilo samo to krivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nabavil sem Integro NC 750, Akcijska cena okol 8200, Najprej sem hotel NC700 zaradi cene pa me je tole prepričalo v nakup novejše. Prvi kilometri v dvoje. Zadnjega sploh ne čutiš. Lepo pospeši, lepo gre v zavoje in deluje kot igrača. Zahteva pa stalo aktivnost. Vseskozi šaltanja navzdol. Ko vklopiš s je "dela" malo manj motor pa veliko bolj odziven kot v D modu. Proti morju sem jo ucvrl po stari cesti, pred Logatcem mi je postalo dolgčas. Vožnja v ride je zabavna, motor lahko presentljivo nagneš. Dejstvo je tudi da se v 2 urah vožnje lastnosti motorja ne da ugotovit in spoznat. Potrebuješ kak dan več. 

 

Manj sem bil navdušen nad sedežem. Do Kopra sem rit že malce čutil in potreboval odmor. Tapetnik bo svoje naredil.

 

Pred tem sem vozil maxi skuterje, zadnjih 9 let Atlantic 500 Sprint (2). Vožnja oz sedenje je bilo na daljši relaciji tam boljše.  Vse ostalo pa  me spravlja v veselje. Tuhtal sem za starimi maxiji do 5 let (gilera GP, Tmax, Burgman) pa vidim da sem se pravilno odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

 

Lastim si 750x in sicer 3 mesece in sicer DCT varianto. Dodal sem naslednje stavari:

 

OEM grip heater

OEM crash bars

OEM touring screen

zadnji blatnik v beli barvi

zaščita radiatorja r&g

slider za izpuh r&g

termometer

 

Super motor, nezahteven za vožnjo. Prostor za čelado je zakon (s tem odpade grozen kufer). Ker sem bolj uživač na motorju vozim v Drive modu, za kakšno resnejše prehitevanje je potrebno ročno prestavit prestavo ali dve nižje (drugače je motor že pri 60 km/h v 6 prestavi). Tudi vožnja s sopotnikom ni problem (moja se ne pritožuje), je pa res, da je potrebno imeti menjalnik v Sport mode, ker se pozna dodatna teža. Zavore z ABS opravijo delo dobro, se pa ne bi branil še boljših zavor. Poraba 3,4L, kar se mi zdi super za avtomatika. Priporočam povečan vizir. Sem pa opazil, da nimajo vsi motorji(X) enakih gum. Če ima kdo kakšno vprašanje sem na voljo! 

ojla

 

kolko si dal za oem crashbars??lahko tudi na privat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali ima kdo izkušnje z vožnjo sopotnika na hondi nc750 x in sicer na daljše fure in kako se počuti sopotnik¨?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!