Skoči na vsebino

Triumph Explorer 1200


KeC
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

A si vozil že kakšen podoben moped temu, po kakšnem sfuk . . . m makedamu, jaz sem GSa, Varo, starega Tigra, Africo Twin in KTM adv. edino KTM se pelje zame primerno pri drugih mi je povsod zabijalo prednje vilice, žal je za mene taka potovalna endura neprimerna, ker nočem biti privezan na asfalt, pa brez zamere to je samo moje mnenje :yea1:

P.S. Kdo pa je stanovnik ?

Na kateri stopnji nastavitve pa si imel prve vilice pri GS ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi bilo bolje ga prej zapeljati na testno vožnjo in šele potem debatirati o tem kako zabija vilice? Če se to dogaja varaderi ali gsu še ne pomeni, da se to dogaja pri vseh ostalih. Sicer pa se KTM-u bolj približata gs800 in pa xc800. Explorer ne cilja direktno na KTM-a temveč bolj na segment GS-a. Torej cestno orientiran potovalnik z možnostjo brezskrbno zapeljati se po tudi nekaj makedama, ne pa naganjanje po trasah rally Dakar-ja.

Jebat ga folk še vedno kupuje motorje na lepe oči, namesto da bi ga preizkusili in se sami prepričali kako jim ustreza.

Japonci so tukaj malo zaspali in dvomim, da bo v kratkem prišlo kaj podobnega iz japonskih tovarn. Versys 1000 je po moje drug rang in tja se bi eventuelno plasiral tudi kakšen Vstrom 1000.

Enkrat v prihodnosti se bom tud jaz prekvalificiral, in v garažo najbrž zapelal kak SUV na dveh kolesih. in ga kot SUV tudi uporabljal. Tu pa tam bo videl razrit makadam. za lepe polske poti in lep makadam je tud to kar zdaj vozim zadost dobro.

Imam pa občutek, da je (tako kot pri skoraj vseh stvareh) folk izredno zahteven. Prezahteven. Radi bi KTM ki se po asfaltu pele ko GS, gre ko puščica in . . stane manj kot rabljen Japonc. Moderno je iskat rezerve pr stroju. Kako si sposoben pelat je nepomembno. In ko gate potegne u rit, je najlažje pokazat na kurčevo neuporabno kravo.

Potrjujem; servis je dober. Mojega Tigra so srvisirali do 130.000km brez vsakih problemov. Prevoz do doma si moraš organizirat sam.

Počasnost servisa je relativna, meni je bolje da je kvaliteten in zato sem pripravljen počakati kakšen dan.

Čemu se reče počasnost; Sedaj sem pri Guzziji. V začetku Septembra sem naročil pri uradnemu prodajalcu in serviserju v LJ materjal za servis (filtri podložke) in se sedaj ko smo v polovici decembra še nisem dobil vsega(tri mesece in pol čakanja)!!! Dvomim da obstaja kakšen počasnejši servis?

:hmm: človek se zamisli. Če na zalogi nimajo niti filtrov, kako pa delajo redne servise? A skočjo po material v priročno autotrgovino?

Kar se tega stroja tiče. prepričan sem, da je odličen, in bo svoje lastnike razvajal. Verzis prot temu zgleda kot motor iz praška.

Kar se offroad zmožnosti tiče, pa si moramo ljudje pospravit podstrešje. Za tiste ta hude blatoljubce imajo Angleži nek drug motor. in če sm pošten, je hiba 800tke samo to, da se mu reče tamali Tiger . Ne da se hvalit, de je jurja dvesto

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo več informacij o samem motorju in dodatni opremi, žal v nemščini: http://www.tigerhome...=post&id=182227

Zanimiva dodatna oprema: gretje sedeža :D

Za£11,499 ga lahko tule:

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikes-for-sale/searchresults/detail/Triumph/TIGER-1200-EXPLORER/NEW-EXPLORER-MODEL/2012/_/R-NXGN-2188160

že kupite :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zagotovilu se bo explorer pri nas začel prodajati v februarju, najkasneje v marcu.

Cena z uradnim cenikom bo takoj po novem letu ali v sredini januarja.

Za njega bo potrebno odšteti od 14.500 - 14.800€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je to za predstavitveno verzijo ali za redno?

Malo dražje kot sem pričakoval. V Angliji je cena 11900 funtov za predstavitveno verzijo in 11200 za redno.

P.s. Sori klimbra, sem ti dolžn za pir in pa vse naj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je taka razlika v ceni je najbolje da ga kupiš v angliji in ga nato uvoziš v domače kraje.

Pazi... pri angležih lahko dobiš motor z gasom na levi strani krmila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je taka razlika v ceni je najbolje da ga kupiš v angliji in ga nato uvoziš v domače kraje.

Pazi... pri angležih lahko dobiš motor z gasom na levi strani krmila!

Pa šALTHEBEL na DESNI, si pozabu

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka oprema pa pride zraven te cene?

ahh..že vidu..tko to k najprej pišeš pol pa bereš :D

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre za promocijski model ta vsebuje še:

- povišano touring šipo

- jekleni okvir za zaščito motorja

- meglenke

- alu zaščito spodnjega dela (sump guard)

- ščitnike za roke

- sitem za nadzor pritiska v pnevmatikah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da bo, vem pa da že pobirajo prednaročila in je pač vprašanje ali jih bo še kaj ostalo po tem, ko bodo vsa prednaročila vplačana. Cena promocijskega modela je višja od serijskega, ampak nižja kot pa cena vseh dodatkov posebej. Je pa zanimivo, ker nikjer še nisem zasledil uradne cene za EU razen od hiltona, za to pa ne vem a je za osnovni model ali za promocijski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da bo, vem pa da že pobirajo prednaročila in je pač vprašanje ali jih bo še kaj ostalo po tem, ko bodo vsa prednaročila vplačana. Cena promocijskega modela je višja od serijskega, ampak nižja kot pa cena vseh dodatkov posebej. Je pa zanimivo, ker nikjer še nisem zasledil uradne cene za EU razen od hiltona, za to pa ne vem a je za osnovni model ali za promocijski.

http://www.motosvet....phov-znane.html

kako je pa za ostalo evropo pa ne vem..dvomim da se bo splačal kej uvažat..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... kok ma opreme in, da je to res dober motor, sploh ni tooook blazno drag :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno zelo všečen motor in od velikih potovalnih endur zelo konkurenčen......nudi vse kar imajo najboljši,pa še lepši mi je......jaz bi sm pogrešal elektronsko vzmetenje.....me je BMW tok razvadu,da se mi ne da spet v preteklost pa štelat unih montizerjov....drugače bi mi bil pa prva izbira če bi menjaval motor v tem segmentu definitivno Explorer pa Multistrada.....in Explorer za to kar nudi sploh ni tako prekleto drag

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo manj kot 1000 € za tri kure in evo ga pri men čez kakŠni 2 leti. Aja, ga bo treba spomlad it sprobat k Španiku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem noben norc, sam včasih rad kaj lepega vidim, kar se ne vidi z asfalta

P.S. ko boš mel pa 100kg pa boš lahko dal mnenje kako zabija vilice :lol1:

res ne vem kakšnega Gs si vozu,da ti je zabijal vilce :? al si pa res mojster pa si ga žgal po motocross progi.....sploh ne vem pol kaj razmišljaš o takem segmentu motorjev,kup si KTM 640 pa je,pa gas :yea2:

drugače sem pa tudi jaz vitek,brez opreme in s praznimi jajci okrog 110kg potem pa plus oprema in včasih,če moja ni dobre volje še plus polna jajca :P

pa mi nikoli seveda na pravi nastavitvi še ni zabilo prednjih montizerjev......nisem tak norc po terenu kot ti :D a se kar rad odpravim raziskovat iz asvalta v naravo...

Mislim,da so bili tvoji montizerji na GS fuč in potrebni obnovitve......no pa tudi Triumph bi te moral zdržat po kakem travniku,sam probaj prej še jajca spraznit in takoj si bolj lahkoten :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da bo, vem pa da že pobirajo prednaročila in je pač vprašanje ali jih bo še kaj ostalo po tem, ko bodo vsa prednaročila vplačana. Cena promocijskega modela je višja od serijskega, ampak nižja kot pa cena vseh dodatkov posebej. Je pa zanimivo, ker nikjer še nisem zasledil uradne cene za EU razen od hiltona, za to pa ne vem a je za osnovni model ali za promocijski.

kec

tukaj je cena objavljena

https://www.facebook.com/pages/Triumph-motocikli-Slovenija/310751725602906

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo manj kot 1000 € za tri kure in evo ga pri men čez kakŠni 2 leti. Aja, ga bo treba spomlad it sprobat k Španiku.

Javi, ko boŠ Šel......grem zraven!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!